Witamy na forum PokeLife!

Jeśli posiadasz już konto na poke-life.net, wystarczy że zalogujesz się tutaj danymi z gry, a konto na forum zostanie utworzone!

UWAGA: Hasło oraz email po pierwszym logowaniu są osobne i dla forum i dla gry. Jeśli po zalogowaniu na forum zmienisz hasło w grze, na forum nadal będzie stare hasło!


W tym dziale możecie wypowiadać się na temat propozycji, głosować w ankietach i dodawać swoje trzy grosze do istniejących wątków.

Co sądzisz?

Pomysł ok na 100%
8
57%
Pomysł ok, zmieniłbym tylko parę szczegółów
1
7%
Pomysł nie podoba mi się
5
36%
 
Liczba głosów : 14

Sale pojedynków/wyzwań

Postprzez Gryfek » 12 gru 2015, o 14:49

Witajcie.

Mam kolejny pomysł na urozmaicenie gry. Są to sale, w których można walczyć z predefiniowanymi trenerami, podobnymi do tych z sal liderów.

Przede wszystkim pomysł zrodził się stąd, że chciałem sobie sprawdzić jak by mi poszło w starych salkach teraz. Np. jednym pokemonem. Ale wiadomo - nie da się powtórzyć wygranej walki z liderem.

Nazwa - może być jakakolwiek. Sale wyzwań, pojedynków, walk... cokolwiek. Ma to po prostu sugerować, że wyzywasz fikcyjnego trenera pokemon na walkę.

Walczysz 6 na 6 albo 1 na 1, albo 3 na 3 etc... zależnie od tego jakie owy trener ma zasady. Mogłoby to wyglądać tak, że jest strona i są wyniki trochę jak w grafice google, ale nie do końca. Są bloki liderów, w które trzeba kliknąć, żeby walczyć i te bloki są ustawione obok siebie np. 2 w jednym rzędzie, pod spodem kolejne 2 itp. Blok taki zawierałby obrazek lidera, jego imię, link do pokedexu z jego pokami (byłaby podobna strona jak sale liderów), a pod spodem zasady. Np. zasadą byłyby: "Walki 3 na 3" albo "Tylko pokemony z Unovy" lub też... "Pokemony z dowolnych regionów", lub jeszcze "Jedynie wodne pokemony", "Pokemony nie będące elektrycznymi" :) Różne tego typu zasady, żeby walki były ciekawsze. Oczywiście jeden lider może mieć kilka zasad, np. że możesz walczyć tylko elektrycznymi z Kanto, 1 na 1. Czy wszystkie, poza wodnymi, z dowolnego regionu. Ale żeby nie było limitu poziomowego. Bo jak ktoś chce walczyć później, lub ma już teraz wysokopoziomowe poki, aby nie był z tego powodu dyskwalifikowany.

Nagrody? Nie... a przynajmniej nic cennego. Moim zdaniem główna nagroda powinna być 100 exp dla każdego z drużyny (za 1 razem). Potem już bez expa. Można z 1 trenerem walczyć tylko raz dziennie. Ewentualnie, jakieś specjalne wyzwania a'la tylko ogniste poki na wodne lidera i wtedy zdobywałoby się jakieś osiągnięcie. Nazwałbym to osiągnięcie Wytrzymałość i polegałoby na tym, że wygrasz x takich (różnych) walk (czyli nie 2 razy z tym samym trenerem) to zwiększy Ci jego poziom. Dawałoby to +x% do obrony i sp. obrony. Ale to tylko taka ewentualna ewentualność. Bo raczej zamysł bym na walczenie, nie na zdobywanie nagród, a exp jest takim uniwersalnym dodatkiem do jakichkolwiek walk.

To w sumie chyba wszystko. Podsumowując:
  • Nazwa sugerująca, że walczysz z innym trenerem w celu wyzwania go na pojedynek
  • Walki na różnych zasadach: dotyczące typów poków jakich możesz i nie możesz używać; regionów, z których poki muszą być; czy ile na ile poków walczy
  • Nagrody - co najwyżej exp; ewentualna ewentualność to osiągnięcie dodające % obu obron pokom

To tyle, co sądzicie?
Oczywiście pomysł jest przede wszystkim na wyzwania, reszta, to tylko moja wizja, jak macie inną wizję (tylko nie wymyślajcie nie wiadomo jakich nagród, proszę ;p), to napiszcie to :D

PS "Są ważniejsze rzeczy" to nie argument, dlaczego Ci się pomysł nie podoba. Zawsze są priorytety. To administracja uznaje kiedy i czy coś zrobi.
ObrazekObrazek
Snouty i Pinkie zapraszają na profil :)

Jeśli ktoś Cię dyskryminuje ze względu na płeć, orientację, wiarę, poglądy polityczne, inne poglądy czy gusta, to wiedz, że to on jest prostakiem, a Ty nie masz się po co przejmować takim człowiekiem C:
Obrazek
Obrazek
Made by Architect
Avatar użytkownika
Gryfek
 
Posty: 412
Dołączył(a): 11 cze 2013, o 13:07

Re: Sale pojedynków/wyzwań

Postprzez Ethelnalen » 24 sty 2016, o 20:25

Propozycja dodana pod głosowanie.
Wszelkie problemy zgłaszać w Centrum Pomocy w grze, nie na PW na forum.
Avatar użytkownika
Ethelnalen
Kwantowy Admin
 
Posty: 6427
Dołączył(a): 3 wrz 2012, o 15:52

Re: Sale pojedynków/wyzwań

Postprzez Shins » 24 sty 2016, o 21:20

Pomysł ciekawy, z tym, że jakieś nagrody powinny być, żeby było o co powalczyć. Dobrą nagrodą byłyby osiągnięcia, a takowe w stylu jaki zaproponowałeś (no może dające inne bonusy), są całkiem ciekawe.
Ludzie! Używajcie znaków przestankowych poprawnie. Przed nimi nie ma przerwy, a po nich jest. Nie na odwrót!

Expie poki do 80 poziomu za PZ lub za Y (zwykłe i shiny), bez ewo przez przedmioty.
Shins
 
Posty: 3376
Dołączył(a): 8 lis 2012, o 20:33


Powrót do Propozycje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość