Witamy na forum PokeLife!

Jeśli posiadasz już konto na poke-life.net, wystarczy że zalogujesz się tutaj danymi z gry, a konto na forum zostanie utworzone!

UWAGA: Hasło oraz email po pierwszym logowaniu są osobne i dla forum i dla gry. Jeśli po zalogowaniu na forum zmienisz hasło w grze, na forum nadal będzie stare hasło!

Sezon 4 Ligi Pokemon

Postprzez Ethelnalen » 29 maja 2018, o 14:25

-
Przedsezon został zakończony także już od następnego poniedziałku, 4 czerwca, wystartuje 4 Sezon Ligi!

Będzie on trwał 22 tygodnie aż do 4 listopada.
To wydanie Ligi ma kilka zmian, o których przeczytacie poniżej.

Zasady 4 Sezonu Ligi

1. Liga tak jak w poprzednich sezonach działa w systemie tygodniowym. Po zapisaniu się będziecie do niej dopisani dopiero z niedzieli na poniedziałek w nocy.
2. W każdym tygodniu musicie odbyć minimalnie 25 walk (które Wy zaczniecie, obrony się do tego nie liczą) aby otrzymać PW za ten tydzień i nie zostać zdegradowanym.
3. Jeśli ktoś nie odbędzie 25 walk, zostanie automatycznie zepchnięty do niższej Ligi. Jeśli nie odbędzie 25 walk dwa razy z rzędu, zostanie wypisany z Ligi.
4. Punkty tygodniowe (te według których określana jest kolejność w danym tygodniu) zależą od tego z kim wygrywacie, nie jedynie od ilości wygranych. Te punkty nie określają ilości otrzymywanych PW, służą jedynie określaniu kolejności w danym tygodniu.
5. Punkty Walki oraz Punkty Klasyfikacji otrzymujecie na koniec każdego tygodnia zależnie od Waszej pozycji i Ligi - nadal obowiązuje zasada, że ostatnia osoba w Lidze np. 5 dostaje więcej niż pierwsza osoba w Lidze 6.
6. W tym sezonie do Reprezentacji możecie dodać od 6 do 12 Pokemonów. Walki odbywają się w systemie 6v6, więcej Pokemonów służy zwiększeniu możliwości strategicznych przy wybieraniu odpowiednich Pokemonów na przeciwnika.
7. Macie do dyspozycji możliwość ustawiania kolejności swoich Pokemonów przed każdą walką lub walkę domyślnym ustawieniem.
8. Domyślna Reprezentacja to Pokemony i kolejność, które będą brały udział w walce jeśli ktoś inny wyzwie Ciebie.
9. W związku z powyższymi dwoma punktami, zmiana kolejności Domyślnej Reprezentacji zatwierdzana jest o pełnych godzinach, aby uniknąć ustawienia kolejności swojego ataku i trafienia na zmienioną reprezentację przeciwnika.

Zasady przydzielania do ligi w 4 Sezonie

W tym sezonie została wyłączona opcja "Przerwy". Została ona zastąpiona systemem, który zapisuje w której Lidze byliście najwyżej (trzeba się w niej utrzymać 3 tygodnie) i w przypadku zrobienia sobie przerwy od rankingu po ponownym zapisaniu zaczniecie od tej najwyższej Ligi. Nadal obowiązują stare zasady przypisywania do Lig na start sezonu czyli:

W skrócie: jesteście zawsze przydzieleni na Waszą korzyść.

1. Nie brałem udziału w poprzednim sezonie.
Zostaniesz przydzielony zależnie od Twojego poziomu trenera.
Poziom większy lub równy 80 - Liga Szmaragdowa (3)
Poziom większy lub równy 70 - Liga Szafirowa (4)
Poziom większy lub równy 60 - Liga Rubinowa (5)
Poziom większy lub równy 50 - Liga Perłowa (6)
Poziom większy lub równy 40 - Liga Platynowa (7)
Poziom większy lub równy 30 - Liga Złota (8)
Poziom mniejszy niż 30 - Liga Srebrna (9)

2. Skończyłem poprzedni sezon w niższej Lidze niż przydział względem poziomu.
Zostaniesz wtedy przydzielony według Twojego obecnego poziomu, a nie wyniku z poprzedniego sezonu.

3. Skończyłem poprzedni sezon w wyższej Lidze niż przydział względem poziomu.
Zostaniesz przydzielony do Ligi w której skończyłeś poprzedni sezon (względem klasyfikacji generalnej a nie Ligi w której byłeś w ostatnim tygodniu).

