Dzicz Alola

Z PokeLife Pokedex
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania


----
REGION ALOLA
generacja: VII
ilość lokacji: 6


ALOLA - jeden z regionów świata Pokemon. Region Alola składa się z czterech wysp- Melemele, Akala, Ula'ula oraz Poni. Każda z czterech wysp jest pilnie strzeżona przez różnego obrońcę Tapu. Kraina ta jest usytuowana w klimacie tropikalnym, przez co jest bardzo często odwiedzana przez turystów. To właśnie w tym regionie odkryto Alolańskie formy niektórych pokemonów. Profesorem oprowadzającym nas po tej krainie jest profesor Kukui, który jest również nauczycielem w szkole pokemon na wyspie Melemele- specjalizuje się on w atakach pokemonów. Pokemonami które możemy wybrać na początek naszej przygody w tym regionie to Rowlet, Litten, Popplio. Każdy z młodych trenerów, który pragnie rozpocząć przygodę z Pokemonami musi udać się do laboratorium profesora Kukui (w którym powinniśmy znaleźć również Profesora Oak'a) po kartę trenera oraz po swojego startera i Pokedex. Bez tych przedmiotów trenowanie Pokemonów jest niemożliwe. Profesor Oak odwiedza również inne regiony, aby móc w nich rekrutować kolejne rzesze zdolnych i walecznych Szkoleniowców.


Odznaki Regionu

Liderzy Sal pokemon
Siódma Generacja Pokemonów, która zamieszkuje te tereny liczy sobie 111 (w tym 18 alolańskich form) gatunków. Strona z wszystkimi pokemonami z regionu Alola pojawi się już niebawem ;).

Istnieje również 13 specjalnych maszyn technicznych (TM) pozwalających uczyć Pokemony ataków, których w większości nie nauczyłyby się w inny sposób wprowadzonych w tym regionie. Ich pełną listę możemy znaleźć tutaj: Lista TM.

Koszt polowania w dziczy to 5 punktów akcji (wyjątkiem jest Wielki Kanion Poni, w których koszt wyprawy poza walką z trenerem wynosi 9 pa). Nie zawsze jednak napotkamy za 1-wszym razem pokemona. W dziczy możemy zdobyć doświadczenie pokonując pokemona oraz go złapać. Oprócz spotkania pokemona możemy również natknąć się na inne wydarzenia, które różnią się między sobą zależnie, od tego w którą partię dziczy się wybierzemy. Możemy tu zdobyć osiągnięcia, których nie można nabić w żadnym innym regionie a mianowicie Osiągnięcia Alola. Podstawowym osiągnięciem jest Kolekcja Alola. Im więcej mamy złapanych różnych gatunkowo pokemonów z tego regionu, tym szansa na złapanie kolejnego pokemona (niezależnie od gatunku!) jest wyższa.
POKEMONY STARTERY DOSTĘPNE DO WYBORU W ALOLIRowlet
Litten
Popplio
JAKICH POKEMONÓW NIE MOŻNA ZŁAPAĆ W DZICZY LUB MOŻNA ZŁAPAĆ W INNY SPOSÓB?

W dziczy można spotkać wszystkie pokemony z siódmej generacji wraz z ich ewolucjami. Te pokemony jednak nie są możliwe do złapania (tylko do spotkania). Trzeba je zdobyć inną drogą, bądź są niemożliwe do zdobycia:

W JAKI SPOSÓB DOSTAĆ SIĘ DO ALOLI:

W każdym regionie istnieje sieć połączeń komunikacyjnych z innymi regionami. Możemy między nimi swobodnie podróżować o ile stać nas na kupno biletu. W grze jest jeden środek transportu i obsługuje on wszystkie regiony w zależności od tego, które rozwiązanie logistyczne jest optymalne przy danej krainie.

Do zdobycia w inny sposób

Występujące w Ultra Portalu

Legendy (aktualnie niedostępne):

Pokemony o specyficznej ewolucji:

Sterowiec Transkontynentalny "Gary" obsługuje trasę dowolny region - Alola - dowolny region. Koszt podróży wynosi 500.000 ¥.

Kursuje codziennie
po nocnym resecie.


MIEJSCA, KTÓRE MOŻNA ODWIEDZIĆ:Wzgórze Strumyków - spokojne i ciche miejsce idealne na wyprawy początkujących trenerów.

