Witamy na forum PokeLife!

Jeśli posiadasz już konto na poke-life.net, wystarczy że zalogujesz się tutaj danymi z gry, a konto na forum zostanie utworzone!

UWAGA: Hasło oraz email po pierwszym logowaniu są osobne i dla forum i dla gry. Jeśli po zalogowaniu na forum zmienisz hasło w grze, na forum nadal będzie stare hasło!

Tutaj można zadawać pytania związane z grą, ale nie podpadające pod powyższe kategorie.

To i owo, parę pomysłów i zastrzeżeń.

Postprzez Hipotermia » 7 lip 2019, o 18:31

W sumie jakby to był zły dział, no to Ethelnalen możesz przenieść jakby co, choć to raczej ani do Feedbacka nie pasuje (tym bardziej, że bym chciał, by tu trochę ludzie komentowali różne rzeczy, jeśli zechcą) ani do propozycji (bo ani one nie żyją już ani nie ma tylko jednego pomysłu czy rzeczy do omówienia tutaj w temacie).
Z góry przepraszam, jak będzie tu trochę namieszane jedno z drugim i ciężko się będzie to czytać, nigdy nie byłem dobry pod względem stylistycznym w pisaniu dłuższych wysrywek.

Pierwsze, co mnie nurtuje - czy ktoś poza Tobą Ethel zajmuje się obecnie grą od strony technicznej? Czy Oak dał Tobie wolną rękę co do gry, ale żadnej pary rąk do pomocy, dlatego też trzeba na wszystko tak długo czekać? Nie pomyśl, że tu Cię atakuje, bo raczej samemu ciężko wszystko ogarnąć w miarę szybkim tempem, a raczej ciekawi mnie czy gra tak mało już zysków przynosi, że jest przez Oaka odstawiona na boczny tor czy po prostu tak ciężko znaleźć w miarę kompetentną osobę do pomocy przy projekcie Pokelife, która nie będzie musiała się wdrażać pół roku w mechanikę gry, skrypty itd.?

Drugie, pewnie będzie nawiązaniem do pierwszego (czyli czy jest komu to wprowadzić czy brak czasu), ale czy są w planach jakiekolwiek rzeczy do zrobienia z działu Propozycje, czy też w planach macie pokazać ostatnio składane propozycje przez graczy (jeśli jakiekolwiek są, bo forum umarło - to w sumie osobny temat, i nikt już nie pisze żadnych sensownych propozycji)? Czy po prostu brakuje czasu na zrobienie czegokolwiek? Pytam, bo jest sporo ciekawych propozycji i zacznijmy myślę od tych mniej czasochłonnych, które mogłyby się spodobać:
• zmiana koloru pokemonów od wychowawcy: viewtopic.php?f=31&t=60069
• dodanie nowych osiągnięć "MAXymalnych": viewtopic.php?f=31&t=40535
(ten pomysł jest łatwy do wprowadzenia jak sądzę, tylko jedyna sprawa to dyskusja nad bonusami czy potrzebnymi ilościami do danego osiągnięcia, ponadto nie trzeba się blokować z samymi osiągnięciami za wyprawy w dzicze, ale można rozszerzyć o np. łapacz shiny w ilości przykładowo 1000/1500 czy hazardzista za losy na 5-10k)
• ignore w grze: viewtopic.php?f=31&t=60898
(tu można to rozszerzyć o chat w grze np.)
A tu myślę ciekawsze, ale obstawiam czasu trzeba by było sporo na to poświęcić, więc raczej wątpię w ich wejście w najbliższym czasie, jeśli kiedykolwiek w ogóle przy jednej osobie tylko do pracy:
• powiernik: viewtopic.php?f=31&t=31606
(tu mi chodzi głównie o to, że skoro weszła teraz zasada: główne kont i 4 inne maxymalnie, to aby nie było konsekwencji wchodzenia na dodatkowe konto, by komuś zrobić opiekę czy np. zrobić walki rankingowe, bo ktoś wyjechał na dłużej niż tydzień, to taka opcja byłaby na prawdę przydatna)
• opcja wystawienia chęci kupna przedmiotów: viewtopic.php?f=31&t=10683
(tu powiem mi szczerze brakuje takiej opcji, wiadomo że trzeba by było dodać jakieś dodatkowe podatki za możliwość wystawienia oferty itd., by nie było tak w ogóle tylko super, ale na pewno by się to przydało - dodatkowo niejednokrotnie ktoś potrzebuje coś sprzedać szybko i w miarę tanio, nawet w nocy nieraz na chacie handlu się takie coś zdarza, że ktoś chce szybko coś sprzedać i nie ma komu, bo ludzi nie ma albo chętnych, tak wchodzi - szuka i może szybko sprzedać coś)
• oferty sprzedaży tylko dla wybranej osoby: viewtopic.php?f=31&t=8400
• HMy? c'nie Kerfi? :lol: viewtopic.php?f=31&t=24174
• Lista friendów w grze: viewtopic.php?f=31&t=16139

