Targ

Z PokeLife Pokedex
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Targ to główny ośrodek handlu Pokemonami oraz różnymi przedmiotami w grze. Aby wejść na targ klikamy w zakładkę TARG, a następnie w zależności co chcemy kupić, wybieramy opcję znajdującą się pod napisem KUP:

 • Pokemony - tutaj znajdują się wszystkie oferty sprzedaży Pokemonów przez innych graczy.
 • Przedmioty - tu możemy znaleźć różnego rodzaju przedmioty (jagody, pokeballe, okruchy, przedmioty do trzymania oraz ewolucyjne, a także parę innych przedmiotów)
 • TM - tutaj znajduje się spis ofert technik maszyn TM. Służą one do nauki niestandardowych posunięć naszych Pokemonów.

Jeśli natomiast sami chcemy coś wystawić, mamy dodatkowe dwie opcje na samym dole, również w zakładce targ, pod napisem WYSTAW:

 • Pokemony - wystawiamy nasze Pokemony (można wystawić tylko te, które znajdują się w rezerwie lub przechowalni).
 • Przedmioty/TM - wystawiamy różnego rodzaju przedmioty i TM'y.

Ograniczenie kupowania

Gracze mają możliwość kupna Pokemona na poziomie wyższym, niż ich Poziom Trenera, lecz nie będą mogli używać go do walki (ani w drużynie do walk w dziczy, ani w reprezentacji do walk w lidze) do czasu zrównania Poziomu Trenera z poziomem Pokemona.

Wystawianie ofert na targu

Jeśli zdobyłeś osiągnięcie Trener 1, możesz na targu wystawić dowolnego Pokemona, znajdującego się w twojej przechowalni Pokemonów, po cenie, którą ustalisz - może to być zarówno cena w yenach jak i cena w zasługach lub też jedynie jedna z tych opcji (w takim przypadku w ofercie, która cię nie interesuje wpisz po prostu 0).

Minimalna Cena - Cena, która wyświetla się standardowo w okienkach przy wystawianiu Pokemona lub przedmiotu (nie dotyczy TM) jest ceną minimalną za niego i nie można sprzedać go po niższej cenie.

Ograniczenie liczby wystawionych Pokemonów - na targu obecnie można wystawić maksymalnie pięć Pokemonów naraz. Liczbę tą można zwiększyć poprzez zakup Karty trenera oraz zdobycie osiągnięcia Handlarz.

Podatek od sprzedaży - sprzedając Pokemony na targu należy pamiętać, iż po każdej udanej transakcji od twoich zarobków odliczane jest 7% podatku i 5% w przypadku sprzedaży sprzedaży przedmiotu. Nie tyczy się to sprzedaży za zasługi.

Podatek od kupna - wystawiając Pokemony i przedmioty za yeny, musimy zapłacić podatek od wystawienia równy 1% wartości wystawianego dobra.

Kupno Pokemona - filtry i działanie

 • Nazwa - jeśli chcemy, aby został nam się wyświetlony konkretny gatunek Pokemona, wpisujemy jego nazwę.
 • ID Pokemona - numer przyporządkowany każdemu gatunkowi Pokemonów, jeśli chcemy aby został nam się wyświetlony konkretny gatunek (np. Bulbasaur) to wpisujemy jego ID. Listę Pokemonów znajdziemy w Pokedexie lub bezpośrednio klikając w napis Lista Pokemonów pod przyciskiem ZASTOSUJ.
 • Min poziom i Maks.. poziom to zakres poziomów Pokemonów jaki nas interesuje.
 • Maks. tren. to maksymalna ilość wytrenowanych statystyk, które Pokemon może posiadać.
 • Min. cena i Maks. cena to zakres kwoty pieniędzy którą zamierzamy przeznaczyć na kupno pokemona. Pod tymi rubrykami wybieramy również walutę tej kwoty (yen lub pz)
 • Region - tutaj wybieramy, z którego regionu mają wyświetlić nam się Pokemony.
 • Typ - to typ Pokemonów, które chcemy wyszukać. To czy jest podstawowym czy drugim typem danego Pokemona nie ma znaczenia.
 • Sortuj - wybieramy czy ma być posortowane według poziomu Pokemona czy też według zsumowanej wartości statystyk lub treningu, którą posiada Pokemon. Możemy także posortować je malejąco bądź rosnąco.
 • Pokazuj - standardowo ta opcja wyświetla zarówno zwykłe jak i Shiny Pokemony wystawione na targu. Możemy zmienić wyświetlane Pokemony na Tylko Normalne lub Tylko Shiny.


Po uzupełnieniu wszystkich pól, klikamy przycisk ZASTOSUJ, a naszym oczom ukaże się lista zawierająca Pokemony spełniające nasze wymagania.