Witamy na forum PokeLife!

Jeśli posiadasz już konto na poke-life.net, wystarczy że zalogujesz się tutaj danymi z gry, a konto na forum zostanie utworzone!

UWAGA: Hasło oraz email po pierwszym logowaniu są osobne i dla forum i dla gry. Jeśli po zalogowaniu na forum zmienisz hasło w grze, na forum nadal będzie stare hasło!

W tym dziale możecie wypowiadać się na temat propozycji, głosować w ankietach i dodawać swoje trzy grosze do istniejących wątków.

Jesteś za wprowadzeniem Szkoły Pokelife?

tak, z pewnością przybędzie nowych graczy
36
65%
tak, ale z drobnymi poprawkami
9
16%
nie, to raczej nie sprawi, że nowym będzie się chciało grać
10
18%

Liczba głosów : 55

Szkoła pokelife dla nowych graczy

Postprzez plejus » 1 sie 2014, o 15:25

Jak powszechnie wiadomo nowi gracze w pokelife nie mają co robić. Ciężko jest tu kogokolwiek utrzymać jeśli nie jest wkręcony przez znajomego. Nowy ma do dyspozycji 100pa, które wyklika rano w ciągu dwóch minut (20 wypraw) a potem wieczorem drugie dwie minuty jak mu się odnowi. Nic dziwnego, że ludziom sie nie podoba gra w którą nie mogą grać tylko wiecznie czekać. Z drugiej strony powiększenie pa nowicjuszom będzie niesprawiedliwe dla starszych graczy.

Moim pomysłem jest to aby utworzyć "Szkołę Pokelife". Ta szkoła byłaby w zakładkach i polegałaby na tym, że każdy gracz do 30 poziomu trenera mógłby codziennie chodzić do tej szkoły, a w niej miałby do wykorzystania przykładowo 5000 pa.

Te pa może wykorzystywać na podróże do dziczy, wszystkich dziczy, również mógłby jeździć na wycieczki szkolne (za darmo, po wyjściu ze szkoły wraca do regionu w którym był) do innych regionów aby mógł chodzić do dziczy w innych regionach właśnie.
Ma tam darmowe balle (dostaje je od szkoły), może łapać pokemony, zbierać jagody i wszystko co może nas spotkać w pokelife mogłoby też nas spotkać w szkole, jednak nie możemy zatrzymać żadnego ze zdobytych pokemonów / przedmiotów / jagód itp, nic co wzmocniłoby nam konto.

W ten sposób nowi gracze będą mogli się zaznajomić z grą, będa mogli zobaczyć jak gra się na wyższych poziomach kiedy już sie ma dużo punktów akcji, nauczą się dużo o dziczach, sami wybiorą sobie regiony / dzicze, do których będą chcieli uczęszczać już na te prawidłowe wyprawy poza szkołą.

Jednym słowem szkoła pokelife stworzy możliwość pogrania w grę nowym graczom, nie tylko 20 minut dziennie i do widzenia, dodatkowo na pewno wiele się nauczą poprzez praktykowanie wypraw, bo nic ich to nie będzie kosztować, nic nie będą mogli stracić, po prostu zwykłe klikanie.

Od strony technicznej mogłoby to wyglądać tak, że do szkoły wchodziłoby się podobnie jak np na safari, automatycznie nasz plecak podmieniałby się na plecak od nauczyciela w których są wszystkie regionalne przedmioty, kilkadziesiąt bali o które zawsze możemy poprosić nauczyciela.
Pokemony, które złapiemy byłyby własnością tejże szkoły, przy wyjściu oddawalibyśmy wszystko z powrotem i wracalibyśmy na swoje normalne konto. Pokemony w drużynie powiedzmy, że też byłyby jakieś "szkolne" (czyli jakieś losowe) lub też należałoby się wtedy wyłączyć zdobywanie doświadczenia u pokemonów z naszej drużyny.

W jednym zdaniu: Z wypraw w szkole gracz nie mógłby odnieść żadnych, ale to absolutnie żadnych korzyści na swoje konto, poza zdobytą wiedzą o grze.

