Witamy na forum PokeLife!

Jeśli posiadasz już konto na poke-life.net, wystarczy że zalogujesz się tutaj danymi z gry, a konto na forum zostanie utworzone!

UWAGA: Hasło oraz email po pierwszym logowaniu są osobne i dla forum i dla gry. Jeśli po zalogowaniu na forum zmienisz hasło w grze, na forum nadal będzie stare hasło!

W tym dziale możecie wypowiadać się na temat propozycji, głosować w ankietach i dodawać swoje trzy grosze do istniejących wątków.

Czy według Ciebie pomysł powinien wejść ?

Tak
82
63%
Tak, ale z poprawkami
11
8%
Nie mam zdania
16
12%
Nie
22
17%

Liczba głosów : 131

AutoHeal

Postprzez Hipotermia » 7 lut 2014, o 12:27

Moja propozycja: Auto Leczenie Pokemonów - brak potrzeby klikania na przyciski "ulecz"

Opis: Chyba każdy, kto klika dziennie parę tysięcy PA, chciałby takiego ułatwienia. Przynajmniej tak sądzę po Swoim i znajomych doświadczeniu z codziennego klikania. Dlatego piszę tutaj tę propozycja, która umili grę graczom, którzy zużywają "dopalacze" PA, przy okazji nie ułatwiając samej gry, bo większej ilości Yenów czy Doświadczenia dla Pokemonów Nam to w żaden magiczny sposób nie przyniesie.
Do osób, którym nie zrobi to różnicy lub by tego nie chciały - po prostu powstałby przycisk aktywujący oraz dezaktywujący to przez zaznaczenie checkboxa, tak jak ma to miejsce teraz w zakładce INNE>KONTO.

Dostępność: Sądzę, że umieszczenie dostępności do tej opcji przy kupnie Srebrnej Karty za 150 PZ, to odpowiedni pomysł. Można również pokombinować, by przy Srebrnej Karcie były podstawowe opcje, a przy Platynowej - rozbudowane. Pomysł ten wydaje mi się pod tym względem dobry, ponieważ dzięki temu znikałyby zapewne spore ilości PZ z gry z kont graczy, aby umilić Sobie granie.

Działanie: Leczenie co walkę, gdy mamy jeszcze HP - uważam za niepotrzebne, zamulałoby zapewne strasznie grę. Dałbym tutaj opcję, że minimum jeden pokemon musi być "ubity", aby AutoHeal zadziałał. W opcjach powinien być wybór, czy będzie to leczenie za pomocą Lecznicy czy Czerwonych Jagód.
Z opcji do rozbudowania, co uwzględniłem w Dostępności, widzę sens tylko w doborze, czy dany pokemon powinien zostać uleczony w Lecznicy czy Czerwonymi Jagodami oraz np. od ilu % HP leczyć danego pokemona ( mając uwzględnione, że inny i tak musi być zabity ). Jeśli macie jakieś inne pomysły - Post.

Komentarz ode mnie: Nie zdziwiłbym się, jeśli Administracja w razie zaakceptowania tej propozycji stwierdziłaby, że przy tej opcji leczenie powinno być droższe. Dlatego od razu kontruję ( to tylko domysł, czy taka myśl od Was by padła ), że według mnie ułatwianie samego grania przy jednocześnie żadnym ułatwieniu samej gry nie powinno graczy nic kosztować ( wlepienie samej opcji do Karty mimo tego, co tutaj pisze jest tylko dlatego, że propozycja dotyczy głównie graczy korzystających z dużych ilości PA, którzy akurat niemal zawsze mają zakupioną kartę - przy okazji opcja ta dawałaby kolejny powód do zakupu karty, bo zdobywając możliwość AutoHeal mamy również z karty przecież inne, dodatkowe opcje ).

Do głosujących: Jeśli głosujesz na Nie, proszę o podanie argumentów w komentarzu, czemu ten pomysł nie powinien pojawić się w grze, pomijając "Bo tak..". Głosujący na opcję drugą są proszeni o wypisanie poprawek, które według Nich powinny wejść w pomyśle, a osoby, które i tak by nie korzystały z tej opcji, ale nie widząc nic przeciwko wprowadzeniu jej - dla Was jest opcja numer trzy.
Krilan, na następnych zawodach Cię pokonam!
Hipotermia

Re: AutoHeal

Postprzez Ethelnalen » 16 lut 2014, o 01:29

Propozycja dodana pod głosowanie.

