Witamy na forum PokeLife!

Jeśli posiadasz już konto na poke-life.net, wystarczy że zalogujesz się tutaj danymi z gry, a konto na forum zostanie utworzone!

UWAGA: Hasło oraz email po pierwszym logowaniu są osobne i dla forum i dla gry. Jeśli po zalogowaniu na forum zmienisz hasło w grze, na forum nadal będzie stare hasło!

Tutaj znajdują się propozycje zaakceptowane przez Profesora Oaka.

Co myślisz o zmianie systemu działania Targu:

Jak dla mnie idealny, chcę tego dokładnie w takiej formie!
209
37%
Chciałbym, ale boję się czy będzie to dobrze funkcjonowało w naszej grze.
97
17%
Chciałbym ale z pewnymi zmianami.
66
12%
Jestem neutralny, nie wiem co myśleć, nie mam zdania.
29
5%
Obecny Targ wymaga zmian ale nie takich.
24
4%
Pomysł okej, ale taka forma wykonania kompletnie beznadziejna.
8
1%
Jestem całkowicie na nie, wole Targ taki jakim jest.
41
7%
Jestem na nie, chcę tylko żeby aukcje były dodane jako coś osobnego.
87
16%

Liczba głosów : 561

Re: Zmiana działania Targu na Licytacje - pytanie do graczy

Postprzez ShinraTensei » 30 cze 2013, o 12:15

Licytacje wydają się fajnym pomysłem, według mnie zapewnią lepszą sytuację finansową świeżakom, którzy nie bardzo się orientują, po ile chodzi dany pokemon. Licytacje byłyby też urozmaiceniem gry. Biorąc jednak doświadczenie innych gier przeglądarkowych, wiadomo, że aukcja rozgrywa się w ostatniej minucie/30 sekundach. Wtedy ludzie przebijają na łeb na szyję, chyba że pokemon ma kosmiczną cenę. Opcja "Kup teraz" powinna być moim zdaniem dostępna przy każdej licytacji, ale powinna być o wiele wyższa niż ta która jest obecnie licytowana. O jakieś 30-40%? Załóżmy mamy Charmandera za 1000 yenów (ostatnia osoba tyle zaoferowała), a kup teraz jest za: 1400 yenów. A jeśli ktoś przebije cenę i mamy 1100 yenów, to automatycznie wzrastałaby opcja "kup teraz". Analogicznie można by robić z PZ. Nie wiem jednak czy to by wypaliło, czy to by działało i czy nie obciążyło za bardzo serwerów.
ObrazekObrazek ObrazekObrazekObrazek
ShinraTensei

Postprzez Anna2011 » 4 lip 2013, o 15:26

To tylko utrudni grę osobą z niskim poziomem ! Przykładowo licytujemy poka od 1000 yenów - gracz na niskim poziomie da maksymalnie, ile ? 200k ? 1kk ? a gracz z poziomem 50 bez trudu uzbiera 2kk-3kk żeby tylko kupić to co sobie upatrzy i zablokować innych. I trzeba wziąć pod uwagę że aukcja kończy się o dowolnej porze (zależnie od wystawienia a więc może być to godzina 15 ale i 3 w nocy) i będzie to dla osób które "śpią" przy komputerze !
Anna2011

Postprzez Ethelnalen » 4 lip 2013, o 17:32

Nie utrudni nowym graczom. Rzadkie Pokemony i teraz i zawsze będą miały ceny zbyt wysokie dla nowych. Bez różnicy jaki system będzie na Targu. A kup teraz dla zwykłych Pokemonów oczywiście będzie zawsze mogło być dostępne.