// to oczywiście pewnie niewiele rzeczy, które są w dziale ciekawe, ale wg mnie takie najciekawsze do wrzucenia w jak najbliższym czasie ;d

Trzecie, mam parę pomysłów nt rzeczy, o której mniej lub więcej czasu temu były omawiane, a widziałbym je raczej inaczej, niż Ty Ethelnalen czy inni oraz inne pomysły na ożywienie trochę gry czy zachęcenie nowych, by grali tu dłużej:

zmniejszony XP do 100:

Zamiast ruszać coś, co w sumie daje co robić wyższym lvlom expiącym pokemony czy nowym, którzy mają do czego dążyć i zmieniać XP na lvlach 90-100, to poszedłbym w drugą stronę. Pozwolić graczom z x2 szybciej (lub mniej, by nie przesadzać aż tak bardzo) wbić ten 90 poziom, pozwala im to raz - na wbicie przedostatniego osiągnięcia Trener, a dwa szybciej wbijać pokemony pod ligę na niższych ligach, przez co możliwe, że chętniej zostaną w grze. Ponadto wbijając już 90, nie będą tak niechętnie patrzeć na wbijanie wyższych poziomów, z tego co widzę najwięcej problemów z tym widzą właśnie gracze, którzy nawet 80-90 nie osiągnęli, że to się dłuży i w ogóle.

cukierki do 80 miast 70:
Pomysł nawiązuje do tego, co wyżej.

Szybszy rozwój i możliwość spędzenia więcej czasu w grze dla nowych osób
Moim zdaniem na poziomach 1-50 można pozwolić graczom na szybsze granie, pomyśleć np. nad większą ilością zielonych napoi, takie jak obecnie limitowane wiśniówki w ilości 3-5 na dzień, dać większe bonusy do łapania itd., które z czasem by osłabiały aż do dojścia na 50 poziom. Ogólnie każdy pewnie mógłby napisać parę propozycji na to, a mi chodzi o sam fakt tego, by raz, żeby ludzie szybciej osiągały ten 50 poziom, a dwa żeby grając na starcie mieli przez większość czasu co robić, a nie tu co chwilę brak PA, a czekanie na regenerację bywa dla nich męczące.
Oczywiście takie działanie powinno się łączyć z jakąś reklamą gry, ale to już nie moja broszka, gracze z tym nic nie zrobią poza wysyłaniem linków poleconych i krótkim opisem gry, gdzie często paru graczy na jakiejś stronie/forum powiela działanie poprzednika.

Zestaw Startowy
Pomysł również bardziej pod szybszy rozwój nowych graczy. Nie róbmy sobie żartów raz z wartością: ("Pozwoli on szybciej rozwinąć swoje konto i Pokemony! Łączna wartość to około 3000§"), a dwa ze składem. Jest to jednorazowy boost dla nowych, Można spokojnie pomyśleć, by platynowa karta była na miesiąc (im dłużej pogra sobie na bonusie nowy gracz, tym raz bardziej się wdroży w granie, a dwa - będzie miał większą chęć później dokupić ją na nowo - a przynajmniej srebrną -, co przełoży się na zysk samej gry), rzucić im z 5kkY, ze 100 zielonych i Cherishballi, tak by mieli co porobić z tym. Dopalaczy też można dać w sumie każdego rodzaju, ale to musi się wiązać z informacją, że załączając jeden w trakcie drugiego - stracimy czas tego pierwszego (w sumie nie wiem jak wygląda teraz gra od nowa, bo nie idzie zrobić nowego konta przez zakaz xd może jest coś takiego w tym, kto tam wie :mrgreen:)

