Witamy na forum PokeLife!

Jeśli posiadasz już konto na poke-life.net, wystarczy że zalogujesz się tutaj danymi z gry, a konto na forum zostanie utworzone!

UWAGA: Hasło oraz email po pierwszym logowaniu są osobne i dla forum i dla gry. Jeśli po zalogowaniu na forum zmienisz hasło w grze, na forum nadal będzie stare hasło!

Cotygodniowe posty na temat PokeLife oraz postępu aktualizacji.

Tygodnik PokeLife #72

Postprzez Ethelnalen » 3 sie 2018, o 16:58

Hala Wyzwań powróci do gry! Na stałe!

Już nie mogłem dłużej czekać z informacją o tym, nad czym obecnie pracuje abyście i Wy mogli to zobaczyć i podzielić się swoimi opiniami. Hala Wyzwań w końcu powróci w większej i ulepszonej formie, a z nią wiele innych ciekawych elementów! Szykujcie się już powoli na największą aktualizację w tym roku.

Zacznę od małego przedstawienia:
https://imgur.com/a/YEUsoXh

Czym będzie Hala Wyzwań?
- Okresowym, autonomicznym eventem, który będzie rozpoczynał się w piątki co 2 tygodnie i trwał będzie cały weekend.
Z jakich elementów się składa?
- Są to głównie dwie rzeczy - Typ Wyzwania, określający na czym polega cała zabawa oraz Modyfikatory/Ograniczenia, czyli dodatkowe efekty, które będą się zmieniać co Wyzwanie
Co to Wyzwania i ile ich będzie?
- Wyzwania to np. te dwa przedstawione na screnach - Ocena Sytuacji i Mistrzostwa Taktyczne. Możecie o nich myśleć jak o "mini eventach". Planujemy aby było ich co najmniej 12, obecnie rozpisane mamy 8, a zrobione 2.
Czym są modyfikatory?
- Będą losowane do każdego z Wyzwań. Zawsze będzie modyfikator ograniczający ilość treningów. Inne mogą wystąpić losowo. Niektóre z nich to te przedstawione na screenach. Są to zarówno modyfikatory wymagające dostosowania składu i Pokemonów, jak i takie, które niekoniecznie mają wpływ na walki ale udziwniają samo Wyzwanie.
No już starczy, co z nagrodami?
- Póki co mogę napisać tylko tyle, że będą.
Jakie będą wymagania/koszty brania udziału?
- Różnie zależnie od Wyzwania. W niektórych będziecie musieli leczyć Pokemony, w innych nie. Koszt w Yenach może być jednorazowo przy dołączaniu do Wyzwania, a samo branie udziału będzie kosztowało co najwyżej kilka PA.

Na razie chyba tyle informacji musi Wam wystarczyć. To duży dodatek, który mamy nadzieję da Wam wiele zabawy. Razem z nim najprawdopodobniej wejdzie też kilka mniejszych rzeczy, ale to też później.

Pozostaje oczywiste pytanie, kiedy to skończymy? Ciężko określić, na razie zrobiłem 2 Wyzwania. W teorii następne powinny pójść szybciej bo mam już opracowany szkielet ale pamiętajcie, że to jak robienie kilkunastu eventów. Do tego dojdą jeszcze nagrody, automatyzacja losowania i kończenia Wyzwań oraz wiele mniejszych rzeczy. Myślę, że jeszcze co najmniej miesiąc to zajmie. Rozważamy jednak zrobienie na start mniejszej ilości wyzwań, np. tylko 4, dopracować wszystko i wypuścić. I zanim te 4 wyzwania się odbędą, dokończyć pozostałe.
Wolałbym zrobić wszystko na raz pracując samemu to oznacza, że nie będzie wtedy aktualizacji w grze przez kolejny miesiąc lub dwa, co pewnie by Was zanudziło.

W każdym razie to tyle! Komentujcie, sugerujcie i wszystko.

Planowane aktualizacje

Obecnie pracujemy nad:
- Hala Wyzwań jako stały element gry - jeśli ktoś liczył na basen dla Wydr no to musi obejść się smakiem
- grafiki shiny Kalos
Co jest zaplanowane na następne aktualizacje:
- aktualizacja regulaminu (kiedy będzie się dało)
- kilka technicznych zmian w kwestii emaili (kiedy będzie się dało)
- loteria wakacyjna

