Witamy na forum PokeLife!

Jeśli posiadasz już konto na poke-life.net, wystarczy że zalogujesz się tutaj danymi z gry, a konto na forum zostanie utworzone!

UWAGA: Hasło oraz email po pierwszym logowaniu są osobne i dla forum i dla gry. Jeśli po zalogowaniu na forum zmienisz hasło w grze, na forum nadal będzie stare hasło!

Aktualizacja 4-07-2018: Opieka 2.0 i Wychowywanie

Postprzez Ethelnalen » 4 lip 2018, o 13:48

Opieka 2.0

Dzisiaj do gry została wprowadzona odnowiona wersja Opieki! Jej celem jest głównie ograniczenie frustracji związanej z losowością, z jaką zdobywało się Pokemony w Opiece. Przy okazji doszło tutaj kilka mniejszych lub większych zmian, które mamy nadzieję się Wam spodobają. Przejdźmy do szczegółów!

Co należy zrobić w nowej Opiece?
• odbywać każdego dnia Opiekę, która trwa pełną godzinę i kosztuje 100 PA
• za każdą odbytą Opiekę otrzymacie pewną ilość Monet Opiekuna
• im więcej dni z rzędu Opiekujecie się Pokemonami, tym więcej Monet będziecie otrzymywać (10 - 100)
• kiedy nazbieracie odpowiednią ilość Monet Opiekuna, możecie wymienić je na wybranego Pokemona z Opieki!
• więcej możliwych Pokemonów do adoptowania zostaje udostępnionych wraz z postępem osiągnięcia Wolontariusz
• posiadając w drużynie jednego z 4 Pokemonów Opiekunów (lub wszystkie na raz!), otrzymacie więcej Monet dziennie

Reszta zmian
• Pokemony ekskluzywne dla Opieki mają małą szansę być Pokemonem Shiny po adoptowaniu
• nie wykonanie Opieki, kiedy macie nazbierane już kilka dni z rzędu nie zeruje licznik - zmniejsza go o połowę. Czyli jeśli 11. dnia nie wykonacie Opieki, licznik zmniejszy się do 5
• koszt Opieki został zmniejszony do 100 PA
• maksymalna ilość Monet Opiekuna jakie możecie posiadać jest ograniczona (głównie w związku z możliwością dodawania nowych Pokemonów do Opieki przy następnych generacjach)
• jeśli ktoś miał odbytą Opiekę przed aktualizacją lub miał w niej więcej niż 0 dni - zostało to wyzerowane
• osiągnięcie opieki ma zmienioną nazwę na Wolontariusz. Zmienił się też sposób zdobywania tego osiągnięcia. Postęp osiągnięcia macie zachowany
• każdy aktywny gracz dostał 200 Monet Opiekuna na start!

Wychowywanie - zmiana Natur

Dodaliśmy również sposób na zmienienie Natury u Pokemona. Pamiętajcie tylko, że Natura to nie jest coś, co chcielibyśmy aby było często zmieniane. Sam system został wprowadzony głównie ze względu na stare Pokemony oraz Pokemony Shiny, które są niezwykle rzadkie, a wylosowanie na nich złej natury byłoby bolesne. Dlatego koszty zmiany Natury są wysokie, szczególnie dla wysokopoziomowych Pokemonów.

Jak zmienić Naturę?
• udać się do zakładki Wychowawcy mając Pokemona w drużynie - wymagany jest 50 poziom Trenera
• posiadać odpowiednią ilość Yenów oraz Białych Jagód
• posiadać 1 lub 2 Pokeblocki, które chcecie użyć do wyznaczenia, z których Natur chcecie losować lub zapłacić Wychowawcy za zdobycie ich za Was (500 PZ za sztukę)
• wybrany Pokeblock określa jakie 4 Natury mogą się wylosować Pokemonowi
• wybrany opcjonalny drugi Pokeblock może wykluczyć jedną z powyższych, więc będziecie losować z 3 Natur, nie 4
• kiedy wszystko zatwierdzicie, oddajecie Pokemona na Wychowanie, które trwało będzie 7 dni
• Pokemon jest całkowicie niedostępny w trakcie wychowywania. Natura zostanie wylosowana w momencie odebrania go od Wychowawcy

