Umiejętności: Różnice pomiędzy wersjami

Z PokeLife Pokedex
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
(→‎Lista umiejętności dostępnych w grze: przecineczek w Leaf Guard)
Linia 267: Linia 267:
 
|-
 
|-
 
| [[Leaf Guard]]
 
| [[Leaf Guard]]
|  Podczas Ostrego Słońca chroni Pokemona przed głównymi statusami (zatrucie, podpalenie, sen, zamrożenie paraliż).
+
|  Podczas Ostrego Słońca chroni Pokemona przed głównymi statusami (zatrucie, podpalenie, sen, zamrożenie, paraliż).
  
 
|-
 
|-

Wersja z 13:25, 5 gru 2019

Informacje ogólne

 • Umiejętności opisane jako AURA działają także na pozostałe Pokemony w drużynie, pod warunkiem, że Pokemon posiadający umiejętność-aurę nie został jeszcze pokonany.
 • Umiejętności opisane jako AURA Ogólna działają także na pozostałe Pokemony w drużynie oraz pokemony przeciwnika, pod warunkiem, że Pokemon posiadający umiejętność-aurę nie został jeszcze pokonany.
 • Niektóre umiejętności są niedostępne w Pokelife - jest to spowodowane brakiem możliwości ich wprowadzenia, gdyż nie są one zgodne z mechaniką gry.
 • W przypadku ewolucji pokemona jego umiejętność może ulec zmianie. Zmiana zawsze przebiega w taki sposób, że jeśli pokemon posiadał umiejętność nr 1, to po ewolucji także będzie posiadał umiejętność nr 1, ale dla swojej ewolucji. Przykładowo jeśli posiadamy w drużynie Nidorino, który posiada umiejętność nr 3 - Hustle to po ewolucji w Nidokinga jego umiejętność zmieni się na Sheer Force, ponieważ właśnie ta umiejętność jest na pozycji 3 dla Nidokinga.
 • Jeśli Pokemon może nauczyć się więcej niż jednej umiejętności, to szansa, że przy złapaniu nauczy się konkretnej wygląda następująco:
  • Jeśli Pokemon ma wszystkie trzy: 48% szans na naukę umiejętności nr 1, 47% szans na naukę umiejętności nr 2, 5% szans na naukę umiejętności nr 3
  • Jeśli ma pierwszą i drugą: 50% szans na naukę umiejętności nr 1, 50% szans na naukę umiejętności nr 2
  • Jeśli ma trzecią i pierwszą albo drugą: 95% szans na naukę umiejętności nr 1 albo 2, 5% szans na naukę umiejętności nr 3
  • Jeśli ma tylko jedną, zawsze będzie tylko ta jedna, nawet jeśli to umiejętność nr 3 (tzw. "hidden", czyli ukryta).
 • Pokemony otrzymywane w konkursach, Eevee z Jaskini Hazardu i pokemony z Centrum Nagród mają umiejętność do wyboru przez gracza.
 • Kapsuła Umiejętności pozwala zmienić umiejętność Pokemona.
 • Efekty niektórych umiejętności skojarzone są z Pogodą

Lista umiejętności dostępnych w grze

UWAGA! W grach o pokemonach istnieje pewna ilość umiejętności, które nie zostały wprowadzone do PokeLife, ponieważ ich efekt nie ma sensu grze takiej ja ta. Umiejętnościami nie wprowadzonymi do gry są Illuminate, Anticipation, Arena Trap, Cheek Pouch, Forewarn, Frisk, Gluttony, Harvest, Honey Gather, Illusion, Magnet Pull, Natural Cure, Pickup, Pressure, Run Away, Shadow Tag, Suction Cups, Symbiosis, Telepathy, Unnerve.

Lista przedstawiająca umiejętności, jakie uczą się poszczególne Pokemony na stronie Umiejętności Pokemonów.


Nazwa Umiejętności Efekt
Adaptability Zwiększa STAB z 25% na 50%.
Aerilate Ruchy Pokemona z tą umiejętnością o typie normalnym zmieniają typ na latający i zyskują 20% mocy.
Aftermath Jeśli Pokemon po przegraniu pojedynku w ostatniej rundzie otrzymał obrażenia od ciosu z kontaktem, to jego przeciwnik otrzymuje obrażenia równe 25% swojego pozostałego życia.
Air Lock Blokuje wszystkie efekty wywoływane przez pogody
Analytic Gdy Pokemon atakuje jako drugi moc jego ataku rośnie o 30%.
Anger Point Gdy Pokemon otrzyma cios krytyczny jego atak rośnie o 4 poziomy (20%).
Aroma Veil Chroni sojusznicze Pokemony przed zakochaniem oraz efektem Cursed Body. AURA
Aura Break Odwraca działanie umiejętności Dark Aura oraz Fairy Aura, sprawiając, że zmniejszają one moc danych typów ruchów. AURA Ogólna - działa na wszystkie Pokemony w obu drużynach w walkach 6v6, dopóki ten Pokemon nie został powalony.
Bad Dreams Pokemon z tą umiejętnością zadaje śpiącemu przeciwnikowi dodatkowe obrażenia na koniec rundy.
Battle Armor Pokemon nie może otrzymać krytycznych obrażeń.
Big Pecks Przeciwnik nie może obniżyć obrony Pokemonowi z tą umiejętnością.
Blaze Jeśli życie Pokemona z tą umiejętnością spadnie poniżej 33%, obrażenia jakie zadaje ognistymi ruchami będą zwiększone o 50%.
Bulletproof Całkowicie chroni przed atakami: Acid Spray, Aura Sphere, Barrage, Beak Blast, Bullet Seed, Egg Bomb, Electro Ball, Energy Ball, Focus Blast, Gyro Ball, Ice Ball, Magnet Bomb, Mist Ball, Mud Bomb, Octazooka, Pollen Puff, Rock Blast, Rock Wrecker, Searing Shot, Seed Bomb, Shadow Ball, Sludge Bomb, Weather Ball, Zap Cannon.
Chlorophyll Podczas Ostrego Słońca zwiększa szybkość o 100% wartości podstawowej (przyrosty + natura).
Clear Body Przeciwnik nie może zmniejszyć statystyk Pokemona z tą umiejętnością.
Cloud Nine Blokuje wszystkie efekty wywoływane przez pogody.
Color Change Po otrzymaniu obrażeń bezpośrednich Pokemon zmienia swój typ na typ ataku, którym został zaatakowany.
Competitive Każde zmniejszenie statystyk Pokemona z tą umiejętnością przez przeciwnika jednocześnie zwiększa jego sp. atak o 2 poziomy.
Compound Eyes Zwiększa celność ruchów fizycznych i specjalnych o 30%.
Contrary Wszystkie zmiany poziomów statystyk tego Pokemona są odwracane - zarówno te wywoływane przez niego jak i przez przeciwnika. Np. Swords Dance użyty przez tego Pokemona zmniejszy jego atak.
Cursed Body Jeśli Pokemon z tą umiejętnością zostanie trafiony ruchem z kontaktem, istnieje 30% szansy, że ten ruch przeciwnika nie będzie mógł zostać użyty przy następnej próbie skorzystania z niego (zostanie wyświetlony komunikat, że Pokemon nie może użyć teraz tego ruchu).
Cute Charm Jeśli Pokemon z tą umiejętnością zostanie trafiony ruchem z kontaktem, istnieje 30% szans że przeciwnik zostanie zauroczony na 2 rundy.
Damp Jeśli przynajmniej 1 z Pokemonów w walce ma tą umiejętność, użycie Self-Destruct oraz Destruction będzie zablokowane. Dodatkowo umiejętność Aftermath nie będzie miała żadnego efektu.
Dark Aura Zwiększa moc ataków Mrocznych o 33% dla każdego Pokemona w walce. AURA Ogólna - działa na wszystkie Pokemony w obu drużynach w walkach 6v6, dopóki ten Pokemon nie został powalony.
Defeatist Jeśli Pokemon ma mniej niż połowę życia, jego statystyki ataków będą zmniejszone o 10% w momencie obliczania zadanych obrażeń.
Defiant Każde zmniejszenie statystyk Pokemona z tą umiejętnością przez przeciwnika jednocześnie zwiększa jego atak o 2 poziomy (10%).
Delta Stream Wywołuje pogodę - Silny Wiatr.
Desolate Land Wywołuje pogodę - Ekstremalnie Ostre Słońce.
