Witamy na forum PokeLife!

Jeśli posiadasz już konto na poke-life.net, wystarczy że zalogujesz się tutaj danymi z gry, a konto na forum zostanie utworzone!

UWAGA: Hasło oraz email po pierwszym logowaniu są osobne i dla forum i dla gry. Jeśli po zalogowaniu na forum zmienisz hasło w grze, na forum nadal będzie stare hasło!

Tutaj znajdują się propozycje zaakceptowane przez Profesora Oaka.

Co sądzisz o tym pomyśle:

Jestem całkowicie za
365
50%
Kilka poprawek w wartościach i będzie dobry
106
15%
Nie jestem pewny ale chciałbym przekonać się w grze
60
8%
Jestem neutralny
48
7%
Nie podoba mi się ale myślę że pomógłby grze
7
1%
Nie podoba mi się ale coś z napojami trzeba zrobić
37
5%
Jestem całkowicie na nie
103
14%

Liczba głosów : 726

[ANKIETA] Zmiana działania napoi energetycznych

Postprzez Ethelnalen » 21 lip 2013, o 19:44

NA WSTĘPIE PRAGNĘ ZAZNACZYĆ, ŻE WĄTEK POWSTAŁ W CELU POZNANIA OPINII GRACZY NA TEN TEMAT. NIE JEST TO W ŻADNYM STOPNIU PEWNA ZMIANA I ŻADNE NIŻEJ PODANE WARTOŚCI CZY TREŚCI NIE SĄ WIĄŻĄCE

Otóż jak sami wiecie, cała ekonomia kręci się wokół napoi energetycznych. Coraz więcej graczy jest na wyższych poziomach, coraz więcej zarabiają i mogą sobie pozwolić na coraz droższe napoje. W ten sposób wyłącznie tych graczy stać na kupowanie ich z Targu, a jakikolwiek napój wystawiony za mniejszą cenę natychmiast znika.
Dlatego wychodzimy z pomysłem zmiany ich działania.
Docelowo powstałyby poszczególne poziomy napojów o różnych cenach i efektach, które zastąpiłyby obecny napój dający 50% mPA. Zacznę od przedstawienia poglądowego cennika, żeby wszystko było jasne.

Zaznaczam jeszcze raz, że nie są to ostateczne wartości!
Napój Energetyczny I - odnawia 50 Punktów Akcji. Koszt: 10 PZ
Napój Energetyczny II - odnawia 100 Punktów Akcji. Koszt: 25 PZ
Napój Energetyczny III - odnawia 200 Punktów Akcji. Koszt: 55 PZ
Napój Energetyczny IV - odnawia 300 Punktów Akcji. Koszt: 75 PZ
Napój Energetyczny V - odnawia 500 Punktów Akcji. Koszt: 130 PZ

Jak widzicie, za obecną cenę napoi czyli 75PZ mielibyście 300PA. Jest to mniej więcej tyle samo lub więcej niż to, ile dostają najlepsi gracze (w kilku przypadkach trochę mniej). Oczywiście osiągnięcie zostałoby odpowiednio dostosowane, aby dawało np. 10% PA więcej. Czyli zamiast 300 - 330 etc