4. W przedsezonie byłem w Lidze niższej/wyższej niż przydział względem poziomu/poprzedniego sezonu.
Zostaniesz przydzielony do najkorzystniejszej Ligi. Czyli jeśli w przedsezonie spadłeś do niższej niż ta z poprzedniego sezonu, zostaniesz przydzielony do tej wyższej. I odwrotnie, jeśli awansowałeś, będziesz w tej wyższej.

5. Zająłem jedno z miejsc 1-100.
Zostaniesz od razu przydzielony do ligi Kryształowej (pod warunkiem że zapiszesz się do 3 maja). Puste miejsca w lidze kryształowej (nieaktywni gracze z sezonu 3) zostaną uzupełnione pod koniec tego tygodnia o najlepszych graczy zapisanych na Ligę względem poprzedniego sezonu.

Nagrody na koniec 4 Sezonu

Pełną tabelę nagród znajdziecie tutaj: Lista Nagród na koniec Sezonu

Zauważycie w niej kilka zmian. Najważniejsza jednak zmiana, to zmodyfikowanie systemu na podstawie którego otrzymacie nagrody na koniec Ligi.
W poprzednich sezonach klasyfikacja generalna była dzielona na równe ilości graczy i każdy otrzymywał nagrody zależnie do której grupy się załapał. Nie było to zbyt jasne i czasami prowadziło do niesprawiedliwego przydziału.
W tym sezonie wyznaczyliśmy progi punktów klasyfikacji, które musicie osiągnąć aby zdobyć pakiet nagród danego tieru (taka nazwa aby uniknąć nieporozumień). Nagrody za pierwsze miejsca pozostają bez zmian.

Wartości te określone są na prostej zasadzie - aby otrzymać nagrodę za Tier 2, wymagana ilość punktów klasyfikacji równa jest ilości jaką otrzyma osoba na ostatnim miejscu 2 Ligi jeśli walczy całe 22 tygodnie.
Tier 1 - minimalnie 2230 punktów klasyfikacji
Tier 2 - minimalnie 1540 punktów klasyfikacji
Tier 3 - minimalnie 1320 punktów klasyfikacji
Tier 4 - minimalnie 1100 punktów klasyfikacji
Tier 5 - minimalnie 880 punktów klasyfikacji
Tier 6 - minimalnie 660 punktów klasyfikacji
Tier 7 - minimalnie 440 punktów klasyfikacji
Tier 8 - minimalnie 220 punktów klasyfikacji
Tier 9 - minimalnie 1 punkt klasyfikacji

Dodatkowo do Centrum Nagród zostaną dodane dwie nagrody:
- Castform za 7500 PW
- Zielony Napój Energetyczny za 20 PW

* uzupełnienie kolekcji nie dotyczy pokemonów legendarnych
** jeśli nagroda za pierwsze miejsca dotyczy tego samego co w Tierze 1 (np. dopalacze), nagroda się nie sumuje, tylko dostajesz wybór dopalaczy zamiast ustalonego zestawu
Kwantowy administrator PokeLife - żadnych spraw mnie nie zgłaszać.
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Re: Sezon 4 Ligi Pokemon

Postprzez Shamrock » 29 maja 2018, o 15:05

Pytam po raz trzeci, czemu nie ma dwutygodniowego terminu na spadki/awanse w lidze? Błędnie przyjmujecie, że nikt z nizszej ligi nie zrobił na tyle wyraźnego postępu aby rozpocząć sezon na podstawie aktualnej siły swojej drużyny a nie na tym jakie miejsce zajął w lidze, która zakończyła się 7 miesięcy temu. Także aktywny gracz na starcie sezonu będzie miał zaniżoną klasyfikację generalną
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Shamrock

Postprzez Ethelnalen » 29 maja 2018, o 15:16

Ten okres był już, przedsezon trwał ostatnie 4 tygodnie. Ta przerwa tygodniowa co jest teraz jest przerwą dlatego, że były zmiany umiejętności/natur/płci i musiałem dodać blokady nie pozwalające brać do Ligi Poków z nie wybraną umiejętnością lub płcią.
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Postprzez Shamrock » 29 maja 2018, o 15:21

Chyba się źle zrozumieliśmy. Podam więc jak to było w 3 sezonie, mianowicie był:
1.przedsezon
2.dwa tygodnie walk gdzie były przetasowania pomiędzy graczami sprawdzając ich aktualną siłę i lokując w odpowiednich ligach ale bez punktów do klasyfikacji.
3.normalna liga