Chociaż dla mnie osobiście takie coś to byłaby przesada. Tak, wiem że macie dużo PA i dużo napojów, ale jak dla mnie granie nie powinno polegać na szybkim klikaniu F5.
Kwantowy administrator PokeLife - żadnych spraw mnie nie zgłaszać.
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Postprzez kasztan » 16 lut 2014, o 01:37

Jestem zdecydowanie za :D
Dlaczego? Wyklikanie podad 8k PA zajmuje bardzo dużo czasu( mi ok. 1,5 h ).

Ethel, zapominasz o tym, że poki się łapie, a nie tylko odświeża stronę, a gra i tak w 99% procentach polega na klikaniu, więc nie wiem o co ci chodzi. Ew. Jeśli ten pomysł Ci się tak nie podoba to zawsze można wprowadzić pomysł innego tracza ze skrótami klawiszowymi.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

OD 2 LAT - DO KOŃCA. TYLKO BANISHED
kasztan

Postprzez Hipotermia » 16 lut 2014, o 01:44

Ethelnalen napisał(a):Chociaż dla mnie osobiście takie coś to byłaby przesada. Tak, wiem że macie dużo PA i dużo napojów, ale jak dla mnie granie nie powinno polegać na szybkim klikaniu F5.

Hmm.. ale to każdy gracz mógłby wybrać, czy woli wyklikać z AutoHealem czy bez. Poza tym klikanie nie byłoby tylko szybkim F5, trenerów nie jest nie wiadomo ile, by odświeżać Dzicz/Wylecz Wszystkie w kółko. To względem mnie, bo inni by korzystali np. przy spotkaniu z pokemonem używającym Endeavor - często idzie nawet nie zauważyć, że ów pokemon Nas ubił i lecimy dalej, zauważając to dopiero po spotkaniu pokemona.

Ale no dobrze - to Twoje zdanie, tu moje, poczekajmy co inni gracze o tym myślą ( względem oddawania głosów, krótka notatka na końcu tematu ), licząc ze to na ich zdanie się tu głównie czeka.
Hipotermia

Postprzez tomek » 16 lut 2014, o 09:36

Jestem za. Sam kiedyś napisałem taką propozycje ale została odrzucona przez admina
tomek

Postprzez luk10 » 16 lut 2014, o 17:33

Zdecydowanie klikanie całego PA z dodatkami długo zajmuje, a skoro to przyspieszyło by nieco rozgrywkę to jestem jak najbardziej za.
Obrazek
luk10

Postprzez fenfir » 16 lut 2014, o 21:34

Zamiast sprawdzać czy jakiś pok został ubity a gra musiałaby to robić po każdej walce a więc jakieś obciążenie dla serwera, wystarczyłoby auto leczenie po trenerach z dziczy. Oczywiście jestem na tak pomimo tego, że nie korzystam z napoi/jagód.
fenfir

Postprzez kasztan » 16 lut 2014, o 22:18

fenfir napisał(a):Zamiast sprawdzać czy jakiś pok został ubity a gra musiałaby to robić po każdej walce a więc jakieś obciążenie dla serwera, wystarczyłoby auto leczenie po trenerach z dziczy. Oczywiście jestem na tak pomimo tego, że nie korzystam z napoi/jagód.

Chciałem zaproponować ustawianie ilości hp od kiedy by leczył, ale twój pomysł jest chyba najlepszy pomysł żeby nie obciążało serwera.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

OD 2 LAT - DO KOŃCA. TYLKO BANISHED
kasztan

Postprzez PoweredDragon » 18 lut 2014, o 15:08

Leczenie, gdy pok ma określoną ilość HP
[_____] Tutaj wpisz od ilu % HP nastąpi leczenie automatyczne