Teraz kilka rzeczy na które pragnę zwrócić uwagę:
- w te sposób mniej bogatych graczy również byłoby stać na napoje
- w pewnym sensie mogłoby to pomóc na rosnącą inflacje (która w ciągu roku wyniosła 600%), ale oczywiście nie w 100%. Liczymy jedynie na lekką i wolną poprawę
- cena 1 PA rośnie im lepszy napój, a nie maleje z tego powodu, iż dzięki temu będziecie mogli danego dnia zyskać więcej PA
- limit wypitych napoi będzie dla wszystkich jeden. Czyli wypijecie 6 Napojów I, i nie będziecie mogli wypić żadnych innych
- osiągnięcie zostanie odpowiednio dostosowane
- ewentualna zmiana nie weszła by zbyt szybko. Na pewno nie w ciągu najbliższego miesiąca lub nawet dwóch
- każde obecne napoje zostały by przekonwertowane na poziom odpowiadający ich dotychczasowej cenie
- przy zakupie będziecie mogli wybrać które napoje kupujecie. Nie będzie limitu lvlowego, każdy będzie mógł wypić taki napój jaki zechce
- jeśli wypijecie napój dający 300 PA, mająć 100mPA - stracicie te dodatkowe, nie mieszczące się PA
- zwiększenie limitu napoi czy z Platynowej Karty czy wykupione zostanie tak jak obecnie. Nie będziecie musieli wykupywać tego od nowa

Proszę o rzetelne komentarze.
Kwantowy administrator PokeLife - żadnych spraw mnie nie zgłaszać.
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Re: [ANKIETA] Zmiana działania napoi energetycznych

Postprzez Bob Techno » 21 lip 2013, o 19:48

- przy zakupie będziecie mogli wybrać które napoje kupujecie. Nie będzie limitu lvlowego, każdy będzie mógł wypić taki napój jaki zechce

hmm czyli nie bd limitu picia napoi .?
Obrazek NAKARM GRUBASA JAK CI NIE SZKODA !!!

Obrazek
Bob Techno

Postprzez Ethelnalen » 21 lip 2013, o 19:49

Czytaj wszystko. Będzie limit wypitych, nie będzie limitu jaki napój chcesz kupić za swoje PZ czy Yeny.
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Postprzez Bob Techno » 21 lip 2013, o 19:54

Ethelnalen napisał(a):Czytaj wszystko. Będzie limit wypitych, nie będzie limitu jaki napój chcesz kupić za swoje PZ czy Yeny.

a ok .

Obrazek
Bob Techno

Postprzez ridox112 » 21 lip 2013, o 19:56

Jak dla mnie pomysł jest okej, przynajmniej nowi gracze też będą mogli się szybciej wybić, a napoje nie będą dla nich czymś, o czym będą mogli tylko pomarzyć.

- limit wypitych napoi będzie dla wszystkich jeden. Czyli wypijecie 6 Napojów I, i nie będziecie mogli wypić żadnych innych

Eghm, platynowa będzie zwiększać ten limit? A co z tymi, którzy wykupili sobie większe limity?
Obrazek
ridox112

Postprzez Ethelnalen » 21 lip 2013, o 19:58

To oczywiście zostanie takie samo, już tam dopisze.
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Postprzez marcin001 » 21 lip 2013, o 19:58

Czytam ten tamat i nie wiem o co chodzi czyli że co kupujemy energetyk i żeby go wypić musimy zapłacić jeszcze pz ? i mamy dostać więcej pa ? wytłumaczcie mi to ..l.
http://pokelife.pl/pokemon.php?p=14073038Obrazek

W grze krystian_2_2000794

Wyexpie i wyewoluuje czyste poki za darmo i szybko!!!
Poki od wychowawcy: cena=cenie przedmiotu na targu, chyba że dasz swój:)
Zwykłe poki expie za opłatą

[url]=http://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/c40cd92b4847485a5e53b2e600e5fc4b.gif?1310919306[\url]
marcin001

Postprzez Bob Techno » 21 lip 2013, o 20:02

Ethelnalen napisał(a):To oczywiście zostanie takie samo, już tam dopisze.

hmm a czy dalej bd możliwośc rozbuowania limitu .?
bo nw czy jest sens teraz rozbudowywać czy nie

Obrazek
Bob Techno

Postprzez Ethelnalen » 21 lip 2013, o 20:04

Będzie tak samo jak jest. Zwiększenia tego limitu na razie nie planujemy, ale będziecie mogli nadal wykupywać zwiększenie limitu do obecnego poziomu.