Dodatkowo aby tak to wszystko pusto nie wyglądało że nagle nam się przełącza świat to mogłaby być jakaś zakładka "ile złapałeś pokemonów dla szkoły" , "ile zebrałeś jagód" itp żeby nowsi też mogli się czymś pochwalić, podbudować samoocenę, nakręcić się bardziej na dalsze granie.

gdyby dać do tej szkoły np 5000pa dziennie to możnaby to podzielić na maksymalnie 5 wejść (5 lekcji) na każdy dzień, w każdej lekcji mamy do wykorzystania 1000pa, ograniczy to przypadki kiedy gracze będą co chwila wchodzili i wychodzili ze szkoły co mogłoby obciążać serwer.

Obrazek

po wejściu na lekcje zakładka z regionem podmieniałaby się nam na zakładkę szkoła, a w niej:

Obrazek

-w dziczach oczywiście znajdowałyby się dzicze.
-w wycieczkach możnaby się udać wraz z klasą do innego regionu (raz dziennie)
-w zakładce nauczyciel można prosić o nowe balle, repele / tepele i inne przedmioty użytkowe
ORAZ każdego dnia nauczyciel prosiłby o dostarczenie jakiegoś pokemona na określonym poziomie / konkretniej ilości danych jagód itp. Za wykonane zadania otrzymalibyśmy pochwały (to później)
-w zakładce zdobycze byłyby statystyki ile złapaliśmy łącznie pokemonów w szkole, ile zebraliśmy jagód, czy znaleźliśmy jakieś przedmioty
-w zakładce pochwały byłyby pochwały od nauczycieli i spis wykonanych poleceń przełożonych
-szkolny plecak to ten plecak w których przechowywane byłyby wszystkie te rzeczy, których używamy będąc w szkole, tutaj trafiały by zebrane jagody itp (nauczyciel by go codziennie opróżniał) :P

Statystyki byłyby podmienione na mniej więcej takie:

Obrazek

Drużyna byłaby podmieniona na drużynę szkolną (taką która nie dostaje pd za walki) bądź pozostałaby nasza, ale również nie dostawałaby PD

Obrazek

------------

wyprawy w dzicze wyglądałyby tak samo, spotykalibyśmy pokemony, puste wyprawy itp. Liczniki osiągnieć i wszystko byłoby zablokowane, po osiągnięciu 31 poziomu zostalibyśmy poinformowani, że ukończyliśmy szkołę, w zależności od ukończonych poleceń nauczyciela otrzymalibyśmy jakąś ocenę czy coś, żeby jak ktoś się starał to nie poszło na marne, no i oczywiście każdy byłby bogatszy o doświadczenie w podróżowaniu po dziczach. :)
plejus

Re: Szkoła pokelife dla nowych graczy

Postprzez Ethelnalen » 5 sie 2014, o 20:27

Propozycja dodana pod głosowanie.

Chociaż dla mnie jest to całkiem przesadzony pomysł. Bo na co komuś robić coś, z czego jednak kompletnie nic nie będzie miał. Co najwyżej w formie tutorialu takie coś byłoby dobre.
Kwantowy administrator PokeLife - żadnych spraw mnie nie zgłaszać.
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Postprzez Shins » 5 sie 2014, o 20:56

Mi ten pomysł się podoba, jednakże uważam, że 5000 PA dziennie to za dużo i dałbym jakieś 1000-2000.
Ludzie! Używajcie znaków przestankowych poprawnie. Przed nimi nie ma przerwy, a po nich jest. Nie na odwrót!

