Stowarzyszenia

Z PokeLife Pokedex
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Stowarzyszenia

Stowarzyszenia są zgrupowaniami zrzeszającymi graczy w jednym miejscu. Często stowarzyszenia zrzeszają fanów konkretnych typów pokemonów lub też wielbicieli zwierząt,serii anime, filmów czy gatunków muzycznych co pozwala tworzyć nowe znajomości. Unikalnym benefitem z członkostwa w Stowarzyszeniu jest posiadanie specjalnego terenu, na którym można budować różne budynki, które dają unikalne i ciekawe bonusy dla członków stowarzyszenia. Celem stowarzyszeń jest także rywalizacja z innymi stowarzyszeniami w różnych rankingach i klasyfikacjach. Stowarzyszenia posiadają swój oddzielny czat w grze, ale także często posiadają czat lub forum poza grą, gdzie się członkowie się intergrują.
Plusy z członkostwa w Stowarzyszeniu:

 • Możliwośc lepszej integracji z innymi członkami
 • Bonusy z budynków unikatowych dla Stowarzyszeń
 • Możliwość rywalizacji w grupie

Rekrutacja i dołączanie do Stowarzyszenia

Stowarzyszenia mają 2 opcje dostępne do rekrutacji nowych członków:

 • Zaproszenie gracza przez członka Stowarzyszenia
 • Złożenie podania przez kandydata.

Mogą być aktywne oba sposoby rekrutacji, lub dowolny z nich. Rekrutacja może do Stowarzyszenia może być również zamknięta. Należy pamiętać że Stowarzyszenie musi mieć wolne miejsce aby przyjąć nowego członka

Rangi członków

Założyciel Stowarzyszenia ma przywilej zmieniana rang członkom stowarzyszenia, oraz przywilejów wynikających z przynależności do danej rangi. Stowarzyszenia mają 10 rang, które mogą nazwać według własnego uznania.
Dostępne przywileje dla rang:

 • Nadawanie i obniżanie Rang
 • Przyjmowanie nowych członków
 • Usuwanie członków ze Stowarzyszenia
 • Edytowanie głównej strony Stowarzyszenia
 • Dodawanie ogłoszeń
 • Zmiana aktywnych efektów budynków
 • Budowanie i ulepszanie budynków
 • Wyburzanie budynków
 • Pisanie na czacie

Teren oraz budynki

Każde Stowarzyszenie dostaję pod opiekę kawałek terenu o rozmiarze 50x50. Może stawiać na nim określone budynki. Wielkość terenu jest dostosowana do liczby dostępnych budynków tak aby wszystkie się zmieściły bez problemu. Rozmiar terenu jest stały, nie można go zmniejszyć ani powiększyć.
Aby zbudować budynki potrzebne są dwie rzeczy:

 • Yeny, które członkowie mogą wpłacać do skarbca
 • Materiały Budowlane, które od razu są przesyłane od magazynu Stowarzyszenia

W większości koszt budynków zależy od limitów członków danego Stowarzyszenia. Na przykład stowarzyszenie posiadające 25 członków, ale mające limit 50 członków za budowę budynków zapłaci tyle samo co stowarzyszenie posiadające 50 członków ale limit także na 50 osób.
Dla budynków ze zmiennym kosztem, wzrasta on liniowo w zależności od maksymalnej liczby członków Stowarzyszenia. Maksymalny koszt takich budynków wynosi 20 krotność bazowej wartości.
Członkowie Stowarzyszenia mogą również przyspieszyć budowę. Przyspieszenie zakończenia budowy o jedną godzinę kosztuje 20 Punktów Zasług.
Dostępne budynki dla Stowarzyszenia:

Budynek Opis

Droga
Służy połączeniu budynków Stowarzyszenia z wyjściem z terenu. Każdy budynek musi przylegać do drogi prowadzącej do wyjścia.

Siedziba
Główny budynek Stowarzyszenia. Rozbudowywanie jej daje dostęp do nowych budynków, lub kolejnych ich poziomów. Siedziba ma stały limit członków +5, pojemność na Yeny równą 2.000.000 oraz pojemność na Materiały równą 1.000 - nawet jeśli nie jest jeszcze zbudowana.

