Witamy na forum PokeLife!

Jeśli posiadasz już konto na poke-life.net, wystarczy że zalogujesz się tutaj danymi z gry, a konto na forum zostanie utworzone!

UWAGA: Hasło oraz email po pierwszym logowaniu są osobne i dla forum i dla gry. Jeśli po zalogowaniu na forum zmienisz hasło w grze, na forum nadal będzie stare hasło!

Cotygodniowe posty na temat PokeLife oraz postępu aktualizacji.

Tygodnik PokeLife #118

Postprzez Ethelnalen » 9 sie 2019, o 15:05

Zmiana serwera

Zmiana fizycznego serwera gry jest lekko przesunięta, odbędzie się 14 sierpnia w środę od godziny 14:00. Może to zająć wiele godzin także spodziewajcie się braku dostępu do gry wtedy.

Finalizowanie zmian balansowych

Zmiany w balansie walk zostały już opracowane i są gotowe do wprowadzenia (możecie je znaleźć tutaj: viewtopic.php?f=42&t=82753 ). Zrobię to jednak dopiero po zmianie serwera, także do tego czasu możecie jeszcze zwracać mi uwagę na problemy, czy po prostu podzielić się Waszą opinią. Będę też teraz poprawiał błędy walk, więc jeśli wiecie o jakimś i nie napisaliście w dziale błędów, teraz jest na to czas.

Planowane aktualizacje

Obecnie pracujemy nad:
- limit treningów, balans walk, poprawki walk, Liga 3.0
- region Alola (ale to pierwsze przygotowania, więc jeszcze trochę czasu minie)
Co jest zaplanowane na następne aktualizacje:
- wgrywanie własnych avatarów
- Farmy Jagód i rework Jagód
- event na koniec sierpnia

Pytania i odpowiedzi

Pssst, Ethel, będzie przecena na Castforma?
- Jeśli będzie, to ze startem walk przedsezonowych.

Co oznacza rework jagód? To, że wprowadzasz je do ogródków oznacza jednocześnie, że zmniejszysz drop w dziczy?
- Przede wszystkim dotyczy to zmiany nazw na te ze świata Pokemonów. Większe zmiany działania i występowania nie są planowane.

Może włączysz walki między sezonowe, bo nie powiem pw topnieją w oczach?
- Będą włączone kiedy przygotuję nową Ligę, zabieram się za to od następnego tygodnia po poprawieniu błędów w walkach.

Czy ranking złapanych shiny będzie podzielony też na konkretne regiony czy będzie funkcjonował tylko ten obecny jako całościowy?
- Taki był z początku plan ale podczas robienia doszedłem do wniosku że to może być za dużo danych, więc zrobiłem ranking sumaryczny dla wszystkich regionów.

Czy planujesz jakieś realne zastosowanie cegieł po pełnej rozbudowie?
- Nie, nie ma żadnego zastosowania dla nich. A co do znajdywania w Dziczy - znalezienie Cegły i tak zastępuje pustą wyprawę. Ale kiedy będzie pełen magazyn nie powinniście ich więcej znajdywać.

Wraz z dodaniem avatarów wróci też opcja dodawania grafiki w opisach stowa/graczy?
- Nie, grafiki w opisach nie będą możliwe. Na pewno będzie miejsce na logo Stowarzyszenia oraz potencjalnie na sygnaturę Stowarzyszenia oraz sygnaturę gracza (czyli większa grafika niż avatar, wyświetlana tylko na profilu/głównej stronie stow). Ale dowolne wlepianie grafik w opisy nie będzie możliwe.

A będzie można wygrać w tym evencie sh skamielinę z kalos ?
- Jeszcze nie mam żadnego info na ten temat.

Czy będzie mozłiwość w przyszłości przesuwania tych budynków?
- Jak już mówiłem, myślę nad tym ale nie wiem gdzie zrobienie tego czasowo wcisnąć.
Wszelkie problemy zgłaszać w Centrum Pomocy w grze, nie na PW na forum.
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Re: Tygodnik PokeLife #118

Postprzez grz22 » 9 sie 2019, o 15:20

Prośba- włącz szybko przedsezon bo PW to bida z nędza.