marcin001, nie. Po prostu te napoje,z astąpią Napój co daje 50%. tamtego nie będzie, będą te.
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Postprzez Hipotermia » 21 lip 2013, o 20:08

Pomysł nie zmniejszy inflacji i cen, tylko pozwoli na używanie napoi słabszym graczom.
Jeśli miałoby to wyglądać tak, jak jest opisane, to.. jeszcze ujdzie, chociaż jako ktoś, kto wybijał się przed 60 poziomem bez większej ilości napoi nie napawa mnie on optymizmem.
Bo różnica między 40/50 poziomem, a 80/90 musi być zachowana we wszystkich aspektach, a tu nadgonić teraz będzie można w o wiele szybszym tempie. Grę zaroi coraz więcej wyższych poziomów.

Dzisiaj wbić 80 poziom to dla chcącego 2/3 miesiące, po tej zmianie będzie to możliwe w mniej niż 2 msc, a kiedyś.. miesiącami się wbijało kolejne poziomy, i mimo wielu zmian na +, aspekt o wiele szybszego expienia dosyć znacząco psuje grę. Im szybciej powbija się wszystko co się ma = tym szybciej się Nam zacznie nudzić = tym szybciej gracze będą odchodzić.

Nie mówię, że ten pomysł ma upaść.. bo nie jestem takim inteligentem jak niektórzy, by rozumować, że coś jest ważniejsze, to inne rzeczy trzeba odrzucić, tylko co najwyżej przesunąć w czasie, a zająć się/wymyślić pomysły, które zajmą graczy i by nie było to ciągłe expienie.. Stowarzyszenie - wielkie pole do popisu od początku gry nietykane. Automatyczne jakieś Ligi, Turnieje walk ( bo jakby to się robiło ręcznie, to by była porażka w tajmie ) i wiele innych - to jest offtopic, ale według mnie takie rzeczy powinny być ważniejsze.

ridox112 napisał(a):Eghm, platynowa będzie zwiększać ten limit? A co z tymi, którzy wykupili sobie większe limity?

Będzie po staremu, tylko każdy z napoi będzie się liczyć jako 1 w limicie, nie osobno.

Ethelnalen napisał(a):To oczywiście zostanie takie samo, już tam dopisze.

Ehh.. wyprzedzono mnie :(

Ethelnalen napisał(a):- jeśli wypijecie napój dający 300 PA, mająć 100mPA - stracicie te dodatkowe, nie mieszczące się PA

Moglibyście dać blokadę, jak przy niebieskich, że np. jeśli tracimy więcej niż x % z napoju, to nie możemy go wypić.
Krilan, na następnych zawodach Cię pokonam!
Hipotermia

Postprzez dexio » 21 lip 2013, o 20:36

Nie. Mam 623 MPA, z czego będzie jeszcze więcej, gdy dokupię rzeczy + dobiję osiągnięcie. Dlaczego mam tracić więcej na PZ-ty z racji napoi (musiałbym kupować 500+200, bo przy 100 bym tracił) - to, że mam większy lvl i więcej zarabiam automatycznie oznacza, że muszę więcej wydawać w grze, bo co, bo ludzie, którzy grają po miesiąć czy dwa, nie potrafią gospodarować pieniędzmi? Odpada. Dodatkowo - ktoś, kto ma np. 300PA i limit 13 - wykorzysta 13 razy pulę swoich maksymalnych puntków. Ja zrobię to tylko 6 razy.

