Witamy na forum PokeLife!

Jeśli posiadasz już konto na poke-life.net, wystarczy że zalogujesz się tutaj danymi z gry, a konto na forum zostanie utworzone!

UWAGA: Hasło oraz email po pierwszym logowaniu są osobne i dla forum i dla gry. Jeśli po zalogowaniu na forum zmienisz hasło w grze, na forum nadal będzie stare hasło!

Tutaj znajdują się propozycje zaakceptowane przez Profesora Oaka.

Czy jesteś za tym pomysłem?

Tak
217
52%
Tak, ale bonus za mały
105
25%
Tak, ale bonus za duży
65
16%
Nie
24
6%
Nie mam zdania
6
1%

Liczba głosów : 417

Zmiana bonusu Luxuryballa

Postprzez Ethelnalen » 27 sty 2014, o 19:27

Jak wiadomo rzadko kto go używa, a dodatkowe przywiązanie jest potrzebne jeszcze mniejszej ilości osób.

Stąd propozycja, aby Luxuryballe dostały inny bonus (ten z przywiązaniem będzie usunięty), a mianowicie: szansę na to, że złapany Pokemon będzie miał czyste treningi, z jakimiś 10-25% powodzenia (poza samą szansą złapania, także weźcie to pod uwagę).
Cena jak na razie miałaby zostać taka sama.

I tutaj właśnie pytanie do Was, co o tym myślicie?
Kwantowy administrator PokeLife - żadnych spraw mnie nie zgłaszać.
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Re: Zmiana bonusu Luxuryballa

Postprzez plejus » 27 sty 2014, o 19:27

dobre, nawet bardzo dobre rozwiazanie.
plejus

Postprzez mrblax333 » 27 sty 2014, o 19:28

dobre... ale ile bedzie kosztowal ? :D
Obrazek
mrblax333

Postprzez matrixbit88 » 27 sty 2014, o 19:32

Ale że treningi całkiem czyste? To expienie straci sens... Chyba, że będzie to odpowiednio zbalansowane:
szansa na wyczyszczenie 6 stat - 1%
szansa na wyczyszczenie 5 stat - 5%
szansa na wyczyszczenie 4 stat - 20%
szansa na wyczyszczenie 3 stat - 50%
szansa na wyczyszczenie 2 stat - 70%
szansa na wyczyszczenie 1 staty - 80%

Liczbami można żonglować rzecz jasna., też zależnie od osiągnięcia.
KLIK ---> Zarejestruj się z mojego linku polecającego. W zamian chętnie pomogę w rozwijaniu konta

SPRZEDAM
viewtopic.php?f=58&t=45433#p388649
matrixbit88

Postprzez Meteor » 27 sty 2014, o 19:42

podoba mi się pomysł. pamiętacie że rzut luxuryballem nie równa się złapaniu zwłaszcza na tych rzadkich okazach.
Luxuryballa nie bedzie można zabrać na safari :)
Meteor

Postprzez Blainers » 27 sty 2014, o 19:47

Tak, ale bonus za duży.

W zasadzie matrix powiedział wszystko. Obecnego bonusu nie ocenię, bo jeszcze nie brałem się za wbijanie osiągnięcia Luxurami, ale wydaje się w porządku. Zawsze lepiej złapać dobrego poka na salkę i od razu mieć 60% przywiązania.
Bonus, który proponujesz wg mnie za duży. Procentowa szansa podana przez matrixa była by lepsza. Przy dużej ilości Poków wystarczą czyste atak i hp, a na dwie staty mamy szansę 70%. Na pewno łatwiej byłoby dorwać Laprasa odpowiedniego w ten sposób, ale i tak nie byłoby to całkowicie pewne.
Obrazek
Blainers

Postprzez Powerade » 27 sty 2014, o 19:50

Jestem jak najbardziej za! Jeszcze rozwinąć osiągnięcie, że szansa na złapanie wyczyszczonego poka się zwiększa i będzie git ^^
Powerade