Zmieniacie serwer- czyli teraz gra będzie bezpieczniejsza, bedzie mniej błędów czy kwestia finansowa?

Czekam na Alolę, bo mam tam ulubionego poka shiny z alola xd
grz22

Postprzez Ethelnalen » 9 sie 2019, o 15:22

Kwestia zmian ofert po prostu. Zmiana serwera pozwala skorzystać z nowszej oferty, która da np. trochę więcej miejsca.
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Postprzez Trener1 » 9 sie 2019, o 15:54

Mam pomysł na prace było by to centrum pokemon zarabialiśmy byśmy tyle co osoby w przeciągu 2 godzin zapłaciły za leczenie
Trener1

Postprzez S4rkQ » 9 sie 2019, o 17:44

Zmiany balansujące ligę na papierze mi się bardzo podobają, jednakże mam zastrzeżenia do ruchów KO, mianowicie wraz z większym limitem będą i większe obrony i te ruchy bez podatności na pokemona z przyzwoitą obroną to będą "pół" KO. Można bardziej zwrócić uwagę na celność, anie moc.

Co do zmęczenia też tak eh, ale to zależy od punktu siedzenia bo sam mam też poka pod tanka :), powiedzmy że ujdzie xD.

Moim problemem jest od około 2 tygodni brak punktów walki, może by tak na czas braku możliwość ich zdobycia pomyśleć o ofercie zakupu błyszczącedo medalionu i max repali(najbardziej chyba chwytliwe towary za Pw) za PZ (oczywiście z limitem tygodniowym powiedzmy 5 tego i tego, ponieważ było by to pewnie nadużyte, a taki limit myślę osobiście iż by był wporządku). Mógłbyś się w wolnej chwili i też na tym zastanowić.

Gra według mnie idzie w bardzo dobrą stronę tylko szkoda iż nie masz brata bliźniaka do pomocy przy tym "projekcie" :).

Pozdrawiam
S4rkQ

Postprzez DzikiDzikDzikson » 9 sie 2019, o 18:23

A czy opcje znajdywania cegieł można wyłaczyć?
DzikiDzikDzikson

Postprzez Ethelnalen » 9 sie 2019, o 19:33

Po co byś chciał ją wyłączyć, skoro w niczym nie przeszkadza?
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Postprzez PanKurczak » 10 sie 2019, o 17:24

Po czesci moze irytowac jak sie ma juz wsio ulepszone. niby zastepuje tylko puste wyprawy, ale wtedy nie dziala automatyczne kontynuowanie wyprawy, taki jeden niewielki minus mi sie nasuwa
Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek Obrazek
PanKurczak

Postprzez Mifol » 10 sie 2019, o 17:44

chyba najwyższa pora naprawić szajni w grze, najważniejsze to przede wszystkim szansa spotkania szajni jak się go raz spotka

Bo przykładowo na 500 Pa wykskakuje szajni który sie nie łapie i potem na 2 wiśniach go nie widze i dopiero na trzeciej wyskakuje wiec coś tu raczej nie działa....
Mifol

Postprzez Hipotermia » 10 sie 2019, o 18:06

Mając x% szans nie znaczy, że na 100 prób będziesz miał pewne te x wystąpień shiny. Zrozumcie, że jednej osobie może wyskoczyć po 200 PA, drugiej po 2000 PA, nawet mając taką samą szansę na wystąpienie.

Sam bez medalu spotkałem Axew po 150 PA, by potem Pansage szukać przez 2000 PA, a chyba ze względu na rzadkość pierwszego powinno się trudniej znaleźć aniżeli drugiego.

