Witamy na forum PokeLife!

Jeśli posiadasz już konto na poke-life.net, wystarczy że zalogujesz się tutaj danymi z gry, a konto na forum zostanie utworzone!

UWAGA: Hasło oraz email po pierwszym logowaniu są osobne i dla forum i dla gry. Jeśli po zalogowaniu na forum zmienisz hasło w grze, na forum nadal będzie stare hasło!

Cotygodniowe posty na temat PokeLife oraz postępu aktualizacji.

Tygodnik PokeLife #53

Postprzez Ethelnalen » 9 mar 2018, o 19:50

Newsletter

Poprzedni tydzień spędziłem głównie na czytaniu o poprawnym wysyłaniu emaili oraz konfigurowaniu serwera aby wysyłanie takich maili było możliwe i proste. To trudniejsze niż się wydaje ale większość udało mi się już zakończyć. Niestety do niektórych rzeczy teraz potrzebuje Oaka, bo dotyczą one konfiguracji pewnych rzeczy w samym kliencie pocztowym na serwerze (typu protokół uwierzytelniający), a to może tylko on zrobić. Ale na razie prace nad tym wstrzymaliśmy ze względu na punkt poniższy.

Problem z Homepay

Staram się pisać o wszystkim co jakoś wpływa na grę, dlatego trochę poboczna sprawa. Wczoraj Oak dowiedział się o pewnych zmianach w Homepay. Nie będę tutaj przedstawiał szczegółów (nawet nie wiem czy mogę) ale generalnie mamy teraz przez nich duży problem. W związku z tym Oak rozgląda się za zmianą operatora płatności, a do tego czasu możliwe będą jedynie płatności PayPalem.

Przepraszamy za wszelkie utrudnienia, jest to jednak całkowicie niezależne od nas i nie dostaliśmy zawczasu żadnego ostrzeżenia w tej kwestii.
Jako że ja nie jestem do tego potrzebny, nie powinno to opóźnić prac, poza tym wspomnianym wcześniej newsletterem.

Obecne planowane aktualizacje

Obecnie pracujemy nad:
- przeliczenie statystyk Pokemonów
- generowanie danych do stron Pokemonów w Pokedexie
Co jest zaplanowane na następne aktualizacje:
- modyfikacje i start przedsezonu Ligii
- druga część aktualizacji walk, w tym Natury i płcie
- Hala Wyzwań

Pytania i odpowiedzi

Czy Mega Kamień może wypaść tylko z Pokemonów powyżej 50 poziomu?
- Zgodnie z obietnicą przyjrzałem się temu skryptowi dokładniej i wygląda na to, że tak. Mega Kamienie i przedmioty od Wychowawcy mogą wypaść jedynie z Pokemonów powyżej 50 poziomu. Przez chwilę myślałem, czy by tego nie zmienić ale jednak spowodowałoby to jeszcze więcej problemów z dostosowaniem szansy na przedmiot w przypadku niektórych Pokemonów.

Czy osiągnięcie Specjalne Wymagania ma wpływ na szansę znalezienia Mega Kamieni?
- Nie, żadne osiągnięcie nie ma wpływu na Mega Kamienie.
Kwantowy administrator PokeLife - żadnych spraw mnie nie zgłaszać.
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Re: Tygodnik PokeLife #53

Postprzez codebreaker » 9 mar 2018, o 20:05

No i wszystko jasne z dropem, dzięki!
codebreaker

Postprzez SZOKXD » 9 mar 2018, o 20:17

Wrócą te metody płatności? Czy już zostaje tylko paypal?

EDIT: Dobra, doczytałem. A wiadomo, kiedy wrócą?
SZOKXD

Postprzez sider3000 » 9 mar 2018, o 20:45

A można by dodać płatność za 50zł? Stówka czasem boli, a 5 dych jakoś tak mniej :p
Obrazek
sider3000

Postprzez codebreaker » 9 mar 2018, o 20:55

A nie jest tak, że poki od wychowawcy i półlegendy dropią niezależnie od poziomu bo są nie do zlapania?
codebreaker

Postprzez tabach12 » 9 mar 2018, o 22:00

Promocyjny Zestaw: Kalos

Fajnie było by to przedłożyć miałem zamiar dziś to kupić doładowując konto a tu taka niespodzianka ze nie działa płatność a PayPal za bardzo nie chce płaci może pomyślcie o tym jak już się wszystko unormuje

Dziękuję
tabach12

Postprzez Kaziu026 » 9 mar 2018, o 23:01

Trochę strzał w kolano z tymi płatnościami ale rozumiem, że to nie wasza wina.
Ethelu pytanko mam nie popierniczyłeś w lesie nic z tymi kamieniami? Od poniedziałku robię limity na repelach i statystki przedstawiają się następująco:
156 sztuk Pidgeot powyżej 50 lvl kamieni null 0
87 sztuk Bedrill powżej 50 lvl kamieni 0 null
Wiem, że u mnie ze szczęściem bywa różnie ale pozwoliłem sobie zadać takie oto pytanie.
Kaziu026

Postprzez Morfeusz » 10 mar 2018, o 10:49

To jednak Oak żyje :shock:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Memento mori
Morfeusz

Postprzez animista666 » 10 mar 2018, o 12:27

Przyjaciel już mi odradził pisania na forum bo nienormalni piszą i rzadko bywa normalna odpowiedź (co niestety się z nim muszę zgodzić).Ale spróbuję zapytać i pewnie się sparzę tym wrzątkiem.Ten Pokemon w drugiej sali Kalos ma jakieś słabe punkty? Zawsze mi wykańcza Pokemony jakie typy by nie były.Może kwestia jakichś ataków?
animista666

Postprzez Shins » 10 mar 2018, o 13:11

animista666 napisał(a):Przyjaciel już mi odradził pisania na forum bo nienormalni piszą i rzadko bywa normalna odpowiedź (co niestety się z nim muszę zgodzić).Ale spróbuję zapytać i pewnie się sparzę tym wrzątkiem.Ten Pokemon w drugiej sali Kalos ma jakieś słabe punkty? Zawsze mi wykańcza Pokemony jakie typy by nie były.Może kwestia jakichś ataków?

