Liga

Z PokeLife Pokedex
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Główne zasady działania Ligi

Nowy system Ligowy działa w oparciu o sezony. Każdy sezon trwa 22 tygodnie, czyli około 5 miesięcy. Między dwoma sezonami jest miesiąc przerwy. Gracze zostają podzieleni na 9 Lig - I Liga, Kryształowa, to Liga dla najlepszych, w której może być maksymalnie 100 graczy. IX Liga, Srebrna, to Liga początkujących. Każdy gracz może walczyć jedynie z graczami z tej samej Ligi.

Same walki są przeprowadzane w systemie tygodniowym. Na każdy tydzień gracz wybiera swoją Reprezentację, która będzie walczyła w Lidze przez kolejne dni. W ciągu tygodnia nie można zmienić aktualnego składu co wiąże się z brakiem możliwości sprzedania Pokemonów, które się w nim znajdują. Każdego tygodnia należy odbyć odpowiednią ilość walk, aby być w ogóle branym pod uwagę. Można walczyć z losowym przeciwnikiem lub też samemu wybierać z kim się zawalczy. Należy jednak pamiętać, że duże znaczenie ma to, z kim wygracie. Jeśli będziecie wyzywać samych o wiele słabszych od siebie graczy, Wasza punktacja nie będzie zbyt wysoka.

Na koniec danego tygodnia, w trakcie nocnego resetu o 3:30 w poniedziałek, Ligi są podsumowane i przeliczane. Czyli:

 • UWAGA: W godzinach 0:00 - 6:00 w nocy z niedzieli na poniedziałek walki w Ligach są blokowane, aby umożliwić skryptom przeliczeniowym bezawaryjne działanie
 • część najlepszych osób z danej Ligi dostanie awans do wyższej*
 • najsłabsi mogą spaść do niższej Ligi*
 • rozdane zostaną Punkty Walki - waluta za którą można nabyć nagrody w Centrum Nagród
 • wyzerowane zostaną liczniki walk
 • zmieni się Wasza Reprezentacja, o ile zaplanowaliście taką zmianę wcześniej

Warto brać udział w Lidze nawet z niskim poziomem - nawet wtedy możecie zdobyć kilka interesujących nagród. Jednak nie spoczywajcie na laurach - im wyżej, tym więcej Punktów Walki otrzymacie! Natomiast na koniec sezonu wyłoniony zostanie Mistrz Pokemon! Co on otrzyma? Poza uwiecznieniem w Sali Chwały jest to jeszcze tajemnicą.


* Nie ma stałej liczby czy procentu osób które mogą zmienić Ligę. Jest ona zmienna i zależna od ilości osób w aktualnej, niższej oraz wyższej. Aczkolwiek można oszacować sobie miejsce od którego zaczynają się awanse i spadki posiłkując się Rankingiem z ostatniego tygodnia.

Przydział do Lig

UWAGA:
Przydziały względem poziomu dotyczą nowych graczy dołączających do Ligi, nie graczy, którzy zostali przydzieleni w poprzednim sezonie.

Jest 9 Lig, z których każda ma własną nazwę, a niektóre dodatkowe "właściwości". W każdej lidze wymagane jest odbycie 25 walk tygodniowo (jako atakujący, walki w których to nas atakują nie zaliczają się do tego limitu). Jeśli nie spełnimy tego wymogu, nie otrzymamy żadnych PW danego tygodnia. A nie spełnienie tego wymogu dwa tygodnie pod rząd poskutkuje usunięciem z Ligi.


Odznaka Ligi: Numeracja Ligi: Nazwa Ligi: Ewentualny Opis:
Liga I "Kryształowa" Koszt walki to 35 punktów akcji.
Ma stały limit 100 graczy, spośród nich wyłoniony zostanie Mistrz
Liga II "Diamentowa" Koszt walki to 30 punktów akcji.
Liga III "Szmaragdowa" Koszt walki to 25 punktów akcji.
Liga IV "Szafirowa" Koszt walki to 20 punktów akcji.
Liga V "Rubinowa" Koszt walki to 20 punktów akcji.
Tutaj przydzielani są gracze z poziomem wyższym niż 75
Liga VI "Perłowa" Koszt walki to 15 punktów akcji.
Tutaj przydzielani są gracze z poziomem 75 lub mniejszym
Liga VII "Platynowa" Koszt walki to 15 punktów akcji.
Tutaj przydzielani są gracze z poziomem 60 lub mniejszym
Liga VIII "Złota" Koszt walki to 10 punktów akcji.
Tutaj przydzielani są gracze z poziomem 45 lub mniejszym
Liga IX "Srebrna" Koszt walki to 10 punktów akcji.
Tutaj przydzielani są gracze z poziomem 30 lub mniejszym


Jednocześnie weźcie pod uwagę, że to, że zostaliście przydzieleni do danej Ligi nie oznacza, że nie możecie spaść! Dodatkowo, jeśli odejdziecie z Ligi po spadnięciu np. do Ligi Srebrnej, nawet jeśli będziecie mieć 80 poziom, i tak zostaniecie przydzieleni do ostatniej Ligi w której byliście.

