Witamy na forum PokeLife!

Jeśli posiadasz już konto na poke-life.net, wystarczy że zalogujesz się tutaj danymi z gry, a konto na forum zostanie utworzone!

UWAGA: Hasło oraz email po pierwszym logowaniu są osobne i dla forum i dla gry. Jeśli po zalogowaniu na forum zmienisz hasło w grze, na forum nadal będzie stare hasło!

W tym dziale możecie wypowiadać się na temat propozycji, głosować w ankietach i dodawać swoje trzy grosze do istniejących wątków.

Czy jesteś za tym pomysłem?

Tak
102
72%
Tak ale ze zmianami
21
15%
Nie
16
11%
Nie mam zdania
2
1%

Liczba głosów : 141

Mistrzowskie osiągnięcia w dziczy ( 6 poz. tropiciela)

Postprzez kasztan » 18 sty 2014, o 13:51

Witam. Zakładam nowy wątek, ponieważ mój pomysł pewnie będzie wymagał komentarzy, więc nie nadaje się do tematu z osiągnięciami.
Zaczynamy ;)

Pojawił by się 6 poziom tropiciela, który dawał by bardzo mocny bonus, trenerom, którzy bardzo długo "zwiedzają" tą dzicz.
Moja propozycja : 200k wypraw w dzicz( to ponad 3 x więcej niż na 5 osiągnięcie)
Trener, który wykonał wyle wypraw w daną dzicz, powinien znać ją świetnie, co nie? To dlaczego miałby np. płoszyć poki w puszczy? Co do samej liczby, specjalnie wybrałem taką dużą, żeby osiągnięcie nie było łatwe do zrobienia( ~ kilka miesięcy w dziczy, jak nie więcej), przecież daje bardzo mocne bonusy.

Moje propozycje:

Kanto:

Tropiciel: Łąka - Tu nie mam pomysłu ;) Może być ogromna szansa złapania pokemona. Proponujcie coś.

Tropiciel: Las - "Znasz las już tak dobrze, że nie jesteś w stanie się w nim zgubić" Nie gubisz się w lesie.

Tropiciel: Wybrzeże - " Jesteś świetnym poszukiwaczem pereł, znajdujesz tylko te najdroższe" Wartość znalezionych pereł, znacząco rośnie. Znajdujesz jedynie czarne perły.

Tropiciel: Morze - " Znasz morze tak swietnie, że nie straszny ci największy sztorm! Nie tracisz Y podczas trafienia na sztorm

Tropiciel: Góry - "Chodzisz po górach tak sprawnie, jak inni trenerzy na łąkę" Koszt wyprawy w góry 5 PA.

Tropiciel: Jaskinia - Bonus podobny jak na wybrzeżu, lub większa szansa na spokanie Gengara i Golema.

Tropiciel: Miasto - "Znajdujesz cenne przedmioty ukryte nawet w najdziwniejszych miejscach" Możliwość znalezienia Wiśniowych Napoi i Cherishballi. Dużo mniejsza szansa na Pokeballe, Greatballe , Baterie.

Johto:

Równina: To samo co z łąką, nie mam pomysłu.

Tropiciel: Puszcza - "Potrafisz stąpać, tak cicho, że pokemony nawet cię nie zauważają" Niw wypłaszasz pokemonów z puszczy.

Tropiciel: Jezioro - "Po tak długim czasie nad jeziorem, potrafisz rozpoznać każdą pogodę" Nie wpadasz w burzę.

Tropiciel: Wulkan - Bonus podobny do wybrzeża i jaskiń.

Tropiciel: Ruiny Miasta - "znasz miasto tak dobrze, że poruszasz się bardzo szybko" Koszt wybrawy 5 PA.

Hoen:

Tropiciel: Alejka Spacerowa - To samo co z łąką.

Tropiciel: Pustynia - " Poruszasz się po pustyni tak sprawnie, jak prawdziwy pustynny nomad" Koszt wyprawy 5 PA.

Tropiciel: Głębina - Większy % na znalezienia skarbów, nie mam pomysłu.

Tropiciel: Ogród - "Umiesz znaleść więcej jagód niż kto kolwiek inny" 100% więcej znajdowanych jagód

Tropiciel: Opuszczona Elektrownia - Umiesz znaleźć cenne przedmioty tam gdzie inni ich nie widzą, a prąd nie jest w stanie cię porazić Możliwość znalecienia Wiśniowek i Cherishballi. Brak porażenia prądem.

