Witamy na forum PokeLife!

Jeśli posiadasz już konto na poke-life.net, wystarczy że zalogujesz się tutaj danymi z gry, a konto na forum zostanie utworzone!

UWAGA: Hasło oraz email po pierwszym logowaniu są osobne i dla forum i dla gry. Jeśli po zalogowaniu na forum zmienisz hasło w grze, na forum nadal będzie stare hasło!

Sezon Piąty "Eksperymentalny"

Postprzez Ethelnalen » 13 mar 2019, o 18:51

Jak część z Was już wie, Piąty Sezon Ligi będzie miał dodatkowe ograniczenie. ten wątek ma służyć jedynie wyjaśnieniu jego działania. Możecie tutaj pisać jeśli czegoś nie rozumiecie lub zapomniałęm o czymś napisać, nie dyskutować czy Wam się ten sezon podoba czy nie.

Zaznaczę na początek że tak, rozkładanie treningów wygląda trochę skomplikowanie i na pewno nie chce aby ten system został w grze na stałe. Także rozkłądanie treningów tylko na Ligę będzie tylko w tym Sezonie eksperymentalnym. Poza nim ograniczenie treningów będzie wprowadzone albo na całą grę albo wcale.

Czym Sezon Piąty różni się od poprzednich?

1. Ograniczenie Treningów - w walkach sezonowych każdy Pokemon może mieć maksymalnie 3000 treningów. Nie wymagamy jednak od Was żadnych zmian w tym jak trenujecie Pokemony, ten sezon nazwany jest eksperymentalnym bo nie wiem, czy ten limit treningów zostawimy po sezonie czy zrezygnujemy z niego. Sezon ma służyć sprawdzeniu jak taki limit zadziała w realnej rozgrywce.
2. Sezon będzie krótszy - będzie trwał 11 tygodni w przeciwieństwie do standardowych 22 tygodni.

Wszystko inne, włącznie z nagrodami na koniec sezonu pozostanie nie zmienione (w sensie, będą, możemy wprowadzić małe zmiany jak robimy prawie co sezon).
Także poza ograniczeniem treningów sezon odbywa się jak zwykle.

"Rozłożenie treningów" - czym jest i jak działa

W Lidze i TYLKO w Lidze macie możliwość dowolnego rozłożenia treningów Pokemona. Pamiętajcie o kluczowych sprawach:
- rozłożenie treningów NIE ZMIENIA w żaden sposób Pokemona. Gra zapisuje rozłożone treningi w osobnej tabeli i nadpisuje nimi treningi Pokemona tylko w walkach Ligowych.
- sezon jest eksperymentalny dlatego, że nie ma pewności czy jakaś zmiana wejdzie na stałe do gry po tym sezonie. Odradzamy zmienianie tego jak dotychczas trenowaliście Pokemony chyba że macie dość Yenów aby sobie na to pozwolić

Przejdźmy do tego jak działa teraz Liga od momentu zapisania się:
1. Zapisujesz się do Ligi normalnie, wybierając zestaw Pokemonów.
2. Już po zapisaniu w zakładce "Liga" masz dostęp do zakładki "Rozłożenie Treningów". Masz dwie opcje:

A) Nie interesuje mnie dostosowywanie treningów do limitu samemu.
3a. Treningi zostaną rozłożone wedle tego jak Pokemon ma je wytrenowane. Jeśli Pokemon ma powyżej 3000 treningów, treningi zostaną proporcjonalnie zmniejszone (patrz przykład 1).
4a. Automatyczne rozłożenie treningów będzie się aktualizowało w nocy z soboty na niedzielę. Czyli jeśli w ciągu Tygodnia wytrenujesz Pokemona, jego trening na Ligę zostanie zaktualizowany w nocy z soboty na niedzielę.
5a. Nie musisz nawet zaglądać do zakładki rozkładania treningów i grać w Lidze jak w poprzednich sezonach.