Platyna
Zabranie obecnie, gdy w grze ciężko dorwać walutę PZ, za którą ją idzie kupić? Według mnie to niezbyt dobry pomysł, bo wielu graczy może z tego tytułu zrezygnować z gry, bo m.in. ten 100 poziom był celem, dzięki któremu właśnie np. zyskiwali tę nagrodę. Jeśli chcemy już coś zmienić, to można pomyśleć o zmianie 100 poziomu ze zwykłego, na Shiny, ale to też niektórym może się spodobać, także miast tego - może po prostu niech powstanie lepsza karta trenera? Bez lepszego oddziaływania wprost na dzicze, łapanie pokemonów itd., ale dająca opcje "ułatwiające" grę. Weźmy np. mój pomysł wyżej o opcji wystawienia ofert kupna - można zrobić tę opcję wtedy jako premium dla tej nowej karty (karta premium, dobrze brzmi). Kanał z alertami Shiny też mógłby należeć do opcji premium z tej karty - niby nie daje nic dodatkowego w dziczy itd., ale ułatwia samą rozgrywkę, dla każdego coś dobrego się znajdzie do wykorzystania z tychże opcji premium.
Innym pomysłem jest dodanie platyny za PW, jeśli chcecie ją zabrać za 100 lvl - pozwoli to wtedy wszystkim w miarę sensownie ją kupować, tylko pytanie wtedy czy jest ją zabierać z 100 poziomu, gdzie ona chyba najbardziej zachęca graczy do wbijania tego poziomu szybciej niż później.

Forum
Wiele osób na chacie w grze żałuje przeniesienia chatu z forum. Wiele osób w grze narzeka, że po prostu forum umiera (to raz przez chat w grze, a dwa - ciągły odpływ graczy przy zbyt niskim wzrośnie nowych). Kiedyś jak jeszcze miałem temat z tysiącami bodaj postów, forum w miarę tętniło, to nowi gracze widząc to - chętnie na forum pytali o wszystko, ogólnie też wiem po sobie, że nowi gracze jak widzą "takie" forum, to niechętnie patrzą na samą grę. Jedyne dyskusje tu są w tematach stykowych, i to i tak głównie przez te same osoby, no i czasami w tygodnikach parę postów się pojawi. Tyle. Konkretnego pomysłu, co by tu trzeba było zrobić nie mam, ino ogólna propozycja, by w jakiś sposób spróbować ożywić tę część Pokelife.

Czwarte, to liga. Potrzebuje zmian. Pominę pisanie tego samego, co w temacie: viewtopic.php?f=42&t=82671#p656718 bo większość tam nawiązałem (czy to, że osobiście jestem za 4k limitu*** czy to, żeby jednak ustalić jednorazowo limit i po prostu pozwolić wszystkim na zwrot jagód i kasy za trening, jaki konkretnie chcemy bez podziału na 3k+ i bez ograniczenia na 6 pokemonów), ale tu raczej wszyscy po prostu chcieliby wiedzieć, czy coś konkretnego w planach będzie w zmianach przed kolejnym startem nowej ligi.

