Ochraniacze

Z PokeLife Pokedex
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
protective_pads.png

Chroni trzymającego je Pokemona przed negatywnymi efektami używania przez niego ruchów kontaktowych. Udane trafienie ruchem kontaktowym ma szansę na zwiększenie statystyk ataków Pokemona o 1 poziom

Działanie

Chroni trzymającego je Pokemona przed negatywnymi efektami używania przez niego ruchów kontaktowych. Udane trafienie ruchem kontaktowym ma X szansy na zwiększenie statystyk ataków Pokemona o 1 poziom. Każdy przedmiot występuje w kilku wersjach lekko się od siebie różniących (5 poziomów):

  • Poziom I: 10% szansy na zwiększenie statystyk
  • Poziom II: 20% szansy na zwiększenie statystyk
  • Poziom III: 30% szansy na zwiększenie statystyk
  • Poziom IV: 40% szansy na zwiększenie statystyk
  • Poziom V: 50% szansy na zwiększenie statystyk

Trzymając ten przedmiot atak Fling zadaje dodatkowe + 30 mocy. Moc jest zwiększona na całą walkę, ale przedmiot wówczas nie działa. Przedmiot dany Pokemonowi do trzymania nie jest wieczny. Ochraniacze działają 168 godzin. Po tym czasie można je naprawić (wyjątkiem są Ochraniacze pierwszego poziomu, które ulegają zniszczeniu) za pomocą Pyłu Odnowy. Jeżeli nie chce się naprawiać zużytego przedmiotu, można go przerobić na Pył Odnowy.

UWAGA! Blokowaniu ulegają jedynie efekty, których zadziałanie warunkowane jest wystąpieniem kontaktu. Oznacza to, że obrażenia zwrotne i wszelkie inne efekty ruchów kontaktowych nie są blokowane.

Gdzie można zdobyć