Witamy na forum PokeLife!

Jeśli posiadasz już konto na poke-life.net, wystarczy że zalogujesz się tutaj danymi z gry, a konto na forum zostanie utworzone!

UWAGA: Hasło oraz email po pierwszym logowaniu są osobne i dla forum i dla gry. Jeśli po zalogowaniu na forum zmienisz hasło w grze, na forum nadal będzie stare hasło!

W tym dziale możecie wypowiadać się na temat propozycji, głosować w ankietach i dodawać swoje trzy grosze do istniejących wątków.

Metamorfoza - wasze zdanie

Tak
23
42%
Raczej tak, acz mam kilka uwag
5
9%
Nie wiem
2
4%
Nie
11
20%
Ala ma kota
6
11%
Kot ma rybki
8
15%

Liczba głosów : 55

Metamorfoza

Postprzez kerfi » 2 kwi 2016, o 23:31

W ramach wstępu

Obecnie na serwerze panuje monotonia związana z pokemonami jak i ich treningami, MS'ami etc.

Brak nowych rozwiązań tj w atakach (głównie dla fizycznych), brak posiadania własnego leczenia przy opcji dosłownie miernego Resta dla reszty (z mej perspektywy) powoduje, że ludzie sięgają non stop po utarte schematy, po schematy sprawdzone... Powodując, że teamy przeciwników są zbliżone (przynajmniej kryształ/diament, gdzie ludzie jako taki starają sie coś sensownego ugrać), co gorsza przeważają w tym i te same rozwiązania... ale co się dziwić skoro nie ma możliwości coś ciekawszego wydłubać.

Część właściwsza

O ile na konsoli poki miały określone wartości Att/SpAtt, powodując tym samym, że można było korzystać względnie efektywnie zarówno z Fizycznych jak i Specjalnych ataków, tak w realiach PL jesteśmy do razu przywiązani do właściwej drogi tj A/SA i o wyborze jednej, czy drugiej decyduje w zdecydowanej większości przyrost wiodący. Chyba, że mamy gruby portfel i możemy sobie pozwolić np na trening poka w słabszy przyrost :)

Do czego zatem zmierzam?

Wszystkie poki (albo chociaż większość) danego gatunku tj Charki, Pidgeoty, etc trenowane są tak jak jest to najbardziej opłacalne a zatem w statystykę wiodącą... Co jeśli chcielibyśmy pójść w drugą stronę? Czyli zrobić coś bardziej oryginalnego ? Jak dugtrio, czy Machampa (wiedźmin mode) pod SA :D

Od razu jesteśmy skazani na większe koszta...

Część najwłaściwsza

I tu przychodzi mi pomysł na pewnego rodzaju metamorfozę naszego poka czyli możliwość zamiany przyrostów Atak - Sp Atak (czy ewentualnie cała paczka tj A + O - SpA + SpO).

Do metamorfozy potrzebowaliśmy np dodatkowego przedmiotu coś jak Pigułka Czyszczenia - np kamienia... Ich samych mogłoby być kilka dla konkretnych żywiołów gdybyśmy chcieli bardziej zagmatwać rozgrywkę bądź po prostu 1 kamień (tj Pigułka do czyszczenia : D) dostępny za PW/PZ (by nie było , że za free tj za Yeny...) i np nowego miejsca - nowego wychowawcy... Albo podpięty pod obecnego.

Jak by ten magiczny kamień metamorficzny miał działać?
Stosunkowo prosto - idziemy do "wychowawcy" i wybieramy danego poka, którego mamy tłuc tym kamieniem az mu się preferencje zmienią ^^ Czy jakoś właśnie tak...
Zmieniają mu się wówczas przyrosty tj SA=A i A=SA...