Ciekawym pomysłem gdzieś wyczytanym byłoby wymuszenie w krysztale zrobienia 99 walk miast 25, ponadto ode mnie zakazania przestawiania teamu w sposób korzystny dla przeciwnika - albo robimy walkę "obecnym ułożeniem" z reprezentacji albo ustawiamy team tak, jakbyśmy chcieli go pokonać. Inna sprawa, że to i tak trudno egzekwować, ale jest jakiś inny sensowny sposób? Można poblokować możliwość dodania pokemonów <1k treningu (w samym krysztale), ale to i tak wszystko kończy się na tym, że i tak i tak musiałbyś prześwietlać walki, gdyby ktoś widział jakieś nieprawidłowości. Innym pomysłem jest widok odbytych walk danego gracza i jego wyników (czyli np. wchodzimy w powiedzmy na profil Sylwiusza i widzimy - odbył na ten moment 51 walk ofensywnych i 32 defensywne - możesz wybrać spis tych lub tych i widzisz na zielono/czerwono czy z danym graczem wygrał/przegrał w ataku/obronie). Bez wglądu do niczego (tylko dla Ethela), tylko samych wyników.

Wtedy też możesz wprowadzić prosty system punktacji - 3 lub 2 punkty za wygranie, 1 za remis i 0 za przegraną, zniknąłby obecny, który według wielu za bardzo mąci - choć wg mnie w miarę sensownie wygląda to i tak w niedzielę, gdy już wszyscy odbędą te swoje walki. Zmniejszyć również do 1/0 PA za walkę by się przydało, bo niektórzy mimo bycia w najwyższej lidze pewnie marudziliby na potrzebę odbycia walk ze wszystkim, bo np. "po co będąc 75 mam walczyć z top10, no po co.. tylko PA zmarnuję".

No albo po prostu zrobić tak, by móc zrobić walki do 23/24 w niedzielę (te minimum 25 wymagane, jak obecnie). Potem system przez kolejną godzinę odbywa wszystkie nieodbyte walki, gdzie oboje graczy ma wstępne ustawienie z ligi. Do 6 rano wyniki się aktualizują już z dodaniem tychże wyników nocnych, gdzie z każdym walczył 2 razy i mamy i końcowy ranking.

*** - jeszcze jedno słowo o limitach - pamiętaj @Ethelnalen, że im większy limit treningów, tym bardziej musisz zwrócić uwagę na przelicznik DMG Atk/O-SpA/SpO oraz statusy, by znowu nie było przesadnie mocnych tanków w postaci trawiaków i duchów z curse (nie wiem.. kiedyś był pomysł na ograniczenie ruchów statusowych 2 na moveset, do tego planowałeś wstawić 5 slot na przywołanie pogody albo coś innego, co ma przełożenie na obszar walki itd. - tyle tylko, że wtedy jeden pokomon zmienia pogodę drugiego i mija się to z celem IMO, bo wolniejszy pokemon jest w lepszej pozycji usytuowany).
Krilan, na następnych zawodach Cię pokonam!
Hipotermia

Re: To i owo, parę pomysłów i zastrzeżeń.

Postprzez brains » 7 lip 2019, o 19:08

Do wszystkich pomysłów sie nie odniosę, bo po prostu sie z nimi zgadzam i więcej dodawać nie trzeba. Do dwóch dorzuce troche więcej od siebie:

Limit treningów, zmiany ataków: tutaj trzeba jak najszybciej ustalić, jaki jest limit, który ma zostać już na stałe. W tej chwili nie wiadomo co robić z pokami, czy je trenować, jak je trenować, które poki expić itd. Wydawanie jakichkolwiek yenów na trening nie ma sensu. Po prostu przez to zamieszanie ten element z gry w tej chwili jest martwy.

Liga w krysztale: ktoś zaproponował rozwiązanie w poprzednich wątkach i uważam ze jest najsensowniejsze w tej chwili. Blokada zmiany ustawienia poków. Ustalamy raz kolejność i nie ma możliwości jej zmiany. Limit walk na te 99 w ataku.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
brains

Postprzez Hipotermia » 7 lip 2019, o 19:18

brains napisał(a):Do wszystkich pomysłów sie nie odniosę, bo po prostu sie z nimi zgadzam i więcej dodawać nie trzeba. Do dwóch dorzuce troche więcej od siebie:

Limit treningów, zmiany ataków: tutaj trzeba jak najszybciej ustalić, jaki jest limit, który ma zostać już na stałe. W tej chwili nie wiadomo co robić z pokami, czy je trenować, jak je trenować, które poki expić itd. Wydawanie jakichkolwiek yenów na trening nie ma sensu. Po prostu przez to zamieszanie ten element z gry w tej chwili jest martwy.