Pytania i odpowiedzi

Gram od niedawna, co to ta Loteria Wakacyjna?
- W skrócie, wielkie rozdawanie Nagród. Każdy może się za dawno zapisać i jeśli mu się poszczęści otrzymać jedną z dziesiątek nagród - od Cherishballi czy Napojów po najrzadsze Pokemony. Oczywiście głównych nagród jest jedynie kilka.
Kiedy nowy region?
- Nie wcześniej niż na koniec roku.
Kiedy stowarzyszenia?
- Nie wcześniej niż po Hali Wyzwań.
Kwantowy administrator PokeLife - żadnych spraw mnie nie zgłaszać.
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Re: Tygodnik PokeLife #72

Postprzez Shins » 3 sie 2018, o 17:08

No powiem, że na pierwszy rzut oka wygląda całkiem spoko. Fajnie, jakby można było wygrać np. rzadkie cukierki itp. Tylko jedna rzecz mnie zastanawia - skąd na to wszystko brać PA? xD Bo przy takiej Hali to przez 2-3 dni można fulla wrzucić, jeśli forma będzie wymagała ich zużywania.
Ludzie! Używajcie znaków przestankowych poprawnie. Przed nimi nie ma przerwy, a po nich jest. Nie na odwrót!

Expie poki do 80 poziomu za PZ lub za Y (zwykłe i shiny), bez ewo przez przedmioty.
Shins

Postprzez Qkamykp » 3 sie 2018, o 17:22

Czy w loterii będą nagrody typu 1 pokeball albo jajo pokemona czy coś podobnego? Brakuj takich nagród gdzie się można cieszyć że się wygrało coś bezwartościowego. :o)
Oby się nie okazało że hala będzie miała masę błędów które będą wychodziły w trakcie i potem będą niesprawiedliwe wyniki. Czy w hali będzie ograniczenie co do ilości wyzwań które może rzucić każdy gracz?
Qkamykp

Postprzez Mathi0512 » 3 sie 2018, o 17:32

Pytanie odnośnie Hali wyzwań.

Czy będzie ona podzielona na poziomy czy wszyscy wrzuceni do jednego worka?
Mathi0512

Postprzez Nikkelow » 3 sie 2018, o 17:58

Ej, ale ja chciałam basen dla wydr :/ Teraz to marzenie legło w gruzach :( Co do Hali to nie spodziewałam się, że to będzie ona, ale przynajmniej będzie też co robić w weekendy, czekam na więcej informacji :)

PS: Literówka w odpowiedzi na pytanie o wakacyjnej loterii, zamiast "darmo", jest "dawno".
Nikkelow

Postprzez w00jtus » 3 sie 2018, o 18:42

Ta hala to chyba z halą za dużo wspólnego nie ma. Nie lepiej było nazwać to po prostu inaczej, a nie wywracać wszystko do góry nogami?

Skoro to ma wyglądać jak wygląda to jaki element zamierzacie wprowadzić do gry żeby w grze pojawiały się nowe pół legendy/ niedostępne poki shiny bo raczej rozdawać ich co 2 tygodnie to nie będziecie.

Rozumiem, że niektóre poki powinny być rzadkie i nie powinny być dla każdego na wyciągnięcie ręki, ale fajnie by było żeby chociaż co jakiś czas można było je zdobyć, a tu ostatnia okazja była chyba z ostatnią halą 2,5 roku temu? Nie liczę oczywiście ligi gdzie góra niewiele się zmienia i i tak już jest lata świetlne treningu przed innymi i nagrody za top 3 zgarnie ktoś z pierwszej 5-tki 6-tki.

To samo tyczy się legend. W czym problem żeby je wprowadzić ? Szkoda było je wprowadzać do dexa skoro pojawiły się tylko raz jako dowcip prima aprylisowy.

Definitywnie gra zmierza w jakimś niezrozumiałym dla mnie kierunku -_-^
Obrazek
w00jtus

Postprzez MistrzM » 4 sie 2018, o 13:37

Adminie,

co to znaczy "najrzadsze Pokemony"? Shiny? Skamieliny? Niedostępne jak Unown? Na Lendarne nawet nie liczę. Jak zgaduję szansa na Pokemona będzie wynosić 0,0000001% ? I kiedy to będzie? Czy będzie darmowa? Ile nagród będzie można zdobyć?
MistrzM

Postprzez Gromash » 4 sie 2018, o 13:48

Masz tu rozpiskę nagród z 2016 roku kiedy się loteria ostatnio odbyła (chyba). https://pokelife.pl/pokedex/index.php?t ... cyjna_2016

Nie wiem czy takie same nagrody będą, ale da ci jakiś obraz czego mniej więcej się można spodziewać
Gromash

