Dzicz Unova

Z PokeLife Pokedex
(Przekierowano z Unova)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania


----
REGION UNOVA
generacja: V
ilość lokacji: 8


UNOVA - to jeden z regionów świata Pokemon. Jest oddalony od innych znanych nam krain, przez co numery drogi tego regionu rozpoczynają się od 1. Unova jest głównie położona na terenie równinnym, ale mimo to, w regionie znajdują się dwa pasma górskie, które tworzą Skręconą Górę oraz Górę Odwrotu, można się tutaj natknąć też na pustynię, potocznie nazywaną Pustynnym Kurortem. Znajdują się tutaj również duże obszary leśne jak i bagienne. Region charakteryzuje ilość znajdujących się w nim mostów, których jest aż pięć oraz metro, miasta zaś zawdzięczają swoje nazwy różnym typom chmur bądź chmurom zjawiskowym. Profesorem tego regionu jest Aurea Juniper (Unova to pierwszy region w całej serii o pokemonach, w którym profesorem jest kobieta), córka znanego profesora i badacza pokemon, Cedrica Junipera. Jako startera możemy otrzymać Snivy, Tepiga lub Oshawotta, który będzie nam towarzyszył przez podróż po regionie. Każdy z młodych trenerów, który pragnie rozpocząć przygodę z pokemonami musi udać się do laboratorium profesor Juniper (w którym powinniśmy znaleźć również Profesora Oak'a) po kartę trenera oraz po swojego startera i pokedex. Profesor Oak odwiedza również inne regiony aby móc w nich rekrutować kolejne rzesze zdolnych i walecznych Szkoleniowców.


Odznaki Regionu
Liderzy Sal pokemon
Piąta Generacja Pokemonów, która zamieszkuje te tereny liczy sobie 156 gatunków, jednak niektóre z nich dzielimy również na podgatunki, np. Deerling. Wszystkie Pokemony, które przynależą do tego regionu możemy znaleźć na stronie pokedexu: Lista Pokemonów Unova

Istnieje również 40 specjalnych maszyn technicznych (TM) pozwalających uczyć Pokemony ataków, których w większości nie nauczyłyby się w inny sposób wprowadzonych w tym regionie. Ich pełną listę możemy znaleźć tutaj: Lista TM.

Koszt polowania w dziczy to 5 punktów akcji (wyjątkiem jest Strzelisty Most, na którym koszt wyprawy poza walką z trenerem wynosi 10pa). Nie zawsze jednak napotkamy za 1-wszym razem pokemona. W dziczy możemy zdobyć doświadczenie pokonując pokemona oraz go złapać. Oprócz spotkania pokemona możemy również natknąć się na inne wydarzenia, które różnią się między sobą zależnie, od tego w którą partię dziczy się wybierzemy. Możemy tu zdobyć osiągnięcia, których nie można nabić w żadnym innym regionie a mianowicie Osiągnięcia Unovy. Podstawowym osiągnięciem jest Kolekcja Unova. Im więcej mamy złapanych różnych gatunkowo pokemonów z tego regionu, tym szansa na złapanie kolejnego pokemona (niezależnie od gatunku!) jest wyższa.
POKEMONY STARTERY DOSTĘPNE DO WYBORU W UNOVIESnivy
Tepig
Oshawott
JAKICH POKEMONÓW NIE MOŻNA ZŁAPAĆ W DZICZY?

W dziczy można spotkać wszystkie pokemony z piątej generacji wraz z ich ewolucjami. Te pokemony jednak nie są możliwe do złapania (tylko do spotkania). Trzeba je zdobyć inną drogą, bądź są niemożliwe do zdobycia:

W JAKI SPOSÓB DOSTAĆ SIĘ DO UNOVY:

W każdym regionie istnieje sieć połączeń komunikacyjnych z innymi regionami. Możemy między nimi swobodnie podróżować o ile stać nas na kupno biletu. W grze jest jeden środek transportu i obsługuje on wszystkie regiony w zależności od tego, które rozwiązanie logistyczne jest optymalne przy danej krainie.

Do zdobycia w inny sposób

Legendy (aktualnie niedostępne):

Pokemony o specyficznej ewolucji:

Sterowiec Transkontynentalny "Gary" obsługuje trasę Kanto - Unova - Kanto. Koszt podróży wynosi 500.000 ¥.

Kursuje codziennie
po nocnym resecie.

Sterowiec Transkontynentalny "Gary" obsługuje trasę Johto - Unova - Johto. Koszt podróży wynosi 500.000 ¥.

Kursuje codziennie
po nocnym resecie.

Sterowiec Transkontynentalny "Gary" obsługuje trasę Hoenn - Unova - Hoenn. Koszt podróży wynosi 500.000 ¥.

Kursuje codziennie
po nocnym resecie.