Liga w krysztale: ktoś zaproponował rozwiązanie w poprzednich wątkach i uważam ze jest najsensowniejsze w tej chwili. Blokada zmiany ustawienia poków. Ustalamy raz kolejność i nie ma możliwości jej zmiany. Limit walk na te 99 w ataku.

Limit owszem, ustalić i się go trzymać. Widzę, ile czasu ja spędziłem w grze i myślę, że skoro ciężko by mi było zrobić więcej niż 6 pokemonów 4k limit, to i taki limit nie będzie zły, a tym bogatszym pozwoli spokojnie zrobić więcej pokemonów, by po prostu lepiej sobie w ofensywie radzić. Pytanie tylko, czy patrzymy na realia gry, że ten limit pasuje pod kilkuletnich stażem graczy czy na osoby, które w pół roku potrafią sobie przelać odpowiednio dużo i zrobić poki 5-6k limitu. Pod tym względem przydałoby się określić z góry. 5k to wg mnie max, który mogliby zrobić (choć i tak trzymam się osobiście przy 4k), 6k to już zdecydowanie ZA DUŻO.

Walka jednym ustawieniem. Wybacz, ale dla wielu graczy w krysztale ustawianie się pod innych, to najciekawsza część gry w tygodniu i rezygnacja z tego może się srogo odbić na liczebności graczy. To byłoby najuczciwsze, ale niestety to nie najlepsze rozwiązanie.
Krilan, na następnych zawodach Cię pokonam!
Hipotermia

Postprzez vocation » 7 lip 2019, o 20:40

Pierdulety
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
chętnie odkupię inne węże.. oferty najlepiej składać w grze: Vocation
vocation

Postprzez brains » 7 lip 2019, o 20:41

5k limitu to według mnie juz przesada. Gra juz teraz jest pay2win i wymaga ogromnej ilości przelewów. Mówiąc krótko przy limicie 6k to bez regularnych przelewów nie da sie nic osiągnąć co jest złe dla gry. Zniechęca graczy których juz i tak jest malo
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
brains

Postprzez Coolio » 8 lip 2019, o 00:07

:Long post:
Do pierwszego sie nie odniose bo wiem ze Ethel jest praktycznie sam (Jak dobrze pojdzie to Oak cos ruszy aby Ethel poszedl dalej a Nya o ile nadal z nami jest to nie skryptuje i ogarnia grafiki, dex i inne takie)

Z 'drugiego' to wszystko chetnie bym zobaczyl w grze a nawet wiecej jednak wiem ze Ethel sam tego nie da rady ogarnac
Hipotermia napisał(a):Trzecie
Trzecie to kolejno dobry pomysl na zmniejszenie wymaganego expa. Cukierkow bym nie ruszal. Szybszy rozwoj dla nowych to wrecz obowiazkowo. Zestaw startowy nalezy zmienic tak zeby przy tym co obecnie daje kosztowal ok 500pz i byl niemozliwy do kupienia dla kazdego z poziomem 50+. Nikt kto dopiero zaczyna gre nie wyda 15zl na gre ktora jeszcze nawet go nie wciagnela. Starsi gracze i tak juz graja wiec im to niepotrzebne. Platyny nie ruszajmy bo bedzie placz i pretensje a jeszcze lepsza karta trenera moze powstac. Forum bedzie zylo tak dlugo jak zyje gra i jest o czym na nim gadac. Specjalne konkursy ozywia forum na sile a pozniej i tak wroci do normy wiec osobiscie zostawilbym to tak jak jest.

Hipotermia napisał(a):Czwarte

Liga faktycznie potrzebuje zmian. Wszystko mi jedno czy limit bedzie mial 4 czy 6k bo i tak bez przelewow nie dogonie tych ktorzy wydali tysiace pln na gre ale mi to nie przeszkadza bo ktos ta gre powinien utrzymywac. Chetniej bym zobaczyl zmiane w punktacji poszczegolnych tygodni w rankingu. Odnosze aktualnie wrazenie ze nawet Ethel dokladnie nie wie jak to dziala. Oznaczanie gracza jakims kolorem/znacznikiem ktory pokazywalby czy w danym tygodniu z nim wygralismy/przegralismy/nie walczylismy proponowalem juz dawno temu przy okazji propozycji zmiany punktacji w lidze na cos co ma jakikolwiek sens ale ofc zaginelo.

