Samouczek: Zaawansowane Szkolenie

Z PokeLife Pokedex
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Trening

Trening pokemona to kluczowa część w grze. Najlepszy trening to taki którego koszty są jak najmniejsze. Co zatem zrobić aby takie były? Poniżej przedstawione zostaną wszystkie metody zmniejszania kosztów treningu.


Odpowiednia ilość treningów na poziom

Kiedy pokemon jest młody nie zdoła opanować dużej ilości treningów. Przy przetrenowaniu go, koszta pozostałych rosną i trzeba wyciągać coraz więcej funduszy z portfela na dalszy trening. Pełną dojrzałość pokemon zyskuje na 40 poziomie. Zanim to nastąpi co każdy zdobyty poziom możemy mu wytrenować 8 punktów w daną statystykę bez żadnych konsekwencji. Jak widać przetrenowania nie można uniknąć, gdyż na 40 poziomie ilość statystyk dostępnych do wytrenowania bez zwiększania kosztów pozostałych wyniesie 320 (40 poziomów x 8 pkt) i ta liczba nie ulegnie już zmianie. Trenując zatem pokemona przed 40 poziomem musimy uważać aby nie przedobrzyć z rozdanymi punktami.

Dodatkowo, pokemon dobywając doświadczenie łatwiej przyswaja wiedzę, zatem z każdym zdobytym poziomem (aż do 40 poziomu) ceny szkolenia poszczególnych statystyk maleją. Po 40 poziomie nie ma to już najmniejszego znaczenia.

Trening statystyk w odpowiedniej kolejności

Trening pokemonów w różne statystyki na przemian znacząco zwiększa koszty. Dzieje się tak ponieważ mimo, że początkowo rośnie wartość tylko tej statystyki którą trenujemy, to po określonej liczbie treningów (na 40 poziomie i wyżej jest to 320 treningów) rosną koszty także pozostałych statystyk. Pokemony powinno się trenować zgodnie z ich usposobieniem ataków w ostatniej formie ewolucyjnej. Trenujemy tylko jeden z ataków (specjalny lub fizyczny). Poniżej przedstawione są przykłady trenowania statystyki jedna po drugiej oraz na przemian:

POKEMON Z TRENOWANYM NAJPIERW ATAKIEM A POTEM HP: http://pokelife.pl/pokemon_skr.php?p=59745086

POKEMON Z TRENOWANYM ATAKIEM I HP PO 25 PUNKTÓW NA PRZEMIAN: http://pokelife.pl/pokemon_skr.php?p=59745074


W zdecydowanej większości przypadków trening wygląda następująco (wartości punktów rozdawanych w trening wybieramy w zależności od tego jak bardzo silnego chcemy mieć pokemona, pamiętajmy jednak, że trenując kolejną statystykę nie będziemy mogli już wrócić do poprzedniej, bo będzie się to wiązało z kolosalnymi kosztami):

1. Wybieramy czy pokemon będzie atakował fizycznie czy specjalnie. W zależności od wyboru trenujemy kilkaset punktów w Atak fizyczny lub Atak specjalny.
2. Trenujemy Punkty Życia (HP).
3. Patrzymy na przyrosty obrony fizycznej i obrony specjalnej pokemona. Zazwyczaj zaczyna się od treningu tej obrony, która ma mniejszy przyrost, ponieważ trening kolejnej będzie kosztował nas więcej pieniędzy, przez co będziemy mogli jej wytrenować mniej (no chyba, że więcej zapłacimy). W przypadku kiedy przyrosty obydwu obron są równe nie ma znaczenia, której trening rozpoczniemy jako pierwszy.
4. Trenujemy kolejną obronę.
5. Trenujemy szybkość.

Od powyższego schematu bywają wyjątki, dlatego zawsze warto poradzić się graczy na czacie bądź forum, którzy zawsze chętnie służą pomocą.

Odpowiednie przywiązanie

Wysokie przywiązanie to gwarancja tańszego treningu. Kiedy Pokemon jest do Ciebie naprawdę bardzo przywiązany, nie musisz już spędzać z nim tak dużo czasu na ciężkich treningach w płatnych salach. Każdy 1% powyżej 75% to 1% tańsze szkolenie statystyk (np. kiedy nasz pokemon ma 99% przywiązania to koszty treningu spadną o 24%). Moment, w którym zamierzasz trenować swojego podopiecznego wybierasz sam, aby ci to ułatwić podpowiem, że w większości gracze zaczynają trening w okolicach 90-95% przywiązania.

Czysta salka

W dziczy możemy napotkać pokemony, które nie mają żadnych rozdanych treningów. Są to pokemony tylko i wyłącznie na 1 poziomie (z wyjątkiem shiny). Salę treningową takiego delikwenta nazywamy "czystą salką". Wygląda ona mniej więcej tak:

1531wly.jpg

Trening takiego pokemona jest nieznacznie tańszy niż trening pokemona złapanego w dziczy z rozdanymi już punktami w różne statystyki. Powód tego to nieodpowiednia kolejność trenowania poruszona już powyżej. Nie jest to jednak bardzo duża różnica w kosztach, a tutaj masz przykład ile możesz zaoszczędzić trenując pokemona "od zera":

POKEMON Z CZYSTĄ SALKĄ: http://pokelife.pl/pokemon_skr.php?p=59746230

POKEMON Z ROZDANYMI LOSOWO 20 TRENINGAMI W INNE STATYSTYKI: http://pokelife.pl/pokemon_skr.php?p=59741259

Osiągnięcie Szkoleniowiec

Osiągnięcie to regularnie zmniejsza nam koszty treningów. Zanim zaczniemy trenować swoje najlepsze pokemony, które chcemy aby zostały z nami na długi czas możemy je trochę podbić na innych słabszych pokemonach, które potem sprzedamy. Im wyższy poziom osiągnięcia tym trening będzie tańszy, wśród graczy panuje przekonanie, że pokemony warto trenować od 6 poziomu osiągnięcia w górę.