Witamy na forum PokeLife!

Jeśli posiadasz już konto na poke-life.net, wystarczy że zalogujesz się tutaj danymi z gry, a konto na forum zostanie utworzone!

UWAGA: Hasło oraz email po pierwszym logowaniu są osobne i dla forum i dla gry. Jeśli po zalogowaniu na forum zmienisz hasło w grze, na forum nadal będzie stare hasło!

Cotygodniowe posty na temat PokeLife oraz postępu aktualizacji.

Tygodnik PokeLife #92

Postprzez Ethelnalen » 11 sty 2019, o 14:46

Pokój Nowi na czacie

Jak już z pewnością zauważyliście, pokój Nowi na czacie został usunięty. Nie jest to coś, co zrobiłem bez powodu i było już zaplanowane od dawna. Wielu z Was może już nie pamiętać, ale podział na dwa pokoje został zrobiony tylko ze względu na ograniczenie możliwości spamowania nowymi kontami. Aby nie dało się zbyt łatwo założyć nowego konta i od razu zacząć celowo zaśmiecać czat ogólny. To ograniczenie poziomem miało być w końcu zmienione na coś bardziej przyjaznego dla nowych graczy.
Od teraz zastępuje je więc konieczność potwierdzenia emaila zanim będzie ktoś mógł pisać na czacie. W ten sposób nie musimy już dzielić graczy na dwa pokoje, bo z kolei aż tylu Was nie ma żeby było to konieczne.

Mam nieaktualny email na koncie, co teraz?!

Dostawałem ostatnio wiele pytań na ten temat. Odpowiedź jest bardzo prosta - zmień email na aktualny. Aby zmienić email, stary nie musi być potwierdzony. Także jeśli nie masz już dostępu do starego emailu przypisanego do konta Pokelife, możesz bez problemu zmienić email na inny. Zmiana emaila jest też równoznaczna z potwierdzeniem go (bo trzeba kliknąć w link wysłany na nowy email), także dostaniesz również Napoje za potwierdzenie jeśli to pierwszy potwierdzony email.

Zapisanie się na Newsletter

W ustawieniach konta (Inne -> Konto -> Dane konta) dodałem możliwość zapisania się na newsletter. Jest to całkowicie opcjonalne, nie wymagane do niczego oraz można w dowolnej chwili się wypisać.
Jeśli chcecie wiedzieć czym będzie newsletter, oto kilka zasad, którymi będzie się kierował:
- będzie to jedna wiadomość email wysyłana w momencie, w którym do gry zostanie dodane coś dużego (np. Stowarzyszenia, Hala Wyzwań, nowy region etc)
- zazwyczaj nie będzie to więcej niż 1 email w miesiącu - nie będziemy pisać o małych zmianach i drobiazgach
- do każdego emaila będziemy dołączać kod promocyjny na kilka drobiazgów w grze
Zachęcamy więc do zapisania się.

Usuwanie Konta

W ustawieniach konta została dodana możliwość Usunięcia Konta. Na początek wyraźnie zaznaczę, że odradzam każdemu korzystanie z tej opcji, szczególnie na zasadzie "nie chce mi się już grać to usunę konto". Wiele razy zdarzały się osoby, kóre kończył grę i "niszczyły" swoje konto, a kilka miesięcy później wracało i pytało, czy mógłbym je przywrócić. Nie było to możliwe wtedy, a tym bardziej nie będzie możliwe cofnięcie usunięcia konta. Jest to całkowicie permanentne i usuwa również wszystkie Wasze dane personalne z naszej bazy (email, archiwalne dane płatności, logi IP). Prosimy więc o dokładne zastanowienie się czy na pewno musicie usunąć konto, zazwyczaj lepiej po prostu zostawić je nieaktywne.
Zasady usunięcia konta opisane są nad tą opcją w zakładce Konto.

Planowane aktualizacje

Obecnie pracujemy nad:
- wgrywanie własnych avatarów
Co jest zaplanowane na następne aktualizacje:
- zmiany balansujące w walkach

Pytania i odpowiedzi

Czy dodacie osobny pokój czat do alertów shiny?
- Na razie nie chociaż nie wykluczam takiej możliwości w przyszłości.
Wszelkie problemy zgłaszać w Centrum Pomocy w grze, nie na PW na forum.
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Re: Tygodnik PokeLife #92

Postprzez Rehki » 11 sty 2019, o 16:53

Ethel, nie obchodzi mnie za ile bedzie balans atakow, interesuje mnie natomiast, na jaki czas przed startem ligi ten balans sie odbedzie, czy moglbys np. zapewnic nas, ze bedzie to minimum 1msc przed startem ligi, albo jakis podobny czas? Poniewaz bardzo duzo osob, w tym ja, wstrzymuje sie z otwieraniem pokeboxow, poniewaz nie wiemy jakie pokemony najlepiej bedzie wybrac. Chodzi o to, abysmy mieli czas na dostosowanie sie do zmian i zeby nie powtorzyla sie sytuacja, gdzie komus przypadkiem spasuja poki, a kogos innego zostana znerfione i zostanie na lodzie.
Obrazek
Zapraszam do rejestracji z mojego linku polecającego http://poke-life.net/rejestracja.php?polec=369064 w zamian otrzymacie moja pomoc w grze ;)