Download Na początku walki zwiększa jedną statystykę Pokemona z tą umiejętnością o 2 poziomy (10%). Jeśli obrona przeciwnika jest mniejsza od sp. obrony przeciwnika, zwiększony zostanie atak. W przeciwnym wypadku zwiększony zostanie sp. atak. Uruchamia się tylko raz, ale efekt pozostaje na wszystkie Tury w walkach 6v6.
Drizzle Wywołuje pogodę - Deszcz.
Drought Wywołuje pogodę - Ostre Słońce.
Dry Skin Pokemon otrzymuje 25% więcej obrażeń od ognistych ataków, a także każde użycie przeciw niemu ruchów wodnych leczy go o 6,25% życia zamiast zadawać obrażenia. W trakcie Ostrego Słońca Pokemon traci 6% swojego życia na końcu każdej rundy a w czasie Deszczu pod koniec każdej rundy regeneruje 6,25% życia co rundę.
Early Bird Czas trwania snu jest zmniejszony o 1 rundę. Nie działa na sen z Rest.
Effect Spore Jeśli Pokemon z tą umiejętnością zostanie trafiony ruchem z kontaktem, istnieje 30% szans na zatrucie, sparaliżowanie lub uśpienie przeciwnika. Każdy efekt ma równą szansę na wystąpienie.
Fairy Aura Zwiększa moc ataków Wróżkowych o 33% dla każdego Pokemona w walce. AURA Ogólna - działa na wszystkie Pokemony w obu drużynach w walkach 6v6, dopóki ten Pokemon nie został powalony.
Filter Jeśli Pokemon z tą umiejętnością zostanie trafiony ruchem o typie super efektywnym (ma odporność na niego większą niż 1x), obrażenia od tego ruchu zostaną zmniejszone o 25%.
Flame Body Jeśli Pokemon z tą umiejętnością zostanie trafiony ruchem z kontaktem, istnieje 30% szans na podpalenie przeciwnika.
Flare Boost Jeśli Pokemon z tą umiejętnością płonie podczas atakowania ruchem specjalnym, obrażenia od tego ruchu zostaną zwiększone o 50%.
Flash Fire Kiedy Pokemon z tą umiejętnością otrzyma obrażenia od ruchu ognistego, zdobywa status Flash Fire. Od tego momentu wszystkie jego ruchy ogniste będą zadawały 50% więcej obrażeń oraz on sam będzie odporny na ruchy typu ognistego.
Flower Gift Podczas Ostrego Słońca zwiększa atak i specjalną obronę Pokemonów w druzynie o 50%. AURA
Flower Veil Chroni trawiaste Pokemony przed zmniejszeniem statystyk przez przeciwnika oraz przed głównymi statusami (zatrucie, podpalenie, sen, zamrożenie paraliż). AURA
Forecast Zmienia typ Castforma w zależności od występującej pogody (Ognisty podczas Ostrego Słońca; Wodny podczas Deszczu; Lodowy podczas Gradu; Normalny podczas Burzy piaskowej, Mgły oraz Czystego Nieba). Jeśli przeciwny Pokemon posiada Umiejętność Cloud Nine lub Air Lock typ staje się Normalny. Umiejętność ta działa tylko na Castforma.
Friend Guard Zmniejsza obrażenia otrzymywane przez Pokemony o 15%. AURA
Fur Coat Na początku walki zwiększa obronę Pokemona o 100% podstawowej wartości. Uruchamia się tylko raz, ale efekt pozostaje na wszystkie Tury w walkach 6v6.
Gale Wings Na początku walki zwiększa priorytet wszystkich ruchów Latających tego Pokemona o +1. Uruchamia się tylko raz, ale efekt pozostaje na wszystkie Tury w walkach 6v6.
Gooey Jeśli Pokemon z tą umiejętnością zostanie trafiony ruchem z kontaktem, szybkość przeciwnika zostanie obniżona o 1 poziom (5%).
Grass Pelt Zwiększa obronę Pokemona o 50% w Grassy Terrain (taki ruch, niekoniecznie pogoda, podobne działanie do Spikes).
Guts Jeśli Pokemon z tą umiejętnością jest pod wpływem zatrucia, podpalenia lub paraliżu, atak tego Pokemona jest zwiększany o 50% w momencie kalkulowania zadanych obrażeń.
Healer 20% szansy, że Pokemon wyleczy się z zatrucia, podpalenia, paraliżu, zamrożenia lub snu na końcu każdej rundy. AURA
Heatproof Obrażenia otrzymywane od ognistych ruchów są zmniejszone o 50%.
Heavy Metal Na początku walki podwaja wagę tego Pokemona. Uruchamia się tylko raz, ale efekt pozostaje na wszystkie Tury w walkach 6v6.
Huge Power Na początku walki zwiększa atak Pokemona o 100% podstawowej wartości (przyrosty + natura). Uruchamia się tylko raz, ale efekt pozostaje na wszystkie Tury w walkach 6v6.
