Witamy na forum PokeLife!

Jeśli posiadasz już konto na poke-life.net, wystarczy że zalogujesz się tutaj danymi z gry, a konto na forum zostanie utworzone!

UWAGA: Hasło oraz email po pierwszym logowaniu są osobne i dla forum i dla gry. Jeśli po zalogowaniu na forum zmienisz hasło w grze, na forum nadal będzie stare hasło!

Dział będący miejscem, w którym możesz wyrazić swoją opinię na temat gry - czy to po miesiącu grania czy po roku. Będziemy wdzięczni za przedstawienie Waszych spostrzeżeń na temat gry.

Feedback - Laryska775

Postprzez Laryska775 » 11 lis 2016, o 11:55

Cóż, jakby zacząć... W chwili obecnej brak mi 2 miesięcy do ukończenia 21 roku życia. Pokemony są moim dzieciństwem(Dlatego też płaczę nad nowym regionem Alola... co oni robią z moim dzieciństwem ;__;), nie mam jakiś "wysokich" wymagań co do gry przeglądarkowej. Grałam w różne Poke-gry tego typu i przyznać muszę że ta jest jedną z tych co mnie zatrzymała na dłużej. Gram w poke life od kilku lat? Nie wiem dokładnie od ilu, nie przywiązywałam do tego uwagi. Ale mogę spokojnie stwierdzić że gra rozwija się na dobre. Chociaż ma parę potknięć, nie będę tutaj wazeliną wsmarowywać się w tyłki. Czeka też lekkie lanie za parę błędów. Z góry pragnę przeprosić za filozoficzny i psychologiczny "wykład" a w sumie monolog. Po prostu dużo wiem o ludziach, taka mini-psycholog.

Mimo kilku (a nawet kilkunastu) przerw, ta gra jednak zachęca do powrotu. Nie wiem czym konkretnie, nie ma super eventów, ani nic podobnego. Standardowe punkty akcji/energii jak w większości gier które mają na celu zmuszenia do częstego logowania się. Nie mam pretensji, tak ten typ gry działa. Każdy ma mieć równe szanse. Dotyczy się to oczywiście tych co nie kupują specjalnej waluty. Ale nie o tym. Oczywiście jest to moje prywatne zdanie, a zdań jest tyle ile jest ludzi grających.

Nie udzielałam się na forum, zwykle czytam. Taki tam, typ obserwatora. Dziś jednak pragnę wypowiedzieć się prosto do administracji z którą nie miałam wiele do czynienia. Jedynie... Miły Administrator z Wydrą na profilowym, gdy miałam problem z zaginionymi pokemonami, problem nie został rozwiązany ale nikogo nie winię. Pokemony te nie były nic warte, poza paroma tysiącami u hodowcy. Została zachowana kultura i szacunek (czego - bez obrazy - się nie spodziewam po grach tego typu, więc miłe wrażenie). Forum jest zadbane, dużo przyjemnie wyglądających grafik zanim się kliknie w odpowiedni temat, także miło się tu wchodzi.
- Tylko brakuje mi oddzielnego tematu związanego z eventami, żeby gracze mogli podyskutować o wydarzeniach specjalnych podczas eventu. Kiedyś przez rok byłam moderatorem forum i miałam dosyć dobry kontakt z administratorem forum i dodanie pod-tematu nie było problemem, nie wiem jak tu. Mam nadzieję że można to wstawić, dużo roboty by nie było (Tak myślę), tak między "Konto i Osiągnięcia" a "Inne". -

Co do czatu gry, nie bywam tam. Od kiedy zostało to wprowadzone, zajrzałam tam tak naprawdę może z 3 razy. Z czego raz się zapytałam o cenę jakiegoś pokemona. Bez echa. Nie jestem specjalnie towarzyska, gram dla pokemonów tutaj, nie dla ludzi. Więc ludzi nie mogę ani pochwalić, ani zganić. A co do samego wyglądu czatu i działania. Podoba mi się to że by wejść na czat, należy kliknąć w przycisk "Zaloguj". Lub tylko ja tak mam, to się bardzo cieszę.

Co do pokedexu, bardzo ładnie zrobiony, tylko niektóre linki nie przekierowują poprawnie. I pojawia się przez wszystkich kochany "nieznany tytuł" lub coś w tym stylu. Ostatnio była szukana osoba jako pomoc z pokedexem, nawet miałam ochotę się zgłosić. Tylko programowanie stało mi na drodze a to był największy minus. Nie jestem dobra od strony technicznej, prędzej ocenie i kreatywności co jak ładnie powinno wyglądać. Błędy z przekierowywaniem do pokedexu to mogę komuś pisać prywatnie jak się skąd nie można dostać. Dosyć sporo sprawdzam, z czystej ciekawości kto co jak opisał (Sama kiedyś robiłam pokedex, chyba to już coś w stylu zboczenia zawodowego). Tak czy siak, pokedex wizualnie jest przyjemny dla oka, chociaż zmieniłabym kilka szczegółów, lecz to raczej już mój gust. Wszystko jest ładnie, mogę pochwalić.