Sterowiec Transkontynentalny "Gary" obsługuje trasę Sinnoh - Unova - Sinnoh. Koszt podróży wynosi 500.000 ¥.

Kursuje codziennie
po nocnym resecie.

Sterowiec Transkontynentalny "Gary" obsługuje trasę Kalos - Unova - Kalos . Koszt podróży wynosi 500.000 ¥.

Kursuje codziennie
po nocnym resecie.MIEJSCA, KTÓRE MOŻNA ODWIEDZIĆ:Ranczo - Dzicz, w której wielu trenerom i Pokemonom krzyżują się ścieżki. Znajdujące się gdzieniegdzie kopki siana sprzyjają lenistwu i budowaniu więzi z Pokemonami. Sporo tutaj kolorowych jagód dla początkujących trenerów.

Wskazówka: Na ranczo ze względu na brak negatywnych wydarzeń, najczęściej chodzą początkujący trenerzy. Można znaleźć tu okazjonalnie jagody oraz wbić pokemonom przywiązanie dzięki specjalnemu wydarzeniu.Most Zwodzony Driftveil - Zwany czasem mostem Charizarda. Kręcą się tutaj okazjonalnie zagadkowi klauni. Gotowi na zabawę z jego magiczną monetą?

Wskazówka: Im mamy wyższy poziom osiągnięcia, tym wyższe wartości nagród otrzymamy od klaunów.Cudowny Most - Jego cudowne i magiczne właściwości przekładają się na dodawanie sił przemierzającym go trenerom.

Wskazówka: Wyruszając tutaj możemy trafić na wydarzenie, które przywróci nam pa.Strzelisty Most - Ogromny most, którego przemierzenie zabiera sporą ilość czasu, a biegnąc łatwo pogubić z plecaka Pokeballe.

Wskazówka: Im większy mamy poziom tropiciela tej dziczy, tym mniejszy koszt wyprawy. Podstawowy koszt, jaki należy wydać aby odbyć jedną podróż to 10 PA.

  • W tej dziczy walka z trenerem zabiera 5 PAMost Sieci Metra - Miejsce częstego uczęszczania trenerów jak i częstych przejazdów metra. Sprawia to, że można tu znaleźć sporo porzuconych przedmiotów. Część z nich to nawet cenne Pokeballe.

Wskazówka: Podczas podróży po moście możemy natknąć się na wiele pozostawionych bądź zgubionych przez innych trenerów przedmiotów.Wiejski Most - Spokojne miejsce zamieszkiwane przeważnie przez starsze osoby. Dookoła mostu można znaleźć dużo krzaczków z jagodami.

Wskazówka: Na tym moście możemy znaleźć mnóstwo jagód różnorakich rodzajów.Jaskinia Elektrokamieni - W tej jaskini aż roi się od różnego rodzaju kamieni. Duża część z nich to elektrokamienie, które osiągają sporą cenę w zależności od rozmiaru.

Wskazówka: Im większy mamy poziom tropiciela jaskini, tym większe są nasze zarobki z elektrokamieni. Aby zmaksymalizować zyski zdobądź odznakę Kopalni (region Sinnoh).Reliktowy Zamek - Starożytny zamek pełen jest unikatowych Poków oraz innych skarbów. Kasa biletowa jest otwarta w godzinach od 17:30 w Piątek, do 22:30 w Niedzielę.

Wskazówka: Będąc w Reliktowym Zamku możemy znaleźć różnorodne okruchy.

  • W tej dziczy walka z trenerem zabiera 5 PA
---


PRZEDMIOTY REGIONALNE DOSTĘPNE DO KUPIENIA W POKESKLEPIE:

Przynęta Zapachowa

Czerwony nos klauna

Cudowny Amulet

Szczelniejsze kieszenie

Lokalizator sferycznych przedmiotów

Kobiałka

Elektromagnes

Arabskie buty


CIEKAWOSTKI DOTYCZĄCE ZARÓWNO ANIME JAK I GRY:Pierwsza sala Unovy w Black i White, jest jedyną ze wszystkich serii o pokemonach, w której walka z liderem zależy od typu wybranego startera.Z początku Victini miał być ostatnią legendą regionu Sinnoh, ostatecznie został włączony do pokedexu Unovy, czyniąc go jedynym legendarnym pokemonem rozpoczynającym go.Unova w przeciwieństwie do poprzednich krain nie była wzorowana na żadnym regionie Japonii, tylko na mieście Nowy Jork.Unova to jedyny region, w którym wykorzystywany jest system pór roku, w późniejszej generacji nie jest on stosowany.W Anime oraz grach konsolowych, Tynamo i jego linia ewolucyjna to jedyne pokemony z całej serii, które nie posiadają żadnych podatności.POKEMONY W DZICZY, KTÓRE MOŻNA ZŁAPAĆ: