Witamy na forum PokeLife!

Jeśli posiadasz już konto na poke-life.net, wystarczy że zalogujesz się tutaj danymi z gry, a konto na forum zostanie utworzone!

UWAGA: Hasło oraz email po pierwszym logowaniu są osobne i dla forum i dla gry. Jeśli po zalogowaniu na forum zmienisz hasło w grze, na forum nadal będzie stare hasło!

W tym dziale możecie wypowiadać się na temat propozycji, głosować w ankietach i dodawać swoje trzy grosze do istniejących wątków.

Jesteś za?

Tak
232
89%
Nie (napisz dlaczego)
25
10%
Nie mam zdania
5
2%

Liczba głosów : 262

Re: Zarezerwowane sprzedaże

Postprzez DarkHiroshi » 16 cze 2013, o 21:05

jestem na tak pod warunkiem ze nie da rady się wymieniac z osobami grajacymi na tym samym ip
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
DarkHiroshi

Postprzez fillif » 16 cze 2013, o 21:32

Można by zrobić coś w postaci hasła. Działałoby to tak, że przy obrazku poka widniałaby kłódka. Wtedy wiadomo by było, że pokemon jest zarezerwowany. Po kliknięciu kup pojawiało by się okienko do wpisania hasła. Jeśli zostało podane prawidłowe to dochodzi do zakupu, a jeśli nie to pojawi się błąd. Coś takiego jest chyba łatwiejsze do wprowadzenia niż to co w propozycji.
fillif

Postprzez lis1wilk » 17 cze 2013, o 07:11

fillif napisał(a):Można by zrobić coś w postaci hasła. Działałoby to tak, że przy obrazku poka widniałaby kłódka. Wtedy wiadomo by było, że pokemon jest zarezerwowany. Po kliknięciu kup pojawiało by się okienko do wpisania hasła. Jeśli zostało podane prawidłowe to dochodzi do zakupu, a jeśli nie to pojawi się błąd. Coś takiego jest chyba łatwiejsze do wprowadzenia niż to co w propozycji.

A może mogłoby być tak:
jest określony czas do wygaśnięcia oferty ( 7 dni ) i można zarezerwować dla użytkownika ABC na max 6 dni, jeśli nie kupi, to ostatniego dnia każdy normalnie może kupić.
Obrazek
Sabaton - Aces in Exile, czyli o Dywizjonie 303
Obrazek|ObrazekObrazek
Możesz nakarmić? Jeśli tak, to dzięki.
Blackadder napisał(a):Rezerwat to tylko taka zmyła dla ekologów, tak na prawdę jest to rzeźnia. Dostajesz kasę by chicho siedzieć. Jak rzeźnik ma duże zamówienie na dane mięso to dorzuca do ceny skupu jakieś 50%. Takie życie, trenerzy też coś jeść muszą.
lis1wilk

Postprzez Impessa » 23 cze 2013, o 16:10

Jestem zdecydowanie na tak. To jest ochrona praw konsumenta, przy transakcji kupna/sprzedaży. Już w starożytnym Rzymie stosowano opcje pierwokupu i rezerwacji na podstawie umowy przedwstępnej. Mógłbym napisać, albo cytować to co napisał Shaver, ale za dużo miejsca by to zajmowało. Po prostu ma racje i podpisuję się pod tym obiema rękami.
Impessa

Postprzez Blainers » 27 lip 2013, o 16:50

Proszę, tylko nie zmieszajcie mnie z błotem, ale zaświtał mi jakiś prototyp pomysłu, jak wyłapywać chamskie kreatury śledzące działy wymian i kradnące poki. :D
Można by KAŻDEMU pokowi, który zostaje złapany, zaadoptowany, wygrany w konkursie, whatever, przypisać kod/numer. Składałby się on NP. z 10 cyfr i znaków, więc kombinacji byłyby miliony. Taki ID możnaby podać przy wymianie na forum, i gdyby zdarzyło się, że ktoś podp* nam Poka, pisali byśmy do administracji wiadomość o "przestępstwie" (xD), a oni i tylko oni mieliby możliwość wyszukania owego poka właśnie po tym numerze, i potem ewentualnie mogliby wymierzyć kare (Bo np. w opisie wyraźnie było, że to jest za rezerwowane np. dla użytkowniczki KrystynyPawłowicz).

Sam jestem nawet za tym, aby wprowadzić pomysł autora. Do tej pory nie zdarzyło mi się, że ktoś coś mi zaj*, ale nieraz zdarzało mi się dorwać niebieskie za 500Y. To raczej była głupota jakiegoś nóba, niż utargowana cena, ale jednak sam wkurzyłbym się, gdybym się na coś umówił z kimś, a jakiś troll śledziłby ten temat i polazł na targ to ukraść. :D
Obrazek
Blainers

Postprzez Arcturus » 28 lip 2013, o 22:03

Tak tak i tak - ile razy chciałem coś komuś sprzedać a ktoś inny łagodnie mówiąc go uprzedził :D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Gram czym lubię - nie muszę sobie niczego udowadniać ;)
Arcturus

Postprzez Bajabongo » 1 sie 2013, o 11:32

Takkk Za to ułatwi handel na forum.
Moja drużyna!
Nic cie to nie boli.A ich to uszczęśliwia!
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Gram dla przyjemności a nie a nie dla rankingu itp.
Obrazek
Bajabongo

Postprzez Wiktor Buczik » 1 sie 2013, o 17:27

Blainers napisał(a):Proszę, tylko nie zmieszajcie mnie z błotem, ale zaświtał mi jakiś prototyp pomysłu, jak wyłapywać chamskie kreatury śledzące działy wymian i kradnące poki. :D
Można by KAŻDEMU pokowi, który zostaje złapany, zaadoptowany, wygrany w konkursie, whatever, przypisać kod/numer. Składałby się on NP. z 10 cyfr i znaków, więc kombinacji byłyby miliony. Taki ID możnaby podać przy wymianie na forum, i gdyby zdarzyło się, że ktoś podp* nam Poka, pisali byśmy do administracji wiadomość o "przestępstwie" (xD), a oni i tylko oni mieliby możliwość wyszukania owego poka właśnie po tym numerze, i potem ewentualnie mogliby wymierzyć kare (Bo np. w opisie wyraźnie było, że to jest za rezerwowane np. dla użytkowniczki KrystynyPawłowicz).

Sam jestem nawet za tym, aby wprowadzić pomysł autora. Do tej pory nie zdarzyło mi się, że ktoś coś mi zaj*, ale nieraz zdarzało mi się dorwać niebieskie za 500Y. To raczej była głupota jakiegoś nóba, niż utargowana cena, ale jednak sam wkurzyłbym się, gdybym się na coś umówił z kimś, a jakiś troll śledziłby ten temat i polazł na targ to ukraść. :D

Każdy pokemon ma swój numer np. http://poke-life.net/pokemon_skr.php?p=1 ten ma numer 1
Obrazek
Wiktor Buczik

Postprzez GramPlecami » 1 sie 2013, o 17:36

Daje "Tak" lecz jeszcze trzeba nad tym pomyśleć. Nie głosujcie negatywnie . Dział na forum wymiana się jeszcze sporo przyda i nie raz się sprawdzi - przecież tej opcji nie wprowadzą odrazu - PRADWA ? =.=
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
GramPlecami

Postprzez Artik0703 » 1 sie 2013, o 19:53

Ja jestem za tym na tak bo jak np. ktoś sprzedaje na forum dla kogoś lub wymiany robić to dobre jest ;)
Ostatecznie na tak
Artik0703

Postprzez edzio626 » 20 sie 2013, o 17:52

Jestem na tak i od razu można by wprowadzić także aukcje
Obrazek
Jestem trochę leniwym, średnio inteligentnym człowiekiem o imieniu Karol, fanem Fc Barcelony, wielbicielem muzyki disco polo i rapu trochę.
edzio626

Postprzez PLFrediPL » 21 sie 2013, o 08:16

Ogromne TAK pomysł mi się bardzo podoba ułatwiło by to handel i to o dużo.
Obrazek
Obrazek
PLFrediPL

Postprzez chuck0604 » 31 sie 2013, o 14:27

Ok. Żyłem w błędzie i sądziłem, że przez temat na forum i akceptację, admin wymieni 2 "towary" między kontami. Coś takiego, to rzecz niezbędna. Zmieniam "Nie mam zdania" na "Tak".
chuck0604

