Witamy na forum PokeLife!

Jeśli posiadasz już konto na poke-life.net, wystarczy że zalogujesz się tutaj danymi z gry, a konto na forum zostanie utworzone!

UWAGA: Hasło oraz email po pierwszym logowaniu są osobne i dla forum i dla gry. Jeśli po zalogowaniu na forum zmienisz hasło w grze, na forum nadal będzie stare hasło!

Tutaj znajdują się propozycje zaakceptowane przez Profesora Oaka.

Które aspekty propozycji wydaję Ci się warte wprowadzenia:

Wszystko mi się podoba
177
26%
Siedziba stowarzyszenia
108
16%
Surowce
81
12%
Wyprawy w poszukiwaniu surowców
83
12%
Konieczność płacenia na utrzymanie siedziby
42
6%
Limit członków stowarzyszenia
47
7%
Zmieniona zasada działania karmienia
64
9%
Możliwość posiadania tylko podstawowej siedziby
19
3%
Nic mi się nie podoba
46
7%
Mam własne pomysły (wypisz w poście)
15
2%

Liczba głosów : 682

PRZEBUDOWA STOWARZYSZEŃ - propozycje i komentarze graczy

Postprzez Ethelnalen » 23 sie 2013, o 18:47

STOWARZYSZENIA BĘDĄ WPROWADZANE DOPIERO PO ZMIANACH RANKINGU, TAKŻE NIE OCZEKUJCIE ICH ZBYT SZYBKO. PODOBNIE JAK W KWESTII RANKINGU, WĄTEK POWSTAJE ŻEBY ZEBRAĆ WASZE OPINIE NA TEN TEMAT, ZANIM ZACZNIEMY NAD TYM PRACOWAĆ. PONIŻSZY TEKST MOŻE ZAWIERAĆ PEWNE RZECZY Z WASZYCH PROPOZYCJI, JAKO ŻE WIĘKSZOŚĆ Z NICH CZYTAŁEM.

NIC Z POSTU PONIŻEJ NIE JEST PEWNE!

Kilka ogólnych rzeczy

0.
- limit członków w stowarzyszeniu ustawiony na 250 max (start na 25). Żeby nie było takich masowych tylko dla bonusów jak teraz
- limit karmienia zmieniony na 25, ale możliwy do ulepszenia
- rangi zostają tak samo, ale dodalibyśmy opcje czy ranga może budować budynki i zarządzać posiadłością gildii
- możliwość ustawienia tygodniowych składek i guzik do ich opłacenia, oraz dobrowolnych wpłat. Kasy ze skarbca nie można wypłacać
- przy zmianie stowarzyszeń była by możliwość, żeby duże stowarzyszenia zaczęły już z większą ilością miejsc, żeby nie musiały się rozdzielać. Ale jak by to zadziałało dopracowlaibyśmy później.

Skarbiec
1. Kasa do niego wpływa ze składek lub z dobrowolnych wpłat. Składki można ustawić na 0, jeśli stowarzyszenie polega na dobrowolnych wpłatach. Zmiana wysokości składek mogłaby być zarządzona tylko większością głosów. Czyli jeśli ktoś chce zmienić, jest jeden dzień głosowania, żeby nie było zmiany tuż przed zapłatą na niebotyczną sumę. Jeśli ktoś nie ma dość kasy, zostaje mu nadany status dłużnika i do czasu spłacenia nie otrzymuje bonusów stowarzyszenia. Jeśli w skarbcu zabraknie kasy na opłacenie utrzymania, skarbiec ma status na minusie i żadne budynki nie działają.
Kwestia wpłacania Yenów - musiałoby to być niestety jakoś ograniczone aby zapobiec wyprzedawaniu całych kont i oddawaniu całej kasy na rzecz stowarzyszenia (np. nieużywanych kont). Jest kilka rozwiązań:
a) tygodniowy limit wpłaty na jednego gracza. Na początku pewna wartość, np. 1kk. A kiedy koszt utrzymania stowarzyszenia przerośnie to 1kk, wtedy limitem będzie koszt utrzymania.
b) tygodniowy limit ile kasy może wpłynąć do stowarzyszenia
c) poziom Skarbca określający ile tygodniowo gracz może wpłacić
d) zostawienie tego w spokoju. Nie chcielibyśmy za bardzo ograniczać graczy, jednak ta kwestia może być dość kłopotliwa.

