Targ

Z PokeLife Pokedex
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Targ do główny ośrodek handlu pokemonami oraz różnymi przedmiotami w grze. Aby wejść na targ klikamy w zakładkę TARG a następnie w zależności co chcemy kupić wybieramy opcję znajdującą się pod napisem KUP:

 • Pokemony - tutaj znajdują się wszystkie oferty sprzedaży pokemonów przez innych graczy
 • Przedmioty - tu możemy znaleźć różnego rodzaju przedmioty (jagody, pokeballe, okruchy, przedmioty ewolucyjne, repele, tepele, napoje energetyczne, czekoladowe serca)
 • TM - tutaj znajduje się spis ofert technik maszyn TM. Służą one do nauki niestandardowych posunięć naszych pokemonów.


Jeśli natomiast sami chcemy coś wystawić mamy dodatkowe dwie opcje na samym dole, również w zakładce targ, pod napisem WYSTAW:

 • Pokemony - wystawiamy nasze pokemony (można wystawić tylko te które znajdują się w rezerwie lub przechowalni)
 • Przedmioty/TM - wystawiamy różnego rodzaju przedmioty i TM'y.

Ograniczenie kupowania

Na targu można kupować od osiągnięcia 5 poziomu.Na targu możesz kupić pokemony, których poziom jest większy od największego poziomu jakiego miałeś kiedykolwiek w swojej drużynie (patrz osiągnięcie Trener), jednak nie możesz nimi grać dopóki nie zrównasz poziomu trenera z poziomem kupionego pokemona - po prostu nie jesteś w stanie go opanować.

Wystawianie pokemonów na targu

Jeśli zdobyłeś osiągnięcie Trener 1 możesz na targu wystawić dowolnego pokemona znajdującego się w twojej przechowalni pokemonów, po cenie którą ustalisz - może to być zarówno cena w yenach jak i cena w zasługach, lub też jedynie jedna z tych opcji (w takim przypadku w ofercie która cię nie interesuje wpisz po prostu 0).

Minimalna Cena - Cena która wyświetla się standardowo w okienkach przy wystawianiu pokemona, jest ceną minimalną za niego i nie można sprzedać go po cenie niższej.

Ograniczenie liczby wystawionych pokemonów - na targu obecnie można wystawić maksymalnie pięć pokemonów naraz. Liczbę tą można zwiększyć poprzez zakup Karty trenera oraz zdobycie osiągnięcia Handlarz.

Podatek od sprzedaży - sprzedając pokemony na targu należy pamiętać, iż po każdej udanej transakcji od twoich zarobków odliczane jest siedem procent podatku i pięć procent w przypadku sprzedaży sprzedaży przedmiotu . Nie tyczy się to sprzedaży za zasługi.

Podatek od kupna - wystawiając za yeny towary lub stworki musimy zapłacić podatek od wystawienia równy 1% wartości wystawianego dobra.

Kupno pokemona - filtry i działanie

2q2etd3.jpg


 • ID Pokemona - numer przyporządkowany każdemu gatunkowi pokemonów, jeśli chcemy aby został nam się wyświetlony konkretny gatunek (np bulbasaur) to wpisujemy jego ID. Listę pokemonów znajdziemy w pokedexie, lub bezpośrednio klikając w Czerwony napis Lista Pokemonów pod przyciskiem ZASTOSUJ.
 • Min poziom i Max poziom to zakres poziomów pokemonów jaki nas interesuje.
 • Max tren to maksymalna ilość wytrenowanych statystyk, które pokemon może posiadać.
 • Min cena i Max cena to zakres kwoty pieniędzy którą zamierzamy przeznaczyć na kupno pokemona. Pod tymi rubrykami wybieramy również walutę tej kwoty (yen lub pz)


 • Region - tutaj wybieramy, z którego regionu mają wyświetlić nam się pokemony
 • Typ - to typ pokemonów, które chcemy wyszukać. To czy jest podstawowym czy drugim typem danego pokemona nie ma znaczenia.
 • Sortuj - wybieramy czy ma być posortowane według poziomu pokemona czy też według zsumowanej wartości statystyk, którą posiada pokemon. Możemy także posortować je malejąco bądź rosnąco.
 • Tylko Shiny - kiedy zaznaczymy tę opcję naszym oczom pokażą się tylko i wyłącznie rzadkie Shiny pokemony wystawione na targu.


Po uzupełnieniu wszystkich pól klikamy przycisk ZASTOSUJ, a naszym oczom ukaże się lista zawierająca pokemony spełniające nasze wymagania.