Hustle Na początku walki zwiększa atak Pokemona o 50% podstawowej wartości (przyrosty + natura), ale obniża celność ataków fizycznych o 20%. Uruchamia się tylko raz, ale efekt pozostaje na wszystkie Tury w walkach 6v6.
Hydration Podczas deszczu leczy Pokemona z głównych statusów (zatrucie, podpalenie, sen, zamrożenie paraliż).
Hyper Cutter Przeciwnik nie może zmniejszyć statystyki ataku Pokemona z tą umiejętnością.
Ice Body Podczas gradu leczy się na koniec każdej rundy o 6.25%. Chroni przed Gradem.
Immunity Pokemon z tą umiejętnością nie może zostać zatruty.
Imposter Pokemon zmienia się w przeciwnika. Przejmuje on jego: ruchy, wagę, typy, rodzaj, odporności, umiejętności.
Infiltrator Ignoruje efekty ataków Mist, Safeguard, Reflect, Light Screen u przeciwnika.
Inner Focus Pokemon z tą umiejętnością nie może zostać oszołomiony.
Insomnia Pokemon z tą umiejętnością nie może zostać uśpiony. Rest nie zadziała.
Intimidate Na początku każdej walki zmniejsza atak przeciwnika o 4 poziomy (20%) w 1. rundzie.
Iron Barbs Jeśli Pokemon z tą umiejętnością zostanie trafiony ruchem z kontaktem, przeciwnik otrzyma obrażenia równe 5% jego obecnego życia.
Iron Fist Na początku walki zwiększa o 20% moc następujących ruchów: Bullet Punch, Comet Punch, Dizzy Punch, Drain Punch, Dynamic Punch, Fire Punch, Focus Punch, Hammer Arm, Ice Hammer, Ice Punch, Mach Punch, Mega Punch, Meteor Mash, Power-Up Punch, Shadow Punch, Sky Uppercut, Thunder Punch. Uruchamia się tylko raz, ale efekt pozostaje na wszystkie Tury w walkach 6v6.
Justified Zwiększa atak tego Pokemona o 1 poziom (5%), gdy zostanie on trafiony Mrocznym ruchem.
Keen Eye Przeciwnik nie może zmniejszyć statystyki celności Pokemona z tą umiejętnością. Dodatkowo Pokemon ignoruje pozytywne zmiany uników u przeciwnika w momencie kalkulowania szansy trafienia.
Klutz Pokemon nie może używać przedmiotów innych niż Szczęśliwe Jajko oraz Kojący dzwonek.
Leaf Guard Podczas Ostrego Słońca chroni Pokemona przed głównymi statusami (zatrucie, podpalenie, sen, zamrożenie, paraliż).
Levitate Pokemon z tą umiejętnością jest odporny na fizyczne i specjalne ruchy o typie Ziemnym. Dodatkowo nie otrzymuje obrażeń od Spikes oraz Toxic Spikes przy wejściu do walki.
Light Metal Na początku walki zmniejsza o 50% wagę tego Pokemona. Uruchamia się tylko raz, ale efekt pozostaje na wszystkie Tury w walkach 6v6.
Lightning Rod Pokemon z tą umiejętnością jest odporny na fizyczne i specjalne ruchy o typie Elektrycznym. Każde użycie tych ataków przeciwko niemu zwiększa jego sp. atak o 1 poziom.
Limber Pokemon z tą umiejętnością nie może zostać sparaliżowany.
Liquid Ooze Leech Seed oraz ruchy, z których przeciwnik się leczy mają odwrócony efekt jeśli użyte wobec tego Pokemona - przeciwnik zamiast się wyleczyć, otrzyma obrażenia równe ilości tego leczenia.
Magic Bounce Blokuje ruchy statusowe przeciwnika, które wpłynęłyby negatywnie na statystyki tego Pokemona lub nałożyłyby negatywny status. Blokuje również Leech Seed.
Magic Guard Pokemon nie otrzymuje obrażeń od pułapek, trucizny, podpalenia, kolców, Curse oraz Pogody. Inne efekty tych stanów nadal działają.
Magician Jeśli Pokemon z tą umiejętnością nie ma przedmiotu, a przeciwnik posiada użyteczny przedmiot, Pokemon ukradnie go przy pierwszym udanym ataku. Raz skradziony przedmiot zostaje z tym Pokemonem dopóki on nie przegra.
Magma Armor Pokemon z tą umiejętnością nie może zostać zamrożony.
Marvel Scale Jeśli Pokemon z tą umiejętnością jest pod wpływem zatrucia, podpalenia lub paraliżu, obrona tego Pokemona jest zwiększana o 50% w momencie kalkulowania obrażeń.