Zgodzić bym się mógł na dwa rodzaje napojów - dodających 50% maksymalnych punktów akcji, oraz dodających 100% maksymalnych punktów akcji. Dodatkowo - brak tego limitu, na inne.
Obrazek
dexio

Postprzez Hipotermia » 21 lip 2013, o 20:54

dexio napisał(a):Nie. Mam 623 MPA, z czego będzie jeszcze więcej, gdy dokupię rzeczy + dobiję osiągnięcie. Dlaczego mam tracić więcej na PZ-ty z racji napoi (musiałbym kupować 500+200, bo przy 100 bym tracił) - to, że mam większy lvl i więcej zarabiam automatycznie oznacza, że muszę więcej wydawać w grze, bo co, bo ludzie, którzy grają po miesiąć czy dwa, nie potrafią gospodarować pieniędzmi? Odpada. Dodatkowo - ktoś, kto ma np. 300PA i limit 13 - wykorzysta 13 razy pulę swoich maksymalnych puntków. Ja zrobię to tylko 6 razy.

w sumie muszę się zgodzić.. bo teraz nieopłacalne będzie wbijanie jak największej ilości mPA.. bo nijak codzienna regeneracja ma się do wydawanych PA z przedmiotów dodających mPA, wystarczy zrobić tyle, by wychodziło idealnie tyle, ile regeneruje się dla danego poziomu najracjonalniejszy napój i nie trzeba więcej.

Także mPA powinno dawać znaczący efekt na ilości PA regenerującej się poprzez napój.
Przykładowo zmniejszyć tutaj w rozpisce dodawane PA i dodatkowe PA z Nich poza osiągnięciem powinny iść od ilości mPA ( co w pewnym stopniu w tej grze równa się wytrzymałości Naszego bohatera, a wiadome jest, że jak ktoś jest przypuśćmy w Realu nerdem, a drugi sportowcem, to komu większego kopa da ta przykładowo godzina odpoczynku czy napój energetyczny ? Nijak ma się to, co nerdowi się zregeneruje, bo taka ilość sportowiec by nawet nie odczuł w regeneracji - głupi przykład, ale myślę, że jakoś da radę zobrazować to moje zdanie. To samo mogłoby być przy niebieskich jagodach, ale już je zostawmy w spokoju ).
Hipotermia

Postprzez Papio » 21 lip 2013, o 20:57

Jestem na tak, ale:
posiadam 300mpa, czyli za 75PZ mam wiśniowy napój energetyczny w sumie, nie wspominając że na wcześniejszych lvl kosztuje on nawet 25PZ...
Tu trzeba by coś wymyślić, poprawić aby wiśniowe dalej stanowiły nagrodę. Może 200%mPa dodając ponad limit?

edit: z drugiej jednak strony, czytając posty wyżej nie mogę się nie zgodzić. Dla osób które już wbiły dużą ilość mpa będzie to nieopłacalne bo w tej samej cenie dostaną o połowę mniej względem mpa. Może dorobić inne napoje, a ten zostawić?

PS. ehh, muszę się nauczyć myśleć zanim zacznę głosować :)
Ostatnio edytowano 21 lip 2013, o 21:06 przez Papio, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
我不知道這意味著什麼,但看起來角質
Papio

Postprzez Bałdyś » 21 lip 2013, o 21:03

Pomysł świetny. Bardzo dobrze, że Ci nowi/słabi się będą rozwijać szybciej- co idzie za tym będzie bardziej zacięta walka o punkty rankingowe, i coraz ciężej będzie utrzymać jeden poziom. Wcale nie osiągną wszystkiego od razu, bo właśnie każdemu ciężej będzie jeśli będzie większa konkurencja. Wielu graczy zniechęci fakt, że więcej pracy będą musieli włożyć w grę, ale myślę, że większość będzie zadowolona z szybkiego rozwoju i zaciętej walki. Tylko każdego na wszystko będzie stać, każdy będzie miał co chce i w jakiej chce ilości, bo np. mając 15 poziom trenera, 120 max pa i możliwość kupna napoju za 10pz, który uzupełni 50pa... ci 15-poziomowi gracze w ciągu miesiąca nabiją 50-60 lvl. Ale moim zdaniem wszystko wyjdzie na plus, będzie trzeba się sążnie napracować, żeby zdobyć 6 odznakę :D jestem na mocne TAK
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Bałdyś

