Witamy na forum PokeLife!

Jeśli posiadasz już konto na poke-life.net, wystarczy że zalogujesz się tutaj danymi z gry, a konto na forum zostanie utworzone!

UWAGA: Hasło oraz email po pierwszym logowaniu są osobne i dla forum i dla gry. Jeśli po zalogowaniu na forum zmienisz hasło w grze, na forum nadal będzie stare hasło!

Cotygodniowe posty na temat PokeLife oraz postępu aktualizacji.

Re: Tygodnik PokeLife #91

Postprzez Shins » 8 sty 2019, o 21:29

Jasne. Już widzę jak ludzie mający po 10-20 multi nagle 15 z nich kasują. Naiwności.
Ludzie! Używajcie znaków przestankowych poprawnie. Przed nimi nie ma przerwy, a po nich jest. Nie na odwrót!

Expie poki do 80 poziomu za PZ lub za Y (zwykłe i shiny), bez ewo przez przedmioty.
Shins

Postprzez Miszczu490 » 9 sty 2019, o 11:26

W sumie to legendy nie są takim złym pomysłem, o ile ich sposób zdobycia będzie jakiś "ciekawy" - trudniejsze czy bardziej czasochłonne zadania. Zwykłe nie-shiny legendy i tak będą przez topkę traktowane jak maskotki :)
Dark pokemony zależnie od tego co i jakby to miało tu wyglądać, potem będzie można narzekać, jak już się jakieś pomysły, koncepcje Ethela pojawią.

Btw.
Kończy się pula nagród np. za ligę, eventy. Poków już się ma za dużo (nie ma co brać), przydałoby się jakieś zróżnicowanie. Człowiek nie wydala finansowo z treningiem, a pomysłów ino przybywa. :)
Miszczu490

Postprzez 19martinka88 » 9 sty 2019, o 14:26

Shins napisał(a):Jasne. Już widzę jak ludzie mający po 10-20 multi nagle 15 z nich kasują. Naiwności.

już widzę jak osoby które nie skasowały nadmiaru mobów, płaczą że bana dostali.

legendy były w planach na 2014 rok ale nie udało się ich wprowadzić, więc mam nadzieje że tym razem się uda.

o ile dobrze pamiętam to kiedyś ktoś z EKS proponował dark poki, ale wtedy spotkało się to z ostrą krytyką i pomysł umarł.
Ostatnio edytowano 9 sty 2019, o 14:34 przez 19martinka88, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
19martinka88

Postprzez NightFox » 9 sty 2019, o 14:31

No i ja się zgadzam z Ethelem.
Nawet w anime są osoby które posiadają legendy.
Legendy są w innych grach do zdobycia, są częścią fabuły, w zasadzie są głównym elementem gry.
Fakt faktem mają być wyjątkowe w tym, że nie można ich łapać w ilościach jak zwykłe poki (wyjątkiem jest chyba tylko Pokemon Go ale to jest ogółem dziwna odnoga świata pokemon)

W każdym razie w każdej konsolowej wersji można złapać legendy. Nie muszą być wcale shiny by się móc cieszyć z ich złapania. Co więcej by niektóre poki legendarne nie były zbyt op można im zawsze w ramach balansu zrobić redukcję mocy o te kilka punktów które by sprawiły by nie były przesadnie op. (w PoGo mewtwo ma nerfa procentowego, i tu dałoby się odpowiednio obniżyć atak czy coś co by wyrównało moc do jakiegoś rozsądnego poziomu) Obstawiam, że w wielu przypadkach poki już będące w lidze są kilkakroć lepsze niż część legend.

Będzie mew two w co 3 drużynie? jeśli co trzeci trener spotka w ogóle tego mewtwo i będzie go chciał w drużynie to i będzie. Ale raz że mnie Mewtwo w ogóle nie obchodzi i pewnie znajdzie się więcej osób które woli innego poka, Jeśli będzie blokada jak z mega że w teamie może być 1 pok legendarny na te 6 poków drużynowych to więcej osób wybierze poki legendarne które najbardziej lubi, czy tam pasują mu do teamu i jeszcze zanim to zrobi musi w ogóle je złapać. Do tego już pomijam ze przy wprowadzeniu mega ewo też pojawiło się w grze pełno poków z mega ewolucjami a nikt nie robi z tego aż takiej afery, zmieniło się weszły i są elementem gry go którego każdy przywykł.