Hipotermia napisał(a):***.

*** - Ograniczenie statusow zalezy od tego jak Ethel widzi gre. Z jednej strony moze nie wprowadzac czegos takiego i siedziec i patrzec jak duchy/trawiaki/poki z bidem niszcza lige a z drugiej mozna to balansowac tak zeby dobrze zrobiony pok spokojnie pokonal innego wrazliwego pokemona ale jednoczesnie nie rozwalal 95% pokow w grze

PS. Jednak nie taki dlugi bo po edycji wywalilem polowe zawartosci.
Coolio

Postprzez Sylwiusz » 9 lip 2019, o 00:56

• dodanie nowych osiągnięć "MAXymalnych"

Jak dla mnie świetny pomysł, który zrobiony w odpowiedni sposób mógłby znacznie urozmaicić dzicze grane przez graczy. Powinno być stosunkowo proste do zrobienia i lekko urozmaicić grę starym wyjadaczom ;)
• powiernik

To mogłoby się bardzo przydać, jednak podejrzewam, że jest to zbyt czasochłonne by się komukolwiek chciało to robić.
• HMy?

To jest rzecz, która od dłuższego czasu mnie dość mocno boli... Przez brak możliwości nauki ich wiele poków jest znacznie słabszych niż być powinne. Proponowałem sporo rzeczy na ich temat - nawet po prostu zrobienie ich jako TMów, byleby po prostu były...Jeśli jednak nie chcesz ich jako TMy, a nie masz czasu na ich porządne wprowadzenie, to fajną opcją ich dodania mogłoby być ustawienie ich jako uczone przez wychowawcę za powiedzmy 1-2k pz. Przez ich brak wodne poki strasznie dużo tracą.
• zmniejszony XP do 100:

Jako, że dla nowych graczy wprowadziłeś limity treningu, to trzeba postawić kropkę nad i. Bo jak na razie jedyne, co widzę, że się dzieje, to odchodzenie masy starych graczy z ligi, a nowych wciąż brak, co widać po cenach żółtych jagód na targu. I ułatwienie nowym graczom wbijanie levela potrzebnego do rywalizacji w lidze, co jest jak na razie najciekawszym elementem tej gry może trochę pomóc...
• Szybszy rozwój i możliwość spędzenia więcej czasu w grze dla nowych osób

Bonus do szansy złapania dla nowych graczy mógłby być na serio spoko. Moją propozycją jest powiązanie tego bonusu z osiągnięciem Trener. Na najniższym levelu osiągnięcia bonus ten mógłby być 100%, a na powiedzmy 5 levelu osiągnięcia już 0%.
Czwarte, to liga.

Teraz faktycznie dzieją się cuda dziwy i pomysł z automatyczną walką w niedzielę może sporo zmienić. Jeśliby to weszło, to proponuję zablokowanie możliwości ustawiania się na ludzi z własnego stowka - niech walki w stowce zawsze będą robione automatycznie, to wtedy będzie dużo mniejsza szansa oszukiwania w lidze, a jednocześnie wciąż będzie można się bawić ustawiając się na wrogów.
Na razie to wszystko, może w kolejnych terminach coś jeszcze naskrobię ;)
Obrazek
Sylwiusz

Postprzez Ethelnalen » 9 lip 2019, o 01:44

Czy Oak dał Tobie wolną rękę co do gry, ale żadnej pary rąk do pomocy, dlatego też trzeba na wszystko tak długo czekać?

Przy grze pracuje tylko ja. Nyalina czasami trochę pomaga z kwestiami typu dane Pokemonów, koncepty eventów, wypisywanie danych do eventówi no i przygotowaniami regionu ale ostatnio mniej bo ma swoją pracę. Oak pomaga bardzo rzadko tylko jeśli coś absolutnie musi zrobić on i zajmuje się sprawami firmowymi/serwera. I więcej tutaj nie mogę napisać.