Postprzez MagicznyJakub » 21 wrz 2013, o 10:28

Co Wy mówicie, przecież to tłamsi wolny handel, poki będą chodziły nie po rzeczywisej cenie od graczy, którzy się znają lub zgadali. I tak już tak jest dlatego to, że każdy ma do tego dostęp(bez hasła, bez rezerwacji) minimalizuje ten problem, a gdyby to wprowadzić na targu będzie duuuuużo mnie ofert, a dostać takiego scythera czy absola to będzie jeszcze mniej prawdopodobne. W związku z tym, gracze będą je sobie przesyłać po zaniżonej cenie, a z braku ich na rynku cena niezarezerwowanych będzie rosła. Zrobi się bańka. To przecież takie oczywiste.
Pozatym zobaczcie ilu jest graczy, myślicie że admini ich wyłapią po rezerwacji? Teraz mają ułatwione zadanie, bo po części chociaż gra to reguluję i inni gracze korzystają z okazji i dzięki temu zostaje jaki taki balans na targu.
Jestem na nie.
Usunięcie listy banów, stworzenie "push", bardzo kompetentni moderatorzy i Ethelnalen, brak jakichkolwiek rozmów( " bo tak"), usuwanie nieprzychylnych komentarzy("bo tak"), traktowanie graczy jak bydło, olewanie graczy, bany, ostrzeżenia, usunięcie wolnej wymiany, ogromne zmiany bez informowania o tym, "Warframe" Ethela, Prezenty bożonarodzeniowe, błędy "zajmujące za dużo czasu naprawę", lenistwo -Administracjo, możecie usuwać posty, dawać osty, ale gracze i tak nie zapominają.
MagicznyJakub

Postprzez Hipotermia » 27 wrz 2013, o 09:17

MagicznyJakub napisał(a):Co Wy mówicie, przecież to tłamsi wolny handel, poki będą chodziły nie po rzeczywisej cenie od graczy, którzy się znają lub zgadali. I tak już tak jest dlatego to, że każdy ma do tego dostęp(bez hasła, bez rezerwacji) minimalizuje ten problem, a gdyby to wprowadzić na targu będzie duuuuużo mnie ofert, a dostać takiego scythera czy absola to będzie jeszcze mniej prawdopodobne. W związku z tym, gracze będą je sobie przesyłać po zaniżonej cenie, a z braku ich na rynku cena niezarezerwowanych będzie rosła. Zrobi się bańka. To przecież takie oczywiste.
Pozatym zobaczcie ilu jest graczy, myślicie że admini ich wyłapią po rezerwacji? Teraz mają ułatwione zadanie, bo po części chociaż gra to reguluję i inni gracze korzystają z okazji i dzięki temu zostaje jaki taki balans na targu.
Jestem na nie.

Co to za różnica, czy ktoś sprzeda komuś zarezerwowanego za tanio, czy ktoś inny kupi na Targu ? Tu już tylko wina sprzedającego, że się nie zna.

Poza tym pomysł głupi nie jest, tylko MUSI BYĆ ograniczenie do 1, maxymalnie 2 takich ofert jednocześnie, a nawet można dodać 1dną na dzień taką.
Bo zaraz by się zaczęło PW: "Wystawiłem Ci "coś", nie chcesz kupić ?"
Krilan, na następnych zawodach Cię pokonam!
Hipotermia

Postprzez Arturro21 » 28 wrz 2013, o 00:21

Zgadzam się z przedmówcą, jedna oferta dziennie, jak ktoś handluje więcej to będzie musiał rozbić to na kilka dni, na pewno ułatwi to sprzedawanie i kupowanie poków, sam pamiętam, jak sprzedawałem poka i ciągle się mijałem z kupujących chyba przez 5 dni, a tak, wystawiłbym poka dla niego i jakby wszedł to by go kupił, nie byłoby obaw, że ktoś podkupi, zwłaszcza jeżeli cena jest dobra.
Nyalina napisał(a): Wreszcie mogę odpocząć od tego chociaż na chwilę wiedząc, że ktoś kompetentny się tym zajmie.

http://scr.hu/2ewi/x2zxw
Arturro21

Postprzez dariafairy » 29 wrz 2013, o 23:42

Popieram Twój pomysł Uharri
I'm a girl
dariafairy

Postprzez Yukiatsu » 30 wrz 2013, o 11:20

Jestem na tak, pomysł w pełni przydatny ;) Można uniknąć sprzedaży zarezerwowanych poków złym osobom
Obrazek
Yukiatsu