co do sposobu złapania choćby zrobić faktycznie zadania legendarne, najlepiej szereg zadań o rożnej trudności tak jak to miało miejsce na evencie, by trzeba było się pomęczyć zanim w ogóle by się miało szansę zawalczyć i złapać z pokemonem legendarnym. W sumie może nawet samo wykonanie zadań nie dawałoby od razu pod nos legendy ale np dawało item który w ogóle pozwoliłby ja spotkać (coś jak kamień klucza umożliwiający zdobycie megastone). Przy ustawieniu dużej trudności złapania dawałoby sporo zabawy by w ogóle zdobyć taką legendę. (w konsolach czasem się zużywa dziesiątki o ile nie setki kulek nim legenda da się łaskawie złapać)
NightFox

Postprzez Julen » 9 sty 2019, o 15:04

Byłoby fajnie, gdyby dopracowało się HW pod względem sklepu -w- To też niemały problem. No i dochodzi kwestia weekendowych bonusów, gdy nie ma HW, by dorzucić coś nowszego. Jakby nie patrzeć, sporo się powtarza (nadal mnie bawi widok bonusu do łapania pokemonów, gdzie dzienne wydarzenie, to debuff. I wez to ogarnij jakoś).

A co do aktualnych rzeczy poruszanych...
> Stowarzyszenia spoko,
> Dark pokemony i tak do końca nie rozumiem, bo na razie kojarzy mi się ze zmianą wyglądu pokemona i kolorystyką. Czy coś więcej wchodzi jeszcze?
> Region super, zawsze warto popatrzyć za nowymi miejscami i pokemonami \o/,
> Poczta, sklep, konta, etc. Kwestia zmian jest spora, więc ciężko powiedzieć jak i co. Byleby nagle się czegoś nie utraciło, bo dane aspekty gry się nie połączyły ze sobą,
> Legendy...
Cóż, widzę i za, i przeciw, przy czym "przeciw" są głównie osoby, które najwyraźniej nie chcą zmian, które mogłoby sprawić, że może zmienić się nieco układ sił w lidze. Według mnie to urozmaicenie warte uwagi, aby ogólnie były. Fajnie byłoby mieć pełną kolekcję. Tak myślę teraz o tym. No i zawsze miło mieć pokemona, który jest wyjątkowy, patrząc na to, że Eevee, półlegendy czy skamieliny nie są łatwe do zdobycia.
Julen

Postprzez Shins » 9 sty 2019, o 19:10

Julen napisał(a):> Legendy...
Cóż, widzę i za, i przeciw, przy czym "przeciw" są głównie osoby, które najwyraźniej nie chcą zmian, które mogłoby sprawić, że może zmienić się nieco układ sił w lidze. Według mnie to urozmaicenie warte uwagi, aby ogólnie były. Fajnie byłoby mieć pełną kolekcję. Tak myślę teraz o tym. No i zawsze miło mieć pokemona, który jest wyjątkowy, patrząc na to, że Eevee, półlegendy czy skamieliny nie są łatwe do zdobycia.

Ekhem... nic się nie zmieni poza tym, że w każdym teamie w TOPce jakaś legenda się pojawi. Dziś niestety najłatwiej wymieniać teamy graczom, którzy mogą i chcą dotować swoje konta. A treningi kosztują i to sporo. Więc tak jak do tej pory po wprowadzeniu legend nadal w TOPie będą albo Ci, którzy dużo przelewają albo Ci, którzy już mają bardzo dobrze rozbudowane konta oraz posiadają czas, chęci i umiejętności by przekuć je na bardzo wysoki dochód w grze. Wprowadzenie legend nie zmieni tego.
Ludzie! Używajcie znaków przestankowych poprawnie. Przed nimi nie ma przerwy, a po nich jest. Nie na odwrót!

Expie poki do 80 poziomu za PZ lub za Y (zwykłe i shiny), bez ewo przez przedmioty.
Shins

Postprzez Coolio » 9 sty 2019, o 20:29

Julen napisał(a):> Legendy...
Cóż, widzę i za, i przeciw, przy czym "przeciw" są głównie osoby, które najwyraźniej nie chcą zmian, które mogłoby sprawić, że może zmienić się nieco układ sił w lidze.

Az mi sie przypomnialy argumenty pottera :mrgreen:
Shins dobrze zauwazyl ze nawet jesli jakies nowe pokemony wejda do gry to wlasnie topka najszybciej wkreci te poki do druzyny. Nie wiem czemu ludziom przeszkadza pomysl wprowadzenia legeng ale nie dziwie se tym ktorzy proponuja zrobic to z rozwaga, dobrym pomyslem i nie w stylu ze kazdy bedzie mial kazda legende.
Coolio

Postprzez DojczBoy » 9 sty 2019, o 20:56

Mi taki Articuno od początku się marzy, ale tak po prostu włożyć jednego poka do teamu i po przygodzie z legendami? Musicie wymyślić naprawdę coś ciekawego jak je zdobywać, by nie zmarnować takiej okazji na kolejny ciekawy element gry.
Jest ponad 50 legend. Zapychanie nimi rezerwy nie ma sensu. Jakieś zastosowanie dla nich też by się przydało.

Wiem ze nie lubicie moich pomysłów, no ale samo sie napisało..
jakieś legendarne zwoje, przywołania same ,,cisną się na usta".

a) Na zasadzie shiny, nie łączcie wszystkich podpunktów w całość
W dziczy spotykasz kupców oferując Ci na sprzedaż/ wymianę legendarny zwój
Zawiera On zagadkę/ zadanie po wypełnieniu którego dowiesz sie kiedy i gdzie pojawi sie legendarny pokemon na określony czas
Kilka osób zapewne będzie O nim wiedzieć, lecz tylko jedna osoba będzie posiadała zwój z pieczęcią która pozwoli schwytać pokemona na stałe
Reszta która go pokona, dzięki zwojowi będzie mogła go przywołać w dowolnym momencie jako swojego Patrona i tylko korzystać z jego specjalnego bonusu (7 pok, nie do walki)
Każda legenda inny bonus np. Articuno jako wzór wpływa na uniki powietrznych poków

b)Zajęcia dla legend - Każdy będzie chciał zdobyć przecierz wszystkie.
Legendarna Arena - brakuje mi czegoś takiego w grze
Zrobiona na zasadzie salek
Walczy sie legendami PvP 1vs1, a z liderami PvM 6vs6 tworząc drużynę z innymi graczami
Podzielona jest na poziomy, na każdym silniejsi gracze i liderzy, mogą wymagać ilości legend w kolekcji
Za wygraną i przegraną jako atakujący lub zaatakowany punkty +/-
Posiadając określoną liczbę punktów, możesz wybrać poka i dołączyć go do drużyny stworzonej przez 6 graczy
by zawalczyć z liderem
Po pokonaniu go otrzymujecie nagrodę najlepiej coś dla legendy i awansujecie dalej.
Nieradzący sobie na górze spadają.

Od razu mówię, ze nie chciało mi się myśleć czy to ma sens!
DojczBoy

Postprzez Nikkelow » 10 sty 2019, o 05:48

Blokada na walki w lidze i męczący płacz się skończy, choć dla mnie to bez różnicy, czy ktoś będzie miał legendę w teamie czy nie. Czekam na rozbudowę stowarzyszeń i resztę ciekawych z zapowiedzianych rzeczy :D
Nikkelow

Postprzez Mahone » 10 sty 2019, o 18:02

Nikkelow napisał(a):Blokada na walki w lidze

Dobrze powiedziane. Legendy tak, ale w lidze nie.
Mahone

Postprzez Endriu » 11 sty 2019, o 00:32

Miałbym pomysł na to jak wprowadzić legendy (BARDZO, BARDZO DUŻY POMYSŁ). Było by to czaso-chłone ale dające ogrąmną satyswakcje dla osub lubiących wyzwania. W dużym skrucie dzicz wikendowa dostępna raz na kwartał o unikalnych zasadach i wymaganiach. Oczywiście nie będzie można zatrzymać legęd ale będzie za to osiągnięcie i specjalne przypinki (by nie powiedzieć odznaki), tapety itp. efekty widoczne na koncie (efekt kolekcjonerski).
Endriu

Poprzednia strona

Powrót do Tygodnik PokeLife