Punktacja

Punktacja jest niezależna dla każdej Ligi. Gracz który ma 5000 punktów w Lidze Złotej wcale nie jest lepszy od gracza posiadającego 4000 punktów w Lidze Diamentowej. Punkty widoczne na liście rankingowej mogą Wam posłużyć do zobaczenia jak daleko jesteście za lub przed graczami w tej samej Lidze.

Punkty obliczane są na podstawie wartości danego gracza. To znaczy że zależnie od tego ile walk wygrywasz, a ile przegrywasz, Twoja wartość rośnie lub maleje, tak samo wartość przeciwników. Warto więc podejmować wyzwania i próbować pokonać silniejszych graczy, niż atakować samych słabych.

Punktacja aktualizowana jest co godzinę (10 minut po pełnej godzinie) oraz jest resetowana co tydzień. Dodatkowo punktacja może jeszcze odrobinę ulec zmianie do czasu startu sezonu.

UWAGA: Jeśli gracz nie odbędzie wymaganego minimum walk, jego punktacja zawsze będzie równa 0!


Punkty Walki

Punkty Walki wypłacane są na koniec tygodnia. Ilość PW jaką otrzymacie zależeć będzie przede wszystkim od Ligi i Waszej pozycji w niej. System działa w taki sposób, że osoba, która zajmie 1 miejsce w Lidze Srebrnej powinna otrzymać porównywalną ilość PW, co osoba znajdująca się na końcu Ligi Złotej.

PW możecie wydać w Centrum Nagród, które ma dla Was kilka wyjątkowych ofert. Uprzedzając pytania - PW nie będą resetowane między sezonami. Jednak weźcie pod uwagę, że nagrody w różnych sezonach najprawdopodobniej nie będą identyczne.

Zapewne wielu z Was ciekawi ile PW można zdobyć. Podam poniżej ilość PW jaką otrzymuje pierwsza osoba w danej Lidze. Osoby na niższych pozycjach otrzymują stosunkowo mniej (z zakresu pomiędzy punktami pierwszej osoby w danej lidze oraz pierwszej osoby w lidze poprzedniej). Dodatkowo każde 10 rzuconych wyzwań ponad 25 gwarantuje Wam bonus 1% do PW, do maksymalnie 10%. Czyli jeśli rzucicie wyzwanie 45 razy, otrzymacie 2% dodatkowych PW. Rzucając 125 wyzwań, otrzymujecie dodatkowe 10%, czyli maksymalny bonus.

 • I Liga, I miejsce - 1500 PW za tydzień
 • II Liga, I miejsce - 1150 PW za tydzień
 • III Liga, I miejsce - 800 PW za tydzień
 • IV Liga, I miejsce - 560 PW za tydzień
 • V Liga, I miejsce - 400 PW za tydzień
 • VI Liga, I miejsce - 280 PW za tydzień
 • VII Liga, I miejsce - 200 PW za tydzień
 • VIII Liga, I miejsce - 140 PW za tydzień
 • IX Liga, I miejsce - 100 PW za tydzień
 • IX Liga, ostatnie miejsce - 75 PW za tydzień


Niewydane Punkty Walki nie zostaną Wam zabrane, przejdą one na następny sezon.

Nagrody

Nagrody w ciągu trwania jednego sezonu na 100% nie będą zmieniane. Stałe zostaną również ich ceny, dlatego już od początku możecie kupować co chcecie. W przyszłych sezonach żadna z nagród nie będzie usunięta (o ile nie zmieni się część mechaniki gry, na której ona bazuje) ale mogą być dodane nowe.

Klasyfikacja Generalna

Na koniec każdego tygodnia sezonu przydzielane są również punkty klasyfikacji generalnej. Dla większości graczy nie będą one miały większej przydatności, służą głównie do ustalania kolejności w Stowarzyszeniu. Najważniejsze są jednak w Lidze Kryształowej - to one właśnie zadecydują o tym, kto dostanie się do Finałów po całym sezonie. Sposób przeprowadzenia Finałów nie jest jeszcze do końca znany, ale na pewno Mistrzem nie zostanie osoba z najwyższa pozycją w klasyfikacji generalnej. Najprawdopodobniej będą to ostateczne pojedynki między kilkunastoma graczami, którzy znajdą się najwyżej.