Postprzez Papio » 21 lip 2013, o 21:13

@Bałdyś niestety nie masz racji, trudność w rankingu będzie taka sama jak byłaby w obecnym przypadku.
Obrazkowo:
1000 graczy ma 1 lvl i w obecnej sytuacji za 2 miechy wbijają 60 i walczą o ranking jest trudno
1000 graczy ma 1 lvl i z nowymi napojami w miesiąc wbijają 60 i walczą o ranking jest trudno
Widzisz jakąś różnicę?
Obrazek
我不知道這意味著什麼,但看起來角質
Papio

Postprzez plejus » 21 lip 2013, o 21:27

jesli napoje zaczna tak dzialac to bez sensu beda niebieskie jagody, wszystko ze soba zrowna cene, nic ta zmiana nie polepszy a wprowadzi aby zamet moim zdaniem.
plejus

Postprzez maddy1 » 21 lip 2013, o 21:33

Ethel to było by dobre nawet...
maddy1

Postprzez Errors » 21 lip 2013, o 21:56

Papio napisał(a):@Bałdyś niestety nie masz racji, trudność w rankingu będzie taka sama jak byłaby w obecnym przypadku.
Obrazkowo:
1000 graczy ma 1 lvl i w obecnej sytuacji za 2 miechy wbijają 60 i walczą o ranking jest trudno
1000 graczy ma 1 lvl i z nowymi napojami w miesiąc wbijają 60 i walczą o ranking jest trudno
Widzisz jakąś różnicę?

Różnica jest a polega ona na tym, że w szybkim tępie jest coraz więcej konkurencji, która stara się o ranking.
Errors

Postprzez Hipotermia » 21 lip 2013, o 21:59

Mam pytanie, po co jest tu wstawiona ta bezsensowna Ankieta ?

Ani nie ma opcji zmiany zdania, gdy się przeczyta posty ( przykład zmiany zdania ? Parę postów powyżej ), ani nie ma sensu bycia, bo najwięcej głosów oddadzą osoby, którym to pasuje, bo będzie im się lepiej wbijało, ale nad minusami tego pomysłu ani sekundy nie przemyślą.. już nie mówiąc o przeczytaniu postów. Nie wiem jakie znaczenie będzie miała sama ankieta, ale jeśli w postach będzie wiele sensownych postów przeciw, a zdanie się podejmie po głosach z ankiety, to wtedy będzie to lekka porażka.

A dodając do tematu:

Szybsze Lvle, szybsze rankingi powinno się = trudniejszym salkom treningowym wtedy.
O wiele.. trudniejszym.
Hipotermia

Postprzez OverR » 21 lip 2013, o 22:22

Hipotermia napisał(a):A dodając do tematu:

Szybsze Lvle, szybsze rankingi powinno się = trudniejszym salkom treningowym wtedy.
O wiele.. trudniejszym.

po co trudniejszcze salki ? już wystarczająca trudno jest wbić punkty rankingowe na ostatnią odznake , patrząc na rankingi to 28 osob ma +1400 i to większość z srednim poziomem 70. wiec "nowy gracz" bo to tutaj mowie tylko o osobach które grają nie mniej niż 4-5 miesiecy wbicie takiego rankingu jest mało możliwe.

a jak wiadomo starzy gracze którzy juz mają max dla nich ilość pa nie ubywają w lvl tylko do tego expią swoje poki pewnie 2x szybciej

oczywiscie moge się mylić bo gram tylko 2 miesiące i mam 41 lvl
Favorite One
Obrazek

Kupie: Energetyki, jagody ♥ ♠ Shiny Pokemony!!