Expie poki do 80 poziomu za PZ lub za Y (zwykłe i shiny), bez ewo przez przedmioty.
Shins

Postprzez husky14 » 5 sie 2014, o 20:57

Wszystko skopo ale może takie coś tylko 1 raz na tydzień i rzeczy i poki można dostać.

i np. do 15 lvl 6 lekcji
od 16 do 30 5 lekcji
od 31 do 45 4 lekcje
od 46 do 60 3 lekcje
od 61 do 75 2 lekcje
od 76 do 90 1 lekcka
Obecny Team:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Dream Team:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek
Sygna by kotek4209
husky14

Postprzez 4jakub4 » 5 sie 2014, o 21:01

Ethel, właśnie to jest forma tutorialu.
Jak poprzednio mówiłem na czacie, jestem na tak.
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
4jakub4

Postprzez PLFrediPL » 6 sie 2014, o 00:45

Mi się pomysł podoba, więc jestem na tak.
Obrazek
Obrazek
PLFrediPL

Postprzez Gryfek » 6 sie 2014, o 08:42

1. Jest to trochę przesadzone. Za dużo roboty, a mało kto będzie korzystał jakoś specjalnie.
2. Tyle tego i nic w zamian... to odechciewa zamiast zachęcać.
3. Jeśli już, to pomysł zmniejszyć do niezbędnego minimum, stworzyć szkołę od nowa, a nie tworzyć symulację "wysokopoziomowego konta".
3a. Gdy już inna koncepcja będzie, niech jednak jakieś korzyści z tego gracz ma, co go zachęci do nauczenia się o grze i zostania tutaj.
3b. Wiem z doświadczenia jak wygląda taka symulacja "mam już dużo". Potem normalna gra zaczyna się wydawać nudna i to natychmiastowo.
3c. Korzyści mogłyby być nieduże, ale takie, które satysfakcjoinują. Dajmy na to za lekcje dostawałby darmowe balle (zazwyczaj pokeballe, czasem coś lepszego), które mógłby wykorzystać na wyprawach już poza szkołą. Za odbyte lekcje dostawałby też punkty doświadczenia, mogłoby to być np. na zasadzie - ile godzin się uczysz, tyle dostaniesz * jakiś mnożnik. Za odbycie całego kursu albo za jakieś dobre oceny (w zależności od tego jak pomysł by wyglądał) można by było wybrać/wylosować lepszy lub gorszy przedmiot/pokemona. Np. po zdobyciu 15 poziomu, zależnie od tego jak się w szkole sprawowałeś, dostajesz jakieś itemki/pokemona. Nie sądzę by starsi gracze przez to ucierpieli. Wiadomo, że to nie będzie shiny alakazam przecież czy snorlaks ;) Jakiś taki przeciętny, ale w miarę dobry na początek. To samo z przedmiotami. Za lekcje dostajesz balle i PD, a za ukończenie nauki jakiś itemek/poka w miarę dobrego na początek.

Co do Twojego pomysłu, to jestem na NIE, dopóki nie zostanie poprawiony :)
ObrazekObrazek
Snouty i Pinkie zapraszają na profil :)

Jeśli ktoś Cię dyskryminuje ze względu na płeć, orientację, wiarę, poglądy polityczne, inne poglądy czy gusta, to wiedz, że to on jest prostakiem, a Ty nie masz się po co przejmować takim człowiekiem C:
Obrazek
Obrazek
Made by Architect
Gryfek

Postprzez Hipotermia » 6 sie 2014, o 08:52

IMO zbędne - jak nic nie da w prawdziwej grze, to kto niby będzie tam wchodził ?
Uwierz mi, że wzięcia to mieć nie będzie.

Bardziej pasowałbym samouczek, każdy gracz na nowym koncie miałby propozycję przejścia samouczka.
Była o tym mowa, pisałem wielokrotnie, by chociażby gracze wiedzieli jak sprawdzić cenę danego przedmiotu etc., by wiedzieli jak powinno się trenować i z jakich powodów to czy tamto jest tak właśnie zrobione. Krótki, tylko na start gry i wystarczy. Dodatkowo co najwyżej co dany lvl/wejście w dzicz etc. jakieś nowe okienka, informacje i w ogóle, tak jak w innych grach - napotykamy coś nowego i otrzymujemy krótkie omówienie.
Krilan, na następnych zawodach Cię pokonam!
Hipotermia

Postprzez chuck0604 » 6 sie 2014, o 09:39

Na czym polegają polecenia?

