Witamy na forum PokeLife!

Jeśli posiadasz już konto na poke-life.net, wystarczy że zalogujesz się tutaj danymi z gry, a konto na forum zostanie utworzone!

UWAGA: Hasło oraz email po pierwszym logowaniu są osobne i dla forum i dla gry. Jeśli po zalogowaniu na forum zmienisz hasło w grze, na forum nadal będzie stare hasło!

Tutaj znajdują się propozycje zaakceptowane przez Profesora Oaka.

Czy jesteś za tym pomysłem?

Tak, w obojętnie jakiej formie
165
46%
Tak, ale tylko jeśli nicki graczy NIE będą widoczne
85
24%
Tak, ale tylko jeśli nicki graczy będą widoczne
30
8%
Nie
63
18%
Nie mam zdania
17
5%

Liczba głosów : 360

[ANKIETA] PODGLĄD ZAKOŃCZONYCH TRANSAKCJI NA TARGU

Postprzez Ethelnalen » 10 lip 2014, o 17:14

Ostatnio parę osób zasugerowało mi, aby wprowadzić do gry możliwość podglądu na Targu ostatnich, zakończonych transakcji przedmiotów, głównie dlatego, żeby łatwiej było się rozeznać w cenach jeśli nie ma danego przedmiotu na Targu.
Najpewniej byłaby po prostu osobna zakładka na Targu, która pozwoliłaby zobaczyć cenę za jaką sprzedano ostatnie 10-20 danych przedmiotów. Najprawdopodobniej bez nicków osoby sprzedającej czy kupującej (tylko ja bym widział jakie to osoby, co zresztą i tak widzę przez logi).

Zakładam wiec ankietę, żeby się dowiedzieć co myśli o tym reszta społeczności.
Kwantowy administrator PokeLife - żadnych spraw mnie nie zgłaszać.
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Re: [ANKIETA] PODGLĄD ZAKOŃCZONYCH TRANSAKCJI NA TARGU

Postprzez Shins » 10 lip 2014, o 17:16

Uważam, że to dobry pomysł. Będzie łatwiej oszacować wartość przedmiotu.
Ludzie! Używajcie znaków przestankowych poprawnie. Przed nimi nie ma przerwy, a po nich jest. Nie na odwrót!

Expie poki do 80 poziomu za PZ lub za Y (zwykłe i shiny), bez ewo przez przedmioty.
Shins

Postprzez Nikkelow » 10 lip 2014, o 17:21

Taka opcja będzie ułatwiała wycenianie przedmiotów nowym graczom i tym, którzy dopiero uczą się wyceniać dane przedmioty, dlatego zaznaczyłam pierwszą opcję w ankiecie. Mam też pytanie odnośnie pokemonów, skoro na przedmioty to wejdzie, czy na pokemony również by zostało wprowadzone taki podgląd?
Nikkelow

Postprzez Ethelnalen » 10 lip 2014, o 17:22

Na Pokemony jest to niezbyt możliwe. Każdy Pokemon moze być inaczej trenowany, mieć jakieś TMy, jagody do statystyk etc.
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Postprzez Shins » 10 lip 2014, o 17:25

To prawda - w przypadku standardowych pokemonów byłoby to niezbyt przydatne, ale jeśli ktoś złapie np. shiny Feebasa czy innego rara to wtedy ma możliwość obejrzenia po ile poszedł. Tylko wtedy dobrze byłoby dać jeszcze info o poziomie i wartości w hodowli pokemona.
Ludzie! Używajcie znaków przestankowych poprawnie. Przed nimi nie ma przerwy, a po nich jest. Nie na odwrót!

Expie poki do 80 poziomu za PZ lub za Y (zwykłe i shiny), bez ewo przez przedmioty.
Shins

Postprzez Nikkelow » 10 lip 2014, o 17:33

W sumie racja. Pokemon będąc na 30 poziomie z dziczy może mieć inną wartość, niż ten sam pokemon na tym samym poziomie będąc czysty i mieć kilka statystyk z jagód, a z przedmiotami nie ma takiego bawienia się. No nic, miejmy nadzieję, że w przyszłości wyjdzie jakieś rozwiązanie i dla pokemonów ;)
Nikkelow

Postprzez Wiktor Buczik » 10 lip 2014, o 17:37

Według mnie to nie jest zbyt trafiony pomysł. O ile w przypadku graczy, którzy wcześniej nie interesowali się targiem, a dropnie im jakiś przedmiot od wychowawcy może im jako tako pomóc w wycenie, ale w przypadku mniej wartych rzeczy, np. okruchów może to spowodować stagnację deflacji, ponieważ: "Niedawno za tyle poszło, więc i teraz za tyle pójdzie". Jeżeli głównym założeniem jest pomoc nowszym graczom w wycenie, nie miałbym nic przeciwko, ale niestety wszystko ma swoją drugą stronę medalu.
Obrazek
Wiktor Buczik