Wskazówka: Na wzgórzu nie występują żadne negatywne wydarzenia. Miejsce te jest dobre jeśli chcesz udać się na spokojny spacer ze swoimi podopiecznymi. W tej dziczy znaleźć możesz Czerwone i Fioletowe Jagody oraz natrafić na wydarzenie dodające przywiązanie twoim pokemonom.Bujna Dżungla - miejsce bogato porośnięte roślinnością. W tej dziczy możesz natrafić na negatywne jak i pozytywne wydarzenia.

Wskazówka: Na krzakach możesz znaleźć Fioletowe i Niebieskie Jagody. Miód który możesz zebrać w tej dziczy sprawia, że Passimiany zaczynają rzucać w ciebie cennymi przedmiotami, które możesz sprzedać w mieście. W dżungli występuje również ryzyko, że rzucą się na ciebie tutejsze Fomantisy przez co twoje pokemony stracą nieco punktów życia.Plaża Wielkiej Fali - jeśli chcesz zaczerpnąć świeżego powietrza i przy tym udać się na spacer w pobliżu pięknych widoków to plaża jest idealnym miejscem. Uważnie przeczesujcie okolice plaży, bo możecie znaleźć przydatne przedmioty!

Wskazówka: Tutejsza woda sprawia, że na plaże wyrzucane są Niebieskie Napoje, a podczas spaceru możesz natknąć się na walkę Golisopodów, która doda twoim pokemonom trochę punktów doświadczenia. Poza tym, na plaży występują Żółte oraz Białe Jagody.Wulkaniczny Park - miejsce w którym podczas wolnego czasu możesz sporo zwiedzić, ale również spotkać wiele unikalnych pokemonów. Przeglądaj dokładnie każdy zakamarek tego parku, kto wie, może czeka gdzieś na ciebie jakaś niespodzianka?

Wskazówka: W parku możesz natknąć się na wydarzenie dające Ultraball oraz znajdziesz tu rzadkie jagody statusowe- Brązowe, Zielone oraz Purpurowe.Wielki Kanion Poni - kanion ten odwiedzany jest tylko przez najodważniejszych trenerów, ponieważ jego eksploracja nie należy do najłatwiejszych. Jednakże trenerzy którzy zdecydują się tu wyruszyć znaleźć mogą odłamki komet oraz krzaki cennych jagód.

Wskazówka: Nie zaleca się odwiedzać tego miejsca początkującym trenerom, bo wyprawy tutaj zabierają 9 pa. Jeśli jednak jesteś już nieco bardziej zaawansowanym graczem, to znaleźć tutaj możesz odłamki komety, które możesz sprzedać w mieście za yeny. W kanionie występują również krzaki z Różowymi oraz Pomarańczowymi Jagodami.

  • W tej dziczy walka z trenerem zabiera 5 PA.Góra Lanakila - bezapelacyjnie jest to najpiękniejsze miejsce w całej Aloli. Będąc na tej górze ma się widok na dużą część Aloli. Kasa biletowa jest otwarta w godzinach od 17:30 w Piątek, do 22:30 w Niedzielę.

Wskazówka: Podczas wypraw na górę można trafić na wydarzenie, które zabiera połowę życia naszym pokemonom. Wyprawy do tej dziczy zabierają 10 PA. Szansa na znalezienie Beastball w tej dziczy jest zwiększona aż o 20 razy.

  • W tej dziczy walka z trenerem zabiera 5 PA.


W ALOLI NIE MA ŻADNYCH PRZEDMIOTÓW REGIONALNYCH DO KUPIENIA.


CIEKAWOSTKI DOTYCZĄCE ZARÓWNO ANIME JAK I GRY:Region Alola wzorowany jest na Hawajach, stąd nazwa Alola, która wywodzi się od "Aloha".Jest to region w którym zostało dodanych najwięcej pokemonów o typie Wróżkowym.

W Aloli aż 18 pokemonów dostało swoje unikalne, alolańskie, formy.
Według lokalnej tradycji, na Górze Lanakila odbywają się walki trenerów, którzy ukończyli wyzwania każdej z wysp.
Legendy mówią, że region Alola został stworzony przez legendarnego pokemona Necrozmę.
POKEMONY W DZICZY, KTÓRE MOŻNA ZŁAPAĆ:

DO ZŁAPANIA TYLKO W ULTRA PORTALU