Witamy na forum PokeLife!

Jeśli posiadasz już konto na poke-life.net, wystarczy że zalogujesz się tutaj danymi z gry, a konto na forum zostanie utworzone!

UWAGA: Hasło oraz email po pierwszym logowaniu są osobne i dla forum i dla gry. Jeśli po zalogowaniu na forum zmienisz hasło w grze, na forum nadal będzie stare hasło!

Cotygodniowe posty na temat PokeLife oraz postępu aktualizacji.

Tygodnik PokeLife #41

Postprzez Nyalina » 11 cze 2017, o 21:20

Piter Pit
Zdjęliśmy uprawnienia administratora dla tego członka zespołu, nie oznacza to, że rezygnujemy z kooperacji z nim, będzie to teraz bardziej współpraca zewnętrzną. Robimy to, by nie mylić graczy.

Drugi nabór
Otworzyliśmy drugi nabór na moderatorów czatu. Zapraszamy chętne aktywne osoby do zapoznania się z wątkiem Tutaj

Klasyfikacja Ogólna
W zakładce Liga -> Ranking (klasyfikacja) możecie sprawdzić swoją (i innych) pozycję w tym sezonie. Dodaliśmy opcję wyszukiwania po loginie pozycji danego gracza, więc łatwo będziecie mogli sprawdzić gdzie, kto się znajduje. Domyślnie ranking otwiera się na stronie na której wy się znajdujecie (o ile bierzecie udział w lidze).

Antyustawki
Tak jak zapowiadaliśmy w poprzednim tygodniku, od tego tygodnia (12 czerwca) w profilu gracza będzie można zobaczyć jego reprezentację.

Jeśli chodzi o pozostałe zmiany to przyznajemy, że trochę za późno zabraliśmy się za system antyustawkowy. Sądziliśmy, iż nasze rozwiązanie będzie dobre, jednak wynikło w związku z nim zbyt dużo kontrowersji. Dlatego zrobimy to w następujący sposób: wypuścimy aktualizację stowarzyszeń, rozwiążemy sprawę antyustawek, by była gotowa na następny sezon. Osobiście dopilnuję, byśmy zajęli się tym odpowiednio wcześniej. Czyli ten sezon zostawiamy bez zmian, by przebiegł jednolicie.

Stowarzyszenia
Skończyliśmy grafiki wszystkich budynków, które wejdą do gry wraz z aktualizacją stowarzyszeń. Zajęliśmy się sprawdzaniem i poprawą błędów w systemie budowania obiektów.

Zdarzenia w dziczy
Zapraszamy do tego wątku: viewtopic.php?f=42&t=79337

Pytania i odpowiedzi
Kiedy ta zmiana nicku bedzie w koncu dostepna

Razem z innymi nowościami po (nie bezpośrednio) aktualizacji stowarzyszeń.
Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Nyalina

Re: Tygodnik PokeLife #41

Postprzez luk10 » 11 cze 2017, o 21:28

Co wyście zrobili z tą klasyfikacją? Nie lepiej było dać punktacje po prawej, a [Stow.] i nicki graczy zaraz obok pozycji? :P
Obrazek
luk10

Postprzez mateo1606 » 11 cze 2017, o 21:36

Czy dobrze są obliczane punkty za obecny ranking?
Czy jest jakiś błąd?
mateo1606

Postprzez Poky1422 » 11 cze 2017, o 21:40

Nyalina napisał(a):

Antyustawki
Tak jak zapowiadaliśmy w poprzednim tygodniku, od tego tygodnia (12 maja) w profilu gracza będzie można zobaczyć jego reprezentację.