Budynki (żeby budować, trzeba kupić teren pod siedzibę! Patrz punkt 4.)

2.1 - Koniecznie tutaj widok terenów stowarzyszenia - w podobnym stylu jak z Heroes'ów jeśli ktoś grał. Czyli wybudowanie czegoś ma jakiś efekt w wyglądzie. Byłby to po prostu widok siedziby, najechanie na budynki pokazywałoby bonus, koszt ulepszenia, koszt utrzymania. Po prawej byłby widoczny status skarbca gildii, tygodniowy koszt utrzymania, wielkość składek, ilość członków i ogólny poziom.

2.2 - Start stowarzyszenia. Standardowo zaczynałoby się z Centrum Stowarzyszenia, małym domem trenerów i małym domem pokemonów. Limit członków by był na 50 na starcie, limit karmienia 25 dla LIDERA. Liczyłoby się to jako karmienie gracza. Czyli nie w stacie Pokemona, ale w stacie gracza ile już ten gracz został nakarmiony. W ten sposób nie można by wyzyskiwać tego limitu i byłby osobny względem karmienia pokemona. No więc koszt podstawowy byłby 50.000 Yen na tydzień. Nowo założone stowarzyszenie startuje z tym 50k, żeby było na pierwszą opłatę. Bo kiedy nie będzie opłacone, wszystkie bonusy są tracone.

2.3 - Sugestie kosztów utrzymania i różnych budynków
- Centrum Stowarzyszenia - 50k utrzymania na start z 25 członkami. Drugi poziom zwiększa limit członków do 50, kosztuje 150k utrzymanie, 1kk wybudowanie. Trzeci poziom daje 100 członków, wybudowanie 5kk, utrzymanie 400k. Czwarty poziom daje 150 członków, wybudowanie 20kk, utrzymanie 750k. Piąty poziom daje 250 członków, wybudowanie 50kk, utrzymanie 1,5kk (czyli to wychodzi 7,5k od gracza na tydzień jeśli byłoby 200 członków).
- Dom Trenerów - utrzymanie to ilość członków x 7k. Rozbudowuje się wraz z centrum.
- Dom Pokemonów - limit karmienia to 25, 50, 75, 100. 25 na start. Cena budowy od tego co daje 50: 1kk, 2kk, 5kk. Utrzymanie (poziom 1 darmo): 300k, 750k, 1,3kk. Na końcu możliwość ulepszenia do tego, ze daje expa całej drużynie, nie liderowi: 100kk wybudowanie, 10kk utrzymanie.
- Skarbiec - standardowo, możliwość trzymania większej sumy na lepsze rzeczy
- Centrum Pokemon - możliwość darmowego uleczenia Pokemonów raz dziennie
- Arena - darmowe walki treningowe między członkami stowarzyszenia. Poziom drugi mógłby dawać jedną darmową walkę rankingową dziennie, a trzeci zmniejszał koszt PA walk etc.
- PokeSklep - tańsze balle i przedmioty użytkowe w pokesklepie ale tylko trochę
- Targowisko - możliwość pisemnego ogłaszania swoich ofert tylko w stowarzyszeniu. Taka tablica ogłoszeń graczy, np. "Kupie to i to, oddam golema za to i to". Każdy gracz miałby jeden slot na to co kupi i na to co sprzeda. Od razu odnośnik do napisania do niego. Kolejny poziom dałby +1 slot do normalnych ofert na targu, aż do poziomu 5.
- Tablica ogłoszeń - dostępna dla wyższych rang, czysto żeby umieścić tam info. Jest od początku
- Magazyn na surowce - na surowce zdobywane podczas wypraw gildyjnych
- Kopalnia/Tartak/Coś_Od_Ryb/Archeologowie etc - miejsce do włączania drogich buffów do częstości znajdywania surowców
- Plac Zabaw - +x% do przywiązania z zabaw; na ostatnim poziomie +1 z Pokeprzysmaków, 2 z jagód i 4 z serc, ale drogie w utrzymaniu
- Dom Hazardowy - dodatkowy darmowy los na loterię (lub los gildyjny, z szansą na wygranie kasy czy surowców dla gildii za PZ)
- Przechowalnia Pokemonów - dodatkowe miejsce na Pokemony. Jeśli ktoś wyjdzie, miejsce mu się zmniejsza, ale nie kasuje tych poków, no ale ma przepełnioną przechowalnie.
- Centrum Wydobywcze - poziomy zmniejszają koszt wyprawy gildyjnej i/lub jej czas
...inne

Surowce

3. Zbieranie surowców. Oprócz kosztu w Yenach, będą potrzebne surowce żeby coś zbudować. Te surowce będzie się zdobywało idąc na wyprawę dla stowarzyszenia raz dziennie w dzicz, na zasadzie tego jak działa opieka. Szansa na znalezienie czegoś zależałaby głównie od typów i przywiązania użytych Pokemonów. A mniejszym stopniu od poziomu tych Pokemonów i Trenera. Koszt to by było 30 PA, niezależnie od lvla. I tak, ważne by było ustawienie drużyny. Pokemon 1 i 6 to obrońcy, Tutaj liczyłaby się wyższa stata ataków oraz współczynnik siły Pokemona. 4 i 5 to tragarze. Czyli coś co łatwo przenosi duże ilości rzeczy. 2 i 3 z kolei to zbieracze. Poki które najlepiej sprawują się w zbieraniu.
No i teraz: każdy Pokemon miał by określone swoje współczynniki. Czyli: obrońca, tragarz, drewno, kamień, perły i kamienie szlachetne, stare graty, metale (nazwy i ilość surowców na pewno ulegnie jeszcze zmianie). Np. Rhyhorn miał by powiedzmy 5 w obrońcy, 10 w tragarzu, 5 w drewnie, 6 w kamieniu, 1 w perłach, 2 w stare graty, 2 w metalach. A powiedzmy Meowth 2 w obrońcy, 3 w tragarzu, 2 w drewnie, 2 w kamieniu, 10 w perłach, 7 w starych gratach, 4 w metalach.
DO ROZWAŻNIA: Surowce można by też kupić za PZ.

Teren pod siedzibę.

4. Tak więc można by było wynająć podstawową siedzibę gildii. Z pierwszymi poziomami popularnych budynków, bez możliwości rozbudowywania, za mniejszą cenę i brak wkładu własnego. Czyli zakłądasz stowarzyszenie, wynajmujesz -> płacisz małą sumę i masz. Ale tylko 25 członków, nie można nic budować ani rozbudowywać, nie można brać udziału w walkach. Ot dla graczy którzy po prostu chcą być w jednym miejscu z kumplami.
Wykupienie działki kosztowałoby dość sporą sumę, tylko nie wiem jak to rozwiązać. Może po założeniu stowarzyszenia z taką opcją, byłoby tymczasowe miejsce na zbiórkę kasy. 25 miejsc, każdy mógłby wpłacić, nie byłoby żadnych bonusów. I kiedy kasa sięgnęła by wyznaczonej kwoty, lider kupowałby działkę i już można by było zaczynać zabawę. Takie coś było by pewnie w okolicach 10-25kk, nie wiem ile dokładnie.

Karmienie

5. Pewnie wszystkich będzie ciekawić jak to będzie wyglądać. Otóż po prostu gracz będzie miał dodane pole w bazie, w którym będzie zapisywane czy jego poki były karmione ze stowarzyszenia. Jeśli w trakcie dnia zmienicie lidera, czy drużynę, doświadczenie będzie dostawał Pokemon aktywny w momencie, kiedy inny członek stowarzyszenia kliknie karmienie. I jeśli już przy graczu nabije się 25 karmienia (jeśli taki jest limit stowarzyszenia), to żadna zmiana Pokemonów, czy IP nie zresetuje tego. Będzie to zerowane przy resecie o 3:30

Osiągnięcia

6. Tutaj pole jest jeszcze wolne, chociaż z pewnością jakieś powinny się pojawić.

7. Walki stowarzyszeń - to na później.
Kwantowy administrator PokeLife - żadnych spraw mnie nie zgłaszać.
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Re: PRZEBUDOWA STOWARZYSZEŃ - propozycje i komentarze graczy

