Shiny Pokemon

Z PokeLife Pokedex
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Czym są Shiny Pokemony?

Shiny Pokemony różnią się od swoich zwyczajnych pobratymców tym, że najczęściej mają inne barwy. Technicznie rzecz biorąc jest to ten sam gatunek, ale z pewną mutacją, która spowodowała częściową zmianę wyglądu. Mówi się też, że owe Pokemony są o wiele silniejsze z racji tego, że przetrwanie będąc odmieńcem nawet w świecie Pokemonów wymaga większej siły. Są przez to rzadsze, trudniejsze do spotkania i złapania. Wielu trenerów oddałoby spore sumy za możliwość posiadania i trenowania takiego osobnika. Niestety dla nich, Pokemony te zaczęły się ukrywać, pojawiając się tylko podczas zmiany kryjówki, kiedy w ich dotychczasowym domu zaczynało brakować jedzenia lub zwyczajnie zostawały wykryte przez poszukiwaczy. Właśnie w tym czasie większa ilość trenerów może mieć okazję do spotkania, a nawet złapania takiego okazu. Niektóre stowarzyszenia zaczęły nawet współpracować w celu zyskania jak największej ilości tych drogocennych i silnych Pokemonów.

Musicie jednak pamiętać, że polowanie na shiny nie jest tak łatwe jak zwykłe wyprawy do lasu czy w góry. Pokemony te bywają przebiegłe i nieznośne, nie liczcie więc na żadną taryfę ulgową!

Wielu trenerów donosi również, że nauczenie takiego Pokemona czegokolwiek to długa i nużąca praca, często przerastająca umiejętności.

W każdym razie, drogi Trenerze, jeśli chcesz posiadać te rzadkie okazy, zaopatrz się najpierw w bardzo wygodne buty, a potem w masę cierpliwości!

Przegląd Shiny Pokemonów

Listę dostępnych shiny Pokemonów, wraz z porównaniem ich wyglądu znajdziecie pod tym linkiem: Lista Shiny Pokemonów.

Jak spotkać Shiny Pokemona?

Istnieje szansa, że piętnaście minut po i piętnaście minut przed każdą pełną godziną, w losowej Dziczy pojawi się grupa shiny Pokemonów. W każdym regionie w tym samym czasie może znajdować się tylko jedna gromada shiny. Ma ona z góry określoną liczebność, jeśli wszystkie Pokemony zostaną wyłapane, nie spotkasz żadnego shiny aż do następnego piętnaście minut po i piętnaście minut przed każdej pełnej godziny. Wtedy to pojawi się kolejna grupa, zapewne inna i w innej dziczy. Jednakże jak się pewnie domyślacie, określony gatunek Pokemona pojawi się tylko w odpowiadającej mu dziczy. W końcu Caterpie nie nadają się do mieszkania na Morzu, prawda?

Gdy spotkasz shiny w danym miejscu ale go nie złapiesz, wyruszając drugi raz w to samo miejsce masz ponad dwukrotnie większą szansę na ponowne spotkanie shiny Pokemona, która rośnie przy każdym kolejnym jego spotkaniu. Jeśli więc uda ci się wpaść na trop jakiegoś shiny, warto nim podążać. Bonus ten znika, gdy gracze wyłapią wszystkie shiny danego rodzaju i nawet gdy te pojawią się znów w tym samym miejscu, będzie naliczany ponownie. Jeśli uda Ci się złapać shiny Pokemona w danym miejscu, nie spotkasz już żadnego innego, dopóki nie pojawi się nowa grupa.

Występowanie Shiny

 • w jednym czasie w jednym regionie może znajdować się tylko jedna grupa Shiny Pokemonów
 • 15 i 45 minut po każdej pełnej godzinie istnieje 60% szansy, że w jednej z dziczy pojawi się nowa grupa JEŚLI poprzednia została wyłapana. Jeśli nie została wyłapana, ta szansa wynosi tylko 30%
 • każda grupa składa się z 2-8 identycznych osobników (najrzadsze okazy mogą występować pojedynczo). Ich poziom zależy od poziomu trenera który je spotka (zawsze jest w okolicy poziomu trenera)
 • każdy gatunek ma przypisaną jedną dzicz w której może się pojawić

Łapanie Shiny

 • Shiny pojawiają się dopiero, gdy gracz posiada 30 poziom trenera
 • Shiny Pokemon zawsze wpada w furię
 • Shiny spotyka się i łapie za pomocą wszystkich Pokeballi identycznie jak zwykłe Pokemony
 • możliwe jest złapanie Shiny z poziomem większym niż 50
 • jeśli spotkasz Shiny ale go nie złapiesz, szansa na spotkanie go ponownie zwiększa się o pewien procent (o ile inni trenerzy ich już nie wyłapią). Bonus ten resetuje się po pojawieniu się nowej grupy
 • jeśli złapiesz Shiny Pokemona, nie spotkasz już żadnego z obecnej grupy
 • statystyki i poziom złapanego shiny resetują się do minimalnego poziomu dla tego Pokemona

Jak zwiększyć szansę na znalezienie i złapanie Shiny Pokemona

Cechy Shiny

 • są rzadsze, mają inne barwy - mają większą wartość na Targu
 • w walce otrzymują bonus o wartości 15% podstawowych (czyli tych, które mają w salce, nie po dodaniu przywiązania) statystyk (nie działa na Punkty Życia)
 • wymagają 25% więcej doświadczenia do zdobycia następnego poziomu
 • Pokemony shiny po ewolucji nadal pozostają shiny


Część Shiny Pokemonów nie cieszy się popularnością wśród trenerów, można jednak sprzedać je u Kolekcjonera Shiny w Hodowli Pokemon. Skupuje on Shiny Pokemony płacąc Punktami Zasług!