Tropiciel: Nawiedzona Wieża - " Umiesz odnaleźć każdy nawet najlepiej ukryty pokój Dużo większa szansa na znalezienie ukrytego pokoju. Dużo więkasza ilość przysmaków i serc.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

OD 2 LAT - DO KOŃCA. TYLKO BANISHED
kasztan

Re: Mistrzowskie osiągnięcia w dziczy ( 6 poz. tropiciela)

Postprzez Ethelnalen » 26 sty 2014, o 18:55

Propozycja dodana pod głosowanie.
Kwantowy administrator PokeLife - żadnych spraw mnie nie zgłaszać.
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Postprzez Arturro21 » 27 sty 2014, o 01:39

Może być, bonusy nie są jakoś super wielkie, więc po 200k wyprawach można chyba liczyć na coś takiego. Bonusy będzie można też wykorzystać przy łapaniu shinów, zwłaszcza w dziczach, które kosztują więcej niż 5PA, czy tam gdzie można się gubić/wpadać w sztorm czy nawet płoszyć poki na godzinę. Jakby w stowarzyszeniu się ludzie podzielili to byłby to kolejny powód do bycia w danym stowarzyszeniu, przynajmniej tak mi się wydaje.
Nyalina napisał(a): Wreszcie mogę odpocząć od tego chociaż na chwilę wiedząc, że ktoś kompetentny się tym zajmie.

http://scr.hu/2ewi/x2zxw
Arturro21

Postprzez Strusek » 27 sty 2014, o 10:04

Pomysł ciekawy tylko bonusy byłoby trzeba bardziej wyrównać by nie preferować tylko kilku dziczy bo jak sam napisałeś 200k wypraw troche czasu zajmie
ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Strusek

Postprzez lukis2012 » 27 sty 2014, o 12:11

Te bonusy to bardzo dobry pomysł. W końcu coś lepszego należy się weteranom
lukis2012

Postprzez Ichigo67 » 28 sty 2014, o 13:06

Jestem za. Wytrwałość musi byc wynagrodzona.
~~~~~~~~~~~~~~~~~ Aktualny Team ~~~~~~~~~~~~~~~~
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
~~~~~~~~~~~~~ Średni poziom drużyny: 87 ~~~~~~~~~~~~~
Ichigo67

Postprzez jack00 » 28 sty 2014, o 17:15

Co do łąki, to może coś takiego: "Znasz tą dzicz tak dobrze, że wiesz gdzie można znaleźć pokemony" - duża szansa na spotkanie pokemona ;)
I <3 Nicki Minaj and Queen Bey ^^
Obrazek
jack00

Postprzez Jurand » 28 sty 2014, o 18:04

Ogólnie jestem na tak. Jednak mam pewne wątpliwości odnośnie bonusów: koszt wyprawy w góry nie powinien spadać poniżej 7 (co z zestawem wspinaczkowym), gubienie się w lesie nie jest tak uciążliwe-może coś z jagódkami?
Jurand

Postprzez Atlantic » 28 sty 2014, o 18:19

Jack, jakby bonusem za 200k wypraw miałby być bonus do spotkania poka w dziczy to ja bym nie wbijał tam nigdy tych 200k. To ma być bonus, nie kara. (Więcej poków = mniej trenerów, jagód, wydarzeń, choć przy wydarzeniu ze spotykaniem pokemonów nie odczuwam różnicy)

Ogólnie fajny pomysł, ale można by bonusy dopracować.
Administracja nigdy cię nie wysłucha, pamiętaj!
Obrazek
Obrazek
Master of Pokemon napisał(a):Wiadomo że ta osoba która wydaję kasę na coś powinna mieć łatwiej niż ktoś kto nic nie robi* a chce mieć wszystko..

*ktoś kto klika w dzicz, żeby zarobić
kunaj, vulpixas - wybaczcie, ale ta wypowiedź przebija wszystko
Atlantic

Postprzez kasztan » 28 sty 2014, o 18:27

Atlantic napisał(a):Ogólnie fajny pomysł, ale można by bonusy dopracować.