Postprzez Bob Techno » 23 sie 2013, o 19:24

No no ciekawie się zapowiada ta przebudowa stowarzyszeń , lecz co do walk między stowarzyszeniami zrobiłbym coś takiego stow można rozbudowac max do 100 i każdy lider walczyłby z innym stowarzyszeniem na takiej samej zasadzie że liderzy stow xx vs liderzy xxx ,ale wtedy się nasuwa czy ta walka by była nie za długa , ale można tez by dodać opcje pomiń przebieg walki , grałem gdzieś w jakąs grę że było tak na takiej zasadzie . Można by było ustalić np że tylko raz dziennie by tylko można atakowac inne stow w celu podbijania punktów stow innym stowarzyszeniem , i tutaj można zrobić że np następna walka stow vs stow kosztowałaby 500pz dałem np
no nw jest tu wiele do poprawek i do zmian ale miło by było jak by np 10 pokemonów stowarzyszenia xx walczyłoby z 10 pokemonami stowarzyszenia xxx
stow* - stowarzyszenie (nie chciało mi się tyle pisać :D:D )
hmm co myślicie o takim czymś jakieś opinie chętnie przeczytam post hipotermi , mam troche czasu to moze go w całości przeczytam :D:D
sorki za błędy
Obrazek NAKARM GRUBASA JAK CI NIE SZKODA !!!

Obrazek
Bob Techno

Postprzez lukis2012 » 23 sie 2013, o 19:39

fajny pomysł, ale moim zdaniem wojny stowarzyszeń polegałyby na walkach wybranych członków ze stowarzyszenia np 10 i walczyło by w walkach 6 na 6 na podobnej zasadzie jak przedstawiono w propozycji dotyczącej rankingu.
lukis2012

Postprzez dinodamiano7 » 23 sie 2013, o 19:41

Może to przeoczyłem ale jakie by były te bonusy ze stowarzyszenia oprócz karmienia? Czy to po prostu jeszcze nie jest ustalone? I czy te opłaty miały by być co tydzień?
Ostatnio edytowano 23 sie 2013, o 19:44 przez dinodamiano7, łącznie edytowano 1 raz
Team, który zostaje ze mną do końca.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
dinodamiano7

Postprzez Bob Techno » 23 sie 2013, o 19:41

lukis2012 napisał(a):fajny pomysł, ale moim zdaniem wojny stowarzyszeń polegałyby na walkach wybranych członków ze stowarzyszenia np 10 i walczyło by w walkach 6 na 6 na podobnej zasadzie jak przedstawiono w propozycji dotyczącej rankingu.

6vs6 straszna lipa by była ;/
ale tak jak mówisz wybranych członków np z 50 graczy wybieramy 10 którzy biora udział w walce i lider tych 10 osób walczy przeciwko liderom tamtej grupy
Obrazek NAKARM GRUBASA JAK CI NIE SZKODA !!!

Obrazek
Bob Techno

Postprzez lukis2012 » 23 sie 2013, o 19:48

Bob Techno napisał(a):6vs6 straszna lipa by była ;/
ale tak jak mówisz wybranych członków np z 50 graczy wybieramy 10 którzy biora udział w walce i lider tych 10 osób walczy przeciwko liderom tamtej grupy

O to mi właśnie chodziło i by było to dobre moim zdaniem
lukis2012

Postprzez Impessa » 23 sie 2013, o 19:57

Jeżeli to wprowadzicie, to będzie to jeszcze lepsza aktualizacja niż Hoenn :) Moim pomysłem na stowarzyszenia było właśnie stworzenie skarbca na składki i tworzenie budynków, z dodatkowymi bonusami dla członków stowarzyszenia.

Co do osiągnięć, to myślę, że powinno być osiągnięcie przypisane każdemu z budynków oraz jedno osiągnięcie działające na zasadzie "wszechstronny" tzn. Byłaby w zakładce osiągnięciach osobna kolumna "Stowarzyszenie". W niej byłoby jedno główne osiągnięcie "Stowarzyszenie poziom 1" na które np trzeba by było rozwinąć określoną liczbę budynków. I szereg mniejszych osiagnięć - do każdego z tych budynków. Np Poke center, skarbiec, targowisko, plac zabaw, "mała jaskinia hazardu". Jest to analogia do "tropiciela łąka, las, wybrzeże itd. Ilość budynków zależałaby od wyobraźni Administracji :) Na profit z osiągnięcia "Stowarzyszenie poziom 1" proponuję 10% tańszy czynsz za wszystkie budynki. Generalnie bardzo ciekawy pomysł urozmaicający grę.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Impessa