Teraz trudniejsza rola, sama gra. Aczkolwiek zanim do niej dojdę... eventy. Lub po polsku, wydarzenia. Jak kto woli. Eventy trudne nie są, lecz pewne kwestie pozostają niezmienne. Najwięcej skorzystają na nich typowi "p2w" rozwinięcia chyba nie muszę rozwijać. Chociaż na wszelki wypadek... "pay to win". Potwierdza to ostatni event z okazji Helloween. Mogę się także mylić, zwykły "f2p" ("free to play") także może posiadać sporo wiśniówek lub innych napojów zachomikowanych podczas poprzednich eventów. Jednak najlepszy dla mnie i zapewne jeden z gorszych dla wielu. Był także event Halloweenowy, lecz parę lat temu. 10 dyń dziennie do zdobycia, przez 12 dni? Więc każdy kto mógł się zalogować jakieś 3-4 razy przy średnim szczęściu miał szansę na zdobycie najlepszego przedmiotu. Rozumiem że eventy mają być różnorodne i nigdy nie zadowoli się wszystkich. Zawsze ktoś będzie narzekał że nie zdobył (Jak tutaj był Shiny Eevee) wymarzonego pokemona. Myślę że tutaj administracja mogłaby współpracować trochę z graczami. Podsunąć pomysł na event a ludzie wysypali by miliony pomysłów, oczywiście ostatnie zdanie i tak należy do administracji. Lecz gracze będą mieć jakiś wkład, może nawet jakieś małe upominki w postaci kilku ultraballi jako "podziękowanie" za pomysł który zostanie wzięty pod uwagę.

Właśnie zdałam sobie sprawę że jest tego mnóstwo, a miało być to tylko kilka zdań, ehh. Ale gratuluję dojścia aż tutaj.

A teraz wisienka, gra sama w sobie. Jest wiele rzeczy które mi się podoba i wiele które niezbyt. Jak każdemu. Osobiście, podoba mi się opcja z punktami akcji, z jednej strony uzależnia a z drugiej zmusza do przestania bo... nie ma co robić. Przez co można ruszyć tłusty (lub kościsty, bądźmy realni) tyłek z krzesełka. Kilka ukrytych humorów także jest fajne. Lecz trzeba pamiętać że co za dużo to nie zdrowo. Osobiście zawiodłam się na przedmiotach z zadań. Nie za ich obecność, lecz działanie. Wiem że to nie jest stara gra na GameBoy'a i nie oczekuję że będzie. Ale chyba przedmiot "do trzymania" pokemon ma "trzymać" a nie mieć "aktywny" przez X godzin. Nawet jeśli pewne ruchy mają być lepsze o 1% lecz na stałe. To jest to warte. I można własny RolePlay uskutecznić. Dając np takiemu Luxray'owi (Kocham Cię moje elektryczne skarbie <3) krysztal i pomyśleć że ma obrożę ze ślicznym kryształkiem. Eckhem... wróćmy do tematu. Poza przedmiotami, po powrocie do gry trochę miałam dosyć milionowej ilości przeróżnych płytek, kryształów i innych dupereli. Ale kto jak woli i tak ich nie użyję. Zawsze będzie to "kiedyś się przyda". Każdy jest inny, prawda? Przedmioty poszły, punkty akcji także, teraz dzicze. Do nich nic nie mam. Chociaż przydało by się kilka neutralnych zdarzeń które mogą rozśmieszyć gracza i nawiązywać do anime. Lub nawet dające minimalne korzyści jak np. "Podczas wędrówki wzdłuż górskiego strumyka, dostrzegasz cień na wodzie. Spoglądać w górę i widzisz zarys wielkiego ptaka szybującego między chmurami. Po zmrużeniu oczu orientujesz się że to Ho-oh. Masz wrażenie że to będzie dobry dzień." I dostaje się jakiś bonus typu "Czujesz szczęście" które może mieć jakieś zastosowanie, lecz nie musi. Gracze są kreatywni, napewno byłoby milion tekstów do wszystkich dziczy. A o rzadkości każdej z nich to już sami zadecydujecie. (Do głowy też mi przyszło coś z "przypadkowym nadepnięciem liścia oddisha podczas wędrówki po lesie" bo oddishe chowają się w ziemi i widać im tylko liście, więc oddish może przestraszyć trenera i w skutek czego pokemony mogą stracić przywiązanie, jeśli pragniecie tego więcej, moja głowa jest pełna takich tekstów) Znów odbiegam od tematu, ehh... To chyba tyle jeśli chodzi o ocenę osobistą.

Administracjo, mam nadzieję że feedback'i pomagają wam i zachęcają do dalszej pracy. Liczę że ta gra, szybko się nie skończy ^ ^

Pozdrawiam serdecznie, Laryska775
Laryska775

Powrót do Feedback