PokeChat

Z PokeLife Pokedex
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Dodatek w grze, który służy lepszej komunikacji między graczami. Aby z niego korzystać należy ukończyć samouczek.

Dostępne Pokoje

Do dyspozycji mamy cztery pokoje. Początkujący gracz ma dostęp tylko do Pomocy.

  • Ogólny - jak sama nazwa wskazuje służy do rozmów na każdy temat. Dopóki rozmowa odbywa się nie naruszając regulaminu każdy ma prawo rozmawiać na dowolne tematy.
  • Nowi - kanał dla osób poniżej 15 poziomu o takich samych zasadach jak ogólny. Starsi stażem gracze jak najbardziej mogą się też tam udzielać.
  • Handel - kanał służący do ogłaszania swoich ofert związanych z zakupem, bądź sprzedażą Pokemonów czy przedmiotów. Należy poruszać na nim tylko tematy związane z handlem. Ani ogólny, ani pomoc nie może służyć tym celom, dla których istnieje ten pokój.
  • Stow - opcja pisania w tym kanale pojawia się w zależności od ustawień zmienionych przez lidera stowarzyszenia. Czasem mogą tam wypowiadać się już kandydaci, czasem tylko członkowie, czasem pokój zablokowany jest dla każdego.

Wyróżnione osoby

admin.png - ikonka oznaczająca administratora. Jest ich dwóch. Profesor Oak jest twórcą i właścicielem gry. Saira zarządza głównie graczami i forum. To ona odpowiada w Centrum Pomocy. Nadaje bany na grę. Tworzy regulaminy.
technik.png - ikonka oznaczająca technika gry. Obecnie jest jeden technik i jest nim Nyalina. Wspiera ona merytorycznie administratorów. Dodatkowo przygotowuje bazy danych, pomaga przy tworzeniu eventów czy aktualizacji, odpowiada za grafiki. Zarządza Pokedexem i konkursami Pokedexowymi.
moderator.png - ikonka oznaczająca moderatora. Jest to osoba pilnująca przestrzegania regulaminu czatu oraz forum. Obecnie jest trzech moderatorów: Kamilkowa, Kuroko i przemq.

Każda z powyższych grup ma prawo upominać, a nie zastosowanie się do upomnienia może skutkować banem.

Emotikonki

Są to obrazki jakie można wywołać poprzez wpisanie określonego ciągu znaków w celu wyrażenia emocji.

Spis emotikonek dostępnych na czacie:
usmiech.png - :)
smutek.png - :(
zlo.png - >:D
szczerzenie.png - :D
zly.png - :<
serducho.png - <3
kotek.png - :3
zalamka.png - T.T
zdziwko.png - :O
jezor.png - :P
szczerzenie2.png - xD

Dodatkowe informacje

[1] Pod tym adresem znajduje się regulamin, którego należy przestrzegać. Obecnie ban na czacie wygląda tak, że osoba zbanowana może czytać wiadomości pojawiające się, ale nie może nic pisać. Termin nałożenia to na stałe.Odwołania od banów można zgłaszać w centrum pomocy.