Reszta informacji
• Pokeblicki występują w 5 rodzajach (smakach). Wszystkie mają identyczną szansę na znalezienie w Dziczy w taki sam sposób jak Okruchy i z podobną (poprawną) szansą. Także są rzadkie
• Pokeblocki można wystawiać na Targu
• Pokemon nie może dostać tej samej Natury, którą ma obecnie na koniec Wychowywania
• koszt zmiany Natury rośnie tym szybciej im wyższy jest poziom Pokemona
Kwantowy administrator PokeLife - żadnych spraw mnie nie zgłaszać.
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Re: Aktualizacja 4-07-2018: Opieka 2.0 i Wychowywanie

Postprzez Ethelnalen » 4 lip 2018, o 13:53

Gra została uruchomiona.
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Postprzez Devu92 » 4 lip 2018, o 14:01

Bardzo fajna zmiana z opieką. Nie trzeba teraz ponad 200 dni czekać, by dostać (lub nie... ;/) pokemona, jakiego komuś potrzeba. Do tego od razu wiadome ile na jakiego pokemona trzeba monet, co też jest przydatne :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Devu92

Postprzez Kaziu026 » 4 lip 2018, o 14:27

Pytanko :
Czy startery z Kalos mają szanse na bycie shiny?
Kaziu026

Postprzez Ethelnalen » 4 lip 2018, o 14:39

Kaziu026, nie. Tylko Pokemony które po kliknięciu na nie mają napisane, że mogą być shiny.
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Postprzez Predatorion » 4 lip 2018, o 16:09

W jajku pokemon może być munchlax? Bo jeśli nie, to po co jest to jajko? Przecież poka za taką samą cenę można wziąć :)
ObrazekObrazekObrazek Obrazek
Predatorion

Postprzez Fenistil » 4 lip 2018, o 16:13

Ethelnalen napisał(a):• posiadając w drużynie jednego z 4 Pokemonów Opiekunów (lub wszystkie na raz!), otrzymacie więcej Monet dziennie

Czy im więcej tych pokemonów w drużynie tym większa efektywność, czy nie ma to znaczenia? Bo nie jest to dla mnie jasne. I czy ich poziom nie ma już w obecnej wersji żadnego znaczenia?

Zastanawia mnie też jaki jest sens Tajemniczego Jajka. Jeżeli może się z niego pojawić pokemon spoza listy, to jaki? A jeśli nie, to po co ono w ogóle istnieje, skoro jego koszt jest nie mniejszy niż koszt każdego z jawnych pokemonów?
Fenistil

Postprzez Slawek86 » 4 lip 2018, o 16:20

Brakuje mi tylko Noibata to teraz chociaż wiec co muszę zrobić i ile zarobić aby go zdobyć :) Aktualizacja na wielki PLUS !
Slawek86

Postprzez Ethelnalen » 4 lip 2018, o 16:36

Fenistil, każdy z tych Poków daje +1 Monete na dzień, czyli max +4 na dzień jeśli masz wszystkie w drużynie podczas Opieki. I tak, poziom nie ma już znaczenia.
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Postprzez DragonMaster » 4 lip 2018, o 19:20

Dlaczego z opieki nie można zdobyć sh. Elekida ,magbiego oraz pichu a natomiast wersję sh. Może mieć budew, azurill, mime jr, smochum, bonsly, chingling, tyrogue ? Przecież wszystkich z tych pkm wyższe formy można złapać w wersji shiny :)

Mniejsza z tym i tak jest dobrze że jest szansa zdobycia jakiegokolwiek poka z opieki w wersji shiny
DragonMaster