Postprzez BlankTHC » 5 sie 2018, o 08:37

Czekałem na hale od ostatniej xD teraz gdy porzuciłem gre hala wraca, nie ma to jak okazjonalnie zajrzeć do gry i dowiedzieć sie ze nie potrzebnie zmarnowało sie 3lata na czekanie
Jak to mawia sie w takich przypadkach lepszy [wulgaryzm] w dupe niż kula w łeb
Tak moge podsumowac dzialanie adm co do hali i samej ligi gdy jeszcze grałem a moj przypadek nie jest odosobniony
Obrazek
BlankTHC

Postprzez pandaqus » 5 sie 2018, o 11:58

nareszcie hala wyzwan jej
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
pandaqus

Postprzez Coolio » 5 sie 2018, o 15:00

Nie o taka hale wyzwan nic nie robilem! :o) Ale ta tez wydaje sie spoko.
W jaki sposob bedzie wygladalo obnizanie statystyk? Czy ruchy KO beda dostepne w hali? (Typujac wynik bedzie sie typowalo wtedy czy trafi czy nie a nie ktory pok jest mocniejszy :D)
Ostatnio edytowano 6 sie 2018, o 01:26 przez Coolio, łącznie edytowano 1 raz
Coolio

Postprzez Rehki » 5 sie 2018, o 23:11

Bedzie promo na nne? bo cos kiedys bylo wspominane?
Wyrobisz sie z loteria do konca wakacji?
Obrazek
Zapraszam do rejestracji z mojego linku polecającego http://poke-life.net/rejestracja.php?polec=369064 w zamian otrzymacie moja pomoc w grze ;)

Expie pokemony na zamówienie.
Rehki

Postprzez Shins » 6 sie 2018, o 15:25

A co z zapowiedzianymi kiedyś wydarzeniami z wyborem akcji z zeszłego roku? Został do tego ktoś wybrany? Cokolwiek z tym robicie, czy projekt ostatecznie zapomniany i porzucony?
Ludzie! Używajcie znaków przestankowych poprawnie. Przed nimi nie ma przerwy, a po nich jest. Nie na odwrót!

Expie poki do 80 poziomu za PZ lub za Y (zwykłe i shiny), bez ewo przez przedmioty.
Shins

Postprzez Qkamykp » 6 sie 2018, o 16:37

Shins napisał(a):A co z zapowiedzianymi kiedyś wydarzeniami z wyborem akcji z zeszłego roku? Został do tego ktoś wybrany? Cokolwiek z tym robicie, czy projekt ostatecznie zapomniany i porzucony?

No przecież z tego nic nie wyszło. Ktoś był wybrany ale chyba olał sprawę a potem zamiast szukać dalej sposobu na to poszło to w kąt jak wiele innych naobiecywanych rzeczy. :o)
Qkamykp

Postprzez Coolio » 7 sie 2018, o 02:19

Qkamykp napisał(a):
Shins napisał(a):A co z zapowiedzianymi kiedyś wydarzeniami z wyborem akcji z zeszłego roku? Został do tego ktoś wybrany? Cokolwiek z tym robicie, czy projekt ostatecznie zapomniany i porzucony?

No przecież z tego nic nie wyszło. Ktoś był wybrany ale chyba olał sprawę a potem zamiast szukać dalej sposobu na to poszło to w kąt jak wiele innych naobiecywanych rzeczy. :o)

A to nie byl aby jeden z tych pomyslow po ktorym koci technik ograniczyla swoje wplywy a Siara ktora miala robic cokolwiek poszla na chorobowe? Z tego co wiem to nic z tamtego okresu nie zostalo wprowadzone (i juz raczej nie zostanie) :mrgreen:
Coolio

Postprzez Qkamykp » 7 sie 2018, o 12:38

Z tego co pamiętam to wszystko było już po tym jak Saira została wykreślona z pl. Tylko nie bardzo chce mi się szukać i sprawdzać. Tutaj głównie jest winna osoba która się zgłosiła i wygrała. Administracja zadowalającej odpowiedzi na tego typu pytania i tak nie udzieli więc możemy tylko gdybać. :o)
Qkamykp

Postprzez Ethelnalen » 7 sie 2018, o 13:13

Ja nic ze zdarzeniami nie robiłem poza eventami.

Plus nadal jestem tej samej opinii co ponad rok temu - zdarzenia są fajne ale aby nie zamieniły się w coś co tylko przeszkadza i nudzi, musiałoby ich być zrobione po kilkanaście na każdą Dzicz. Dodajcie że każde musiałoby mieć te 2 opcje co najmniej i 2 różne rezultaty, pomnóżcie razy wszystkie Dzicze i Regiony. I macie masę roboty w zamian za znikomy efekt - bo po pierwszych kilku dniach już będziecie znać zdarzenia w Dziczach do których najczęściej chodzicie.