Oczywiście^^ Gdyby nie trzeba było dopracować to bez sensu było by pisanie w tym dziale, tylko od razu do Oaka bym kierował :P

Kamentarze co jest nie tak jak najbardziej mile widziane :D

kasztan

Postprzez jack00 » 28 sty 2014, o 20:14

No to na łące może być coś z jagodami :P
I <3 Nicki Minaj and Queen Bey ^^
Obrazek
jack00

Postprzez MTYondaime » 29 sty 2014, o 06:46

żałosne, co masz juz 150k wypraw w puszcze ??. to osiagniecie jest tylko dla ciebie i dla twoich zarobków, bo niechcesz juz płoszyc pokow i chcesz tylko zarabiac na jagodach w tej dziiczy.

jesli ten pomysł wejdzie z teraz z 18 dostepnych dziczy, beda tylko 4 do których gracze beda chodzili. (las-jagody, puszcza-jagody,wulkan-minerały,ogród-jagody), tylko tam beda gracze chodzili.

@kasztan
nawet ci nie odpisze bo jesteś tak żałosny, że szkoda słow, a to z tym przelewem hahahahaha, nie moge, jak to zazdrość komuś aż tak w "spodnie" wchodzi... juz ci pisałem że jak masz problem z tym że robie przelewy i mam kase... cóż, czas zmienić grę ale najpierw polecam skończyć podstawówke(to powinien być twój priorytet) ?
@Hipo
tak ty umiesz pisać i to twoje słynne "ja wam >pokarze<" - to czekamy i pokarz nam więcej :lol:

Może ja wam pokażę?? skończcie tą swoją inteligentną rozmowę, ewentualnie przenieście się na PW, bo raczej innych użytkowników guzik interesuje czy ktoś ma konto na PL powiązane z bankowym stałym połączeniem czy nie. Nie macie nic mądrego do napisania (a wszyscy mogą przeczytać, że nie macie) to lepiej spiszcie sobie swoje przemyślenia w zeszycie i trzymajcie tam (i tylko tam), będziecie mogli pokazać dzieciom jak to walczyliście w słusznej sprawie jak byliście młodzi. Komentarze do propozycji służą do wyrażania własnego zdania, a nie do paradowania ze swoimi ideami "lepszego świata". Tak więc upominam autora tego oraz następnego postu, jeżeli nie skończycie się tutaj popisywać to ja utnę waszą rozmowę na dłużej. ~Arturro21
Ostatnio edytowano 29 sty 2014, o 19:14 przez MTYondaime, łącznie edytowano 3 razy
........................................................................Dream Team By MTYondaime
...........................................Obrazek....................Obrazek....................Obrazek
.......................................................|Shiro|..............................................................................|Mikasa|
................................................|NEET Genius|...................|MTYondaime|..........|Mikasa Ackerman|
.Obrazek.......................Obrazek.......................Obrazek......................Obrazek
.........|Zekken|...........................................|Saber|............................................|Hanyuu|........................................|Ayu|
.|Absolute Sword|...........................|King Of Knights|.............................|Goddess Furude|....................|Tsukimiya Ayu|
MTYondaime

Postprzez kasztan » 29 sty 2014, o 08:43

==USUNIĘCIE TREŚCI==
@ Arturro21
Masz racje, nie ma sansu odpowiadać chamstwem na chamstwo, bo to prowadzi tylko do kłótni. Przepraszam.

MTYondaime napisał(a):jesli ten pomysł wejdzie z teraz z 18 dostepnych dziczy, beda tylko 4 do których gracze beda chodzili. (las-jagody, puszcza-jagody,wulkan-minerały,ogród-jagody), tylko tam beda gracze chodzili.

:lol: To jest jeszcze zabawniejsze. Właśnie teraz( nie licząc shiny) ludzie chodzą do tych dziczy, żeby zarabiać. Osiągnięcie dawało by szanse innym dziczom, którym też można dać fajne bonusy.
Ostatnio edytowano 29 sty 2014, o 23:02 przez kasztan, łącznie edytowano 1 raz

kasztan

Postprzez Hipotermia » 29 sty 2014, o 09:06

Głos na: Tak, ale ze zmianami ( i to dosyć sporymi.. )
Więcej na ten temat poniżej.

MTYondaime napisał(a):żałosne, co masz juz 150k wypraw w puszcze ??. to osiagniecie jest tylko dla ciebie i dla twoich zarobków, bo niechcesz juz płoszyc pokow i chcesz tylko zarabiac na jagodach w tej dziiczy.

jesli ten pomysł wejdzie z teraz z 18 dostepnych dziczy, beda tylko 4 do których gracze beda chodzili. (las-jagody, puszcza-jagody,wulkan-minerały,ogród-jagody), tylko tam beda gracze chodzili.