Postprzez dziunek » 27 sty 2014, o 20:13

Tak wszystko chcielibyście mieć podane na talerzu. Pomysł jak najbardziej ok, ale bonus ZDECYDOWANIE za duży. Jeśli ludzie zaczną łapać czyste skarmory i laprasy to sprzedawanie ich z "brudnymi" salkami przestanie być opłacalne. Tylu ludzi użyło tabletki na te właśnie dwa pokemony a po wprowadzeniu w/w pomysłu w życie cały targ zapełniłby się czyściochami i osoby te mogłyby poczuć się oszukane. Poza tym czyste pokemony to też zarobek bardzo dużej wielu graczy. Więc albo zostawić tak jak jest, albo zmniejszyć bonus. Ewentualnie jakiś inny pomysł.
"Gdy wszys­cy wokół nie dają ci żad­nych szans…to znaczy, że od tej chwi­li ot­rzy­mujesz od nich błogosławieństwo na do­kony­wanie rzeczy niezwykłych…"
dziunek

Postprzez Atlantic » 27 sty 2014, o 20:18

Zauważ, że Tabletka nie miała służyć do czyszczenia sobie pokemonów z dziczy, tylko wyczyszczenia ich w celu ponownego treningu po zmianie speeda.
@Blainers - fajny bonus LuxuryBalli? To weź jeszcze złap "coś dobrego" na salkę tym ballem. Jak nie złapiesz to 65k w plecki :)

Pomysł jest fajny, jestem za, ale nie można przesadzić, żeby faktycznie expienie poków miało jeszcze sens.
Administracja nigdy cię nie wysłucha, pamiętaj!
Obrazek
Obrazek
Master of Pokemon napisał(a):Wiadomo że ta osoba która wydaję kasę na coś powinna mieć łatwiej niż ktoś kto nic nie robi* a chce mieć wszystko..

*ktoś kto klika w dzicz, żeby zarobić
kunaj, vulpixas - wybaczcie, ale ta wypowiedź przebija wszystko
Atlantic

Postprzez Hipotermia » 27 sty 2014, o 20:31

Zmienić - wręcz trzeba. Wystosowany pomysł - niezbyt.

Według mnie to jest zbyt dużo - można zrobić, by w pewnym stopniu ( nie do czysta, przynajmniej nie wszystko ) w losowej ilości losowe statystyki czyściło, wtedy zapewne sporo osób kupowałoby Luxuryballe specjalnie pod laprasy/qwilfishe/skarmory/chansey/zangoose itd.
Zależnie od osiągnięcia, zwiększałaby się możliwa ilość statystyk, które zostaną wyczyszczone oraz punktów, których ubędzie w treningu - w połączeniu z szansą łapania i np. lekko zmniejszoną ceną, na pewno byłyby częściej używane.

Ale tak, jak paru przedmówców - czyszczenie do zera mi się nie widzi ( tabletka była pod trening szybkości ? to czemu blokuje sprzedaż, skoro miała służyć tylko do lepszego wyboru treningu ? i czemu było ich tylko 2 na 60ym ? ). Jedynie, jak już - to złapany, wyczyszczony mógłby mieć blokadę sprzedaży ( skoro i tak jej zapewne nie zniesiecie by móc rozdawać więcej nagród w konkursach, to mimo tego że nie za bardzo mi się ta opcja podoba, to tu jedyne sensowne wyjście przy złapaniu czystego okazu - tak, by opłacalne było jeszcze expienie pokemonów ).
Krilan, na następnych zawodach Cię pokonam!
Hipotermia

Postprzez NieMamBroni » 27 sty 2014, o 21:11

jestem na tak, chociaż po późniejszym namyśle zmieniam na Tak, ale z większym bonusem, obecnie luxuryballi nikt nie używa, tak samo z lureballami.
( ͡° ͜ʖ ͡°) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
( ͡° ͜ʖ ͡°) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
NieMamBroni