Także gdybyśmy mieli więcej osób, można by jedną oddelegować do tego. Ale póki jestem tylko ja i Nyalina, to zwyczajnie nie ma szans żebyśmy znaleźli na to czas. Bo samo opisanie zadań to już sporo wysiłku, a trzeba je jeszcze oskryptować (w końcu nie chcielibyśmy aby każde było identyczne) i posprawdzać.
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Postprzez MalaK » 7 sie 2018, o 16:14

Te zdarzenia może niech zostaną tylko na eventowe dzicze.

Wprowadzenie ich normalnie do gry będzie fajne tylko na początku, gdy rzeczywiście wprowadzi jakieś urozmaicenie. Maks po miesiącu klikania większość będzie znała je na pamięć i tylko będą irytować, i zabierać dodatkowy czas.
ObrazekObrazek
MalaK

Postprzez Saiseiya » 7 sie 2018, o 17:49

Unlucky ta Hala Wyzwań. Nie unikam, że średnio mi się to podoba. Sporo na nią czekałem, maksowałem staty pokemonom (co jest ciężkie, jeśli nie wydaję 30k pln na grę, nie szukam shiny 40 kontami i w ogóle gram od czapki na eventy, bo trochę wylane macie na gierkę - np zeszłoroczna loteria) - a na dodatek mam mały lvl, wiec czekając na Halę po prostu zniszczyłem sobie grę obiektywnie rzecz biorąc - jednak ja tak wybrałem, bo chcę, a ktoś mógł liczyć na pokemona i teraz widzi, że to wszystko nie miało sensu. Po co było czekać 2,5 roku na Halę, skoro teraz ma być to jakieś skromny powtarzalny event, który zrobi się jak Liga. Nie oszukujmy się, Liga nie ma sensu. 99.99% osób w tej grze mogłoby nie brać w niej udziału. Wygrywają tylko TOP32 w zasadzie - chociaż tak naprawdę to TOP1 (?), bo tylko on mógł wybrać jak pamiętam shiny Snorlaxa/Slakinga. Nie rozumiem dlaczego pokemony shiny te rare jak np. Snorlax, Slaking, półlegendy i reszta niedostępnych jest trzymana na zasadzie - robimy z nich rzadkie pokemony, BO TAK, BO TAK CHCEMY, TAK I JUŻ. No z tego co napisałeś to można wywnioskować, że nagrody będą do kitu, a tak tylko powiem, że poprzednie Hale były niesprawiedliwe. W ogóle stare eventy były niesprawiedliwe i dały przewagę we wszystkim starym graczom, a nowi mają pod górkę. Były shiny półlegendy rozdawane, była Hala, że całe TOP10 z każdego przedziału wygrywała pokemona - a nawet 10 miejsce mogło wziąć shiny Charka :> Później nagrody były ucinane - ostatnia to w moim przedziale tylko TOP4 dostało nagrody. Teraz kolejna degradacja. Z tego co pamiętam, to ta Hala, gdzie TOP10 wygrywało coś to była w ogóle żenada, bo skonstruowaliście ją tak, żeby 'cwaniaki' porobiły sobie endavoura, szybkość i heja. A obecne eventy, choć dają możliwości jakieś - jak ten obecny - nadal ma za małe szanse na spotkanie wygrywającego pokemona, sporo nowych złapało przez przypadek złe pokemony - mój kolega Rofacer zmissclickował i rzucił jakiegoś słabego balla w useless shiny i unlucky akurat musiał wejść.
Nie mówię tego pod siebie, bo w sumie mam wylane czy będę miał jakiegoś ostatniego pokemona do drużynki, ale ludzie długo czekali, pewnie do dziś ludzie, którzy wygrali coś w poprzedniej Hali na nie najwyższym lvlu, zostali w końcowych widełkach na np. 89 czy tam 90 - bo po prostu jakby wbili 100 poziom to nie mieliby szans tak, bo tak jak mówię. Nie każdy ma sianko, żeby lekkim ruchem ręki wydać 30k PLN w gierke albo nawet więcej.