Uzyskujemy w ten sposób wiele nowych możliwości i z pewnością kilka ciekawych okazów mogłoby śmiało wejść do rozgrywki tj np Pidgeot, który w formie fizycznej jest dość mierny ze względu na brak ataków tak w wersji pod SA można by już nad nim pomyśleć - pomimo ubogiego MS byłby.. nawet grywalny.
Te same sytuacje tyczą się innych poków np już pojawiających się tj Dragonite ale w różnych wersjach - zarówna pod Atak jak i pod SpAtak, czy też rzesza fizycznych wodników, etc etc.

Wady tego pomysły
- Sam pomysł, czyli weźcie się i zróbcie :V

Zalety
+ Nieco, czy nawet minimalnie większa różnorodność w obrębie MS TYCH samych poków (tj dragonite'y fizyczne vs specjalne)
+ Nieco większa różnorodność w teamach
+ Możliwość pokombinowania z pokami, które w obecnej formie (tj fizyczny Pidgeot przytoczony przeze mnie jest od razu przyrost w plecy) są po prostu mierne... ze względu na dane przyrosty/ataki pod dany przyrost.
ObrazekObrazekObrazek
kerfi

Re: Metamorfoza

Postprzez Ethelnalen » 13 kwi 2016, o 23:01

Propozycja dodana pod głosowanie.

Ot z ciekawości co inni napiszą.
Były administrator PokeLife - żadnych spraw już do mnie nie zgłaszać.
Ethelnalen
Były Admin

Postprzez Shins » 14 kwi 2016, o 16:18

Zagłosowałem na "Ala ma kota" - pomysł całkiem interesujący, choć nie wiem, jak by się sprawdził, dlatego w ankiecie wolę się wstrzymać od głosu popierającego (chyba, że "Ala ma kota" to glos za xD).
Ludzie! Używajcie znaków przestankowych poprawnie. Przed nimi nie ma przerwy, a po nich jest. Nie na odwrót!

Expie poki do 80 poziomu za PZ lub za Y (zwykłe i shiny), bez ewo przez przedmioty.
Shins

Postprzez Egzor » 15 kwi 2016, o 07:35

Ciekawy pomysł, boję się tylko, że administracja jak to zrealizuje to będzie problem z prawidłowym przeliczeniem przyrostów. I np; mamy poka X, pok ma 40lv, ma załóżmy 200A, 400SPA, zamienimy sobie przyrosty, czyli wychodzi nam 400A, 200SPA, a przyrosty są +5 do A, +10 do SPA, i czy przyrosty będą też zamienione, czy sens użycia tego kamyka będzie miała na 100lv.(Możliwe, że nie doczytałem)
Wszystko tanie jak barszcz!
viewtopic.php?f=58&t=70879

Zapraszam do rejestracji z mojego linku referencyjnego. Gwarantuję dożywotnią pomoc w kwestii gry i rozwoju konta. Co ja mam z tego? Drobne upominki, jeśli wbijecie odpowiedni lvl.
Egzor

Postprzez kaban2000 » 15 kwi 2016, o 20:54

W mojej propozycji napisałem by zrobic trenera pokemonów, który by po prostu pozwalał na zwiekszenie dowolnego przyrostu od 1 lvl do danej ilosci maksymalnej (lub sumy przyrostów), co nie zostało zaakceptowane.

Takze napisales cos podobnego, ale tylko z zamianą, ale ok. Zawsze cos co pozwoli grac wieksza iloscia pokow, a do tego zawsze dazylem.

Inna sprawa ze nie robilbym sztywno zamiast SA na A i na odwrot, ale zeby mozna bylo zamienic dowolną statystykę. Czemu? Jest sporo pokow ktore są ciekawe, ale maja np slaba szybkosc i odpadaja na start. Tak to bym sobie zamienil np nieuzywany SA ktory mam +4 z speedem ktory mam +2 i juz by byl pok grywalny jako tako.