Postprzez Doniu » 23 sie 2013, o 20:09

Witam, można by dodać możliwości zapraszania graczy.Zapowiada się ciekawa aktualizacja stowarzyszeń
Doniu

Postprzez Ethelnalen » 23 sie 2013, o 20:17

dinodamiano, na pewno nie bedzie żadnych bonusow s tylu "x więcej jagód/yenów" etc za coś. I bonusy będą dawac konkretne budynki, możesz przeczytać ich propozycję i samemu zobaczyć ze coś dają.
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Postprzez Doniu » 23 sie 2013, o 20:27

Osiągnięcia
1.Waleczni- Cel-wygranych xx walk stowarzyszeń-Nagroda- xx yen do skarbca lub zwiększenie limitu karmienia
2.Pracowitość-Cel-xx zbudowanych budynków-Nagroda-Budynki tańsze o xx% lub odblokowanie nowych budynków albo zmniejszenie kosztów utrzymania budynków
3.w kupie siła-Cel-xx graczy w stowarzyszeniu-Nagroda-możliwości zwiększenia składki lub Nowe budynki albo zwiększenie limitu walk stowarzyszeń
4Poszukiwacze surowców-Cel-osiągnięcie można kupić za xx surowców-Nagroda-zwiększa % znajdowanych surowców lub codziennie daje xx surowców
5.Szczodrości-Cel-Osiągnięcie kosztuje xx yen ze skarbca-Nagroda-Stowarzyszenie raz w tygodniu dostaję xx yen lub xx pkt pż<jeśli do stowarzyszeni będzie można wpłacać pż)
6.chwała-Cel-Stowarzyszenie posiada xx pkt rankingowych-Nagroda-Zwiększenie limitu wojen,walk itd lub zwiększenie limitu członków
Doniu

Postprzez RaidenX » 23 sie 2013, o 21:51

Koszty utrzymania bym odpuścił, bo to się za bardzo po pewnym czasie będzie odbijać po kieszeni współczłonkom. Zrzuty na stowarzyszenie znane z takich produkcji jak sfgame czy bloodmoon. Z doświadczenia wiem, że nie każdy będzie chciał wpłacać i będą nerwy.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
RaidenX

Postprzez Ethelnalen » 23 sie 2013, o 22:00

Jeśli gracz nie wpłaci ustalonej stawki, to zwyczajnie nie będzie miał nic ze stowarzyszenia. I inni gracze będą widzieć czy zapłacił czy nie.
A koszty utrzymania muszą być, bo inaczej jedyne co to przyniesie, to jeszcze większą inflację.
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Postprzez RaidenX » 23 sie 2013, o 23:48

...a no nie spojrzałem na to z ekonomicznego punktu widzenia. Tak czy siak zmniejszyć stawki może. Zawsze ryzyko mniejsze.
RaidenX

Postprzez Kiro » 24 sie 2013, o 02:09

co do walk stowarzyszeń. proponuję, aby lider/stowarzyszenie wybrałoby 10 graczy. Ci gracze, wybraliby po 1 poku, którego by nie tracili, a walczył on w stowarzyszeniu. lider musiał by zaakceptować ich poki i ustawić ich kolejność w drużynie, a potem jak w normalnej walce rankingowej. tylko zamiast 6vs6 10vs10. można by było dać imię poka, a potem właściciela. np. "Crobat : Iksik"
ogólnie pomysł mi się bardzo podoba, ale myślę, że bonusy powinny być większe bo bie wiem czy chcę płacić 200k dziennie na bonus z zabawy (nie używam), tańszych balli (kupuję po 1k z pierwszych 3 rodzai i mi starcza na kilka miesi...) exp dla poka (ujdzie :D ) darmowe leczenie, nie wiem jak to będzie działać...
nie rozumiem: Dom Trenerów, przechowalnia
Kiro

Postprzez gepir » 24 sie 2013, o 10:21

Nie rozumiem co miałyby poprawić te koszty utrzymania. Ludzie nie będą chcieli być w stowarzyszeniach, bo jak zobaczą, że przy 2 czy 3 rozbudowanych budynkach muszą płacić jakieś 50-100k Y tygodniowo, co np. dla trenerów o niższym poziomie może sprawiać pewien problem.
gepir

Postprzez Bartekst221 » 24 sie 2013, o 12:28

Super pomysł... tylko że czy moglibyście wprowadzić tyle w ciągu kilku godzin aktualizacji? No chyba że zaczęlibyście na Localhost i później pliki z grą podmienili...