Ogromna szkoda. Trochę się zawiodłem. Ponadto teraz jeszcze czytam, że trenowałem pokemony bez sensu, bo będzie jakieś ograniczenie treningów. Na dodatek jakieś wymogi dotyczące składu... czy nie możemy zrobić tak, żeby każdy mógł grac pokemonami, którymi chce grać? To nie jest anime czy gra na gameboya. Tutaj liczy się trenowanie pokemonów, które jest procesem, który praktycznie nigdy się nie kończy dla osób, które nie wydają maaaasy PLNów - a 99% graczy nawet po tym jak będzie grać kilka lat to nie wytrenuje chociażby jednego pokemona pewnie tak jak ma to topka ;p oczywiście chodzi mi o non-cash playerów. Levelowanie w tej grze jest okropnie nudne, zniechęca ludzi do gry, a tym, którzy mają wbite daje ogromną przewagę nad wszystkimi, którzy nie mają wbite.
Już nie wspomnę, że starzy gracze często dorobili się na okropnych promocjach w sklepie premium. Teraz już nawet takich nie ma, a jak są to z ograniczeniami, a i tak nawet przy nich - to ci, którzy wtedy nakupowali po 18548956 milionów stunków/nne - chyba z tego co pamiętam to kiedyś widziałem jakąś masakryczną ilość NNE na targu od Vileberta może (?, nie wiem czy dobrze pamiętam), co jak przemnożyłem w kalkulatorze to musiał milion PZ za nie dać czy nawet więcej, a kij wie czy to były wszystkie. Dajcie super shiny wszystkim, ta gra i tak nie polega na tym, kto ma shiny Slakinga ten wygrywa - tylko kto ma Shiny slakinga, który ma 2k ataku, 10k życia i po 1000 w każdą inną statę. Nie wiem czy to pomaga, ale większość graczy gra w to tylko dlatego, że gra w to od początku. W sumie to wywalone macie na nich od zawsze, ale oni nie zrezygnują, bo wiecie że są za bardzo przywiązani. Pewnie sporo graczy żałuje, że nie zaczęła grać po koniec tego 2k12 w jakąś inną konkurencyjną tego typu grę...
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Saiseiya

Postprzez KradneDzieci » 7 sie 2018, o 22:46

^ Szanuję <3
Obrazek
KradneDzieci

Postprzez Rehki » 7 sie 2018, o 23:29

Sayseyia czy jak to sie pisze, ten przedzial lvlowy to byla porazka i tyle, wiadomo bylo ze taki podzial niczego dobrego za soba nie niesie. Kazdy bardziej rozgarniety gracz wybral jednak ten 100lvl. Wiadomo jak jest w pokelife, czasami cos sie pojawi jakis event a czasami nie ma go 3 lata. To bylo Wasze ryzyko zostawac na takich lvlach, nikt Wam nie gwarantowal ze pojawi sie next hw na takich samych zasadach
Obrazek
Zapraszam do rejestracji z mojego linku polecającego http://poke-life.net/rejestracja.php?polec=369064 w zamian otrzymacie moja pomoc w grze ;)

Expie pokemony na zamówienie.
Rehki

Postprzez Ethelnalen » 8 sie 2018, o 14:11

a na dodatek mam mały lvl, wiec czekając na Halę po prostu zniszczyłem sobie grę obiektywnie rzecz biorąc

Mówiłem wielokrotnie, że to głupota bo nie dawałem nigdy gwarancji że następne Hale będą identyczne. Możesz mieć pretensje wyłącznie do siebie.

mój kolega Rofacer zmissclickował i rzucił jakiegoś słabego balla w useless shiny i unlucky akurat musiał wejść

Możesz przypadkiem wydać jajka na zła nagrodę.
Możesz przypadkiem wydać Yeny nie na to co chciałeś.
Możesz przypadkiem kupić z Targu nie tego Pokemona.
Możesz przypadkiem wypić Wiśniowy Napój kiedy nie chciałeś.

Mogę dodawać kilkanaście potwierdzeń a i tak znajdą się osoby, które przypadkiem coś zrobią. Na to nic nie jestem w stanie poradzić poza możliwością cofnięcia przeze mnie niektórych akcji. Jeśli ktoś coś "przypadkiem" zrobi nie szkodzi napisać w CP czy dałoby się to cofnąć - tylko bez krzyczenia na mnie, jeśli się nie da.

bo po prostu jakby wbili 100 poziom to nie mieliby szans tak, bo tak jak mówię.

Ponadto teraz jeszcze czytam, że trenowałem pokemony bez sensu, bo będzie jakieś ograniczenie treningów.

Narzekasz że nie masz pieniędzy żeby dogonić topkę, a zaraz potem narzekasz że będzie ograniczenie treningów, które ograniczy topce możliwość napchania miliardów w jednego Poka. Zdecyduj się.

czy nie możemy zrobić tak, żeby każdy mógł grac pokemonami, którymi chce grać?