Czyli jak napiszę, ż 50, to wtedy jak mój pokemon ma 300 HP, straci 150, to zostanie automatycznie uleczony. Jak straci więcej, to nie zostanie uleczony. I dajmy na to, że maksymalną wartością w % było 75-80%, żeby nie było co walkowego leczenia(Bo jak wiadomo, leczenie HP pojedynczo jest tańszą inwestycją niż leczenie 25% HP. Coś za coś. Tracisz niewiele większe sumy kasy za leczenie całkowite. Dodam, że w opcji dochodziło by do całkowitego leczenia tylko określonego poka, nie całego teamu(chociaż team też mógłby być :P)
DOŁĄCZ DO NAS JUŻ DZIŚ! ŁAP I TRENUJ POKEMONY! ODNAJDŹ WŁASNĄ DROGĘ!
>>>http://pokelife.pl/forum/viewtopic.php?f=7&t=42168&p=361674#p361674<<<
PoweredDragon

Postprzez Promyczek » 20 mar 2014, o 13:59

fenfir napisał(a):Zamiast sprawdzać czy jakiś pok został ubity a gra musiałaby to robić po każdej walce a więc jakieś obciążenie dla serwera, wystarczyłoby auto leczenie po trenerach z dziczy. Oczywiście jestem na tak pomimo tego, że nie korzystam z napoi/jagód.

takie rozwiązanie byłoby najlepsze i o wiele mniej obciążyło by serwer niż ciągłe sprawdzanie ile hp ma skłąd
Obrazek
Promyczek

Postprzez Shadov » 18 lip 2014, o 01:25

Jak ktoś mówił, zaginęła w odmętach forum a ja np. bardzo bym chciał takie coś. Może będzie większe zainteresowanie jak będzie na górze i opcja wejdzie do gry.
Shadov

Postprzez Gryfek » 6 sie 2014, o 11:54

Ja bym tego w ogóle nie używał, chyba że na zasadzie innej niż ubity. Może tak 50% hp? Bo tak, to by nie przyniosło zysków (w sensie w wydajności działania, nie materialnych typu kasa czy exp).
Chociaż nawet wtedy nie wiem, czy bym tego używał. Być może. Najlepiej gdyby dało się ustawić np. 0%, 25%, 50% lub 75% przynajmniej jednego poka. Wtedy byłoby najlepiej.
ObrazekObrazek
Snouty i Pinkie zapraszają na profil :)

Jeśli ktoś Cię dyskryminuje ze względu na płeć, orientację, wiarę, poglądy polityczne, inne poglądy czy gusta, to wiedz, że to on jest prostakiem, a Ty nie masz się po co przejmować takim człowiekiem C:
Obrazek
Obrazek
Made by Architect
Gryfek

Postprzez Shadov » 10 sie 2014, o 01:35

Gryfek napisał(a):Ja bym tego w ogóle nie używał, chyba że na zasadzie innej niż ubity. Może tak 50% hp? Bo tak, to by nie przyniosło zysków (w sensie w wydajności działania, nie materialnych typu kasa czy exp).
Chociaż nawet wtedy nie wiem, czy bym tego używał. Być może. Najlepiej gdyby dało się ustawić np. 0%, 25%, 50% lub 75% przynajmniej jednego poka. Wtedy byłoby najlepiej.

Ja tam poki leczę zawsze, często nawet nie patrze ile HP im zostało bo co to mnie obchodzi, po prostu klikam leczenie, zapewne dużo osób tak robi, tak to nie trzeba byłoby klikać po każdej walce w dziczy, zwyczajnie nie ogarniam jak ktoś może nie chcieć takiego czegoś xd
Shadov

Postprzez Hipotermia » 15 sie 2014, o 08:30

Nawiązując do:

viewtopic.php?f=31&t=50128#p462986
matrixbit88 napisał(a):Generalnie to ty zawsze masz problem z pomysłem, który by nie pomógł tobie...