Dom
Dom zapewnia miejsce dla 2 członków Stowarzyszenia

Kamienica
Kamienica zapewnia miejsce dla 10 członków Stowarzyszenia

Blok Mieszkalny
Blok Mieszkalny zapewnia miejsce dla 25 członków Stowarzyszenia

Apartamentowiec
Apartamentowiec zapewnia miejsce dla 50 członków Stowarzyszenia

Skarbiec
Pozwala na zdeponowanie większej liczby Yenów w Stowarzyszeniu

Magazyn Materiałów
Pozwala na zmagazynowanie większej ilości Materiałów Budowlanych

Hotel Pokemon
Budynek przeznaczony dla Pokemonów. Mogą spędzać tutaj czas poza Pokeballem kiedy trener akurat nie podróżuje. Trenerzy mogą tu przychodzić dokarmiać i zajmować się Pokemonami

Prywatny PokeSklep
Eksluzywny PokeSklep dla członków stowarzyszenia. Dzięki temu Stowarzyszenie może dostać zniżkę na niektóre przedmioty.

Arena Treningowa
Arena jest miejscem sparingów między członkami Stowarzyszenia. Pozytywnie wpływają na szybkość zdobywania doświadczenia przez ich Pokemony

Klinika Pokemon
Klinika Pokemon służy leczeniu Pokemonów. Jest bardziej zaawansowana niż publiczne Centrum Pokemon, dzięki czemu Pokemony członków Stowarzyszenia mają lepszą opiekę.

Tartak
Zwiększa ilość Materiałów Budowlanych zdobywanych przez członków Stowarzyszenia. Pasywnie produkuje małą ilość Materiałów

Plac Zabaw
Mały plac zabaw dla Pokemonów, który pozwala na pobawienie się z Pokemonami bez wychodzenia z miasta

Profesjonalna Hodowla
Hodowla Pokemon, która udostępnia swoje usługi dla członków Stowarzyszenia. Dodatkowo może mieć innego Pokemona Dnia niż ogólnodostępna Hodowla

Farma Jagód
Farma dostosowana specjalnie do hodowania Jagód. Każdy członek Stowarzyszenia ma swój kawałek Pola, na którym może Hodować Jagody wedle swojego uznania. [W BUDOWIE, BRAK EFEKTÓW]

Targowisko
Wewnętrzne Targowisko, pozwalające wystawiać przedmioty i Pokemony tylko dla swojego Stowarzyszenia.

Dom Badacza
Badacz Stowarzyszenia zajmuje się analizowaniem danych o Pokemonach, których dostarczają członkowie Stowarzyszenia. Dzięki temu może dostarczać użyteczne wskazówki na temat ich występowania i łapania.

Orzeźwiająca Fontanna
Fontanna z orzeźwiająca wodą. Pozwala trenerom na kilka dodatkowych wypraw każdego dnia

Kuźnia
Kuźnia pozwala na naprawianie Przedmiotów Trzymanych po niższych kosztach

Wydział Technologiczny
Wydział Technologiczny służy rozwojowi Stowarzyszenia. Zatrudnieni tutaj naukowcy spedzają całe dnie aby wspomóc Trenerów w byciu efektywniejszymi, a może nawet silniejszymi w swoich podróżach. Wyposażenia i obsługa są jednak bardzo drogie (50.000 Yen dziennie na każde miejsce w Stowarzyszeniu).

Ograniczenia i zasady

 • Minimalna limit członków wynosi 5, maksymalny 100
 • Korzystać z efektów Stowarzyszeń można dopiero 24h po dołączeniu do niego. Wyjątkiem są pierwsze 4 osoby dołączające do nowego Stowarzyszenia - aby swobodnie można było zacząć budowę w małym gronie bez czekania całego dnia.
 • Zabronione jest wykorzystywanie kont jako źródło Yenów dla Stowarzyszenia