Jednego razu możesz mieć modyfikator, który pozwala jedynie na użycie wodnych Pokemonów. Trenujesz wodnego Pokemona który inaczej jest uważany za słabego? Idealna okazja!

a 99% graczy nawet po tym jak będzie grać kilka lat to nie wytrenuje chociażby jednego pokemona pewnie tak jak ma to topka ;p

No właśnie. Raz modyfikator treningów może pozwalać na wytrenowanie jedynie 200 statystyk. A następnym razem będzie to 2000 etc. Topka nadal będzie miała przewagę czasami, tego się nie zmieni. Ale nikt nie broni Ci zająć pierwszego miejsca w Wyzwaniu, które wymaga max 200 treningów, wtedy argument że nie masz kasy na trening a oni mają trochę odpada.

Nie wiem czy tego nie widzisz czy nie chcesz widzieć, że modyfikatory mają służyć nie ograniczeniu tego co możesz robić ale umożliwieniu korzystania z innych Poków i taktyk niż tylko te, które są efektywne w ścisłym top. To ma być właśnie przeciwwaga dla Ligi, gdzie nadal rywalizujesz z graczami ale nie w taki bezpośredni sposób.
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Postprzez Saiseiya » 8 sie 2018, o 15:18

Ja nie narzekam, że zostałem na 69 poziomie - sam napisałem, że zrobiłem to dobrowolnie. Nie zrobiłem tego dla Hali, tylko dlatego, że nie chcę brać udziału w tym wyścigu szczurów, w którym zwycięzcą na 100% nie będę, a nawet na sto jeden jak dalmatyńczyków. Ja mówię tutaj o innych graczach. Zmienianie tak kluczowej (bo jedynej praktycznie, gdzie gracz ma wpływ jakikolwiek - biorę pod uwagę też loterię na zdobycie, której np. rok temu była i nie była jednocześnie) opcji, gdzie jest szansa na wygranie super ultra rzadkiego pokemona - tylko dlatego, że to admini mieli takie widzimisię, bo równie dobrze wszystkie pokemony mogłyby być w dziczy i wtedy nie było narzekania żadnego. W zasadzie to gdybyście nie robili rozdawnictwa jakiegokolwiek, gdziekolwiek na eventach to też nie było narzekania. Narzekanie się pojawia przy ZMIANACH. I to kluczowych, takich jak ta. Wbrew pozorom ja nie piszę nic pod siebie, bo tutaj swoją działalność traktuję czysto 4fun i w sumie mam milion razy więcej niż kiedyś tutaj chciałem. Swoją wypowiedź wyżej pisałem z perspektywy posiadania opcji przedziałowych. Jedynych słusznych, gdzie każda gra ma takie coś. Tutaj jest to szczególnie ważne, bo jest PUSH - nie można wzmacniać jednego konta swoim drugim, więc każdy musi sam sobie naskrobać, chyba że wyda PLN. Nie mam nic do tego, jednakże po tylu latach istnienia tej gry jest to niszczone, przynajmniej ja tak zrozumiałem pierwszy post, że ta Hala nie będzie podzielona na przedziały, a na modyfikatory treningów tzn ilość wytrenowanych (czy tam posiadanych) statystyk. Oznacza to, że nowicjusze 20 lvle będą rywalizowały z 100lvlem. Możesz powiedzieć znowu, że chodzi o max 200 treningów czasem, a czasem max 2000, ALE. Jest jedno ale. Jak niby wyciągniemy zwycięzcę z takiej małej ilości treningów? Będzie załóżmy 10000 kont, które wezmą udział - nie jest pewny do końca jak to będzie działać, ale jak wybrać zwycięzcę, kiedy mogą być remisy?
....
dobra teraz zajrzałem do screena po raz kolejny i mam jasno napisane, że chodzi o ilość treningów pokemona, a nie SUMY łącznej - nie będę nic zmieniał w tym, co już napisałem, ale naszło mnie na kolejne.
....
Teraz jest dla mnie jasne, że to kolejny event dla stricte najbogatszych monopolistów. Mam napisane treningi. Będzie modyfikator, który daje ograniczenie treningu 200 - no to najbogatsi, czyli topka, zrobią 100 lvl shiny pokemona, któremu dadzą jagody po 150 we wszystko, najlepsze ataki i heja. Tak to ma działać? Czytam to tak jak widzę. Jest napisane suma treningów, a trening to oddzielny wiersz w statystykach pokemona - zawiera tylko to, za co zapłaciliśmy w Sali Treningowej. Nawet jeśli będzie łapało ci podobne poziomy to wciąż 100lvl może zrobić super shiny załóżmy jakiegoś sh Skarmory z 25lvlem i mu też dać maksimum jagód :> Jeśli tak nie będzie to powracają moje wątpliwości powyższe. Co w sytuacji, kiedy jednak będzie sprawiedliwie - tak jak to mówisz - że argument, że nie mam kasy na trening, a oni mają troche odpada. Wtedy będzie np. 100 zwycięzców, którzy osiągną taki sam rezultat? Trudno o inny rezultat, jeśli treningi mam ustalone, a wszyscy praktycznie będą grać w takim sam sposób, bo pokemony też mają ograniczony przyrost co poziom. Określone ataki na określonym poziomie, ponadto chyba nadal nie jest rozwiązany dobrze system leczenia(chyba, że już zostało to uregulowane 'sprawiedliwie', bo pamiętam jak każdy pokemon miał REST, który chodził po ogromnych cenach, a po jednej aktualizacji, WSZYSCY aktywni gracze przestali go używać, cena spadła, a zaczęły grać pokemony, które mają swoje leczenie), który sprawia, ze niektóre pokemony są niegrywalne, jeśli chcemy nimi WYGRYWAĆ.