Tak samo jednego dnia spotkasz średnio 2 trenerów na 100 PA, by kolejnego spotkać średnio 5, a im z większej ilości dni robisz średnią, tym jest ona bliższa tej, która jest docelowo w % szans zapisana.
Krilan, na następnych zawodach Cię pokonam!
Hipotermia

Postprzez grz22 » 10 sie 2019, o 18:38

potwierdzam
grz22

Postprzez Sylwiusz » 11 sie 2019, o 18:43

Mam pewną dodatkową propozycję co do gry... Zrób coś, by żółte jagody przestały być useless. Albo skopiuj do nich efekt fioletowych jagód tak, by dawały expa pokom, albo ulepsz osiągnięcie Dobre odżywianie do powiedzmy 200 poziomu. W tym momencie te jagody dla 90% graczy są bezużyteczne i ich cena cały czas maleje.
Obrazek
Sylwiusz

Postprzez vvss2 » 11 sie 2019, o 23:05

Dołączam się do prośby kolegi wyżej. Te żółte jagody po wbiciu osiągnięcia są praktycznie bezużyteczne, co prawda można je sprzedać, ale widać doskonale, że cena tylko maleje, nowych graczy nie przybywa, więc prędzej czy później dojdzie do takiego momentu, że nie będzie komu tych jagód sprzedawać, nie wiem czy dobry jest pomysł, żeby do 200 poziomu to osiagnięcie dobijać, ponieważ jak dobijemy 200 poziom to problem będzie identyczny jak teraz tylko przesunięty w czasie, no chyba, że ten 200 poziom miałby być wyjątkowo trudny do zdobycia. Podobny problem będzie ale to w późniejszej przyszłości z jagodami zwiększjącymi statystyki, no bo skoro mamy limit to logiczne, że będą one mniej potrzebne, aczkolwiek jak mówię ten problem nie jest dzisiejszych czasów, a późniejszych, bo zanim topowi gracze wytrenują każdą statę u 6 poków po 300 z jagód to minie sporo czasu. Dodam jeszcze jedno. Może coś przy okazji zrobić z białymi jagodami, zeby cena podskoczyła ? Bo obecnie stoi kilkanaście ofert na targu za minimalną, co dowodzi, ze nie są zbytnio potrzebne.
vvss2

Postprzez Hipotermia » 12 sie 2019, o 00:02

Żółte: wprowadzić te 100 nowych poziomów z kosztem każde takim, jak wbicie poziomu z 99 na 100 - będzie jakieś wyzwanie przynajmniej, by trochę wydać na te żółte czy męczyć się z ich zbieraniem (np. taki ogród w hoenn by "odżył" dzięki temu, kiedyś żółte chodziły po 80-100k, dzisiaj po 8-10k), no albo zrobić więcej rzeczy z wykorzystywaniem jagód i wykorzystać ją częściej jak inne. Wracając do zjadania żółtych pod mPA - można wtedy wprowadzić kilka poziomów nowego osiągnięcia pod wszechstronny - powiedzmy za 100/120/150/200, niekoniecznie z jakimś bonusem, chyba że wpadnie ktoś na ciekawy.

Białe: taki urok, że leci ich sporo, a ludzie ich mało co potrzebują. Szkoda, że nie można ustawić automatu w karmieniu nimi pokemonów codziennie (tak jak naprawa przedmiotów), wtedy ludzie sobie by uzupełniali zapasy i robili przywiązanie na pokemonach. Inna sprawa, że można po prostu podnieść ilość przywiązania, które dają i zmniejszyć o 1/3 ich drop. No i jw, można je do czegoś więcej wykorzystywać, jak tylko przy wychowawcy przy zmianie natury.
Hipotermia

Postprzez Miszczu490 » 12 sie 2019, o 07:28

Z tymi żółtymi to przydałoby się coś zrobić, cena jest jaka jest, a podejrzewam, że w zasobach graczy są ich jeszcze gruuuube ilości.