Sprzedam: Poki na salki Hoen + inne
OverR

Postprzez Hipotermia » 21 lip 2013, o 22:26

Pisałem o trudniejszych pokach w Salach Treningowych.. które są i tak łatwizną, bo ja po ~3ch miesiącach gry miałem wszystkie zrobione i nie było ani problemu wbić Ranking ( Offtop ) ani zabić te pokemony w Salach Treningowych, tutaj wystarczy stosować rady na Forum i nie robić "jak widzi mi się", bo potem gracze mamloczą, że grają tyle i tyle, a wbić nie mogą nawet tyle i tyle w Rankingu etc. Bo to przecież "logiczne", że robiąc źle trzeba wszystko ugrać ^^
Hipotermia

Postprzez dexio » 21 lip 2013, o 22:27

I dlatego, że ja gram w grę 2 lata, a Ty 2 miesiące, to ja mam tracić, a Ty zyskiwać? Przecież to się nawet nie balansuje. :)
Obrazek
dexio

Postprzez adriatic » 21 lip 2013, o 22:35

Pomysł jak najbardziej na + ,lecz osobiście uważam ,że normalne napoje 50% powinny zostać nadal w grze . Większość wysoko lewelowców uzna pomysł za nie opłacalny bo będą musieli kupić dajmy na to x1 po 300pa i x1 po 500pa ,żeby mieć to 800/na 800 a wcześniej wystarczyło im kupić x2 50% (z osiągnięciem) po wprowadzeniu aktualizacji by mięć 100% pa będą musieli wydać 205pz zamiast 150pz jak do tej pory ! Dla tego jestem za wprowadzeniem tych zmian ,lecz 50% energetyki powinny zostać w grze .
Zapraszam na mój kanał YouTube :
http://www.youtube.com/user/a1drianeczek

.................................................................................................................................................................

Zarób sobie w Internecie na Punkty zasług !!!
KLIKNIJ TUTAJ

.................................................................................................................................................................
Polecam Gre Mmorpg
http://endless-pandora.no-ip.pl/
adriatic

Postprzez Xavisto » 21 lip 2013, o 23:03

Bezsens :D skoro napoje są drogie to są drogie, ich cena od pewnego czasu regularnie wzrasta, ale tak czy siak pozwalają sobie na nie tylko gracze których na to stać, i którzy mają z tego profit. Logiczne chyba, że nowy gracz który dostanie 45 PA za +/- 350 k Y (obecnie) żadnego profitu nie otrzyma (nie licząc wypraw do dziczy). Ale chyba nie można mieć wszystkiego od razu w grze, co nie? Jak ktoś chce mieć możliwość picia napoi i wychodzić z tego na plusie to musi się postarać i najpierw wbić lvl +/- 50, a potem coś szarpać do przodu pijąc napoje, więcej expić, więcej łapać, więcej handlować.

Wiadome, że Ci nowi i Ci co grają już gdzieś około miesiąca/dwóch będą chcieli, by ten pomysł wszedł w życie, bo szybciej będą zdobywać lvle, z lvlami wiśniowe (bo one chyba zostaną, tak?), więcej kasy, bo więcej Poków łapanych, itp., itd.

Mam nadzieję, że te plany pozostaną planami i nic z nich nie będzie.
Jestem na NIE.
Xavisto

Postprzez Yamaha_R1 » 21 lip 2013, o 23:04

Dexio ma racje, człowiek nie po to wydaje po po 3k PZ za +5 Mpa żeby potem to nie było prawie nic warte. Dla nowych graczy i tych z niskimi lvl będzie super, ale oczywiście kto będzie pokrzywdzony najbardziej? Ci najstarsi gracze co maja 500+ jest nas mało i pewnie nas przegłosują..... wiesz co ETHEL? jak zrobisz tak jak napisałeś to chociaż zostaw dla nas te stare napoje co były + dodaj tym nowym te twoje... to może jeszcze tu pogram, jakiś kompromis musi być...
Yamaha_R1

Postprzez Hipotermia » 21 lip 2013, o 23:21

Yamaha_R1 napisał(a):Dexio ma racje, człowiek nie po to wydaje po po 3k PZ za +5 Mpa żeby potem to nie było prawie nic warte. Dla nowych graczy i tych z niskimi lvl będzie super, ale oczywiście kto będzie pokrzywdzony najbardziej? Ci najstarsi gracze co maja 500+ jest nas mało i pewnie nas przegłosują..... wiesz co ETHEL? jak zrobisz tak jak napisałeś to chociaż zostaw dla nas te stare napoje co były + dodaj tym nowym te twoje... to może jeszcze tu pogram, jakiś kompromis musi być...