Pomijając fakt, że jak normalnie pisać nie umiesz - to lepiej daruj Sobie takie pisanie ( Ty też Kasztan mógłbyś się powstrzymać, zamiast w podobny sposób mu odpisywać ), bo to "żałosne", to odnośnie 2giego akapitu po części masz rację - za 200k wypraw w najczęstsze dzicze powinny być małe dodatkowe bonusy, na pewno nie brak zgubień w lesie ani przerw w puszczy - TO JEST WYKLUCZONE, tam można lekki, mały bonus do jagód lub do ilości tych negatywnych zdarzeń zrobić.

Za 200k wypraw można znacząco wzmocnić inne dzicze, np. Morze - brak sztormów "wiesz, gdzie wyruszać po zwiedzeniu całego morza" ; Głębina - 100/200% więcej ze Skarbów, kilkukrotnie większa szansa na ich znalezienie "po tylu wyprawach potrafisz odnaleźć nawet najgłębiej ukryty skarb" itd. itd. - te słabe dzicze, to mogą jakieś takie bonusy fajne wpaść, ale do tych najczęściej odwiedzanych, jak Puszcza, Wulkan czy Las na pewno te bonusy, co są przedstawione odpadają, a inny wymyślony bonus powinien być, że tak powiem: lekki.

Arturro21 napisał(a):Może być, bonusy nie są jakoś super wielkie, więc po 200k wyprawach można chyba liczyć na coś takiego. Bonusy będzie można też wykorzystać przy łapaniu shinów, zwłaszcza w dziczach, które kosztują więcej niż 5PA, czy tam gdzie można się gubić/wpadać w sztorm czy nawet płoszyć poki na godzinę. Jakby w stowarzyszeniu się ludzie podzielili to byłby to kolejny powód do bycia w danym stowarzyszeniu, przynajmniej tak mi się wydaje.

Hmm.. mi się nie wydaje, by to był kolejny powód do bycia w danym Stowarzyszeniu. Jak napisałem wyżej, niemal każdy chodzi do dziczy z najlepszym zarobkiem ( nie będę pisał o pojedynczych osobach, które najwięcej wypraw mają jednak gdzie indziej, bo sam dobrze wiesz że spora większość jest ulokowana w takich, a nie innych ), więc jakby to miało być rozdzielone, to najprawdopodobniej dopiero po wprowadzeniu tego ludzie by zaczęli robić inne dzicze ( i w to również mogę powątpiewać, kto będzie chciał oddać lepszy zarobek w dziczy X, by robić od początku 200k wypraw w dziczy Y ). 200k to ~parę miesięcy i to mając nieźle rozwinięte konto.

// zobaczymy z resztą, jeśli pomysł wejdzie - jakie bonusy zostaną wprowadzone; jeśli będzie tak jak powinno być, czyli niezły dopalacz do tych słabszych, a lekkie dodatki do tych lepszych, to może jednak będą chętni na harówkę do innych dziczy, by po 200k mieć z tego profit.

kasztan napisał(a):
MTYondaime napisał(a):jesli ten pomysł wejdzie z teraz z 18 dostepnych dziczy, beda tylko 4 do których gracze beda chodzili. (las-jagody, puszcza-jagody,wulkan-minerały,ogród-jagody), tylko tam beda gracze chodzili.

:lol: To jest jeszcze zabawniejsze. Właśnie teraz( nie licząc shiny) ludzie chodzą do tych dziczy, żeby zarabiać. Osiągnięcie dawało by szanse innym dziczom, którym też można dać fajne bonusy.

Jeśli by miało dawać taką możliwość, to dobre bonusy w innych - a w tych wymienionych dać jak pisałem lekkie, by znowu nie tworzyć przewagi - inaczej pomysł do wyrzucenia z tymi, co dałeś ( brak zgubień / brak przerw w puszczy itp. ).
Krilan, na następnych zawodach Cię pokonam!
Hipotermia

Postprzez PLFrediPL » 29 sty 2014, o 15:19

Jestem na tak.
Obrazek
Obrazek
PLFrediPL

Postprzez plejus » 4 wrz 2014, o 10:24

pomysł dobry, panowie admini to prosta aktualka, można dodać nawet z rankingiem a jak widać zdecydowana większość jest na tak :)
plejus

Postprzez Bloniek » 4 wrz 2014, o 13:28

Dokładnie tak jak mówi Hipotermia. Las, puszczę itp nieznacznie wzmocnić, a słabsze dzicze powinny być dosyć mocno wzmocnione.