B) Chcę dostosować treningi na Ligę wedle własnego uznania.
3b. W zakładce rozłożenia treningów możesz ustawić ile których treningów Pokemon ma mieć w Lidze. Po dokonaniu pierwszej zmiany, Pokemon będzie oznaczony jako pok z manualnie dostosowanym treningiem.
4b. Zmiany jakie dokonasz w zakładce rozłożenia treningów wchodzą życie w nocy z niedzieli na poniedziałek wraz z resztą tygodniowych zmian Ligi.
5b. Jeśli zmieniłeś Pokemonowi rozłożenie statystyk, gra nie będzie mu ich sama zmieniała co tydzień, nawet jeśli w ciągu tygodnia wytrenowałeś mocniej tego Pokemona. Musisz to sam zedytować.
6b. Możesz dowolnie wrócić do automatycznego rozkładania treningów Pokemona.

7. Każdy Pokemon może też mieć maksymalnie +300 w danej statystyce z Jagód. Wartość ponad to zostanie ucięta.
8. W zakładce Ligi kliknięcie w podgląd Pokemona pokaże Wam statystyki biorąc pod uwagę to, jak zostały one rozłożone na Ligę.

Oba powyższe sposoby można oczywiście mieszać i korzystać z dowolnego.

Jeśli macie jakieś pytania, piszcie.
Kwantowy administrator PokeLife - żadnych spraw mnie nie zgłaszać.
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Re: Sezon Piąty "Eksperymentalny"

Postprzez Haxiu » 14 mar 2019, o 08:53

Jak teraz trenować pokemony, żeby na tym nie stracić i ich nie zepsuć?
Skoro max jest 3k treningów to automatycznie muszę wcześniej trenować obrony itd.
Jak zatem aktualnie za to to się zabrać?
Chodzi mi tutaj o sytuacje, że właduje pieniążki w obrony, a później się okaże, że jednak nie będzie limitów, zwrotów kasy nie będzie a ja zostanę z zepsutym pokiem, na którego wydałem wagon pieniędzy...
Haxiu

Postprzez krystian_2_2000794 » 14 mar 2019, o 12:53

IMO 3k to nikla zmiana wielu pokom spadnie to minimalnie. 2-2.5k i było by ok.
krystian_2_2000794

Postprzez Ethelnalen » 14 mar 2019, o 14:31

Haxiu napisał(a):Jak teraz trenować pokemony, żeby na tym nie stracić i ich nie zepsuć?
Skoro max jest 3k treningów to automatycznie muszę wcześniej trenować obrony itd.
Jak zatem aktualnie za to to się zabrać?
Chodzi mi tutaj o sytuacje, że właduje pieniążki w obrony, a później się okaże, że jednak nie będzie limitów, zwrotów kasy nie będzie a ja zostanę z zepsutym pokiem, na którego wydałem wagon pieniędzy...

Masz tutaj dwie opcje:
1. Spróbować na szybko zdobyć mała przewagę w tym sezonie i wytrenować różne statystyki żeby skorzystać z tego rozkładania treningu. - Twój wybór ale nie zalecam tego właśnie ze względu na eksperymentalność sezonu.
2. Trenować nadal tak samo i co najwyżej skorzystać z rozłożenia statystyk żeby przełożyć część ataku na obrony.
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Postprzez Gromash » 20 mar 2019, o 18:58

Hmm, chce się coś upewnić czy dobrze rozumiem. Powiedzmy że chciałem sobie skończyć jakiegoś Poka X przed tym sezonem i suma jego statystyk wychodzi ponad 3k. W tym momencie nie ma sensu go tak trenować bo to co będize powyżej 3K nie będzie miało obecnie żadnej wartości w lidze. I teraz się zastanawiam, powiedzmy że go wytrenuje tak jak planowalem ale zatrzymam się na tej sumie 3K (powiedzmy półtorej statystyki do skończenia) i póżniej sobie je rozdam na ten sezon wg uznania. Ale pytanie co po sezonie. I tutaj chce się upewnić:

1. Limit wchodzi na stałe, pisaleś coś o rekompensacie więc dostanę rekompensatę za te treningi, i wytrenuje normalnie do tych 3k z uwzględnieniem wszystkich statystyk.

2. Limit nie wchodzi, więc sobie spokojnie mogę skończyć normalnie z początkowym planem.

Dobrze to rozumiem?
Gromash

Postprzez Ethelnalen » 21 mar 2019, o 14:56

Tak, dobrze rozumiesz.
Ethelnalen
Kwantowy Admin

Powrót do Aktualności