Trenerów zablokować się nie da. KAŻDY ich spotyka. Nie tak mało razy jechałem limit na module Shiny i jakoś mnie to dziwi, ale trenerów spotyka się mimo wszystko często i idzie na Nich wyjść na zero/plus. Więc to chyba pomysł nie dotyczyłby TYLKO mnie, ale wszystkich graczy, nawet łapiących Shiny i nie chodzi o to, by pomógł głównie mi, a raczej wszystkim, bo nie z mojej inicjatywy wyszedł ten pomysł, bo nie sądziłem że w ogóle takie poparcie znajdzie. Zwłaszcza, że skoro w tamtym temacie jest marudzenie, że nie ma się czasu wyklikać tyle, a tyle PA, to ten AutoHeal w znaczącym stopniu pomógłby w tym.
Zwłaszcza, że komu to byłoby wygodniej, korzystałby, a komu nie - nie, bo powinna być opcja wyłączenia tego.
Hipotermia

Postprzez Filipos44 » 16 sie 2014, o 19:59

Bez żartów... zdecydowanie na nie. To jak z propką odnośnie przeklikania shiny poka... brakuje żeby obie te propozycje weszły w życie i wtedy to już nic poza ciągłym f5. Jest pokemon, walczymy, łapiemy i znowu f5. Zresztą nie wiem jak można zapomnieć o leczeniu. Ja mam już wręcz odruch, koniec walki i kieruję myszkę w prawy dolny róg ekranu gdzie mam ten magiczny czerwony krzyżyk, albo ew. jagody (które zwykle oszczędzam na bidne dni, ale to szczegół). W jednym temacie piszesz żeby grać uważnie, a w drugim dajesz propozycję która właśnie ułatwia takie bezmyślne klikanie...
Chcesz założyć sobie konto w grze? Może przy okazji mi pomożesz rejestrując się z TEGO linku polecającego? Dzięki temu będziesz zawsze mógł liczyć na moją pomoc w grze :)

Moja drużyna

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

"Rudy używając Lava Plume zadaje 1029 obrażeń przeciwnikowi. Ten ruch jest super efektywny. Przeciwnik jest Podpalony."
Filipos44

Postprzez Shins » 16 sie 2014, o 21:32

Automatyczne leczenie wcale nie powoduje bezmyślnego klikania. Na pewno nie da żadnemu graczowi z szybszym internetem przewagi w łapaniu rzadkich pokemonów, a przy paru tysiącach wypraw dziennie może ułatwić wyklikanie PA.
Ludzie! Używajcie znaków przestankowych poprawnie. Przed nimi nie ma przerwy, a po nich jest. Nie na odwrót!

Expie poki do 80 poziomu za PZ lub za Y (zwykłe i shiny), bez ewo przez przedmioty.
Shins

Postprzez Shadov » 16 sie 2014, o 23:45

Filipos44 napisał(a):Bez żartów... zdecydowanie na nie. To jak z propką odnośnie przeklikania shiny poka... brakuje żeby obie te propozycje weszły w życie i wtedy to już nic poza ciągłym f5. Jest pokemon, walczymy, łapiemy i znowu f5. Zresztą nie wiem jak można zapomnieć o leczeniu. Ja mam już wręcz odruch, koniec walki i kieruję myszkę w prawy dolny róg ekranu gdzie mam ten magiczny czerwony krzyżyk, albo ew. jagody (które zwykle oszczędzam na bidne dni, ale to szczegół). W jednym temacie piszesz żeby grać uważnie, a w drugim dajesz propozycję która właśnie ułatwia takie bezmyślne klikanie...

Nie chodzi o zapomnienie tylko o zaoszczędzenie czasu/transferu na telefonach/whatever, wy ludzie jesteście pomyleni, dążycie do tego by wszystko było wolniej. Trzeba zrobić propozycję gry w konsoli dla takich byczków, będziecie wpisywać /go_to_the_forest (bez możliwości wklejania oczywiście) zamiast klikać jak to mówisz bezmyślnie w dzicz na pasku.
Shadov

Postprzez Hipotermia » 12 maja 2015, o 23:54

Kolejny z serii "zapomniane propozycje" z naciskiem na tak wśród komentujących i głosujących.

Ethelnalen napisał(a):Chociaż dla mnie osobiście takie coś to byłaby przesada. Tak, wiem że macie dużo PA i dużo napojów, ale jak dla mnie granie nie powinno polegać na szybkim klikaniu F5.

Tak tylko zerkając w temat pozwolę sobie odpowiedzieć na to:
Jeśli ktoś chce F5 jechać, to zrobi to i tak, tylko krócej przytrzyma go > wyleczy > znowu poleci w dzicz.
Więc bez różnicy, a tak jak pisali w temacie, klikając "normalnie" też łapiemy pokemony, patrzymy co wypadło w danej dziczy, więc ciężko by to było przesadzone, jeśli to nie ułatwia samej gry, a jedynie granie.
Hipotermia

Postprzez Yukiatsu » 27 lis 2015, o 23:01

Jestem na tak, chociaż żeby nikt nie mówił, że to zbytnie ułatwienie, autoheal może być dostępny jako kolejna opcja ulepszania apteczki.
Według mnie powinien być jednak darmowy. Przy klikaniu sporej ilości pa można zaoszczędzić naprawdę dużo czasu.
Obrazek
Yukiatsu

Postprzez Jeferson » 12 gru 2015, o 19:07

jestem za
Jeferson

Postprzez Hipotermia » 23 lip 2016, o 18:01

Tu również się przypomnę xd
Wiem, że już weszło omijanie pustych wypraw, ale np. jako dodatek do platynowej karty, czyli osób które zapłacą za dodatki z niej płynące już wcześniej plus to i dla osób z 100 poziomem, które już jednak mają te ilości PA do zbicia codziennie spore (no chyba, że przez obecne ceny energoli jednak nie klikają XD) byłoby to wg mnie bardzo wygodnym i dobrym rozwiązaniem. Klikanie jest nużące, przyśpieszenie tego nie będzie niczym złym, poza tym robicie stowki, jakieś farmy jagód itd., które posłużą jako "ciekawsze" wydłużenie spędzania czasu w grze, to szybsze klikanie dzięki autohealowi (oczywiście powinno móc go sobie wyłączyć, jak i dać jakieś fajne możliwości do ustawień w nim) nie będzie w żadnym stopniu źle odebrane.
Hipotermia

Postprzez Powerade » 25 sie 2016, o 13:28

Hipotermia napisał(a):Tu również się przypomnę xd

Jak już tak sobie odświeżasz, to warto dodać, że klikanie już nie będzie bezsensownym klikaniem F5 bo odświeżanie już nie działa :D

A ogólnie pomysł nie jest zły i warty dodania, ale jak to z propozycjami od Hipo bywa, muszą przestać lata odłogiem :D
Powerade

Postprzez Hipotermia » 25 sie 2016, o 13:45

Powerade napisał(a):A ogólnie pomysł nie jest zły i warty dodania, ale jak to z propozycjami od Hipo bywa, muszą przestać lata odłogiem :D

Ej no.. ale te tematy np. już chyba wystarczająco długo przeleżały XD
viewtopic.php?f=31&t=10685
viewtopic.php?f=31&t=10683

A tak na serio, to pewnie i do 2018 nie dojdą do skutku 8-)
Hipotermia

Postprzez kaban2000 » 2 paź 2016, o 16:04

Postuluje o wprowadzenie tego. Jak juz dodane są automatyczne wyprawy to to tez bedzie bardzo przydatne.
Nie pisać na konto w grze o tym (moim) nicku - nie jest już moje.
kaban2000

Postprzez maillo93 » 2 paź 2016, o 17:15

@up: pomysł nie najgorszy, ale obecne leczenie bez potrzeby przeładowywania strony/przechodzenia do innej zakładki i tak już sporo wszystko przyspieszyło.
@down: czy ja narzucam?
Gwoli ścisłości - jedno kliknięcie - nie dwa.
Ostatnio edytowano 2 paź 2016, o 20:54 przez maillo93, łącznie edytowano 1 raz
http://pokelife.pl/?polec=443295 Jeśli chcesz zacząć grę od nowa, zarejestruj się z tego linku, a gwarantuję pomoc oraz wsparcie w grze! :D

Obrazek

Obrazek
maillo93

Postprzez kaban2000 » 2 paź 2016, o 20:28

Ale serio nie musisz narzucać tego co komu wystarcza.

Tak samo inni mogli mówić, że obecny system nie był potrzebny bo im nie przeszkadzało i najlepiej jakby sie zatrzymać na epoce kamienia łupanego i 1 generacji poków. Fajnie, ale innym przeszkadzało i wprowadzenie nowego wiele komfortu dodało, za co duży +.