MAJA?:D
Poky1422

Postprzez Coolio » 12 cze 2017, o 03:34

Osoby piszace 'antyustawki' w ogole orientuja sie na czym polega ustawka? Swietnie ze daliscie wglad do pokow i alfabetycznie podaliscie ich ataki ale pokazujac poki w losowej kolejnosci nie zmieniliscie absolutnie nic. Nadal trzeba walczyc w kooperacji by poznac kolejnosc pokemonow przeciwnika i wtedy sie pod niego ustawic... Serio pojechaliscie xD
Coolio

Postprzez OlikO1 » 12 cze 2017, o 07:33

Ale za to widac jakie fajne koksy sa na pierwszych miejscach.
Czy zostanie rozwiazany problem wystawiania pokow na targu gdy w magazynie jest 1500 bo chcialem brac wiekszy ale jak go zapelnie to rozsadzi mi kompa...?
A kiedy mi poka naprawicie? To juz tylko 15 miesiecy czekam. Mam zrobic dotacje czy co?!
Czy dawno nie widziane licytacje administarcji zagoszcza jeszcze w grze?
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
OlikO1

Postprzez persia » 12 cze 2017, o 08:43

1. Czy macie zamiar wprowadzić coś takiego jak podmiana drużyny(taka zapasowa jakby i jednym kliknięciem zamienimy pokemony sobie)? [Nie piszcie komentarzy jak nie wiecie o co chodzi] Dla zainteresowanych mogę wyjaśnić.
2.Może jakieś kliknięcie przy karmieniu całej drużyny przysmakami czy jagodami?
3.Co do tych maści leczniczych to może dajcie jakiś efekt dodatkowy(jakiś minimalny przyrost przywiązania czy coś) bo jak na razie to większość osób leczy w centrum albo czerwonymi jagodami a to zajmuje miejsce w plecaku.
4. Takie pomysł ode mnie aby w hodowli wyświetlały się tylko pokemony złapane z ostatnich np. 2-7 dni bo jak dzisiaj tam byłem to trochę się ładuje te 1000 pokemonów i iść na sam dół aby przenieść tego jednego czy 5 pokemonów trochę zajmuję.
5.Najbliższy event?
persia

Postprzez Qkamykp » 12 cze 2017, o 10:33

OlikO1 napisał(a):Ale za to widac jakie fajne koksy sa na pierwszych miejscach.
Czy zostanie rozwiazany problem wystawiania pokow na targu gdy w magazynie jest 1500 bo chcialem brac wiekszy ale jak go zapelnie to rozsadzi mi kompa...?
A kiedy mi poka naprawicie? To juz tylko 15 miesiecy czekam. Mam zrobic dotacje czy co?!
Czy dawno nie widziane licytacje administarcji zagoszcza jeszcze w grze?

Jakiś czas temu napisałem propozycje na forum na temat targu tylko jakos nikt go nie zaakceptował.
Chodziło o to żeby dodać możliwość wyboru która grupa z rezerwy ma pokazywać się na targu więc wszystkie póki które chcemy sprzedać dajemy do tych grup i tylko one będą widoczne w tamtej zakladce. Zamiast tysiąca będzie ich kilkanaście więc zakladka nie będzie zamulać.
ObrazekObrazek ObrazekObrazekObrazekObrazek
Qkamykp

Postprzez moko980 » 12 cze 2017, o 22:12

Czy zamierzacie dać więcej opcji do szukacza? Można zrobić tak samo jak z Wydarzeniami w dziczy, że ludzie będą się zgłaszać, aby podzielić się swoim pomysłem.
Zarejestruj się w liku poniżej, a otrzymasz dużo możliwości ode mnie

Link: http://poke-life.net/rejestracja.php?polec=672205
MÓJ POLECONY: werqex i jeszcze ktoś
The Best Team moko980
moko980

Postprzez Haxiu » 15 cze 2017, o 20:45

Witam,

ja chciałem tutaj poruszyć troszeczkę inną kwestię.
Chodzi mi o propozycję z tego tematu:
https://pokelife.pl/forum/viewtopic.php?f=31&t=41897

Wczoraj miało miejsce wydarzenie "Deszcz meteorów". Jak zwykle pokusiłem się na ich pozbieranie, ale to nie jest już to samo co kiedyś. Rynek jest przesycony. A kolejni gracze chcąc coś zarobić obniżają dalej ceny okruchów i nie tylko okruchów, tyczy się to przedmiotów od wychowawcy czy pokemonów shiny (pospolite shiny trudno nawet za 10 PZ sprzedać...).
Prowadzi to do tego, że jeśli znajdziemy nawet 4 okruchy, to jest już obecnie duża szansa, że lepiej by się opłacało chodzić z modułem trenerów.