Dla mnie za niedługo 50% to będzie 300 PA..
Dla Nich za taką samą cenę będzie również 300 PA + dodatki z osiągnięć ( wiem, że wartości możesz zmienić.. ale mi chodzi o sam fakt, że tak bardzo się zbliżą.. ).

Hmm.. sensowne w kitę.
Jak już pisałem, dalej musi mieć spory wpływ na PA z napoi ilość mPA, inaczej pomysł wejdzie TYLKO dlatego, bo Low Lvle chcą szybciej Lvlować, mimo tego, że My Lvlowaliśmy na starych warunkach. Potem co dodacie ? Hiper Bombę, co z 1 Lvl robi nagle 60, bo jest coraz więcej tych wyższych ?

A jeśli już by MUSIAŁO to wejść, to dałbym te 500 PA taniej, a to dlatego, że żeby nie tracić wtedy PA, trzeba PZy zainwestować w mPA. Wtedy jakiś.. sens by miało robienie mPA, bo tak - ludzie będą oszczędzać właśnie na robieniu mPA i inflacja jeszcze bardziej wzrośnie, bo niektórzy na prawdę krocie wydają, a sam polecam często wbijać ile wlezie w sensowny sposób te mPA - żółte stanieją, mPA nie będzie używane = więcej kasy zostanie, co może przy różnych napojach się nie odczuje, ale wtedy znowu takie niebieskie czy fiolety wzrosną w cenie, czy inne okruchy, bo będzie po prostu ludzi stać, jak zaoszczędzą. A tak, na dzień dzisiejszy podstawą jest robić mPA, m.in. na żółtych, gdy ktoś już "wreszcie" uzbiera na brakujące kartki.
Hipotermia

Postprzez JestemPoemonmxD » 22 lip 2013, o 00:00

Powstają tylko krótkie pytania.Po co teraz te zmiany?Przecież nikt nie narzekał a grało się bardzo dobrze,do tego ceny na targu były dosyć ustabilizowane.I dla kogo te zmiany?Dla graczy,którzy sobie nie radzą?Zróbcie jak ktos tam wcześniej wspomniał bombę dającą z miejsca 60 poziom,albo i nawet 80,bo po co się patyczkować. Dorzućcie jakieś jagody które automatycznie wytrenują poka do maksymalnego stanu po 2000 w każdą statystykę i magiczny dzwonek dodający +2000mPa.
Może jakaś zmiana w tym kierunku będzie kiedyś potrzebna,ale ta propozycja pokazuje,że może to pójść w złą stronę.
Ju łont mi!

Obrazek
JestemPoemonmxD

Postprzez Ethelnalen » 22 lip 2013, o 04:58

Oczywiście. I dodamy jeszcze okienko do wpisania ile ktoś chce mieć kasy, rankingu, zasług, odznak. Możecie przestać gadać głupoty i pomyśleć and tym co piszecie? Bo mówicie tak, jakbym zamierzał wszystkim nisko lvlowym graczom rozdać napoje za darmo. Oni nadal będą musieli je kupić. Wydać kasę na to, niż na coś innego. Obecnych napojów nigdy nie kupują, bo zwyczajnie są po mega wysokich cenach do których nawet nie sięgają.