Mi tam pasuje. Sam bym pewnie korzystał, jakby się dało. Choćby, żeby rozejrzeć się po Hoenn przed wyjazdem. Na minus 5000PA... Serio przesada. 1000 to max. No, ale gdyby to wprowadzono, nie zrzędziłbym ani sekundy. Jestem gotowy na "TAK z poprawkami". Też pasowałyby mi jakieś greaty, czy nesty za wykonanie tego polecenia.

Co do "samouczka", to zrobiłbym to tak, żeby kończył się na zdobyciu pierwszej odznaki. Pojedyńcze zadania, jak:
1. "Rozpocznij trening",
2. "Złap 10 pokemonów",
3. "Kup sobie pokedex",
4. "Ewoluuj pokemona",
5. "Zdobądź przynajmniej 15 poziom",
6. "Kup coś na targu",
7. "Zdobądź pierwszą odznakę",
8...

Przy każdym punkcie (te są losowe) byłyby tipy dla nowych graczy (np. przy ewolucji byłby opis ewolucji przez okruch/przedmiot/dzicz i blokada ewolucji), a za wszystko byłyby nagrody - klikasz "ukończone" i nagroda idzie do plecaka. Zrobiłbym to tak, żeby nagrody uwzględniały coś takiego, jak kamień ewolucyjny i TM, przy czym kamień (najlepiej słoneczny) dostawalibyśmy dajmy na to razem z preewo Sunflory. Następne zadanie to wykonanie ewolucji. Za co dostalibyśmy TM trawiasty. Mamy nauczyć go sunflory. Nagroda jakakolwiek. Zadanie sprzedaj sunflorę w hodowli. Nagroda ileś tam Yen. Samouczek mógłby wykonać też stary gracz (tak jak może kupić zestaw startowy, którego bym się pozbył tak w ogóle), tyle że jeśli coś już ma za sobą (jak 1 odznaka), klika od razu "dalej".
chuck0604

Postprzez Wojtek1906 » 10 sie 2014, o 16:43

Jestem na nie bo po co w ogóle coś takiego skoro i tak nic z tego nowi gracze nie będą mieć
Wojtek1906

Postprzez gepir » 10 sie 2014, o 18:26

ja jestem zdecydowanie na nie, bo i tak gracze nie będą tam przesiadywać, skoro to nic nie będzie im dawało.
gepir

Postprzez Filipos44 » 12 sie 2014, o 14:51

A może jednak żeby to coś dawało, oczywiście nic przesadzonego... tak na przykład na koniec jak już skończymy te szkołę przekraczając 30lvl dostajemy ocenę, w zależności od tego jak wyglądały nasze statystyki. Zgodnie z systemem szkolnym była by to ocena od 1 do 6. Do każdej oceny była by przypisana jakaś nagroda, bonus do czegoś tam, jakiś pokemon, jakieś jagody... nie mam za bardzo pomysłu, bo pewnie bym dał coś przesadzonego...
Chcesz założyć sobie konto w grze? Może przy okazji mi pomożesz rejestrując się z TEGO linku polecającego? Dzięki temu będziesz zawsze mógł liczyć na moją pomoc w grze :)

Moja drużyna

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

"Rudy używając Lava Plume zadaje 1029 obrażeń przeciwnikowi. Ten ruch jest super efektywny. Przeciwnik jest Podpalony."
Filipos44

Postprzez Asia10 » 12 sie 2014, o 21:04

Fajny pomysł.
Asia10

Postprzez matrixbit88 » 13 sie 2014, o 16:38

Mi się pomysł podoba. Rzeczywiście na początku gra jest nudna; a w tego typu gry trzeba się wkręcić, żeby się utrzymać dlatego też sądzę, że duży procent graczy po kilku dniach przestaje grać.