Co do godziny końca - kończyć się będzie o tej samej godzinie o której zostanie wystawiona. Jeśli ktoś będzie wystawiał o 3 w nocy, no to już jego wybór.
Kwantowy administrator PokeLife - żadnych spraw mnie nie zgłaszać.
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Postprzez gengaro » 4 lip 2013, o 20:56

najlepiej gdyby nie likwidować dotychczasowego targu tylko stworzyć na licytacje nową zakładke w dziale targ
Obrazek
gengaro

Postprzez Yamishi Yukihyo » 7 lip 2013, o 19:19

Podoba mi się wszystko poza jednym szczegółem, a mianowicie brakiem możliwości wybrania ile chcemy kupić danego przedmiotu. Jak już wyżej wspomniano, powstałby z tego tytułu śmietnik z ofertami po 10,20,30 jagód na przykład.
Yamishi Yukihyo

Postprzez ungaged535 » 8 lip 2013, o 00:23

powinno to wyglądać tak jak allegro
Cena minimalna w licytacji
Oraz cena "kup teraz"
Wtedy można by zaznaczyć przy wystawianiu, czy chcesz tylko "kup teraz", tylko licytacje
A przy szukaniu można by zaznaczać opcje
- tylko kup teraz
- licytacje
ObrazekObrazekObrazek
ungaged535

Postprzez Ethelnalen » 8 lip 2013, o 00:29

Właśnie tak ma to wyglądać.
Kwantowy administrator PokeLife - żadnych spraw mnie nie zgłaszać.
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Postprzez Lukasek22 » 9 lip 2013, o 11:10

To byłoby super te emocje, licytacje, czekanie i w ostatnich sekundach oferty podbijane cen! Zawsze dodatkowa adrenalina dobra zabawa z kupna byle czego :D
Lukasek22

Postprzez michal101052 » 11 lip 2013, o 19:29

ZOSTAWCIE TAK JAK JEST!!!!!
TEAM

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

DREAM TEAM

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek
michal101052

Postprzez myslak » 12 lip 2013, o 15:27

popieram ten pomysł niech powstanie coś takiego w stylu allegro możliwość wybrania ilości szuk i licytowania ich
myslak

Postprzez lukis2012 » 13 lip 2013, o 09:30

Moim zdaniem targ powinien zostać tak jak jest, a licytacje powinny być tylko dodatkową zakładką na targu.
Kiedy grałem w inne gry przeglądarkowe np Dark Orbit, Deepolis, Seafight też były tam licytacje i wiem że to jest tylko dla wysokopoziomowych graczy i bogatych graczy co mają kasy jak lodu bo grają "nonstop" i bez problemu przebiją przeciętnego gracza. Jak ktoś wyżej napisał zastąpienie targu licytacjami utrudniło by życie początkującym graczom lub tym co mało zarabiają.
Patrząc na tych co głosowali na pierwszą opcję bądź drugą i ich wypowiedzi to bez urazy chyba się wcześniej nie przemyśleli dokładnie tego pomysłu.
lukis2012

Postprzez Broxu » 17 lip 2013, o 21:17

Jestem za tą zmianą. Gram od niedawna, nie mam doświadczenia i targ omijam póki co szerokim łukiem, gdyż wg mnie jest nieprzystępny, nieintuicyjny. Może niektórzy powiedzą, że nie ma tam nic skomplikowanego itp, jestem przekonany, że to prawda. Jednak jego 'surowość' wg mnie troche odstrasza. Na allegro nawet dziecko kupiłoby samochód- system jest tak intuicyjny (no może ten nowy wygląd przebajerzony ale ten sprzed kilku miesięcy był świetny). I wg mnie tej intuicyjnośći i łatwości kupowania brak na naszym targu

Problem z tym, że gracz wystawia 50 jagód i kupujący musi kupić 50 albo nic można łatwo rozwiązać. Przy wystawianiu X sztuk przedmiotu wybieramy ile wystawiamy sztuk i w ilu partiach. Domyślnie mając 50szt wystawimy je w jednej parti (stacku) 50cio 'sztukowej' (nie po polsku za bardzo, wiem), interface wyglądałby jakoś tak:

Sprzedaj: [Czerwone jagody]
Ilość: [50]
Partie: [1]
Sztuk w parti: [50]

Chcemy wystawic 5 parti po 10 sztuk:

Sprzedaj: [Czerwone jagody]
Ilość: [50]
Partie: [5]
Sztuk w parti: [10]

itd

Oczywiście jeszcze gdzieśtam okienko ceny, tą ustalałoby się dla 1 parti.