Jak zrobicie to przed 2014, to gratulacje, ale jak nie zrobicie wcale... To piszecie nowe tematy niepotrzebnie...
Bartekst221

Postprzez Ethelnalen » 24 sie 2013, o 13:54

gepir, no to jeśli ludzi nie będzie stać na opłaty, stowarzyszenie bedzie musiało zwolnić dopóki będzie ich członków stać. I koszt utrzymania nie wyjdzie wcale taki duży, no chyba że ktoś zamierza mieć wszystko w stowarzyszeniu przy 10 członkach.

Bartekst221, myślisz że my wszystko piszemy w czasie, w którym serwer jest wyłączony? Serwer jest wyłączany na czas przekopiowania plików i dostosowania bazy danych, poprawienia ewentualnych niedociągnięć i przetestowania w zamkniętym gronie czy wszystko jest okej. Wprowadzanie jakiejkolwiek większej zmiany od razu na głównym serwerze to samobójstwo.
I tak jak jest napisane na początku, na razie to jest zarys. Nie mamy pojęcia kiedy damy radę to zrobić, tym bardziej że przed tym czeka nas jeszcze aktualizacja Rankingu, która też może zająć sporo czasu. A przy takiego typu rzeczach, które implikują wzmożenie relacji między graczami, aktualizacje są trudniejsze niż np. samo dodanie nowego regionu.
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Postprzez Kaszalot402 » 24 sie 2013, o 15:20

Podoba mi się pomysł walk, zwłaszcza ten że parę poków było by oddawanych na rzecz stowarzyszenia, jednak jeżeli na zawsze... to wtedy słabo. B.dobry pomysł ma Kiro, dodawanie poka tymczasowo, na walkę a potem jego powrót. Jednak pytanie co z rankingiem. Aktualnie stowarzyszenie stoi wyżej, im więcej ma punktów rankingowych. Te walki również powinny na to jakoś wpływać.
Team Kanto
Obrazek
Kaszalot402

Postprzez Ethelnalen » 24 sie 2013, o 17:56

Eh, prosiłem, żeby na walki spojrzeć tylko tak informacyjnie, a wypowiadać się bardziej na temat samych stowarzyszeń... W sumie to to wywalę stamtąd.
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Postprzez Kiro » 24 sie 2013, o 18:04

no to jak bez walk to lepsze bonusy,, bo inaczej stowarzyszenia będą mało opłacalne za tą cenę, np. można do surowców dodać minerały z wulkanu, perły z wybrzeża itd. i po wybudowaniu odpowiedniego budynku można by oddawać je do stowarzyszenia za 5% więcej. taki pomysł :D
sorry za błędy ale piszę nie piszę z kompa
Kiro

Postprzez Koira2 » 24 sie 2013, o 18:25

ogółem zmiany dość dobre i bardzo potrzebne ale jednak bym parę rzeczy zmieniła, oraz mam parę pytań, może zacznę od samych pytań:
1) Co z multikontami w stowarzyszeniach, czy będzie to traktowane jako jedna osoba czy każde konto osobno?
2) Jak będzie wyglądało samo przejście? Chodzi mi konkretnie o to czy Administracja PL wprowadzi nowe reguły do istniejących już klanów czy też liderzy będą musieli swoje klany zakładać od nowa? Oraz istnieją stowarzyszenia które mają więcej niż 300 członków a przewidujecie limit na 250... selekcji dokonacie wy czy liderzy mają decydować?
3) Kto będzie płacił za sam teren stowarzyszenia na starcie?
4) Jaki jest przybliżony termin wprowadzenia zmian?
5) czy planujecie (w dalszej przyszłości) jakiś komunikator wewnątrz stowarzyszeń?