Byłbym jednak za tym, że odrabianie codziennie lekcji przynosiło jednak korzyści do prawdziwej gry. Niech młodzi wiedzą, że odrabianie zadań się opłaca :D

ed. Właściwie można by połączyć pomysł przedstawiony przez plejusa z pomysłem samouczka, gdzie zadania do wykonania byłyby też tłumaczone
Ostatnio edytowano 14 sie 2014, o 00:14 przez matrixbit88, łącznie edytowano 1 raz
KLIK ---> Zarejestruj się z mojego linku polecającego. W zamian chętnie pomogę w rozwijaniu konta

SPRZEDAM
viewtopic.php?f=58&t=45433#p388649
matrixbit88

Postprzez Vaniszoo » 13 sie 2014, o 16:41

Dla nowych graczy przydałoby sie +50% do złapania poka ,bo nie oszukujmy sie na 5 balli caterpie sie złapie jeden raz :D Pomysł dobry
Vaniszoo

Postprzez Filipos44 » 13 sie 2014, o 17:34

+50% do złapania pokemona? Z procentami to jest tak że możesz mieć i 99,9% na złapanie poka, ale jak masz pecha to i tak nie złapiesz xD Dlatego też jestem za tym by szkoła weszła w życie, ale by były z tego też jakieś realne korzyści... oczywiście nie przesadzone.
Chcesz założyć sobie konto w grze? Może przy okazji mi pomożesz rejestrując się z TEGO linku polecającego? Dzięki temu będziesz zawsze mógł liczyć na moją pomoc w grze :)

Moja drużyna

"Rudy używając Lava Plume zadaje 1029 obrażeń przeciwnikowi. Ten ruch jest super efektywny. Przeciwnik jest Podpalony."
Filipos44

Postprzez adam777077 » 14 sie 2014, o 09:21

husky14 napisał(a):Wszystko skopo ale może takie coś tylko 1 raz na tydzień i rzeczy i poki można dostać.

i np. do 15 lvl 6 lekcji
od 16 do 30 5 lekcji
od 31 do 45 4 lekcje
od 46 do 60 3 lekcje
od 61 do 75 2 lekcje
od 76 do 90 1 lekcka

I to jest coś . Z jakiej paki maja się bawić tylko mlodzi :lol:
Obrazek
adam777077

Postprzez KOXXD » 14 sie 2014, o 12:23

Uważam iż szkoła jest bardzo fajnym pomysłem ale by były z tego jakieś korzyści oczywiście nie jakieś duże typu przedmiot ewolucyjny a np zbierali byśmy oceny codziennie ;) od 1-6 i dostawali jakieś balle , albo jakieś jagody , albo jakieś pokemony xd oczywiscie nie shiny ale np coś do kolekcji raz na tydzien/a moze nawet miesiąc jak byśmy zbierali same 5-6 można by było dać jakiegoś do kolekcji ;).
KOXXD

Postprzez Vaniszoo » 14 sie 2014, o 13:28

Filipos44 napisał(a):+50% do złapania pokemona? Z procentami to jest tak że możesz mieć i 99,9% na złapanie poka, ale jak masz pecha to i tak nie złapiesz xD Dlatego też jestem za tym by szkoła weszła w życie, ale by były z tego też jakieś realne korzyści... oczywiście nie przesadzone.

Yyy a co to za problem? Na 1 lvl żeby złac poka to problem. A jak już jakis nowy gracz kliknie na pk i zarejestruje sie to nie chce mu sie czekac az zregeneruja sie pa a pozatym nie ma kasy na dalszy rozwoj bo nie ma pokemonow w hodowli -,-
Vaniszoo

Postprzez Filipos44 » 14 sie 2014, o 15:38

Uwierz mi, na początku wcale nie tak ciężko coś złapać, wbijasz trzeci lvl i wszystko co ma niższy lvl wchodzi w nesty... wiem bo ostatnio założyłem sobie kilka kont i nie mam problemów z łapaniem na nich poków. A to że wchodzi, klika, kończy się pa i nie masz co siedzieć to prawda i właśnie temu by było co robić po wykorzystaniu naszego pa ma służyć szkoła...

Moja drużyna

Filipos44

Powrót do Propozycje