Jeszcze dodam że 200k wypraw w góry,pustynie itp. to jest trochę za dużo i nikt nawet nie pomyśli aby to wbijać. Dzicze kosztujące 5PA niech mają te 200k, a tamte po 10 PA nie wiem- 150k ? I tak ciężej będzie wbić
Zarejestruj się z mojego ref-linku, a zaoferuję Ci pomoc w grze, nic na tym nie tracisz :)
http://poke-life.net/rejestracja.php?polec=409073

ObrazekObrazekObrazek
Bloniek

Postprzez Komiks » 25 maja 2015, o 22:43

Kapitalny pomysł!!! YES, yes, yes!!!
Komiks

Postprzez pimpsin » 26 maja 2015, o 07:03

Komiks napisał(a):Kapitalny pomysł!!! YES, yes, yes!!!

Z której kopalni się wygrzebałeś? :D
pimpsin

Postprzez Komiks » 26 maja 2015, o 23:23

Komuś się nie podoba, że jest bonus z jagodami i minerałami, łatwiej Poki znaleźć? Albo dlaczego od razu obniżać do 5 PA wyprawę w Góry? Co ze sprzętem? A no to, że po tylu wyprawach można sobie darować już te sprzęty wspinaczkowe, latarki, mapy, łódki itp. Przecież to 200.000 wypraw! Jak się komuś uda wbić to powodzenia (gratulacje). Mi to nie przeszkadza i nie widzę w tym pomyślę minusów (może tylko lekki szlif pojedynczych nagrodzeń).
Co komu przeszkadza do jakiej dziczy ktoś lezie?

Park Narodowy - Dostajesz więcej balli na wejściu. Możesz wejść dwa razy na weekend. Chciałem "wchodzisz ile chcesz", ale Park/Safariballe nie miałyby sensu za zasługi i zbytnio by to ułatwiło łapanie rzadkich gatunków.
Komiks

Postprzez Hipotermia » 10 gru 2016, o 00:11

W sumie odświeżę, bo można pomyśleć nad tym, że jakby to weszło - dać średnim dziczom lepsze bonusy niż tym uważanym za najlepsze (oczywiście bez przesady, no chyba że dacie 500k-1kk wypraw na kolejny trop, a nie okolice zaproponowanych 200k, to wtedy można dać wyraźny boost ponad te "lepsze" dzicze), co skłoniłoby może do chodzenia do nich częściej niż tylko gwałcenia tych najlepszych zarobkowo.
Krilan, na następnych zawodach Cię pokonam!
Hipotermia

Postprzez IngMar » 12 sie 2017, o 01:19

i co z tym pomysłem, ludzie byli na tak :)
IngMar

Postprzez Gryfek » 28 lip 2018, o 15:10

Bardzo dobry pomysł. I powinien być też bonus za Tropiciel: Region, który...
a) 50% wartość poków i 30% mniejsza szansa na bezowocną (lub więcej)
b) Pokemony z Kanto są łatwiejsze do zdobycia o 1 poziom trudności i 20 poziomów poka. (

Jedna z powyższych opcji. Jestem za opcją b), bo to i tak długie osiągnięcie.
W tej właśnie opcji poki z V trudnością byłyby łapane jak z IV, zaś 50lvl dałby się łapać jak 30lvl.
Dla poków I/poniżej 20lvl nie byłoby zmiany.

Dodatkowo dla dziczy Safari dałbym +10 więcej safariballi oraz o 25% większa szansa złapania pokemona tym ballem.
ObrazekObrazek
Snouty i Pinkie zapraszają na profil :)

Jeśli ktoś Cię dyskryminuje ze względu na płeć, orientację, wiarę, poglądy polityczne, inne poglądy czy gusta, to wiedz, że to on jest prostakiem, a Ty nie masz się po co przejmować takim człowiekiem C:
Obrazek
Obrazek
Made by Architect
Gryfek

Postprzez Shins » 28 lip 2018, o 15:38

@UP Zaszalałeś xD
Ludzie! Używajcie znaków przestankowych poprawnie. Przed nimi nie ma przerwy, a po nich jest. Nie na odwrót!

Expie poki do 80 poziomu za PZ lub za Y (zwykłe i shiny), bez ewo przez przedmioty.
Shins

Powrót do Propozycje