W ogóle są takie przedmioty, które się zbierają trochę niepotrzebnie i nie ma co z nimi zrobić:
- żółte jagody,
- białe jagody,
- okruchy,
- zielone napoje - dla wyższych lvl też raczej juzles.
Miszczu490

Postprzez S4rkQ » 12 sie 2019, o 10:52

Jak ja to uwielbiam w internetach ziomeczek przyklaskuję ziomeczkowi ehh. Nie piszę iż wasza propozycja jest zła ale wydra ma na 100% co robić na tą chwilę i są to rzeczy zapewne dużo ważniejsze niż jakieś jagody, a jeszcze pracuję praktycznie sam.
S4rkQ

Postprzez Hipotermia » 12 sie 2019, o 11:02

S4rkQ napisał(a):Jak ja to uwielbiam w internetach ziomeczek przyklaskuję ziomeczkowi ehh. Nie piszę iż wasza propozycja jest zła ale wydra ma na 100% co robić na tą chwilę i są to rzeczy zapewne dużo ważniejsze niż jakieś jagody, a jeszcze pracuję praktycznie sam.

Ale panie,co złego byłoby, gdyby zapisał to "do zrobienia" i nawet jakby to miało być za rok, to gdyby miał w planach, to raczej by dostał od tych świadomych, ile ma roboty - spokój z tym.

To jak teraz ma co robić, to nie można nic napisać, co można poprawić? :lol: mamy się nie odzywać, bo Ethel sam się domyśli, co ma zrobić :geek: pomijam fakt, że w razie czego nowe osiągnięcie pod poziom w "Dobre Odżywianie" i podniesienie ów "Dobrego Odżywiania" to raczej nie byłaby rzecz bardzo czasochłonna. Ale ok. Cii...
Hipotermia

Postprzez DojczBoy » 12 sie 2019, o 11:23

Zima - można by jagodami dokarmiać pokemony w dziczy.
Nagroda zależnie od oddanych jagód.
Takie jedno z planowanych dawniej wydarzeń
lub tygodniowych zadań dla stowarzyszeń, po wykonaniu którego można otrzymać 1x Wiśnia
DojczBoy

Postprzez S4rkQ » 12 sie 2019, o 12:27

Problem w tym iż wszystko łatwo się piszę, a napisanych propozycji myślę że jest sporo do realizaji. Zastanówmy się aby zbalanowac te jagody trzeba było się zastanowić jak je wyzerować z kont graczy, aby nie było sytuacji i iż ktoś ich nazbierał pokaźne ilości i "dzieli i rządzi" + ma do tego sporo przychodu.

Nie piszę abyśmy byli cicho bo wydra ma sporo roboty, ale myślę iż do tego jest dział propozycji, a nie tygodnik.
S4rkQ

Postprzez oski505 » 14 sie 2019, o 12:41

Piękny balans pod treningi, a brak PD za nie ograniczy Pay to Win! Mam tylko jedno pytanie... Czy zostanie usunięty "obieg PZ"? Bo nie da się ich kupić w żaden sposób... Nie wystarczy ten limit 500 dla każdego gracza?
oski505

Postprzez Ethelnalen » 16 sie 2019, o 19:10

Dzisiaj Tygodnika nie będzie, bo nie bardzo mam co napisać - ta zmiana serwera sprawiła że sporo czasu mi wypadło w tym tygodniu. Tak czy inaczej mała informacja, że event jest zaplanowany na 26 sierpnia, więcej informacji za tydzień.
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Postprzez Arathar » wczoraj, o 17:49

Jak wygląda sprawa osiągnięć i bonusów za wyższe poziomy?

Dajmy na to:
Efekt
43% mniejsza szansa na bezowocną wyprawę
oraz o 60% mniejsze straty Yenów przy poślizgnięciu
w Oszronionej Pieczarze

Następny efekt
50% mniejsza szansa na bezowocną wyprawę
oraz o 60% mniejsze straty Yenów przy poślizgnięciu
w Oszronionej Pieczarze

Jeśli wbiję kolejny poziom to zwiększy się szansa na negatywne wydarzenie w dziczy?

Posiadam poziom trzeci osiągnięcia, każdy kolejny poziom powinien dawać jakąś nagrodę za to, że odbyłem X wypraw do danej dziczy. Problematyczne jest natomiast, że wraz ze wzrostem poziomu jestem karany jeszcze bardziej za to, że chcę wbić osiągnięcie.

Negatywne wydarzenia niestety występują często a te z utratą Yenów są wyjątkowym utrapieniem.
Arathar

Powrót do Tygodnik PokeLife