Ja nie sugeruję jakiegoś innego, lepszego rozwiązania. Po prostu czasem 'inny' zawsze będzie oznaczało 'gorszy'. Ciężki orzech do zgryzienia, ale jeśli najlepsi mają być zrównani ze słabymi, bo mają mieć czasami limit to chyba lepiej już dać to, o co będziemy tam rywalizować w formie eventu jak Kalendarz Adwentowy - jeden klik i masz, a nie jakaś przykrywka, żeby nie było, że jest za free.
Nie bronię też osób, które podjęły ryzyko, zostali na jakimś przedziale,żeby być 'cwaniakiem' i wygrać łatwo shiny super pokemona. Każdy podjął ryzyko i ma to, czego mógł się spodziewać. Nikt w PokeLife nie zrobił kontraktów futures w celu uniknięcia wahań w przyszłości, jednakże napominam, że ciężko pewnie im się pogodzić z sytuacją, gdzie tak jakby odnieśli sromotna porażkę - na dodatek jeszcze z tego względu, że Hali nie było przez tak długi czas. Gdyby to było w takiej średniej jak do tej pory przerwie między Halami to też byłoby inaczej, bo ostatnia Hala to kiedy była? Baaardzo dawno temu i relatywnie jest o wiele większy okres czasu pomiędzy ostatnią halą, a podaniem tej informacji w tym tygodniu w porównaniu do przedostatniej hali z halą poprzedzającą przedostatnią halę. Nie wiem jeszcze dokładnie jak to będzie wyglądać, może coś w ciemno a priori zakładam, bo jeszcze nie wiem jaki będzie tego wynik wszystkiego, ale no... moglibyście chociaż dać jeszcze jedną Halę na takich zasadach jak zawsze i dopiero to wprowadzić - tylko z tego względu, że ludzie czekają na nią tyle czasu. :| To i tak nic nie zmienia, jeśli pokemony mają zablokowany targ.

Niefajne jest to, że ci najmocniejsi, którzy jakby nie było, powinni być najsilniejsi (chodzi o topkę) i teraz mają narzucane jakieś ograniczenia treningów. To po co trenowali? Żeby co jakiś czas, nie móc brać udziału w tym wszystkim? Powinni oni właśnie najbardziej z tego korzystać, tzn powinni mieć taką okazję, a tutaj widzę, że czasami będą mieli, a czasami nie. To wszystko powinno być kwestią indywidualną, chcenia lub niechcenia - a nie tego, że gra na coś nie pozwala im. Ja patrzę na to z perspektywy wszystkich graczy, zarówno tych słabych jak ja oraz tych najsilniejszych, jak nie ja - dlatego w powyższym poście mogłem coś nieprecyzyjnie ująć i mogliście to odebrać jako sprzeczność, właśnie poprzez cytowanie i pokazywanie głupoty, że raz chcę, a raz nie chcę ;/ moja wina, jednak to raczej oczywiste, że nie mam na myśli konfliktu interesów poprzez tego, o czym piszę.
Ciężko będzie zrobić dobry event, bo nie da się zrobić średniego eventu - w zasadzie jedynym średnim eventem była własnie Hala Wyzwań, dlatego tak mi się podobała. Normlanie mamy eventy na zasadzie - bardzo trudne, gdzie tylko najlepsi mogą na coś liczyć jak chociażby Liga, pierwszy archeologiczny i kilka jeszcze pewnie by się znalazło (lub bardzo trudne elementy jak wyłapanie wszystkich pokemonów na lodowej lub wakacyjnej wyspie) lub bardzo łatwiutkie, np. wielkanoce, gdzie każdy praktycznie przy najniższym Pa mógł mieć główną nagrodę. Hala była fajna, bo dawała możliwość 'cwaniakom' albo inaczej nazwijmy 'tym, którzy zaplanowali' zdobyć super nagrodę mniejszym kosztem, bo mogli się zatrzymać na niższym przedziale, wygrać i bęc pójść w górę.