Postprzez knypek » 10 lip 2014, o 18:28

Nie ogarniam cię...
Przecież nie wprowadziliście tylu rzeczy,które już dawno mieliście zrobić,a już wyskakujesz z nowym pomysłem. Wygląda to tylko na marną próbę pokazania, że coś "robicie".
Na waszym miejscu zająłbym się tym co potrzebniejsze.
knypek

Postprzez heltoden15 » 10 lip 2014, o 19:17

Lel. Popieram up.

Ethelnalen napisał(a):Shadov, niestety nie mamy tak fajnie, żeby spać na pieniądzach.

Oak jest, tyle że wcześniej pochłonął go trochę inny projekt, a teraz ma kilka problemów w życiu.
Owszem, niektóre rzeczy to jest kwestia kilku minut. Ale jest ich dziesiątki, jeśli nie więcej. I też wymagają sprawdzenia, przynajmniej krótkiego.

Za jakiś czas myślę uda się nam zatrudnić dodatkową osobę.

Jest ich dziesiatki, jak nie wiecej. A w efekcie - dokladacie jeszcze wiecej, zeby pozniej narzekac, ze nie macie czasu, aby sie z nimi wyrobic? :lol:
Obrazek
heltoden15

Postprzez Kamilkowa » 10 lip 2014, o 19:31

Zgadzam się z przedmówcami, najpierw zajmijcie się tym, co powinno już dawno być zrobione, a potem zajmujcie się takimi pierdółkami, jak to...
Obrazek

Obrazek
Kamilkowa

Postprzez Bulbi » 10 lip 2014, o 19:35

A Wy już hejtujecie, chłopaki (i kochane dziewczęta! ~~Edit)?! xD

Średnio widzę sens takiej propozycji, gdzie są dziesiątki rzeczy do zrobienia, a do tego ktoś z czerwonych (pewnie Ethel) wspominał, że widziałby zupełnie inaczej zrobiony targ.

Jeśli uda się dojść do takiego momentu, że nowe, banalne w swej prostocie propozycje, będzie można wprowadzać w ciągu miesiąca, to nowe ankiety będą miały sens, wiadomo przecież, że ta propozycja i tak zostanie martwa na dłuuuuuuugi czas.
"Wiesz, że nie kładłeś Hipo czy Vileberta, bo po prostu Ci się klikać nie chciało? xD" ~~ Muchomorek

http://scr.hu/1d0f/gm4hw - z uwagi na niemożność wypowiedzenia się w wątkach :(
Bulbi

Postprzez Ethelnalen » 10 lip 2014, o 20:08

A 4 posty powyżej nie rozumieją kolejny raz po co zakładam takie wątki:
"Zakładam wiec ankietę, żeby się dowiedzieć co myśli o tym reszta społeczności."

Założenie wątku - 5 minut.
Czas założenia wątku wzięty z pracy nad innymi rzeczami do gry - 0 minut.
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Postprzez guglus » 10 lip 2014, o 20:13

Oczywiście, że jestem za. Później taki noobek chce coś sprzedać - niema na targu to wystawi albo 2x drożej albo 2x taniej. Później wejdzie taki drugi noobek, nie wiem ile to jest warte ale jest tylko jedno na targu to kupi 2x drożej, a następnie będzie że push i takie tam pierdoły. Będzie dla każdego przydane, a dla noobków będzie nawet bardzo przydatne ;)
Swoją drogą wprowadźcie jeszcze licytacje na targu ;>
guglus

Postprzez Kamilkowa » 10 lip 2014, o 20:16

Chciałeś się dowiedzieć, co o tym myślą gracze - no to uzyskujesz odpowiedzi.
Skoro Ci tamta nie pasowała, to powiem tyle, że to niczego nie zmieni, bo skoro ludziom ciężko niektóre rzeczy sprawdzić w Pokedexie/na targu/gdziekolwiek, to dalej będzie milion pytań typu 'za ile spszedam krulefski kamjeń????!?!?!?'. Jak dla mnie, to jest bez sensu. Poza tym, Gentleman ma swoją tabelkę z cenami. Chociaż jak już pisałam, niektórym i tam ciężko zajrzeć.
Obrazek