Postprzez brains » 27 sty 2014, o 22:35

Jak za duzy? Szansa złapania poka to dajmy na to 10%, z to że pok z tego bedzie czysty to jak pisał to 10-25% czyli szansa na złapanie czystego poka to od 1-4%. Czyli czysty pok bedzie sie łapał raz na jakieś 25-100 bali. Cena luxyryballa to 95k ( tyle jest u mnie, nie wiem jak u innych) więc cena złapania czystego poka będzie kosztować od 2,5kk do 10kk. A wy piszecie żę bonus jest za duży.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
brains

Postprzez tomek » 27 sty 2014, o 22:39

Jestem na tak jeśli chodzi o zmianę działania ale nie na takie
tomek

Postprzez dziunek » 27 sty 2014, o 22:47

NieMamBroni napisał(a):jestem na tak, chociaż po późniejszym namyśle zmieniam na Tak, ale z większym bonusem, obecnie luxuryballi nikt nie używa, tak samo z lureballami.

Luraballe są spoko :) np jak mamy normalnego poka to nie źle można zarobić w mieście na łapaniu kotków :)
"Gdy wszys­cy wokół nie dają ci żad­nych szans…to znaczy, że od tej chwi­li ot­rzy­mujesz od nich błogosławieństwo na do­kony­wanie rzeczy niezwykłych…"
dziunek

Postprzez aPitu231a » 28 sty 2014, o 14:53

Jak za duzy? Szansa złapania poka to dajmy na to 10%, z to że pok z tego bedzie czysty to jak pisał to 10-25% czyli szansa na złapanie czystego poka to od 1-4%. Czyli czysty pok bedzie sie łapał raz na jakieś 25-100 bali. Cena luxyryballa to 95k ( tyle jest u mnie, nie wiem jak u innych) więc cena złapania czystego poka będzie kosztować od 2,5kk do 10kk. A wy piszecie żę bonus jest za duży.

masz racje, dlatego uważam ze pomysł jest bardzo dobry, szansa załapania pozatym w Luxuryballa to zaledwie 3,5 podstawy, wiec nie mowcie ze pojawila by sie odrazu masa czystych i rzadkich pokow bo te od poziomu 4 łapania do 6 czesto nie wchodzą nawet w najlepsze bale,
aPitu231a

Postprzez Wojtek1906 » 28 sty 2014, o 15:18

Bardzo dobry pomysł jestem na tak
Wojtek1906

Postprzez Dragondream » 28 sty 2014, o 16:11

Doskonały pomysł, jestem na tak.
Obrazek

Smok legenda.
Dragondream

Postprzez Uharri » 28 sty 2014, o 16:17

Jestem jak najbardziej na tak :D
Uharri

Postprzez GentleMan » 28 sty 2014, o 16:19

Sam pomysł jest bardzo dobry, lecz nie można dawać 10-25% szans na całkowite wyczyszczenie!

brains napisał(a):czyli szansa na złapanie czystego poka to od 1-4%

To wg ciebie mało? Przy kilku tysiącach aktywnych graczy, targ zapełni się czysty Laprasami, Skarmorymi itp.
Wyobraź sobie, że płacisz 4,75kPZ za niemal czystego Laprasa, a kilka tygodni poźniej kosztuje on kilkaset PZ. Fajnie.