Trochę liczb:
- ilość osób z mPA powyżej 600 - 1
- ilość osób z mPA powyżej 500 - 9
- ilość osób z mPA powyżej 300 - 400
- ilość osób z mPA powyżej 100 - 13 017
Więc Twoje wyliczenia trochę mylne adriatic.

Z tego co widzę, jedyne co Was tutaj boli to to, ze ktoś może więcej na takiej zmianie zyskać niż Wy. Bo Wy musieliście grać inaczej i teraz kilka osób będzie miało łatwiej.
I właśnie o to co napisał Xavisto nam chodzi. Że napoje są dostępne tlyko dla najbogatszych, przez co ci jeszcze bardziej się bogacą i jeszcze bardziej odskakują. Nie sądzę, żeby ktokolwiek był w stanie dogonić ich z poziomami, to się raczej nie zmieni chyba że przestaną grać. Chodzi tutaj po prostu o danie możliwości korzystania z dodatkowych mPA również mniej zaawansowanym graczom w odpowiedniej im formie.
Hipotermia, nie oceniaj wszystkich swoją miarą. Ty znałeś grę bardzo dobrze, wiedziałeś na czym polega i wokół czego się kręci. Mało nowych graczy ma takie pojęcie o grze, żeby tak szybko wszystko zdobyć.

Starzy gracze nic w tym momencie nie tracą, jedyna osoba która może coś stracić to dexio, ale z drugiej strony zyska też możliwość używania najlepszych napojów, które dadzą mu jeszcze więcej mPA dziennie jeśli zechce. I wbijanie mPA nie będzie bezużyteczne, nadal masz PA z regeneracji i możliwość używania lepszych energetyków, które obecnie jak widać mogłoby bez straty używać 9 osób.

A wiśniowe nadal są nagrodą - są darmowe, można ich wypić ile się chce i zawsze odnawiają całe Punkty Akcji.
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Postprzez Bialas03 » 22 lip 2013, o 05:43

Bardzo dobry pomysl.
Zdecydowanie uprzyjemni to gre na wyzszym poziomie.
Jestem na TAK :)
Bialas03

Postprzez homer » 22 lip 2013, o 08:13

Dokładnie, nie ma szans żeby niski level dogonił top, musi zdobyć osiągnięcia, poziom, uzbierać na treningi i pokemony, a do tego nie ma możliwości picia napoi ani kupić żółtych jagód (które kiedyś były po 15 k Y) myślicie że kto tak wywindował ceny tylko TOPka która ma kasę i narzuca ceny,jest pewnie z 15 osób które obecnie NIE TRACI na piciu napojów. Faktycznie powinny być produkty skierowane do zamożnych i biedniejszych to w miarę da im możliwości rozwoju. bo niby jak ktoś z niskim lvl może choć zbliżyć się do czołówki, jak dziennie wyklika może 400 PA a Wy możecie nawet i ze 3K i dodatkowo złapiecie duuużo więcej i cenniejszych poków. Ja gram jeszcze dużo dłużej niż Ty Hipotermia i widziałem już nie raz jak wprowadzano zmiany i co prawda nie powinno się zmieniać zasad gry w trakcie gry, ale tu już tak jest, gra ewoluuje i zawsze jak były zmiany to były płacze gdzie ktoś zyskuje stracić musi ktoś. Kiedyś w raz ze wzrostem poziomu było dużo ciężej o rozwój, teraz jest zbiorowy trening, pokemony powyżej 50 lvl i trenerzy w dziczy co mega ułatwiło rozgrywkę dla wyższych lvl.

A co do ustabilizowaniu targu to bujda poprostu najbogatsi ustalili sobie że nie kupują napoi droższych niż 360 KY no chyba że jest Shiny i żółtych jagód powyżej 30 K a zejśc z tych cen nie ma szans bo wszystko znika odrazu, to nie jest stabilizacja tylko zmowa cenowa :P
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
homer

Następna strona

Powrót do Zaakceptowane propozycje