Ale moja propozycja wydawala sie (mojej osobie) trafniejsza, czyli osobny trener przyrostów (albo SŁABOŚCI). Co by pozwoliło nawet na granie Ledybą, po odpowiednim przygotowaniu, oraz mozna byłoby tez sobie przyrost HP zwiekszyc co w Twojej propozycji jest niemozliwe (oczywiscie do danej ilosci, a nie gdy pok ma +35 i trenujemy na +40 tylko kazdy pok miałby swoj max).

Albo jeszcze inna opcja. Przerzucac przyrosty miedzy sobą. Np zabrac +1 z SO gdy mamy ją +8, a dodać sobie +1 do SA na przykład.

Rest mam nadzieje zostanie o tyle poprawiony ze i tak kiedys choc 1 runde spania mu zmniejszą, albo po prostu 1 runda spania i 60% leczenia, wiec samych leczen do doboru pokow bym nie mieszał. Glownie chodzi wlasnie o funkcje gry czyli przyrosty i trening, co popycha do grania niestety tymi samymi pokami, z tymi samymi atakami itd.

A przeciez do tego dochodza natury, umiejetnosci, plcie, ataki specjalne z parowania pokow, jakies po prostu specjalne atrybuty dzieki ktorym kazdy moglby miec nowe zajęcie w postaci tworzenia sobie pokow o danych cechach ktorych nie da sie zlapac i tym samym rokrecic targ. Rozkrecic sama gre, urozmaicic, ale jednoczesnie zbalansowac i pozwolic na uzywanie wiekszej ilosci pokow.

Takze dlatego ze wpadles na podobny pomysl jestem na tak.
Nie pisać na konto w grze o tym (moim) nicku - nie jest już moje.
kaban2000

Postprzez pimpsin » 16 kwi 2016, o 01:35

Ciekawe. Dodaje sporo mozliwosci. Jestem na tak podnoszac wszystkie konczyny do gory. (Drago pod Sp.A <3)
pimpsin

Postprzez sider3000 » 27 kwi 2016, o 19:16

Jestem na tak. Dzięki temu będzie można grać większą ilością poków co znacznie urozmaici grę ;)
Obrazek
sider3000

Postprzez SmaSHS » 1 maja 2016, o 10:12

Odmuliło by to codzienność i wartość na prawdę wielu poków. TAK
Obrazek
Sprzedaje gry Xbox 360 i Playstation 3. Mam na sprzedaż również zadbanego Xboxa 360 Slim. Jeżeli kogoś interesuje taka konsolka i chce mieć pewny sprzęt to zapraszam. Możliwość przerobienia, wyczyszczenia czy zmiany pasty po dogadaniu się, aczkolwiek okres jego ekspolatacji nie wymaga jeszcze takich zabiegów :P
Konsola z 2012 r!
SmaSHS

Postprzez Ulrich » 7 maja 2016, o 12:33

Ja chyba też byłbym na tak. Poków pod fizyczne jest coraz to mniej w drużynach, bo niewiele z nich się opłaca. Może to by trochę odmuliło rutynę.
Ulrich Team:
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek Obrazek
Ulrich

Postprzez Asz12 » 22 sie 2017, o 16:21

[color=#408040][color=#408000][/color][/color]:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: 8-) 8-) 8-) ock: :shock: :shock: :shock: xFDDDDDDDDDDDD

Spam
/Kamilkowa
Asz12

Postprzez pupixzdobywca » 30 sie 2017, o 23:50

Mam wrażenie że to wtedy już nie byłyby te Pokemony. To znaczy w tej grze Pokemony cechują akurat statystyki bo nie ma tu ability ani nic takiego. Można by wprowadzić jakoś ruchy uczone przez breed bez breeda bo wiele pokemonów by wtedy działało. Większość trawiastych uczyłaby się leech seeda, mój kochany sableye recovera. Tylko pytanie jak bo czytałem że breeda nie chcecie robić. Mam również pomysł na to jak zmienić pulę pokemonów i chyba napiszę to w propozycji.
Obrazek
pupixzdobywca

Powrót do Propozycje