edit

Po wpisaniu ilości sztuk okienko 'partie' i 'sztuk w parti' mogłyby się domyślnie uzupełniać- 'sztuk w parti' na wartość 1 a 'partie' automatycznie się przeliczały. Zmieniając ręcznie którąś z tych dwóch wartości druga uzupełniałaby się i przeliczała automatycznie. Cęnę można by także podawać w wariancie za sztukę- wtedy cena parti sama by się obliczała.
Obrazek
Broxu

Postprzez Bob Techno » 18 lip 2013, o 09:35

Hmm zastanawiam sie kiedy by mogła wejsć ta zmiana targu .;)
Obrazek NAKARM GRUBASA JAK CI NIE SZKODA !!!

Obrazek
Bob Techno

Postprzez bartek300 » 18 lip 2013, o 14:41

sam jestem ciekaw , kiedy to wejdzie
bartek300

Postprzez Lorenzo » 18 lip 2013, o 20:49

Ja tam jestem na nie. Grałem w jedną gierke z takim systemem i byłem zawiedziony.
Obrazek
Lorenzo

Postprzez Janmax » 21 lip 2013, o 21:45

Super pomysł, bardzo mi się podoba, co do innych zmian proponował bym opcje wystawiania ofert prywatnych dla innych graczy, dzięki czemu nie będzie się trzeba umawiać na dokładne godziny wystawienia, w obawie przed zakupem przez innych graczy.
Janmax

Postprzez Aldinth » 21 lip 2013, o 21:48

Jeżeli o aukcje chodzi, to raczej jestem negatywnie nastawiony:
Absolutnie nie w przypadku przedmiotów typu jagody/pokeballe, których się kupuje duże ilości. Potem zamiast jednej oferty 2000 jagód będzie 200 śmieciowych ofert po 10.
Natomiast ma to duży sens w przypadku pokemonów, okruchów i przedmiotów ewolucyjnych.
Aldinth

Postprzez Bialas03 » 22 lip 2013, o 01:07

ZDECYDOWANIE JESTEM ZA pomyslem, poniewaz targ lezy i kwiczy doslownie.
Myśl jest dobra byle wykonanie bylo chociaz w miare.

Jeśli moge chcialbym tez zapytac czy daloby rade zmniejszyc MINIMALNA CENE kazdego poksa i przedmiotu, chociaz o połowe terazniejszych stawek ? Uważam ze podniosło by to troszke przydatnosc i przede wszystkich zwiekszylo "UŻYWALNOŚĆ" przez graczy rynku, bo wiekszosc zlapanych pokemonow musi leciec do hodowli nawet na wysokich lvl, poniewaz niby da sie je sprzedac /wystawic/ na rynku ale nikt ich nie kupuje bo sa za zdecydowanie za drogie.

Prosze o wziecie tego pod uwage, dziekuje.
BłS
Bialas03

Postprzez Blindman25 » 22 lip 2013, o 08:48

Według mnie system zaproponowany w temacie powinien dotyczyć tylko części przedmiotów np: pokemony, tm, okruchy i specjalne.
Dla pozostałych wolałbym aktualną formę. Wprowadzenie licytacji do wszystkich przedmiotów(jagód, balli) niosłoby ze sobą tylko nie potrzebne utrudnienia. Za to przedmioty wymienione wcześniej kupuje się raczej rzadko i nie zależy nam często na czasie, więc licytacja byłaby dobrym rozwiązaniem.
Co uważam za ważne:
- brak ukrytej ceny minimalnej(w przeciwieństwie do allegro)
- możliwość wycofania akcji przez sprzedawcę tylko do czasu, aż ktoś zalicytuje
- brak możliwości odmowy sprzedaży/kupna po zakończeniu aukcji(wszystko automatycznie)

I jeszcze odnośnie cen minimalnych i maksymalnych za przedmioty: jestem za całkowitym zlikwidowaniem tego.
Niektórych przedmiotów nie da się sprzedać za punkty zasług, bo np: minimalna ich cena 100§, a ich wartość wynosi około 100.000¥. Dodatkowo kiedyś(nie wiem jak teraz) wystawiając coś, dając mu cenę w §, po wystawieniu okazało się, że moja cena została zmniejszona do znacznie niższej wartości przez co byłem stratny po sprzedaży, która nastąpiła bardzo szybko.
Blindman25