Drugie, pewnie będzie nawiązaniem do pierwszego (czyli czy jest komu to wprowadzić czy brak czasu), ale czy są w planach jakiekolwiek rzeczy do zrobienia z działu Propozycje

Wkleje Wam kiedyś listę rzeczy które mam zapisane do obmyślenia/zmienienia, pewnie część pokrywa się z propozycjami. Nie mam na nie dość czasu (robię po pare w przerwach między aktualizacjami duzymi), wiec co dopiero na losowe propozycje nowych elementów.

Nie zrobię tego. Wyróżniają się shiny i raczej tak zostanie.

• dodanie nowych osiągnięć "MAXymalnych": viewtopic.php?f=31&t=40535

Może kiedyś.

• ignore w grze: viewtopic.php?f=31&t=60898
• Lista friendów w grze: viewtopic.php?f=31&t=16139

To mam zapisane jako jedna rzecz, poczta, znajomi, blokowanie innych etc.

• powiernik: viewtopic.php?f=31&t=31606

Raczej tego nie zrobię. Jeśli nie masz czasu grać na swoim koncie no to nie masz czasu, bywa. Niechce systemowo umożliwiać granie na czyichś kontach w taki pośredni sposób.

• opcja wystawienia chęci kupna przedmiotów: viewtopic.php?f=31&t=10683
• oferty sprzedaży tylko dla wybranej osoby: viewtopic.php?f=31&t=8400
• HMy? c'nie Kerfi? :lol: viewtopic.php?f=31&t=24174

Może kiedyś.

• zmniejszony XP do 100:

Jest w planach. I tak, też rozważam już nie tyle zmiane wymagań, co duże zwiększenie ilości zdobywanego doświadczenia.

• cukierki do 80 miast 70:
• Szybszy rozwój i możliwość spędzenia więcej czasu w grze dla nowych osób
• Zestaw Startowy

Tutaj nic istotnego nie powiem bo zwyczajnie nie mam jakichś konkretnych myśli na ten temat. Zestaw Startowy już raz był ulepszony.

• Platyna

Za tym stoi cały rework, a nie tylko to, że chcę zabrać platynę i nic innego z tym nie zrobić.

• Forum

Na to nic nie poradzę, ludzie przenieśli się na czat, nie mam czasu żeby forum ulepszyć czy zrobić od nowa, ani kombinować jak zachęcić ludzi do korzystania z niego.

Czwarte, to liga. Potrzebuje zmian.

Całkowity rework Ligi też już mam zapisany, mówiłem o tym chyba na czacie kiedyś nawet. Główne powody przez który chce zmienić ją to zbyt duże zagmatwanie sposobu obliczania punktów i zależność Twojej pozycji od innych

Gdzieś mi migło też, że ktoś napisał, że nawet ja nie rozumiem jak działa punktacja Ligi. To nie chodzi o rozumienie tylko o to, że bardzo ciężko jest nawet mi w trakcie trwania Tygodnia wyciągnąć z kodu i danych dlaczego osoba X jest wyżej niż osoba Y mimo że coś. To jest po prostu niemożliwe bez ręcznego rozpisania każdego gracza, przekalkulowania wszystkich wag, potem punktów, potem z kim wygrali przegrali etc.
Wszelkie problemy zgłaszać w Centrum Pomocy w grze, nie na PW na forum.
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Postprzez Mahone » 9 lip 2019, o 19:35

Ethelnalen napisał(a):

Nie zrobię tego. Wyróżniają się shiny i raczej tak zostanie.

Szkoda. Myślę że to był jeden z najlepszych pomysłów.
Mahone

Postprzez Ethelnalen » 11 lip 2019, o 15:14

Apropo tej listy o której mówiłem, jeśli kogoś ciekawi: viewtopic.php?f=42&t=82700#p656978
Wszelkie problemy zgłaszać w Centrum Pomocy w grze, nie na PW na forum.
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Powrót do Inne