Expie pokemony na zamówienie.
Rehki

Postprzez miszcz95 » 11 sty 2019, o 17:22

A kiedy bd możliwość zmiany nicku?
miszcz95

Postprzez Ethelnalen » 11 sty 2019, o 17:44

miszcz95 napisał(a):A kiedy bd możliwość zmiany nicku?

Już jest taka możliwość w zakładce Wykorzystaj.
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Postprzez Coolio » 11 sty 2019, o 19:31

Rehki napisał(a):Ethel, nie obchodzi mnie za ile bedzie balans atakow, interesuje mnie natomiast, na jaki czas przed startem ligi ten balans sie odbedzie, czy moglbys np. zapewnic nas, ze bedzie to minimum 1msc przed startem ligi, albo jakis podobny czas? Poniewaz bardzo duzo osob, w tym ja, wstrzymuje sie z otwieraniem pokeboxow, poniewaz nie wiemy jakie pokemony najlepiej bedzie wybrac. Chodzi o to, abysmy mieli czas na dostosowanie sie do zmian i zeby nie powtorzyla sie sytuacja, gdzie komus przypadkiem spasuja poki, a kogos innego zostana znerfione i zostanie na lodzie.

Ja bym wolal aby to odbylo sie troche inaczej niz zwykle. Ethel moglby przysiasc i pomyslec nad tym jakie zmiany chce wprowadzic, opisac zmiany ktore chce wprowadzic i dac nam o tym pogadac. Jakbysmy doszli do porozumienia (czyli pewnie nigdy) lub Ethel stwierdzilby ze uslyszal dosc nalezaloby zrobic ostateczna wersje zmian i tyle. My wiedzielisbysmy co robic a Ethel moglby sie za to zabrac za kilka miesiecy nie krzywdzac nas przy tym :mrgreen:
Tak wiem ze ten plan to utopia.
Coolio

Postprzez Shins » 11 sty 2019, o 19:48

Przydałaby się tutaj w ogóle osoba, albo grupa osób jeśli mieliby to robić gracze, które zajmowałyby się tylko balansem gry.
Ludzie! Używajcie znaków przestankowych poprawnie. Przed nimi nie ma przerwy, a po nich jest. Nie na odwrót!

Expie poki do 80 poziomu za PZ lub za Y (zwykłe i shiny), bez ewo przez przedmioty.
Shins

Postprzez Rehki » 12 sty 2019, o 08:21

Poki co to Ethel olał mnie koncertowo :D
Obrazek
Zapraszam do rejestracji z mojego linku polecającego http://poke-life.net/rejestracja.php?polec=369064 w zamian otrzymacie moja pomoc w grze ;)

Rehki

Postprzez DragonMaster » 12 sty 2019, o 09:13

Będzie zmieniony wymagany exp na ostatnich lvl ?
DragonMaster

Postprzez Ethelnalen » 15 sty 2019, o 14:18

Zignorowałem Wasze sugestie co do balansowania, ponieważ dobrze wiem że nic z tego co zasugerowaliście nie zadziała. Żeby poprawnie zbalansować walki bez żadnych dodatkowych narzędzi, trzeba by siedzieć, walczyć te same walki między tymi samymi Pokemonami po kilkanaście razy, zapisywać wyniki, liczyć średnie. A potem zmieniać jedną rzecz i ponownie kilkadziesiąt walk, zapisywanie, średnie. Potem zmiana Pokemona i znowu to samo.
Pewnie kilku z Was napisze "Chętnie bym z czymś takim pomógł" otóż nie, nikt na ochotnika czegoś takiego dobrze nie zrobi. Balansowanie to nie jest kwestia wiedzy o grze, tylko zbierania i analizowania danych, a to jest bardzo nudne i czasochłonne.

Co do pisania jakie zmiany będą wprowadzane - zazwyczaj robię to przecież w trakcie robienia zmian, czyli jeszcze zanim są skończone i kiedy jeszcze można coś zmieniać i poprawiać.

Anyway wszedłem tutaj napisać, że niestety na avatary będziecie musieli jeszcze poczekać. To dużo ustawianie i edytowania rzeczy po stronie serwera a niestety Oak nie ma w tym miesiącu czasu za bardzo. Także pewnie wrócę do tego na początku lutego, a obecnie przejdę do tych zmian w walkach.
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Postprzez Nikkelow » 18 sty 2019, o 16:54

DragonMaster napisał(a):Będzie zmieniony wymagany exp na ostatnich lvl ?