Postprzez wisnia4bbb » 22 lip 2013, o 10:54

Moim zdaniem licytacje to bardzo ciekawa propozycja. Zdecydowanie jestem za wprowadzeniem tej aktualizacji :)

Jedyne co może być minusem to to że albo kupujesz wszystkie jagody albo nic :) więcej - nie widzę
Obrazek
Obrazek
wisnia4bbb

Postprzez Ziemniak666 » 23 lip 2013, o 13:45

Targ powinien działać jak Alledrogo, licytacja, lub "kup teraz", czyli tak jak w Margonem (chyba od zawsze).
KAKA DEMONAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
Ziemniak666

Postprzez lukis2012 » 26 lip 2013, o 22:41

Niech targ zostanie taki jaki jest. Licytacje mogłyby być dodatkową zakładką w targu.
Licytacje będą dobre tylko dla bogatych graczy. Mówię tak bo z moich doświadczeń z innych gier przeglądarkowych tak wynika.
lukis2012

Postprzez damien » 27 lip 2013, o 23:39

Jak dla mnie pomysł bardzo dobry, ale tylko z pokemonami. Co do przedmiotów to jakoś mi się to nie podoba, chyba że przedmioty ewolucyjne typu kamienie, przedmioty dla wychowawcy, TM
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Pokemon: Nakarm je wszystkie!!
damien

Postprzez Bajabongo » 3 sie 2013, o 23:08

Nie taki zły pomysł( ale trzeba jeszcze dać wystawianie dla konkretnej osoby poka to jest potrzebne i to zaraz , a licytacje to też nie taki zy pomysl )
Moja drużyna!
Nic cie to nie boli.A ich to uszczęśliwia!
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Gram dla przyjemności a nie a nie dla rankingu itp.
Obrazek
Bajabongo

Postprzez gepir » 4 sie 2013, o 12:22

Jestem jak najbardziej za, ale licytacje tylko poków oraz tych droższych przedmiotów, np. okruchów albo przedmiotów do wychowawcy(bo normalny gracz na poziomie, na którym moze ewoluowac pokemona u wychowawcy nie ma kasy na zakup przedmiotu ewolucyjnego, np. kamienia filozoficznego lub czarnego pasa).
gepir

Postprzez bartek301 » 5 sie 2013, o 22:02

wiadomo kiedy będzie wprowadzone targ
bartek301

Postprzez kaczor24 » 10 sie 2013, o 22:40

Jestem na TAK :D, jednak ten pomysł "wszystko albo nic" to totalna klapa.
kaczor24

Postprzez Hashi » 11 sie 2013, o 15:14

Jestem na tak, z tym że pomysł "wszystko albo nic" to... klapa. Załóżmy, że ktoś chce kupić, dajmy na to, 10 fioletowych jagód; brakuje mu np. do kolejnego lvla, a nie ma już punktów akcji. No i teraz słabo, bo w licytacjach są załóżmy same "paczki" po 50 jagód, na które gracz nie ma yenów. To tylko przykład, ale tak być może. Czy nie będzie to utrudnienie dla "świeżych" graczy? Bo już nieraz zdarzało się kupić niezłe okazje za praktycznie bezcen. W takim systemie raczej gracz, który nie ma zbyt dużo pieniążków, nie trafi raczej na coś taniego i dobrego. A przynajmniej mam takie obawy.
Hashi

Postprzez oskar10179 » 12 sie 2013, o 17:37

czy ktoś może mi powiedzieć gdzie na targu ktoś ma aukcję vulpix?
oskar10179

Postprzez 0wika0 » 17 sie 2013, o 09:27

ja bym zostawiła tak jak jest + licytacje i ew. dodalabym cos jak sprzedaze zarezerowane
Dream Team: 2/6
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
0wika0

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zaakceptowane propozycje