Mega Launcher Na początku walki zwiększa o 50% moc następujących ruchów: Aura Sphere, Dark Pulse, Dragon Pulse, Origin Pulse, Water Pulse. Dodatkowo Heal Pulse leczy o 25% więcej. Uruchamia się tylko raz, ale efekt pozostaje na wszystkie Tury w walkach 6v6.
Minus Na początku walki zwiększa Sp. Atak Pokemona o 100% podstawowej wartości (przyrosty + natura), jeśli w drużynie jest inny Pokemon z umiejętnością Plus lub Minus. Uruchamia się tylko raz, ale efekt pozostaje na wszystkie Tury w walkach 6v6.
Mold Breaker Ignoruje część umiejętności przeciwnika, które wpływają na atak Pokemona z tą umiejętnością. Ignorowane umiejętności to: Aroma Veil, Battle Armor, Big Pecks, Bulletproof, Clear Body, Contrary, Damp, Dry Skin, Filter, Flash Fire, Flower Gift, Flower Veil, Friend Guard, Heatproof, Hyper Cutter, Immunity, Inner Focus, Insomnia, Keen Eye, Leaf Guard, Levitate, Lightning Rod, Limber, Magic Bounce, Magma Armor, Marvel Scale, Motor Drive, Multiscale, Oblivious, Overcoat, Own Tempo, Sand Veil, Sap Sipper, Shell Armor, Shield Dust, Simple, Snow Cloak, Solid Rock, Soundproof, Sticky Hold, Storm Drain, Sturdy, Sweet Veil, Tangled Feet, Thick Fat, Unaware, Vital Spirit, Volt Absorb, Water Absorb, Water Veil, White Smoke, Wonder Guard, Wonder Skin.
Moody Na koniec każdej rundy Pokemon z tą umiejętnością losowo zwiększa jedną ze swoich statystyk o 2 poziomy (10%) i zmniejsza inną o 1 poziom (5%).
Motor Drive Jeśli Pokemon z tą umiejętnością zostanie trafiony ruchem Elektrycznym, zwiększa swoją szybkość o 1 poziom (5%). Dodatkowo pokemon z tą umiejętnością nie otrzymuje obrażeń od tego ruchu.
Moxie Po każdej walce, w której przeciwnik zostaje pokonany przez nokaut (ma 0 życia na sam koniec), Pokemon z tą umiejętnością zwiększa sobie atak o 4 poziomy (20%).
Multiscale Jeśli Pokemon z tą umiejętnością ma 100% życia, otrzyma o 50% mniej obrażeń od ataków.
Multitype Pokemon zmienia swój typ na taki sam co trzymana płyta. Jeśli nie ma płyty, zostaje z Normalnym typem.
Mummy Jeśli Pokemon z tą umiejętnością zostanie trafiony ruchem z kontaktem, umiejętność przeciwnika również zmieni się na Mummy. Zmiana umiejętności w ten sposób nie cofa bonusów z umiejętności, które zostały dodane jednokrotnie na początku walki (np. Fur Coat).
No Guard Ataki zarówno Pokemona jak i przeciwnika mają pewną szansę na trafienie. Nadal jednak wpływają na nie odporności Pokemonów. Wyjątkiem są ruchy KO, umiejętność na nie nie działa.
Normalize Na początku walki zmienia typ wszystkich ruchów na Normalny. Dodatkowo zmienione tak ruchy mają moc większą o 20%. Uruchamia się tylko raz, ale efekt pozostaje na wszystkie Tury w walkach 6v6.
Oblivious Pokemon z tą umiejętnością nie może zostać zauroczony.
Overcoat Pokemon nie otrzymuje obrażeń od Gradu i Burzy Piaskowej
Overgrow Jeśli życie Pokemona z tą umiejętnością spadnie poniżej 33%, obrażenia jakie zadaje trawiastymi ruchami będą zwiększone o 50%.
Own Tempo Pokemon z tą umiejętnością nie może zostać otępiony.
Parental Bond Atakuje 2 razy jeśli używany ruch nie jest statusowym, trafi przeciwnika za pierwszym razem oraz nie jest ruchem dwurundowym lub kontynuującym. Drugi ruch ma pewne trafienie oraz zadaje 25% obrażeń.
Pickpocket Jeśli Pokemon z tą umiejętnością nie ma przedmiotu, a przeciwnik posiada użyteczny przedmiot, Pokemon ukradnie go kiedy zostanie trafiony przez przeciwnika ruchem z kontaktem. Raz skradziony przedmiot zostaje z tym Pokemonem dopóki on nie przegra.
Pixilate Na początku walki zmienia wszystkie ruchy Normalne tego Pokemona na Wróżkowe. Zmienionym w ten sposób ruchom daje również bonus 20% do mocy. Uruchamia się tylko raz, ale efekt pozostaje na wszystkie Tury w walkach 6v6.