Podpinam się pod te pytanie.
Nikkelow

Postprzez Powerade » 18 sty 2019, o 22:36

Pewnie kilku z Was napisze "Chętnie bym z czymś takim pomógł" otóż nie, nikt na ochotnika czegoś takiego dobrze nie zrobi. Balansowanie to nie jest kwestia wiedzy o grze, tylko zbierania i analizowania danych, a to jest bardzo nudne i czasochłonne.

Ja studiuję matematykę i znam się na analizie danych i byłbym ochotnikiem :mrgreen:

A ja z innej beczki. Nie mogę wyjść z podziwu ile pracujesz nad aktualizacjami, ale nie uważasz, że powinno się nieco ogarnąć martwy dział propozycji (choć kilka świetnych pomysłów jest sukcesywnie wdrażane ostatnio)?
Powerade

Postprzez Ethelnalen » 18 sty 2019, o 22:54

Dzisiaj nie ma tygodnika bo w sumie nie mam co napisać, bo jeszcze nic nie jest na tyle gotowe.

Co do zmniejszenia wymagań poziomu, nie teraz.
Propozycje również na razie odpadają, przynajmniej te, które piszą o dodawaniu nowych elementów gry - tego mamy jeszcze pod dostatkiem z zaległych rzeczy.
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Postprzez Miszczu490 » 19 sty 2019, o 10:53

Ethelnalen napisał(a):Dzisiaj nie ma tygodnika bo w sumie nie mam co napisać, bo jeszcze nic nie jest na tyle gotowe.

Co do zmniejszenia wymagań poziomu, nie teraz.
Propozycje również na razie odpadają, przynajmniej te, które piszą o dodawaniu nowych elementów gry - tego mamy jeszcze pod dostatkiem z zaległych rzeczy.

Eeee to to chyba zbędne całkowicie jest, fiolety na tyle tanie są, są jajka, kapsułki expa. Wbicie 100 lvl to kwestia czasu i to nie za długiego.
Fajniej by było jakbyś coś wymyślił z expem później i pokami na 100, bo leżą w rezerwie/na targu. Może niech ten exp powyżej zmienia się w jakiś proporcjach np. 1:100 na kapsułki doświadczenia do tego np. dopłacając Yenami, albo puść dalej lvl np. do 110.
Miszczu490

Postprzez Powerade » 20 sty 2019, o 13:14

Miszczu490 no ja nie wiem. Lecę ostro ponad limity na dopalaczach z jajkami IV/V poziomu i jakoś ten 100lvl wydaje się nie zblizać (a na evencie zgarnąłem kilkadziesiąt k PD z kapsułek, cukierków i wypraw :V)
Powerade

Postprzez Rehki » 20 sty 2019, o 19:10

ja tam nie mam problemu z wbijaniem setek, moze w mpa nie inwestujesz
Obrazek

Rehki

Postprzez DojczBoy » 21 sty 2019, o 22:34

Na 100 poziome to poki są już wystarczająco dojrzałe by się rozmnażać. A exp ponad miare mógłby służyć do wyklucia jaj, może też przechodzić na dziecko.
DojczBoy

Postprzez Coolio » 21 sty 2019, o 23:58

Ja tam walcze swoimi setkami zeby im przywiazanie nie spadalo. Nie uwazam zeby to byla oplacalna opcja ale tez dawanie mi za to jakis kapsulek czy expa na inne poki byloby glupie.
Coolio

Postprzez Qkamykp » 22 sty 2019, o 19:07

Coś chyba to usuwanie konta nie działa bo od tygodnia czekam na maila z potwierdzeniem usunięcia i nic nie przychodzi. Wypadałoby to sprawdzić i żeby nie było że po następnych trzech tygodniach konto dalej się nie usunęło. :o)
Qkamykp

Postprzez Powerade » 23 sty 2019, o 13:16

Qkamykp a na pewno masz maila potwierdzonego w ogóle? Możesz w razie czego poprosić o ponowne przesłanie linku. U mnie śmignęło od razu...
Powerade

Postprzez Ethelnalen » 23 sty 2019, o 13:46

Przy robieniu tego oczywiście sprawdzałem czy maile się wysyłają i nie miałem z tym problemu. Email powinien być wysłany od razu po zainicjowaniu usuwania konta, sprawdź dokładnie wszystkie foldery na poczcie.
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Postprzez Qkamykp » 24 sty 2019, o 00:56

Sprawdzałem codziennie i tak przeglądałem wszystkie foldery. Ostatnia wiadomość z pl to potwierdzenie maila z 15 grudnia. Tego samego dnia użyłem opcji usuwania konta i do tej pory nie przyszła wiadomość a opcji usuwania użyłem już kilka razy na tym koncie w nadziei, że może jednak zadziała.
Qkamykp

Powrót do Tygodnik PokeLife