ok pytań wystarczy teraz moje drobne pomysły
1.Często używa się stwierdzenia gra będzie bardziej realna... W sumie czy w walkach stowarzyszeń nie powinniśmy używać swoich liderów... Jeżeli dobrze pamiętam Anime to Ash z reguły walczył swoim pikachu, lub innym pokiem ze swojego składu. Sądzę że to by było bardziej realne...
2. W przypadku nadmiaru funduszy w skarbcu możliwość organizacji wewnętrznego eventu w stowarzyszeniach (rzecz jasna za zgodą administracji PL po przedstawieniu odpowiednio czytelnego konspektu), celem umilenia czasu spędzanego razem oraz nawiązania relacji, rzecz jasna event by musiał być bezpośrednio związany z tematyką gry...
3. Tworzenie akademii, sojuszy, ochrony, oblężenia (czyli typowe relacje dla gier ze stowarzyszeniami), możliwość dołączenia w obronie klanów stowarzyszonych do oblężenia,
4.a właśnie w wojnie klanów wg mnie powinna być możliwość dołączenia się wszystkich członków, oraz możliwość ,,wojen na punkty" (.np w Blood Wars -arena) w których może startować ściśle przez liderow określona liczba członków a członkowie muszą mieć ściśle określony poziom, dajmy na to klan XYZ wyzywa na arenie klan ABC i ustalają że każdy klan wystawia 5 graczy w przedziale 40-50 poziomu trenera
5. jakiś komunikator w grze (w Blood Wars korzystając z przynależności do klanu można korzystać z klanowego kanału IRC który jest zgrabnie umieszczony w prawym dolnym rogu ekranu i sam się zwija - to jest bardzo wygodne i w sumie jak ktoś nie chce nie musi w to klikać, ułatwi to komunikacje i odciąży skrzynki pocztowe)

w sumie na chwilę obecną więcej uwag nie mam
Koira2

Postprzez Ethelnalen » 24 sie 2013, o 18:41

1) Niestety na multikonta nic nie poradzimy w tej kwestii. Ale tak, rozważam pewne możliwości tutaj, jednak bardziej to skomplikuje grę zwykłym graczom niż pomoże w zachowaniu porządku. Niestety an to nic nie poradzę.
2) Mój zamysł jest taki, żeby przed wejściem aktualizacji założyć wątek w którym każdy lider będzie mógł wyrazić chęć otrzymania na start terenu i budynku ograniczającego limit graczy do pewnej liczby. W takim wypadku albo dostaną to za darmo, albo konto stowarzyszenia zostanie obciążone (czyli będzie na minusie). Ale dzięki temu nie będziecie musieli zakładać od nowa. No i przy stowarzyszeniach z większą ilością osób, zapewne spróbowalibyśmy zrobić tak, że pierwszy tydzień po aktualizacji będzie możliwość dostosowania ilości członków, a po tym tygodniu włączymy skrypt, który automatycznie usunie nadmiarowych członków względem daty ich przyjęcia do stowarzyszenia. Ale to na razie zamysły, do tego jeszcze naprawdę daleko.
3) Za podstawowy teren wynajmowany - lider. Ale to nie będzie wielka suma, bo to wynajmowane ma być zwyczajnie dla graczy, którzy nie chcą bonusów a chcą być w jednym gronie.
Jeśli chodzi o teren na własnosć - będzie można założyć stowarzyszenie i zaprosić członków ale max 25. Nie bedzie jeszcze żadnych bonusów, a jedyna opcja w stowarzyszeniu to będzie możliwość wpłacenia kasy na zakup terenu. Kiedy będzie wystarczająco, lider kliknie wykup i np. po 24h będziecie już mieć pełną swobodę w swojej siedzibie.
4) Na pewno nie w ciągu najbliższych 3 miesięcy. Aktualizacja z rankingiem moze zabrać naprawdę sporo czasu.
5) Na razie nie planujemy.

1. Ale Ash nie był w stowarzyszeniu w grze przeglądarkowej. Ale walki zostawiamy na potem.
2. To jest ciekawy pomysł, pomyślę nad tym (oczywiście z pewnym ograniczeniem, ale myślę że dałoby się zrobić).
3. To też wojny, na później. Sam projekt tych stowarzyszeń będzie wymagał masę roboty, a co dopieor relacje między stowarzyszeniami.
4. Patrz wyżej.
5. W sumie założenie sieci IRC byłoby najwygodniejsze, pomyślimy nad tym, ale to z kolei wymagałoby trochę pracy poza grą.
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Postprzez Sulor » 24 sie 2013, o 23:13

Podliczyłem, że na 748 stowarzyszeń:
573 - mają poniżej 10 osób
111 - pomiędzy 10 a 25
43 - posiadające 25 - 50
12 - mających więcej niż 50, a mniej niż 100
9 - powyżej 100; w tym EKS(1241) i OSP (889)

z tych liczb wynika, że 91,4% stanowią stowarzyszenia posiadające mniej niż 25 członków.