Przy klikaniu np 8000 PA na raz ,czyli w sumie kilkadziesiąt minut jechania jednym i tym samym schemtem każde dodatkowe kliknięcie ma duże znaczenie. Przy leczeniu akurat dwa. Dwa które da się ukrócić.

Dla tego kto nie chce takiej opcji jest opcja wyłącz i byś ją miał, choć jaki sens wyłączać coś co pomaga? Nie wiem, może dla zasady żeby nie korzytać z "ułatwień" i aby nie było przyjemniej/szybciej, ale jak ktoś chce sobie utrudniać na siłę to niech ustawi sobie szybkosc internetu jak na modemie 64k to będzie klikał i pół dnia : >
Nie pisać na konto w grze o tym (moim) nicku - nie jest już moje.
kaban2000

Postprzez Hipotermia » 9 gru 2016, o 23:56

Tak sobie odświeżam jedną z moich propozycji, bo jestem ciekaw czy w ogóle ktoś tu zagląda po wejściu chatu w grze.
#gogopowerrangers
Hipotermia

Postprzez czaki93 » 27 gru 2017, o 17:46

Pacz ja pacze (po roku) :)
czaki93

Postprzez Gryfek » 28 lip 2018, o 14:50

Odkopuję stary temat.

Autoheal jest bardzo przydatną opcją. Ja bym ustawił tak, że da się wybrać parę opcji.

1. Autoheal ma zadziałać gdy:
a) Przynajmniej jeden pokemon ma x% hp
-chceckbox z aktywacją opcji
-pole tekstowe z wyborem ile % ma aktywować autoheala
b) Blacklista/whitelista
-Na które poki tylko lub nigdy nie ma działać
c) Ignoruj blacklistę, gdy pokemon ma 0hp
-Dzięki temu poki, które mają 0 życia, ale nie chcesz ich leczyć często, mogłyby być uleczone tak samo

Ta opcja pozwoliłaby wybrać ile ma być to %hp, a jednocześnie wyłączyć poki, które są np. tankami i mogą pokonać 100 rzedu 100 lvl pokemonów w dziczy i stracą np. 90% hp dopiero (przesada, ale ogółem wiadomo o co chodzi)

2. Wybór priorytetów leczących itemków.
a) Wybiera się kolejność jak w przypadku ruchów pokemonów
-Np. lecznica maść, jagody itp
-Nie masz już jagód? No to wyleczy Cię w Centrum
b) Centum Pokemon leczy zawsze/nigdy w określonych sytuacjach:
-Nie lecz pokemonów z jagód, jeśli jest wydarzenie na tańsze leczenie w Centrum.
-Nie lecz pokemonów w Centrum, gdy ilość yenów na koncie wynosi xY. Wpisujesz ile minimalnie możesz mieć yenów aby Centrum mogło zadziałać.

Dzięki temu nie trzeba byłoby ciągle zmieniać priorytetów, zwłaszcza, gdy np. zabraknie nam już jagód, to wtedy wyleczy w Centrum, a jak jest wydarzenie, gdzie centrum leczy taniej, to nie zużywa droższych jagód.
ObrazekObrazek
Snouty i Pinkie zapraszają na profil :)

Jeśli ktoś Cię dyskryminuje ze względu na płeć, orientację, wiarę, poglądy polityczne, inne poglądy czy gusta, to wiedz, że to on jest prostakiem, a Ty nie masz się po co przejmować takim człowiekiem C:
Obrazek
Obrazek
Made by Architect
Gryfek

Postprzez Shins » 28 lip 2018, o 15:40

To bez sensu. W zasadzie ustawi się dana kombinację i można zapomnieć, że coś takiego występuje w grze... równie dobrze można by to wywalić i niech same się poki leczą...
Ludzie! Używajcie znaków przestankowych poprawnie. Przed nimi nie ma przerwy, a po nich jest. Nie na odwrót!

Expie poki do 80 poziomu za PZ lub za Y (zwykłe i shiny), bez ewo przez przedmioty.
Shins

Powrót do Propozycje