Szansa na pewno nie może być równa dla każdego; musi być modyfikowana przez wiele czynników, tak jak ilość wyczyszczonych treningów. Tak jak napisali matrixbit88 i Hipotermia.
Obrazek
GentleMan

Postprzez Lorenzo » 28 sty 2014, o 16:21

Jestem na tak, Luxury są po prostu za słabe by opłacały się jak narazie
Obrazek
Lorenzo

Postprzez neptyk » 28 sty 2014, o 16:28

Na pewno lepsze to niż obecne rozwiązanie ale myslę, że niewiele zmieni jeśli chodzi o ich opłacalność. 3,5 raza to mało przy łapaniu rzadkich poków (nikt chyba nie będzie ich rzucał w weedle i rattaty) a 100k Y to sporo. Taniej i szybciej będzie złapać np charmandera i wyszkolić niż polować miesiącami na charizadrda i wydawać dziesiątki kk na luxryballe.
Moim zdaniem luxryballe, friendballe, premierballe i może levelballe, których nikt nie używa, powinno się usunąć i dodać inne opcje/rzeczy, szkoda na nie miejsca, pozostałe balle i tak zapewniają różnorodność i w zupełności wystarczą
neptyk

Postprzez rrred » 28 sty 2014, o 16:32

Blainers napisał(a):Tak, ale bonus za duży.

W zasadzie matrix powiedział wszystko. Obecnego bonusu nie ocenię, bo jeszcze nie brałem się za wbijanie osiągnięcia Luxurami, ale wydaje się w porządku. Zawsze lepiej złapać dobrego poka na salkę i od razu mieć 60% przywiązania.
Bonus, który proponujesz wg mnie za duży. Procentowa szansa podana przez matrixa była by lepsza. Przy dużej ilości Poków wystarczą czyste atak i hp, a na dwie staty mamy szansę 70%. Na pewno łatwiej byłoby dorwać Laprasa odpowiedniego w ten sposób, ale i tak nie byłoby to całkowicie pewne.

A po co komu czysty atak/S.A skoro to i tak się trenuje jako 1? WIększość szuka czystego HP i Obron.

Zmiana działania jak najbardziej na tak, tylko te wartości procentowe trzeba by dopracować.

@jack, jak pok będzie miał np te przykładowo 100 treningów w Atak, to tylko zaleta, bo o te 100 treningów jesteś z kasą do przodu, bo nie musisz mu już ich wbijać
Ostatnio edytowano 28 sty 2014, o 17:08 przez rrred, łącznie edytowano 1 raz
Dream Team Complete
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Zachęcam do rejestracji do gry, z mojego linku polecającego http://poke-life.net/rejestracja.php?polec=330956, w zamian możesz liczyć na moją pomoc w kwestii gry.
rrred

Postprzez jack00 » 28 sty 2014, o 16:39

brains napisał(a):Jak za duzy? Szansa złapania poka to dajmy na to 10%, z to że pok z tego bedzie czysty to jak pisał to 10-25% czyli szansa na złapanie czystego poka to od 1-4%. Czyli czysty pok bedzie sie łapał raz na jakieś 25-100 bali. Cena luxyryballa to 95k (tyle jest u mnie, nie wiem jak u innych) więc cena złapania czystego poka będzie kosztować od 2,5kk do 10kk. A wy piszecie żę bonus jest za duży.

Mały błąd w obliczeniach :ugeek: Szansa będzie wynosiła 1%-2,5% (25%*10%=0,25*0,1=0,025=2,5% ;)). Czyli pok będzie się łapał raz na 40-100 balli. Czyli będzie to kosztować od 3,8kk do 9,5kk :P

Ja jestem na TAK, chociaż i tak pewnie nie będę używał :P (dzięki temu może ceny rynkowe poków spadną, przez co łatwiej mi będzie skompletować mój dream team :twisted:)

@up Żeby były tańsze treningi ;) Jak będziesz miał atak i sp. atak trenowany, to będziesz miał droższe treningi ;)
I <3 Nicki Minaj and Queen Bey ^^
Obrazek
jack00