Proponowane zmiany wyglądają fajnie, ale chciałbym poznać tok rozumowania za wprowadzeniem limitów w stowarzyszeniu, które uderzą najbardziej w OSP i EKS do którego należę.
Sulor

Postprzez Charmi » 25 sie 2013, o 17:09

Nijak się mają budynki stowarzyszeń do uniwersum Pokemonów. Naprawdę bez sensu jest robienie kolejnej takiej samej przeglądarkowej gry tekstowej. Naprawdę, naprawdę słaby pomysł, tym bardziej że z zarobkiem bywa ciężko w PL(trzeba stale wydawać na trening, dokupywać TM - y, a przydałoby się jeszcze odłożyć na wymarzone poki!). ZDECYDOWANE NIE, aczkolwiek walki między stowarzyszeniami jak najbardziej na tak
Charmi

Postprzez jack00 » 25 sie 2013, o 19:34

Można by dodać jeszcze bank, w którym zapożyczałoby się pieniądze i oddawało z odsetkami, bo czasami chcemy coś kupić i brakuje nam naprawdę niewielkiej sumy. Oczywiście nie można by pożyczać zbyt wiele. Proponowałbym jakieś 10% sumy jaką mamy w chwili obecnej.

@sulor chciało ci się to wszystko liczyć :?:
I <3 Nicki Minaj and Queen Bey ^^
Obrazek
jack00

Postprzez Sulor » 25 sie 2013, o 20:12

@jack00 "mężczyźni kłamią, kobiety kłamią, liczby nie". Nie za bardzo chciało mi się to liczyć, ale wypadało taką statystykę zrobić. Według mnie stowarzyszenia zostały utworzone, żeby gracze mogli sobie pomagać, współpracować itd. W każdej grze mmo znajdą się gildie stworzone przez graczy którzy ładują duży hajs w swe konta, grinderów, kumpli ze szkoły/osiedla, narodowościowe, weteranów ale również są takie które nie stawiają wygórowanych warunków dla rekrutów; przyjmując w swe szeregi noobków, graczy weekendowych itp. Skoro aktualnie są takie stowarzyszenia które pod swą banderą zgromadziły ogromną liczbę graczy, dlaczego miałyby teraz dokonywać podziałów? Nikt nikogo przecież nie zmusza do pozostania zawsze można odejść, bonusy są takie same jak gdzie indziej, a jednak takie dwa molochy (liczba graczy) się utworzyły. To chyba jednak o czymś świadczy nieprawda?
Sulor

Postprzez Kuroko » 25 sie 2013, o 20:32

Ani mnie to ziębi, ani grzeje.
Moim zdaniem Pokemony to nie Ogame ale starsi stażem gracze z pewnością się nudzą i dla nich to będzie rozrywka. Ja się tylko obawiam, żeby zbyt wysokie koszty utrzymania Stowarzyszenia nie zjadły swoich członków, szczególnie młodszych trenerów.
Kuroko

Postprzez Ethelnalen » 25 sie 2013, o 20:57

Jeśli kogoś nie będzie stać, nie bedzie rozbudowywał wszystkich budynków. Podstawowy koszt będzie naprawdę niski (no chyba że ktoś będzie w stowarzyszeniu sam).
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Postprzez Ternaloo » 25 sie 2013, o 21:01

Całkiem spoko pomysł, mam nadzieję, że się powiedzie.

Zobacz mojego pokemona! Nakarm mnie Proszę :**
Zobacz mojego pokemona! Nakarm mnie proszę :*
Ternaloo

Postprzez Raiqo » 25 sie 2013, o 23:36

Zmiany bardzo interesujące, jedyny aspekt jaki nasuwa mi się czytając propozycje to ograniczenia związane z liczbą członków. Jeżeli zamysł jaki przedstawia administracja wypali, z automatu pojawi się 3-4x więcej stowarzyszeń. :S
Raiqo

Następna strona

Powrót do Zaakceptowane propozycje