Plus Na początku walki zwiększa sp atak Pokemona o 100% podstawowej wartości (przyrosty + natura), jeśli w drużynie jest inny Pokemon z umiejętnością Plus lub Minus. Uruchamia się tylko raz, ale efekt pozostaje na wszystkie Tury w walkach 6v6.
Poison Heal Pokemon z tą umiejętnością zamiast otrzymać obrażenia od trucizny, leczy się za tą samą wartość.
Poison Point Jeśli Pokemon z tą umiejętnością zostanie trafiony ruchem z kontaktem, istnieje 30% szans na zatrucie przeciwnika.
Poison Touch Jeśli Pokemon z tą umiejętnością trafi przeciwnika ruchem z kontaktem, istnieje 30% szans na zatrucie przeciwnika.
Prankster Na początku walki zwiększa priorytet swoich ruchów statusowych o +1. Uruchamia się tylko raz, ale efekt pozostaje na wszystkie Tury w walkach 6v6.
Primordial Sea Wywołuje pogodę - Obfity Deszcz
Protean Na chwilę przed wykonaniem ataku zmienia swój typ na ten sam, co właśnie wykonywany atak, co sprawia, że zawsze otrzymuje bonus STAB.
Pure Power Na początku walki zwiększa atak Pokemona o 100% podstawowej wartości (przyrosty + natura). Uruchamia się tylko raz ale efekt pozostaje na wszystkie Tury w walkach 6v6.
Quick Feet Jeśli Pokemon z tą umiejętnością jest pod wpływem zatrucia, podpalenia lub paraliżu, szybkość tego Pokemona jest zwiększana o 50% w momencie kalkulowania szansy trafienia ataków obu Pokemonów.
Rain Dish Podczas Deszczu leczy się na koniec każdej tury o 6.25% obecnego życia
Rattled Jeśli Pokemon z tą umiejętnością zostanie trafiony fizycznym lub specjalnym ruchem o typie Robaczym, Mrocznym lub Duch, jego szybkość zwiększy się o 1 poziom (5%).
Reckless Na początku walki zwiększa moc ruchów zadających obrażenia zwrotne o 20%. Uruchamia się tylko raz, ale efekt pozostaje na wszystkie Tury w walkach 6v6.
Refrigerate Na początku walki zmienia wszystkie ruchy Normalne tego Pokemona na Lodowe. Zmienionym w ten sposób ruchom daje również bonus 20% do mocy. Uruchamia się tylko raz, ale efekt pozostaje na wszystkie Tury w walkach 6v6.
Regenerator Leczy się za 1/3 obecnego życia po zakończonej walce. Życie wyleczone w ten sposób nie zwiększa licznika adrenaliny, z którego obliczany jest spadek życia na koniec walki.
Rivalry Pokemon zadaje 25% więcej obrażeń, jeśli przeciwnik jest tej samej płci. Zadaje 25% mniej obrażeń, jeśli jest płci przeciwnej. Umiejętność nie ma efektu jeśli przeciwnik nie ma płci.
Rock Head Pokemon nie otrzymuje obrażeń zwrotnych z własnych ataków (Brave Bird, Double-Edge, Flare Blitz, Head Charge, Head Smash, Light of Ruin, Submission, Take Down, Volt Tackle, Wood Hammer, Wild Charge).
Rough Skin Jeśli Pokemon z tą umiejętnością zostanie trafiony ruchem z kontaktem, przeciwnik otrzyma obrażenia równe 5% jego obecnego życia.
Sand Force W trakcie burzy piaskowej zwiększa moc ruchó kamiennych, ziemnych i stalowych o 30(?)%
Sand Rush Podczas burzy piaskowej zwiększa szybkość o 100% wartości podstawowej (przyrosty + natura). Chroni przed Burzą Piaskową.
Sand Stream Wywołuje pogodę - Burza Piaskowa
Sand Veil Podczas burzy piaskowej zmniejsza końcową celność ataków użytych przez przeciwnika o 20%. Nie działa na ruchy statusowe. Chroni przed Burzą Piaskową .
Sap Sipper Pokemon z tą umiejętnością jest odporny na ruchy o typie Trawiastym. Każde użycie tych ataków przeciwko niemu zwiększa jego atak o 1 poziom (5%). Jeśli Pokemon już jest odporny na ruchy Trawiaste, umiejętność nie będzie miała efektu.
Scrappy Pokemon z tą umiejętnością może trafić przeciwnika o typie Duch za pomocą ruchów Normalnych i Walczących.
Serene Grace Na początku walki podwaja szansę wystąpienia efektów wszystkich ataków tego Pokemona. Uruchamia się tylko raz, ale efekt pozostaje na wszystkie Tury w walkach 6v6.