Obrazek
Kamilkowa

Postprzez Wojtek1906 » 10 lip 2014, o 20:20

Jestem na nie i uważam to za zbędne, jest dużo ważniejszych rzeczy do wprowadzenia chodzi mi o ranking,stowarzyszenia,ataki i wiele dobrych propozycji podanych przez graczy a wy nic z tym nie robicie by to wprowadzić i tak naprawdę od wprowadzenia IV gen nic nowego nie zostało wprowadzone a już sporo czasu minęło od tamtej aktualki
Wojtek1906

Postprzez Ethelnalen » 10 lip 2014, o 20:24

Ankieta dotyczy tego pomysłu, nie priorytetu wprowadzania danych rzeczy. Głosowanie na nie "bo są inne rzeczy" jest totalnie bez sensu -.-
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Postprzez Bulbi » 10 lip 2014, o 20:27

Ethelnalen napisał(a):Ankieta dotyczy tego pomysłu, nie priorytetu wprowadzania danych rzeczy. Głosowanie na nie "bo są inne rzeczy" jest totalnie bez sensu -.-

Samo zrobienie tej ankiety w takim momencie jest bez sensu -.-
Skoro gracze uważają, że są inne ważniejsze rzeczy, i wprowadzenie powyższej propozycji, zgodnie z ich priorytetami, może zostać zrealizowane najbliżej w ciągu kilku miesięcy, a może i lat, to, zgodnie z zasadą, że tylko krowa nie zmienia zdania, głosy z tej ankiety, a także obecne komentarze, nie będą miały żadnego znaczenia, a ankietę trzeba będzie przeprowadzić ponownie. Więc po co? -.-

Do tego, nie wiadomo, czy większość z głosujących graczy ciągle będzie grała, więc, naprawdę, takie wyprzedzenie jest raczej bezcelowe, z uwagi na to, że zrealizowanie propozycji nie jest czasochłonne.
"Wiesz, że nie kładłeś Hipo czy Vileberta, bo po prostu Ci się klikać nie chciało? xD" ~~ Muchomorek

Bulbi

Postprzez Wojtek1906 » 10 lip 2014, o 20:31

Bulbi ma racje to po co ta ankieta jest? Nie lepiej wprowadzić ważniejsze rzeczy potem dać ankietę i wtedy się tym zająć? Czy lepiej mieszać tak z tym a ostatecznie i tak nic nowego nie wychodzi do gry
Wojtek1906

Postprzez guglus » 10 lip 2014, o 20:32

Bulbi, Wy chyba nie rozumienie koncepcji wprowadzenia tej ankiety ............
Jak napisał Ethelnalen ankieta dotyczy TEGO POMYSŁU, a nie e nie priorytetu wprowadzenia .... Może i ten pomysł zrobi za 150 lat na samym końcu, ale on chce się dowiedzieć co gracze myślą o samym pomyśle http://online.freeware.info.pl/gry-sieciowe.html , a nie o tym czy są ważniejsze rzeczy.
Naprawdę, wystarczy ruszyć tylko trochę głową, czy to takie trudne ?

Edit:Knypek ...... kolejny który nie umie ruszyć głową :) Myślisz, że zrobił ankiete i oleją wszystko i zaczną to robić ? Moim zdaniem właśnie dobrze robią, że chcą się dowiedzieć co o tym gracze myślą na temat danego pomysły. Zrobią jeden - będą wiedzieć od razu co robić z drugim, a nie, zrobią jeden i dopiero będą się pytać co zrobić, co komu pasuje, co nie. Bez sensu. To co mają zrobić to zrobią, jak Wam coś nie odpowiada to napiszcie do Ethela kto się zna i pomóżcie Oak'owi w robocie. Wasze marudzenie nie pomaga, wręcz przeszkadza, i na pewno nie przyspieszy roboty.
Ostatnio edytowano 13 cze 2016, o 13:28 przez guglus, łącznie edytowano 2 razy
guglus

Postprzez knypek » 10 lip 2014, o 20:36

Po pierwsze, zrobiłeś chociaż cokolwiek z tym planem stowarzyszeń, który do tej pory zaprezentowałeś?
Po drugie, Bulbi ma racje w poście powyżej.
Po trzecie, zamiast robić coś na "zatkanie nas na chwilę", może czas robić kilka mniejszych zmian w miesiącu?
nawet po te 5-6 lekkich modyfikacji, a nie 1 większa raz na rok/pól roku.

Np zmiana godzin night balli, wprowadzenie skupu shiny pokemonów itd. Przecież to nie jest czasochłonne, a pomocne i pokazuje, że cokolwiek robicie.

Wystarczy spojrzeć na ankietę z napojami, kiedy była? Zrobiliście cokolwiek w kierunku tej zmiany?
Jasne że nie..
knypek

Postprzez Bulbi » 10 lip 2014, o 20:45

guglus napisał(a):Bulbi, Wy chyba nie rozumienie koncepcji wprowadzenia tej ankiety ............