Więc moje pytanie brzmi, czemu teraz nie ma punktu 2?
Shamrock

Postprzez Ethelnalen » 29 maja 2018, o 15:26

Walki międzysezonowe to to, co Ty nazywasz przedsezonem. Tym razem ich nie było, bo Liga wymagała zmian plus była masa zmian w samych Pokemonach. Z tego względu przedsezon trwał 4 tygodnie a nie normalne 2, żebym miał czas dokończyć poprawianie błędów i podobne.
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Postprzez Shamrock » 29 maja 2018, o 15:30

Dobrze, w takim razie dlaczego jestem przypisany do ligi diamentowej chociaż w całym tym przedsezonie zająłem hm..."2" miejsce?
Shamrock

Postprzez Ethelnalen » 29 maja 2018, o 15:32

Ponieważ Kryształ ma w większości przypadków zupełnie inne zasady i nie przeczytałeś powyższego punktu:
5. Zająłem jedno z miejsc 1-100.
Zostaniesz od razu przydzielony do ligi Kryształowej (pod warunkiem że zapiszesz się do 3 maja). Puste miejsca w lidze kryształowej (nieaktywni gracze z sezonu 3) zostaną uzupełnione pod koniec tego tygodnia o najlepszych graczy zapisanych na Ligę względem poprzedniego sezonu.
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Postprzez Shamrock » 29 maja 2018, o 15:39

Przeczytałem aczkolwiek śmiem stwierdzić, że moje konto jest na tyle rozwinięte aby zająć już teraz jedno z ostatnich miejsc w krysztale dlatego nie rozumiem czemu niby miałbym na starcie nowego sezonu tracić punkty klasyfikacji na podstawie czegoś co zakończyło się 7 miesięcy temu. Pytam więc czy ten sezon to odręvna gra czy kontynuacja sezonu 3? Bo takie rozwiązanie krzywdzi tych, ktorzy nie odeszli z gry na długi czas.
Shamrock

Postprzez orsuk101 » 29 maja 2018, o 15:47

Skoro jest na tyle rozwinięte, to dlaczego nie starałeś się utrzymać pozycji?
orsuk101

Postprzez Shamrock » 29 maja 2018, o 15:52

Up. Nie do końca Cię rozumiem. W 3 sezonie byłem 113 więc jak sam widzisz za słaby na top 100 jednak trzeci sezon skończył się ponad pół roku temu, a przez ten czas wiele osób zaprzestało aktynego grania. Walki przedsezonowe choć niemiarodajne pozwalają jednak stwierdzić, że ktoś kto był 2 załapie się do 100 najlepszych kont.
Shamrock

Postprzez orsuk101 » 29 maja 2018, o 16:11

No to życzę powodzenia i stracisz jeden tydzień prawdopodobnie na nadrobienie strat. Na tle całej ligi to nic nie znaczy.
orsuk101

Postprzez orsuk101 » 29 maja 2018, o 16:17

Shamrock napisał(a):Up. Nie do końca Cię rozumiem. W 3 sezonie byłem 113 więc jak sam widzisz za słaby na top 100 jednak trzeci sezon skończył się ponad pół roku temu, a przez ten czas wiele osób zaprzestało aktynego grania. Walki przedsezonowe choć niemiarodajne pozwalają jednak stwierdzić, że ktoś kto był 2 załapie się do 100 najlepszych kont.

Ale zaraz... skoro byłeś drugi, to będziesz w krysztale, tylko musisz zapisać się przed 3 maja.
orsuk101

Postprzez Shamrock » 29 maja 2018, o 16:25

No właśnie nie będę ponieważ o miejscach w poszczególnych ligach nie świadczy stan na teraz a to co było ponad pół roku temu. Także co poniektórzy rozpoczną 4 sezon z ujemnymi punktami.

Z resztą tu nie chodzi o to, że ja domagam się dla siebie kryształu ja po prostu chcialbym zacząć w lidze odppwieniej dla swojego konta a o tym jaka będzie to liga tak jak w poprzednim sezonie powinien zadecydować dwutygodniowy czas w którym ustala się kolejność startu jednak tym razem tak nie będzie i trzeba się z tym pogodzić.
Shamrock

Postprzez orsuk101 » 29 maja 2018, o 16:31

Dobra, moje małe niedoczytanie. Przyznaję się bez bicia.