Nie chce mi się dalej pisać, bo tak jak pisałem, nie piszę tego pod siebie, tylko raczej pod ogół, żeby graczom było lepiej, ale zawsze własnie znajdą się tacy jak wy, którzy myślą, że wiedzą lepiej (tzn Ethel + topka), a tak wam tylko powiem, że to własnie wymyśliście wszystko to, co teraz zmieniacie 'na lepsze'. :> Takie z wami gadanie czasami, że bardzo ciężko idzie.

Btw nie porównuj złapania pokemona na tej wyspie, gdzie ewidentnie jeśli łapiesz najgorszy syf niechcący do głównej nagrody z takimi wyborami jak
*wydanie jajek
*wypicie wiśniówki
*wydanie yenów
*kupienie czegoś z targu

Ponieważ, wiśniówki da się zdobyć często, ja na archeologicznym wywaliłem się ze wszystkiego po Sh Aero, bo miałem 69lvl, a event był trudny, zmarnowałem ponad 150... po czym teraz użyłem 170 po Charka, bo sami mi je włożyliście do torby tym, że gra czasem się psuje i dajecie każdemu po kilka sztuk (kilkanaście raz tak się stanie i już jest sumka jakaś ;P), a wszystkie te inne to chyba wymagają dwuetapowej weryfikacji. Tzn klikasz i musisz jeszcze potwierdzić czy chcesz, ponadto trzeba trochę powchodzić, żeby skorzystać z tych opcji, więc nie ma mowy o przypadku. Jajek nie wydajesz z poziomu znalezienia jajka. Yeny źle wydane podczas treningu (jedyne, co imho z tej listy może być przypadkiem) to można sobie cofnąć. Tutaj sprawa jest gorsza. Rzucanie pokeballa jest baaaaaaaaaardzo blisko przycisku, żeby iść dalej w wyprawę, a śmieciowych shiny wypada masa, aż za dużo. Szczególnie na telefonach łatwo zmissclickowac, ja specjalnie nawet nie walczyłem ze śmieciowymi shiny - zatem czy można winić Rofacera za to, że walczył? Przecież waszym zdaniem on też mógł tak postąpić i pomysleć zawczasu, że tak może się stać i nie podejmować szansy na przypadkowe missclickowanie. PS tak samo ludzie postąpili z zatrzymywaniem się na Halę, ten sam mechanizm, postąpili słuszniej niż inni na miarę możliwości informacji, które posiadali.

A i żeby było jasne, Rofacerowi nie jest smutno nawet, że złapał jakiś śmietnik poksa. Nawet nie płakał, sam podczas rozmowy to z niego wyciągnąłem i raczej ma reakcję w stylu - XD - niż jakiś płacz. Jednak szkoda, bo pokemona by pokonał, masterballa miał, pilnował się, żeby nie złapać śmieciowych, a niestety przez missclick przegrał wszystko, bo event ma na tyle trudny element tzn złapanie wszystkich pokemonów z wyspy, że nawet dokończyć się go nie da jako nagrodę pocieszenia, w celu świetnej zabawy. Tak o, Rofacer zapytał, który region ma zacząć robić, bo za chodzenie na wakacyjną to ma tylko stratę, bo wyprawa kosztowała 15 PA, a chodził od początku... do idk, kilka dni temu tak mu się potoczyło.

cya
Saiseiya

Postprzez Coolio » 9 sie 2018, o 15:52

@up Twojego drugiego posta nawet w calosci nie przeczytalem bo sie potwarzasz i dalej ciagniesz to samo co w pierwszym. Nie jestem pewien ktorego z 'mentorow' w tej grze sie nasluchales ale pleciesz jakbys spedzil miesiac w jednym pokoju z potterem i gryfkiem xD
Nie chce mi sie odpisywac na Twoje wywody z osobna bo i tak nikt i nic Cie nie przekona ale w ta gre da sie grac bez przelewow, Ethel od kiedy pamietam stara sie robic eventy dla wszystkich (z drobnymi potknieciami) ale nic na to nie poradzi ze topka jest lepsza i wygrywa (moze nie znalazla sie w topce przypadkiem?), nie kazdy z topki przelewa i w ogole jak sie gra nie podoba to nikt tu na sile nikogo nie trzyma...
PS. Znam przynajmniej 3 przypadki kiedy Ethel cofnal komus zlapanego zlego shiny podczas eventu wakacyjnego. Wystarczy z odrobina kultury napisac zgloszenie w CP.
Coolio

Powrót do Tygodnik PokeLife