Ty chyba nie rozumiesz mojego postu -.-

guglus napisał(a):Jak napisał Ethelnalen ankieta dotyczy TEGO POMYSŁU, a nie e nie priorytetu wprowadzenia

Przecież do tego się odnosiłem. Postaram się jaśniej, to nie będą dokładnie moje myśli, więc pewnie ktoś się przyczepi, ale jak inaczej się nie da...

Jeśli administracja ma zamiar robić tę aktualkę w ciągu miesiąca, to ankieta nie ma sensu, bo i tak ją zrobi. Jeśli ma zamiar zrobić ją w ciągu pół roku, to ankieta też nie ma sensu, bo odejdzie spora część graczy, pojawią się nowi, graczom może zmienić się zdanie, a, jak widać, do starych ankiet mało kto zagląda. Więc, mimo możliwych znacznie odmiennych zdań za pół roku, będziemy oceniać propozycję wg tego, jak jest oceniana obecnie. Co jest dla mnie bezsensem.
guglus napisał(a):Może i ten pomysł zrobi za 150 lat na samym końcu, ale on chce się dowiedzieć co gracze myślą o samym pomyśle, a nie o tym czy są ważniejsze rzeczy.

Jak już się tak bawimy, to za 150 lat aktualnych graczy będzie mało obchodziło, co sobie tam administracja porobi (pewnie już nie Ethel ;D). Więc nie dowodzisz, że ankieta ma sens, wręcz przeciwnie xD

guglus napisał(a):Naprawdę, wystarczy ruszyć tylko trochę głową, czy to takie trudne ?.

Rusz głową i czytaj ze zrozumieniem, to proste ;P

Bulbi

Postprzez pospieszny90 » 11 lip 2014, o 00:08

Co do pomysłu to jestem na nie. Podzielam zdanie Wiktor Buczik. Jeśli chcecie pomóc nowszym graczom to w Pokedexie wpiszcie średnie ceny z ostatniego roku (pół roku, 20 ostatnich transakcji).

Bulbi napisał(a):Jeśli administracja ma zamiar robić tę aktualkę w ciągu miesiąca, to ankieta nie ma sensu, bo i tak ją zrobi. Jeśli ma zamiar zrobić ją w ciągu pół roku, to ankieta też nie ma sensu, bo odejdzie spora część graczy, pojawią się nowi, graczom może zmienić się zdanie, a, jak widać, do starych ankiet mało kto zagląda. Więc, mimo możliwych znacznie odmiennych zdań za pół roku, będziemy oceniać propozycję wg tego, jak jest oceniana obecnie. Co jest dla mnie bezsensem.

Z tego wynika, że bezsensem jest robienie jakichkolwiek ankiet i pytanie graczy o zdanie bo jeśli ma być zrobione w krótkim czasie to i tak będzie a jeśli ma być wprowadzone za jakiś czas to i tak będzie.
pospieszny90

Postprzez MAGNEZUM » 13 lip 2014, o 00:37

Ja uważam że to dobry pomysł ;)
MAGNEZUM

Postprzez Kosmos » 13 lip 2014, o 15:50

Dobry pomysł; może skończyłyby się śmieszne ceny chociażby okruchów słonecznych po < 2kk. Już nie będzie takich rozrzutów :lol:
Kosmos

Postprzez Shins » 13 lip 2014, o 15:59

Śmieszne ceny to są te powyżej 2kk, te do 2kk są rozsądne... :/

Shins

Postprzez Ulrich » 13 lip 2014, o 18:37

Moim zdaniem zbędna rzecz. Ale jeśli jest prosta do zrobienia, to czemu nie.
Ulrich Team:
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek Obrazek
Ulrich

Postprzez Aspiratio » 14 lip 2014, o 01:53

Jedno nie skończone a zabieraja się już za coś nowego :) brawo :)

opcja numer 1 wracaja do tematu
Aspiratio

Postprzez mati38102 » 14 lip 2014, o 20:54

knypek napisał(a):Nie ogarniam cię...
Przecież nie wprowadziliście tylu rzeczy,które już dawno mieliście zrobić,a już wyskakujesz z nowym pomysłem. Wygląda to tylko na marną próbę pokazania, że coś "robicie".
Na waszym miejscu zająłbym się tym co potrzebniejsze.

Racja Popieram
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Moje Poki !!!
mati38102

Postprzez galaksi » 15 lip 2014, o 13:47

Dlamnie spoko
galaksi

Postprzez Pokemon321 » 6 gru 2014, o 14:47