Sądzę, że warto się ponownie pochylić nad ową propozycją i wprowadzić jakiegoś Pana "Złomka", który skupi shiny pokemony za pewną minimalną cenę, ale taką dość znośną i podobnie z przedmiotami np. okruchy.

Dawno temu jak jeszcze grałem w pewną grę, o której było głośno w TV przez akcję z krzesłem ;), dochodziło do podobnych absurdów. Przedmioty były sprzedawane za półdarmo, byle cokolwiek zarobić. Wówczas włodarze gry wysłuchali graczy i wprowadzili NPCa, który skupował sporą ilość przedmiotów, może nie za wysoką cenę, ale dość przystępną i sądzę, że to się sprawdziło.

Jak ktoś chciał więcej pieniążków, to czekał i wystawiał na targu, jak liczyła się szybkość, leciał do NPC.

To tyle, dziękuję.

Pozdrawiam
Haxiu
Moja drużyna: :)
Haxiu

Postprzez Shins » 16 cze 2017, o 00:02

Nyalina napisał(a):Antyustawki
Tak jak zapowiadaliśmy w poprzednim tygodniku, od tego tygodnia (12 czerwca) w profilu gracza będzie można zobaczyć jego reprezentację.

Jeśli chodzi o pozostałe zmiany to przyznajemy, że trochę za późno zabraliśmy się za system antyustawkowy. Sądziliśmy, iż nasze rozwiązanie będzie dobre, jednak wynikło w związku z nim zbyt dużo kontrowersji. Dlatego zrobimy to w następujący sposób: wypuścimy aktualizację stowarzyszeń, rozwiążemy sprawę antyustawek, by była gotowa na następny sezon. Osobiście dopilnuję, byśmy zajęli się tym odpowiednio wcześniej. Czyli ten sezon zostawiamy bez zmian, by przebiegł jednolicie.

Jedynie pogratuluję rozwiązania. To co wprowadziliście pomaga tylko ustawiającym się w dużych stowach. Żeby pokazywanie teamu miało ręce i nogi i wyrównało szanse to poki powinny być pokazane w kolejności ustawienia w reprezentacji a nie po ID - teraz tylko pomogliście tym, którzy się ustawiali w grupach a utrudniliście tym, którzy nie mieli wsparcia kolegów...
Ludzie! Używajcie znaków przestankowych poprawnie. Przed nimi nie ma przerwy, a po nich jest. Nie na odwrót!

Expie poki do 80 poziomu za PZ lub za Y (zwykłe i shiny), bez ewo przez przedmioty.
Shins

Postprzez Rehki » 16 cze 2017, o 00:22

czy mozna prosic o dokladne wytlumaczenie w nastepnym tygodniku zasad punktowania w lidze, czy bardziej sie oplaca 0:0 czy 1:1 i takie tam 1:0/2:0 itd
Obrazek
Zapraszam do rejestracji z mojego linku polecającego http://poke-life.net/rejestracja.php?polec=369064 w zamian otrzymacie moja pomoc w grze ;)

Expie pokemony na zamówienie.
Rehki

Postprzez Nyalina » 16 cze 2017, o 18:37

Muszę was przeprosić, gdyż w tym tygodniu tygodnika nie będzie. Niestety mam duże problemy w życiu prywatnym i nie jestem w stanie wypełnić wydania tymi kilkoma drobiazgami które miałam czas zrobić.
Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Nyalina

Postprzez shaxiliver » 16 cze 2017, o 19:26

Haxiu napisał(a):Witam,

ja chciałem tutaj poruszyć troszeczkę inną kwestię.
Chodzi mi o propozycję z tego tematu:
https://pokelife.pl/forum/viewtopic.php?f=31&t=41897

Haxiu

viewtopic.php?f=24&t=76196&p=631894#p631894

Pozdro
The true warrior fights not because he hates the people in front of him, he fights because he is loyal to those behind him
shaxiliver