Shed Skin 30% szansy, że Pokemon wyleczy się z zatrucia, podpalenia, paraliżu, zamrożenia lub snu na końcu każdej rundy.
Sheer Force Na początku walki zwiększa moc ataku jeśli ma on zwiększenie statystyk Pokemona, zmniejszenie statystyk przeciwnika lub nałożenie statusu na przeciwnika jako dodatkowy efekt. Wszystkie te dodatkowe efekty są wtedy usunięte z tego ruchu. Zwiększenie mocy jest zawsze takie samo, nawet jeśli atak ma kilka efektów. Uruchamia się tylko raz, ale efekt pozostaje na wszystkie Tury w walkach 6v6.
Shell Armor Pokemon nie może otrzymać krytycznych obrażeń.
Shield Dust Blokuje negatywne efekty ataków fizycznych i specjalnych przeciwnika. Te efekty to zmniejszenie poziomu statystyk oraz nałożenie statusu na Pokemona z tą umiejętnością.
Simple Zmiany statystyk tego Pokemona są zawsze podwojone.
Slush Rush Podczas Gradu zwiększa szybkość o 100% wartości podstawowej (przyrosty + natura). Chroni przed Gradem.
Skill Link Ruchy, które atakują od 2 do 5 razy zawsze zaatakują 5 razy. Dodatkowo sprawia, że Triple Kick zawsze trafi 3 razy o ile pierwszy atak trafi.
Slow Start Na początku walki zmniejsza atak i szybkość Pokemona o 50% wartości podstawowej. Pokemon odzyskuje te statystyki po 5 turze walki. W przypadku walk 6v6, w których Pokemon może walczyć z więcej niż 1 Pokemonem, umiejętność zmniejsza statystyki tylko w pierwszej walce.
Sniper Obrażenia krytyczne zadawane przez Pokemona z tą umiejętnością zwiększane są o 100% zamiast standardowych 50%.
Snow Cloak Podczas Gradu zmniejsza końcową celność ataków użytych przez przeciwnika o 20%. Nie działa na ruchy statusowe. Chroni przed Gradem.
Snow Warning Wywołuje pogodę - Grad.
Solar Power Podczas Ostrego Słońca zwiększa sp. atak Pokemona o 50%, jednak na koniec każdej rundy traci on 6% swojego obecnego życia.
Solid Rock Jeśli Pokemon z tą umiejętnością zostanie trafiony ruchem o typie super efektywnym (ma odporność na niego większą niż 1x), obrażenia od tego ruchu zostaną zmniejszone o 25%.
Soundproof Uodparnia Pokemona na ruchy bazujące na dźwięku, nie pozwala mu również użyć Heal Bell. Lista ruchów: Boomburst, Bug Buzz, Chatter, Clanging Scales, Confide, Disarming Voice, Echoed Voice, Grass Whistle, Growl, Heal Bell, Hyper Voice, Metal Sound, Noble Roar, Parting Shot, Perish Song, Relic Song, Roar, Round, Screech, Shadow Panic, Sing, Snarl, Snore, Sparkling Aria, Supersonic, Uproar
Speed Boost Na końcu każdej rundy szybkość tego Pokemona zwiększa się o 1 poziom (5%).
Stall Pokemon zawsze atakuje jako drugi, niezależnie od priorytetów oraz szybkości.
Stance Change Pokemon zmienia swoją formą między formą Miecza a Tarczy, zamieniając Obronę z Atakiem oraz Sp. Obronę z Sp. Atakiem. Startowa forma to forma Tarczy, zmienia się na formę Miecza przy użyciu nie statusowego ruchu. Zmiana formy z powrotem na Tarcze zachodzi po użyciu ruchu Kings Shield..
Static Jeśli Pokemon z tą umiejętnością zostanie trafiony ruchem z kontaktem, istnieje 30% szans na sparaliżowanie przeciwnika.
Steadfast Za każdym razem, gdy Pokemon pomija atak przez otępienie, jego szybkość zwiększa się o 1 poziom (5%).
Stench Jeśli Pokemon z tą umiejętnością zostanie trafiony dowolnym ruchem, istnieje 10% szans na to, że przeciwnik zostanie oszołomiony.
Sticky Hold Nie można ukraść przedmiotu temu Pokemonowi.
Storm Drain Pokemon z tą umiejętnością jest odporny na fizyczne i specjalne ruchy o typie Wodnym. Każde użycie tych ataków przeciwko niemu zwiększa jego Sp. Atak o 1 poziom.
Strong Jaw Na początku walki zwiększa o 50% moc niektórych ruchów tego Pokemona (bite, Crunch, Fire Fang, Hyper Fang, Ice Fang, Poison Fang, Psychic Fangs, Thunder Fang). Uruchamia się tylko raz, ale efekt pozostaje na wszystkie Tury w walkach 6v6"
Sturdy Pokemon jest całkowicie odporny na ruchy KO, a dodatkowo jeśli ruch miałby mu zabrać całe życie, ze 100% do 0, zostaje z 5 życia.
Super Luck Dodaje +1 do szansy na zadanie obrażeń krytycznych.
Swarm Jeśli życie Pokemona z tą umiejętnością spadnie poniżej 33%, obrażenia jakie zadaje robaczymi ruchami będą zwiększone o 50%.
Sweet Veil Pokemon nie może zostać uśpiony. Nie blokuje Rest. AURA
Swift Swim Podczas deszczu zwiększa szybkość o 100% wartości podstawowej (przyrosty + natura).
Synchronize Jeśli Pokemon z tą umiejętnością zostanie zatruty, sparaliżowany lub podpalony, również przeciwnik dostanie ten sam status.
Tangled Feet Zwiększa o 50% uniki tego Pokemona, jeśli jest oszołomiony.
Technician Jeśli moc końcowa ruchu będzie mniejsza lub równa 60, ruch ten zada o 50% więcej obrażeń.