Postprzez Ethelnalen » 4 lip 2018, o 20:20

Co do tego, które mogą być shiny a które nie - to się jeszcze może zmienić, nie zdążyłem tego dokładnie z Nyaliną określić zanim pojechała.
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Postprzez Morfeusz » 4 lip 2018, o 20:26

DragonMaster napisał(a):Dlaczego z opieki nie można zdobyć sh. Elekida ,magbiego oraz pichu a natomiast wersję sh. Może mieć budew, azurill, mime jr, smochum, bonsly, chingling, tyrogue ? Przecież wszystkich z tych pkm wyższe formy można złapać w wersji shiny :)

Mniejsza z tym i tak jest dobrze że jest szansa zdobycia jakiegokolwiek poka z opieki w wersji shiny

Jakaś tam szansa powinna być przy każdym poku, nawet nie duża, ale zawsze coś.

Ogólnie bardzo fajna aktualizacja bo wreszcie uzupełnie pokedex o brakujące pokedzieci. :)
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Memento mori
Morfeusz

Postprzez 19martinka88 » 4 lip 2018, o 22:58

Ethelnalen napisał(a):19martinka88
Zapomniałem o tym ale generalnie idea jest taka, że shiny z opieki mogą być tylko te Poki, które normalnie nie są do zdobycia jako Shiny. Co do wymienionych teraz Ci nie odpowiem bo muszę z Nyaliną pogadać jeszcze, a jej nie ma obecnie.

chyba te idee szlak trafił.

wszystkie co mają ewo shiny możliwe do złapania, powinny nie mieć szans na los shiny w hodowli, i tu raczej niema o czym rozmawiać.

jeszcze jedno, czy adoptowane poki będą miały możliwość wyboru, umiejętności, natury, i płci?
Obrazek
19martinka88

Postprzez DragonMaster » 5 lip 2018, o 07:50

Ethelnalen napisał(a):Co do tego, które mogą być shiny a które nie - to się jeszcze może zmienić, nie zdążyłem tego dokładnie z Nyaliną określić zanim pojechała.

Według mnie to skoro jest bardzo mała szansa na sh. Poka z opieki to każdy prócz starterów może być w wersji shiny (raczej wątpię że ze względu na bardzo mała możliwość zdobycia sh. z opieki zmieni to nagle popyt na sh. na targu )

Zróbcie z tym jak uważacie , niezależnie w jakiej formie ta opieka zostanie i tak jest teraz lepiej niż było a shiny z niej i tak są dodatkiem a nie głównym celem robienia opieki (przynajmniej dla mnie) :)
DragonMaster

Postprzez 19martinka88 » 5 lip 2018, o 08:54

no i mamy błąd, wczoraj około 22 zrobiłem opiekę chciałem przed chwilą ją zrobić ale wyskakuje komunikat. Pomagałeś już dzisiaj.
Obrazek
19martinka88

Postprzez Ethelnalen » 5 lip 2018, o 11:03

Opieke zresetowałem i już będzie działać prawidłowo reset.
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Postprzez DragonMaster » 6 lip 2018, o 21:17

Czy obecnie adoptowanie poka z opieki przerywa serię ilości dni z rzędu jej wykonywania czy po adopcji nalicza się kolejne dni w opiece jakby nie było adopcji ?
DragonMaster

Postprzez Ethelnalen » 7 lip 2018, o 01:32

Adoptowanie Pokemona nic nie przerywa i nie zmniejsza.
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Postprzez PanKurczak » 19 lip 2018, o 17:39

Mozesz zdradzic, jaka jest szansa na shiny? Bardzo mala to malo precyzyjne okreslenie.
Ciekawe, co w tym tajemniczym siedzi, z pokedzieci tylko munchlax chyba zostal.
Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek Obrazek
PanKurczak

Powrót do Aktualności