Postprzez Qkamykp » 16 cze 2017, o 19:31

Juz wolę jak jest marny niż jak nie ma go wcale no ale dobra nie tego chciałem sie czepić. Z tego co napisałaś wynika że tylko ty coś robiłaś więc rozumiem że Oak zrobił sobie wolne i aktualki nie ma co się spodziewać w terminie. Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić. :o)
Qkamykp

Postprzez Haxiu » 16 cze 2017, o 21:15

https://pokelife.pl/forum/viewtopic.php?f=24&t=76196&p=631894#p631894

Pozdro

Tego tematu też szukałem, dziękuję za przypomnienie. :)
Moja drużyna: :)
Haxiu

Postprzez Qkamykp » 17 cze 2017, o 23:51

W ogóle to trzeba było wprowadzić te od dawna zaplanowane HMy które świetnie nadają się do wykorzystania w zdarzeniach w dziczy. Sprawa HMów by się rozwiązała a i przy tworzeniu zdarzeń byłoby więcej opcji do wymyślenia i ogólniej wyszłoby to ciekawiej. :o)
Qkamykp

Postprzez Lidia2 » 20 cze 2017, o 12:05

A ja jestem zszokowana...
Jakiś czas temu była walka, że nie można pokazać graczom nicków ludzi, którzy zarejestrowali się z ich poleconych. Bo niby ochrona danych osobowych... No... to jak walczyliście Admini o tą ochronę, to czemu dajecie możliwość podejrzenia poków jakie kto ma wraz z atakami do tego (i w tej kolejności w jakiej są wykonywane)... to troszkę żałosne zagranie... W tym momencie ochrona została złamana...
Lidia2

Postprzez Shins » 20 cze 2017, o 12:08

Lidia2 napisał(a):A ja jestem zszokowana...
Jakiś czas temu była walka, że nie można pokazać graczom nicków ludzi, którzy zarejestrowali się z ich poleconych. Bo niby ochrona danych osobowych... No... to jak walczyliście Admini o tą ochronę, to czemu dajecie możliwość podejrzenia poków jakie kto ma wraz z atakami do tego (i w tej kolejności w jakiej są wykonywane)... to troszkę żałosne zagranie... W tym momencie ochrona została złamana...

A co ma piernik do wiatraka? Dane poków nie są Twoimi danymi osobowymi...
Ludzie! Używajcie znaków przestankowych poprawnie. Przed nimi nie ma przerwy, a po nich jest. Nie na odwrót!

Expie poki do 80 poziomu za PZ lub za Y (zwykłe i shiny), bez ewo przez przedmioty.
Shins

Postprzez Nikkelow » 20 cze 2017, o 18:49

Nick w grze internetowej też nie jest Twoimi danymi osobowymi, a jednak jest ukryty.
ObrazekObrazekObrazek
Nikkelow

Postprzez Rikaru » 20 cze 2017, o 18:55

Kiedy można oczekiwać listy osób wybranych na nowych moderatorów?
Rikaru

Postprzez DragonMaster » 20 cze 2017, o 22:58

Czy w tym tygodniu wystartują otwarte testy aktualizacji stowarzyszeń ?

Kiedy będzie następny tygodnik ?
DragonMaster

Postprzez 19martinka88 » 21 cze 2017, o 13:55

Lidia2 napisał(a):A ja jestem zszokowana...

ataki są pokazane alfabetycznie, a nie w kolejności jakiej są używane, najwyraźniej masz ustawione ataki na pokach w ten sam sposub co na podglądzie.
Obrazek
19martinka88

Postprzez Grzesiu111 » 23 cze 2017, o 19:07

Witam!
Zyje ktoś w Centrum Pomocy? Nie wiem gdzie to napisać, wiec piszę tu.
Grzesiu111

Postprzez Wojtek1906 » 23 cze 2017, o 22:23

Będzie tygodnik dziś czy dopiero w ndz?
Wojtek1906

Powrót do Tygodnik PokeLife