Pokemony w niektórych salkach potrafią być dosyć upierdliwe. Tak w ogóle do planowania walk w salkach proponuję skorzystać z tej strony w dexie: https://pokelife.pl/pokedex/index.php?title=Sale_liderów_Pokemon

Widać, że pokemy w 2 salce podatne są na ruchy ziemne i walczące, więc dobrze zaopatrzyć się w poki o takich atakach - np. Pangoro i Diggersby.
Ludzie! Używajcie znaków przestankowych poprawnie. Przed nimi nie ma przerwy, a po nich jest. Nie na odwrót!

Expie poki do 80 poziomu za PZ lub za Y (zwykłe i shiny), bez ewo przez przedmioty.
Shins

Postprzez animista666 » 10 mar 2018, o 21:01

Patrzyłem te kamienne i...to bez sensu.Amaura jest zbyt silny.To tak beznadziejne jak w pierwszej salce co tego motyla musiałem pokonać też tym samym.Ale gdzie ja znajdę Amaurę.Jeszcze nie spotkałem
animista666

Postprzez Shins » 10 mar 2018, o 21:04

animista666 napisał(a):Patrzyłem te kamienne i...to bez sensu.Amaura jest zbyt silny.To tak beznadziejne jak w pierwszej salce co tego motyla musiałem pokonać też tym samym.Ale gdzie ja znajdę Amaurę.Jeszcze nie spotkałem

Amure spokojnie rozwali Pangoro. Mały tip - chyba wszyscy już to znają , ale może Ci pomoże - znajdź Viviliona (lub jego preewo) z Friend Guard i dodaj go na sam koniec ZA pokami do walki w salce. Jego bonus będzie działał i chronił Twoje poczki w trakcie walki o salkę.
Ludzie! Używajcie znaków przestankowych poprawnie. Przed nimi nie ma przerwy, a po nich jest. Nie na odwrót!

Expie poki do 80 poziomu za PZ lub za Y (zwykłe i shiny), bez ewo przez przedmioty.
Shins

Postprzez Qkamykp » 10 mar 2018, o 21:22

Sprawdzałem to jakiś czas temu i na moje oko to w ogóle nie działało.
Qkamykp

Postprzez animista666 » 11 mar 2018, o 00:08

Viviliona mam bo jak wspomniałem miałem problem w pierwszej sali i pokonałem ogień ogniem....Ale Pangoro powiadasz....Do stracenia nic nie mam a bardziej mam co do zyskania
animista666

Postprzez animista666 » 11 mar 2018, o 00:42

Hej dzięki wielkie.Ale znalazłem lepszy sposób Pangaro i ta mniejsza panda.Prawie go pokonuję
animista666

Postprzez Natsu133 » 11 mar 2018, o 01:36

Skoro itemy od wychowawcy lecą tylko z poków +50 lvl, to może by zrobić tak, żeby poniżej 50 lvl się w ogóle nie pokazywały? Bo trochę lipa, jak na samo spotkanie np. Gengara trzeba robić 5k wypraw (nie mówię tu o fartach) i miałby wpaść taki poniżej 50 lvl, a raczej nie każdy może sobie pozwolić na latanie 5k wypraw na najlepszych repelach, żeby mieć pewność, że nie pokaże mu się taki poniżej 50 lvl :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Natsu133

Postprzez w00jtus » 11 mar 2018, o 12:15

Puśćta w końcu ten przedsezon ligi bo PW brak
Obrazek
w00jtus

Postprzez Haxiu » 11 mar 2018, o 23:54

Witam,

mam dwa pytania:
1) Czemu w grze nie ma ataku Fell Stinger?
2) Czy do opisu Pumpkaboo można dodać jeszcze jakiś dodatkowe info, że jest to wersja a, b, c lub d?
Jedynym rozróżnieniem ich jest wielkość grafiki. Przy ewolucji przez przedmiot od wychowawcy, pomyłka może być kosztowna ...

Podrawiam
Haxiu

PS. Edit
W zasadzie to 3 pytania

3) Jak to jest z atakami typu Bullet Seed, Rock Blast itd...
Jaka jest szansa, że zaatakuje 2, 3, 4 czy 5 razy?
Na Bulbie jest tak:
"There is a 37.5% chance that it will hit 2 times, a 37.5% chance that it will hit 3 times, a 12.5% chance that it will hit 4 times, and a 12.5% chance that it will hit 5 times"

Na PL jest tak samo?

4) I jeszcze jedni pytanie, czy 8 odznaka Unovy i umiejętność Adaptability daje w sumie 50 czy 55% stab?
Haxiu

Postprzez Poky1422 » 15 mar 2018, o 22:41

AAm eeh wlasnie mi coś nie pasowało, z tymi mega ewolucjami, ze niby za silne...
Bo, dotychczas statystyki były obliczane po ok.~20 - 1 stata.
TO czemu taki venusaur, ma za megaewolucje po 2 do ataku, zamiast 1? Tego własnie nie kumam...
Poky1422

Powrót do Tygodnik PokeLife