Ale żeby zaraz mówić o ujemnych punktach? to tylko jeden tydzień :D
orsuk101

Postprzez Shamrock » 29 maja 2018, o 16:39

W którym nawet jak będę pierwszy w drugiej lidze dostanę mniej punktów od osoby na 100-miejscu w krysztale więc de facto rozpoczne sezom na minusie. Chyba, że się mylę i mam zbyt słabe komto na kryształ jednak tego nie mam jak sprawdzić bo nie ma tych walk :D
Shamrock

Postprzez Devu92 » 29 maja 2018, o 18:00

@Shamrock, jak sam pisałeś wiele osób zaprzestało aktywnego grania, a Ethelnalen wyraźnie zaznaczył, że puste miejsca w lidze kryształowej (nieaktywni gracze z sezonu 3) zostaną uzupełnione POD KONIEC TEGO TYGODNIA o najlepszych graczy zapisanych na Ligę względem poprzedniego sezonu, więc moim zdaniem warto najpierw poczekać, a dopiero później rzucać kamieniami.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Devu92

Postprzez Shamrock » 29 maja 2018, o 18:49

Nie wiem gdzie Ty tu widzisz rzucanie kamieniami no ale cóż ja za to widzę, że usilnie starasz sie mnie skrytykować za ten psztyczek z któregoś tygodnika (który był swsoją drogą niezamierzony). Fakt, że ktoś zaprzestał aktywnej gry nie oznacza, że nie gra w ogóle i po co mam czekać do końca tygodnia - ten problem nie tylko mnie dotyczy.

Dobra, to co miałem do napisania napisałem, problem zasygnalizowałem a co admini z tym zrobią to już ich decyzja. Nie ma sensu dalej zaśmiecać wątku jednym i tym samym zwłaszcza, że zaraz zacznie się nikomu niepotrzebne dogadywanie.
Shamrock

Postprzez Coolio » 29 maja 2018, o 19:02

@Shamrock Mysle ze i tak trafisz do krysztalu ale jesli nie to prktycznie nic Ci to nie zmieni. Zakladajac ze utrzymasz wysoka pozycje i nie przegapisz zadnego tygodnia walk to spokojnie mozesz sie wbic do top 10. Strata tych powiedzmy 50pt spowoduje najwyzej jedno miejsce w plecy.
Coolio

Postprzez 19martinka88 » 29 maja 2018, o 20:55

Shamrock napisał(a):Dobrze, w takim razie dlaczego jestem przypisany do ligi diamentowej chociaż w całym tym przedsezonie zająłem hm..."2" miejsce?

tylko w pierwszym sezonie, a raczej przed sezonie, top 100 z diamentu trafiło do kryształu, w pozostałych sezonach przed sezony nie decydowały o tym czy będziesz w krysztale, tylko w której poniższych lig trafisz powód jest prosty, osoby z poprzedniego sezonu jeśli ukończyli sezon na top 100 mieli gwarantowane miejsce w krysztale, więc jeśli cała 100 graczy się zapisze do 3 czerwca, to skończysz w diamencie i nic na to nie poradzisz , bo gwrarncja startu w krysztale jest jedną z nagród dla top 100 na koniec sezonu .
Obrazek
19martinka88

Postprzez Broski » 31 maja 2018, o 09:54

Castform będzie dodany do Centrum Nagród, to jednak się zapiszę, będzie na co zbierać punkty walki.
Nie lubię shiny poków i nie gram schematami.
Broski

Postprzez Ethelnalen » 4 cze 2018, o 01:12

Ostatnia osoba dodana do Kryształu to 134 miejsce z poprzedniego sezonu. Także jak widzisz Shamrock nie było powodu żeby krzyczeć.
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Postprzez Shamrock » 4 cze 2018, o 11:59

Po pierwsze nie wiem gdzie Ty tu krzyk widzisz, chyba mam prawo wyrazić swoje zdanie prawda?

A po drugie...jestem niezmiernie szczęśliwy, że awansowałem do tego kryształu nawet zrobiłem już około 80 walk iiiiii.... nagle reset także za to też dzięki xd
Shamrock

Postprzez Devu92 » 4 cze 2018, o 13:21

Składy ludziom poprzestawiało, więc nic dziwnego, że jest reset. Zawsze lepiej poczekać kilka godzin dla bezpieczeństwa niż porywać się od razu.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Devu92

Postprzez Ethelnalen » 4 cze 2018, o 13:59

Osoby które walczyły już w krysztale dostały Wiśniowe napoje w ilości ceil((suma_wyzwan* 30) / 400);
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Powrót do Aktualności