Teravolt Ignoruje część umiejętności przeciwnika, które wpływają na Atak Pokemona z tą umiejętnością. Ignorowane umiejętności to: Aroma Veil, Battle Armor, Big Pecks, Bulletproof, Clear Body, Contrary, Damp, Dry Skin, Filter, Flash Fire, Flower Gift, Flower Veil, Friend Guard, Heatproof, Hyper Cutter, Immunity, Inner Focus, Insomnia, Keen Eye, Leaf Guard, Levitate, Lightning Rod, Limber, Magic Bounce, Magma Armor, Marvel Scale, Motor Drive, Multiscale, Oblivious, Overcoat, Own Tempo, Sand Veil, Sap Sipper, Shell Armor, Shield Dust, Simple, Snow Cloak, Solid Rock, Soundproof, Sticky Hold, Storm Drain, Sturdy, Sweet Veil, Tangled Feet, Thick Fat, Unaware, Vital Spirit, Volt Absorb, Water Absorb, Water Veil, White Smoke, Wonder Guard, Wonder Skin.
Thick Fat Pokemon z tą umiejętnością trafiony ruchem ognistym lub lodowym otrzyma o 50% mniej obrażeń.
Tinted Lens Jeśli Pokemon uderzy przeciwnika mało efektywnym atakiem (odporność 0.5 lub mniej), obrażenia od tego ataku zostaną podwojone.
Torrent Jeśli życie Pokemona z tą umiejętnością spadnie poniżej 33%, obrażenia jakie zadaje wodnymi ruchami będą zwiększone o 50%.
Tough Claws Na początku walki zwiększa o 30% moc ruchów z kontaktem. Uruchamia się tylko raz, ale efekt pozostaje na wszystkie Tury w walkach 6v6.
Toxic Boost Pokemon zadaje 50% większe obrażenia z fizycznych ruchów, gdy jest zatruty.
Trace Na początku walki kopiuje umiejętność przeciwnika, otrzymując wszystkie jej bonusy. Pokemon pozostanie z tą umiejętnością do końca wszystkich walk 6v6. Nie może skopiować: Trace, Forecast, Flower Gift, Multitype, Illusion, Zen Mode, Imposter, Stance Change, Power of Alchemy, Receiver, Schooling, Comatose, Shields Down, Disguise, Rks System Battle Bond, Power Construct.
Truant Co drugą rundę Pokemon ma 25% szansy na nie zaatakowanie ze względu na lenistwo.
Turboblaze Ignoruje część umiejętności przeciwnika, które wpływają na Atak Pokemona z tą umiejętnością. Ignorowane umiejętności to: Aroma Veil, Battle Armor, Big Pecks, Bulletproof, Clear Body, Contrary, Damp, Dry Skin, Filter, Flash Fire, Flower Gift, Flower Veil, Friend Guard, Heatproof, Hyper Cutter, Immunity, Inner Focus, Insomnia, Keen Eye, Leaf Guard, Levitate, Lightning Rod, Limber, Magic Bounce, Magma Armor, Marvel Scale, Motor Drive, Multiscale, Oblivious, Overcoat, Own Tempo, Sand Veil, Sap Sipper, Shell Armor, Shield Dust, Simple, Snow Cloak, Solid Rock, Soundproof, Sticky Hold, Storm Drain, Sturdy, Sweet Veil, Tangled Feet, Thick Fat, Unaware, Vital Spirit, Volt Absorb, Water Absorb, Water Veil, White Smoke, Wonder Guard, Wonder Skin.
Unaware Ignoruje wszelkie adekwatne zmiany statystyk u przeciwnika (obrony, kiedy Pokemon atakuje oraz ataki, kiedy przeciwnik atakuje).
Unburden Zwiększa szybkość o 100% wartości podstawowej (przyrosty + natura), kiedy przedmiot Pokemona jest zużyty/zniszczony (klejnot) lub skradziony. Nie działa jeśli Pokemon w ogóle nie miał przedmiotu.
Victory Star Zwiększa celność wszystkich ruchów o 10% (czyli np. z 40% celność wyniesie 44%). AURA.
Vital Spirit Pokemon z tą umiejętnością nie może zostać uśpiony. Rest nie zadziała.
Volt Absorb Pokemon z tą umiejętnością jest odporny na ruchy o typie Elektrycznym. Każde użycie tych ataków przeciwko niemu leczy go za 6.25% obecnego życia. Jeśli Pokemon już jest odporny na ruchy Elektryczne, umiejętność nie będzie miała efektu.
Water Absorb Pokemon z tą umiejętnością jest odporny na ruchy o typie Wodnym. Każde użycie tych ataków przeciwko niemu leczy go za 6.25% obecnego życia. Jeśli Pokemon już jest odporny na ruchy Wodne, umiejętność nie będzie miała efektu.
Water Veil Pokemon z tą umiejętnością nie może zostać podpalony.
Weak Armor Jeśli Pokemon z ta umiejętnością zostanie trafiony ruchem fizycznym, jego obrona spadnie o 1 poziom, ale szybkość zostanie zwiększona o 2 poziomy (10%).
White Smoke Przeciwnik nie może zmniejszyć statystyk Pokemona z tą umiejętnością.
Wonder Guard Pokemon może być trafiony jedynie ruchami super efektywnymi (odporność większa niż 1x).
Wonder Skin Zmniejsza o 50% celność ruchów statusowych używanych przez przeciwnika.
Zen Mode Zmienia wszystkie zmienne statystyki (czyli również tą, która ma wpływ na to ile się dostanie z poziomu statystyki), zależnie od różnicy między statystykami form (np. ze standardowej w Zen Atak zostanie pomnożony przez 0.21, a przy powrocie Zen do standardowej, atak będzie pomnożony przez 4.77. Zmiana zachodzi przy mniej niż 50% hp.