Postprzez Moon. » 10 mar 2014, o 23:33

Właśnie przez to że jeszcze tego w grze nie mamy, zwyczajnie nie korzystam z działów "Kupię/Sprzedam". :P
To po prostu musi być, bo te działy mijają się z celem... Nie rozumiem dlaczego tego jeszcze nie mamy w grze.
Obrazek
But some are just not wanting peace,
Their whole life is death and misery,
The only thing that they know,
Fight fire with fire life is cheap.
...
But if they do stop to think,
That man is teetering right on the brink,
But do you think that they care?
They benefit from death and pain and despair...
Moon.

Postprzez Zezol » 14 mar 2014, o 08:19

Jestem na NIE, push jest karalny ale po co zachecac do niego ludzi ulatwiajac im go?
Zezol

Postprzez EmilYoo » 14 mar 2014, o 11:38

Jestem na Tak ale pod warunkiem, że rezerwacja byłaby możliwa tylko z umów zawartych i zaakceptowanych na forum w działach -> Umowy i Licytacje. Poza tym, można pomyśleć nad dodatkowym opodatkowaniem tego typu aukcji.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
EmilYoo

Postprzez Dragonia » 24 mar 2014, o 23:57

Zdecydowanie na tak!

Serio, zachwianie targu, przez wprowadzenie sprzedaży zarezerwowanych? -,- Czy to pierwsza gra przegladarkowa w którą gracie? Targi w innych grach także są pełne, a jakoś są zarezerwowane sprzedaże. Kto pierwszy ten lepszy? No to było chamskie . -,-
Obrazek

Obrazek
Dragonia

Postprzez luk10 » 29 mar 2014, o 20:38

Jestem na tak bo to ułatwiło by handlowanie między graczami, którzy zawarli jakąś tam umowę np. po ogłoszeniu na forum. Nie będzie się trzeba umawiać na konkretną godzinę żeby ktoś Ci oferty nie zgarnął, tak wystarczy, że gracz coś wystawi na konkretną osobę i po problemie, a to że ktoś coś sprzeda taniej konkretnej osobie to co z tego, to już jego sprawa.
Obrazek
luk10

Postprzez Yamishi Yukihyo » 29 mar 2014, o 20:54

Widzę, że ujawniły się osoby chcące zarobić łatwym kosztem poprzez kradzież komuś innemu pokemona sprzed nosa. Nie ładnie, nie ładnie. Chcecie taniej? To się do jasnej ciasnej umówcie z kimś na forum i tyle!
Jestem oczywiście na TAK. Żadko coś licytuję albo korzystam z wymian, ale i tak sądzę, że to isę baaaaardzo przyda.
Yamishi Yukihyo

Postprzez Frontan » 7 kwi 2014, o 21:53

Zdecydowanie na TAK , pewnie nie raz i nie dwa zdarzyło się wam wynegocjowac korzystną cenę pokemona XxX po czym sprzedający wystawia "dla nas" ofertę na targu i gdy już mamy palec na spuście "enter" aukcja nagle znika ktoś był szybszy bo akurat przeglądał oferty i trafił na tą którą negocjowaliśmy przez ostatnie 24h ;/

P.s pomysł jest tak stary i naprawdę dziwię się że jeszcze nie wszedł w życie przewaga głosów TAK mówi sama za siebie ...
Obrazek

Sygnatura by Diaxus

Na kuli ziemskiej żyje około 7 miliardów ludzi, pomiędzy nimi krąży około 875 milionów sztuk broni co daje jedną sztukę broni na 8 ludzi, wiecie nad czym się zastanawiam ?

- Jak uzbroic pozostałych...

GG - 50578518
Frontan

Postprzez Hipotermia » 10 gru 2016, o 00:07

W sumie jakbyście robili coś z targiem (patrz mój temat z wystawieniem oferty kupna), to to też powinno wejść ;p
Krilan, na następnych zawodach Cię pokonam!
Hipotermia

Postprzez SmaSHS » 26 mar 2017, o 12:36

Hipotermia napisał(a):W sumie jakbyście robili coś z targiem (patrz mój temat z wystawieniem oferty kupna), to to też powinno wejść ;p

Niech się lepiej zajmą stowarzyszeniami.
SmaSHS

Poprzednia strona

Powrót do Propozycje