Postprzez kornel18 » 28 sty 2014, o 16:45

Spoko, może być :)
kornel18

Postprzez Shavre » 28 sty 2014, o 17:10

a ja sie nie zgadzam. z zasady 13. ale zgadzam sie z neptykiem że luxury są dość bezuzyteczne. zwłaszcza że kosztują taką kosmiczną cene. Poki o poziomie 5,6 trudno złapać cherishballem 10x a co dopiero luxuryballem 3.5x. zwłaszcza że przywiązanie nie zwiększa wartości pokemona. Ja bym dał do luxura własnie taki bonus, że zwiększa wartośc pokemona. Albo uczynił go znacznie tańszym, bo 95k to za dużo jak pokeball z 3.5 szansą złapania
Obrazek
Sinoh team
Shavre

Postprzez jack00 » 28 sty 2014, o 17:19

@up cherisball ma x5, a nie x10 ;)
Obrazek
jack00

Postprzez kasztan » 28 sty 2014, o 17:35

jack00 napisał(a):@up cherisball ma x5, a nie x10 ;)

Trzeba czytać changelog ^^ Ma 9 i to zwiększane osiągnięciem.

jack00 napisał(a):Mały błąd w obliczeniach :ugeek: Szansa będzie wynosiła 1%-2,5% (25%*10%=0,25*0,1=0,025=2,5% ;)). Czyli pok będzie się łapał raz na 40-100 balli. Czyli będzie to kosztować od 3,8kk do 9,5kk :P

To nie są stuny xD Możesz rzucać tylko po jednym, więc takie obliczenia nie mają sensu (nie mówiąc o tym, że równie dobrze możesz złapać za 1. razem, a potem 300 i nic)

Po za tym co to jest 9,5kk Y w porównaniu do czystego skarmora? Mało...
W tej chwili trzeba rozważnie dysponować tabletką, bo jest ich mało, a po takiej zmianie pojawi się ich sporo i będzie coraz więcej.

Moim zdaniem powinny czyścić dany % statystyk załóżmy 50% na 0 poz. osiągnięcia i 80% statystkyk na 3 poz. osiągnięcia.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

OD 2 LAT - DO KOŃCA. TYLKO BANISHED
kasztan

Postprzez jack00 » 28 sty 2014, o 17:44

kasztan napisał(a):
jack00 napisał(a):Mały błąd w obliczeniach :ugeek: Szansa będzie wynosiła 1%-2,5% (25%*10%=0,25*0,1=0,025=2,5% ;)). Czyli pok będzie się łapał raz na 40-100 balli. Czyli będzie to kosztować od 3,8kk do 9,5kk :P

To nie są stuny xD Możesz rzucać tylko po jednym, więc takie obliczenia nie mają sensu (nie mówiąc o tym, że równie dobrze możesz złapać za 1. razem, a potem 300 i nic)

Ja tylko poprawiałem obliczenia osoby, którą cytowałem. Oczywiście, że można za 1. razem złapać (można nawet za 200. razami nic nie złapać :P), ale to jest średnia (no po prostu jakiś wyznacznik do tego, aby obliczyć czy to się opłaca, czy nie)

Poza tym jak nie będzie większych zysków, to znowu nie będzie się opłacało kupować luxuryballe :P
Obrazek
jack00

Postprzez Tomi111 » 28 sty 2014, o 20:18

moim zdaniem jest to dobre rozwiązania ponieważ rzucenie luxuryballem wcale nie równą się złapaniem go a co dopiero że wyczyści mu statystyki
Obrazek Obrazek
Tomi111

Postprzez Hitte » 28 sty 2014, o 20:44

Zagłosowałam na tak, ale teraz przyszedł mi do głowy pomysł żeby np. po udanym złapaniu poka luxuryballem (jeśli wejdze nam możliwość wyczyszczenia salki, przykładowo 3%), pokazywało się okienko z salką pokemona i powiedzmy można wybrać 1 (ew. 2 statystyki po wbiciu osiągnięcia), które chcemy żeby pokowi wyczyściło.
Obrazek
Hitte

Następna strona

Powrót do Zaakceptowane propozycje