Dzicz Kalos

Z PokeLife Pokedex
(Przekierowano z Kalos)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania


----
REGION KALOS
generacja: VI
ilość lokacji: 6


KALOS - jeden z regionów świata Pokemon, który kształtem przypomina gwiazdę pięcioramienną. Największym miastem jest Lumiose City, znajdujące się w północno-centralnej części regionu. Na całym terenie znajduje się mnóstwo rzek, strumyków, jezior i innych zbiorników wodnych. Na północnym-wschodzie od Lumiose City leży pasmo górskie, w okolicy którego występują bardzo niskie temperatury. Zachodnia część regionu to wybrzeże oddzielające ocean on reszty Kalos. W okolicach środka linii brzegowej znajduje się zatoczka, a w niej Shalour City. Można więc śmiało powiedzieć, że występują tu wszystkie możliwe typy terenu - od wybrzeża przez gęste lasy, aż po ośnieżone rejony gór. Profesorem tego regionu jest Augustine Sycamore specjalizujący się w Mega Ewolucjach. Jako startera możemy otrzymać Chespina, Fennekina lub Froakiego, który będzie nam towarzyszył przez podróż po regionie. Każdy z młodych trenerów, który pragnie rozpocząć przygodę z pokemonami musi udać się do laboratorium profesora Sycamore'a (w którym powinniśmy znaleźć również Profesora Oak'a) po kartę trenera, swojego startera oraz pokedex. Profesor Oak odwiedza również inne regiony, aby móc w nich rekrutować kolejnych zdolnych i walecznych Szkoleniowców.


Odznaki Regionu
Liderzy Sal pokemon
Szósta Generacja Pokemonów, które zamieszkują te tereny liczy sobie 72 gatunki. Wszystkie Pokemony, które przynależą do tego regionu możemy znaleźć na stronie pokedexu: Lista Pokemonów Kalos

Istnieje również 9 specjalnych maszyn technicznych (TM) pozwalających uczyć Pokemony ataków, których w większości nie nauczyłyby się w inny sposób wprowadzonych w tym regionie. Ich pełną listę możemy znaleźć tutaj: Lista TM.

Koszt polowania w dziczy to 5 punktów akcji (wyjątkiem jest Mroczna Gęstwina, w której koszt wyprawy poza walką z trenerem wynosi 8pa). Nie zawsze jednak napotkamy za 1-wszym razem pokemona. W dziczy możemy zdobyć doświadczenie pokonując pokemona oraz go złapać. Oprócz spotkania pokemona możemy w dziczy natknąć się na inne wydarzenia, które różnią się między sobą zależnie, od tego w którą partię dziczy się wybierzemy. Możemy tu zdobyć osiągnięcia, których nie można nabić w żadnym innym regionie a mianowicie Osiągnięcia Kalos. Podstawowym osiągnięciem jest Kolekcja Kalos. Im więcej mamy złapanych różnych gatunkowo pokemonów z tego regionu, tym szansa na złapanie kolejnego pokemona (niezależnie od gatunku!) jest wyższa.
POKEMONY STARTERY DOSTĘPNE DO WYBORU W KALOSChespin
Fennekin
Froakie
JAKICH POKEMONÓW NIE MOŻNA ZŁAPAĆ W DZICZY?

W dziczy można spotkać wszystkie pokemony z szóstej generacji wraz z ich ewolucjami. Te pokemony jednak nie są możliwe do złapania (tylko do spotkania). Trzeba je zdobyć inną drogą, bądź są niemożliwe do zdobycia:

W JAKI SPOSÓB DOSTAĆ SIĘ DO KALOS:

W każdym regionie istnieje sieć połączeń komunikacyjnych z innymi regionami. Możemy między nimi swobodnie podróżować o ile stać nas na kupno biletu. W grze jest jeden środek transportu i obsługuje on wszystkie regiony w zależności od tego, które rozwiązanie logistyczne jest optymalne przy danej krainie.

Do zdobycia w inny sposób

Legendy (aktualnie niedostępne):

Pokemony o specyficznej ewolucji:

Sterowiec Transkontynentalny "Gary" obsługuje trasę Kanto - Kalos - Kanto. Koszt podróży wynosi 500.000 ¥.

Kursuje codziennie
po nocnym resecie.

Sterowiec Transkontynentalny "Gary" obsługuje trasę Johto - Kalos - Johto. Koszt podróży wynosi 500.000 ¥.

Kursuje codziennie
po nocnym resecie.

Sterowiec Transkontynentalny "Gary" obsługuje trasę Hoenn - Kalos - Hoenn. Koszt podróży wynosi 500.000 ¥.

Kursuje codziennie
po nocnym resecie.

Sterowiec Transkontynentalny "Gary" obsługuje trasę Sinnoh - Kalos - Sinnoh. Koszt podróży wynosi 500.000 ¥.

Kursuje codziennie
po nocnym resecie.

Sterowiec Transkontynentalny "Gary" obsługuje trasę Unova - Kalos - Unova. Koszt podróży wynosi 500.000 ¥.

Kursuje codziennie
po nocnym resecie.MIEJSCA, KTÓRE MOŻNA ODWIEDZIĆ:Francuski Labirynt - To piękne dzieło ludzkich rąk upodobały sobie różnorakie pokemony idealnie wpisujące się w tutejszy krajobraz. Wielu trenerów może odstraszać myśl o zgubieniu się w owym miejscu jednak labirynt skonstruowany jest w taki sposób, aby nie przysporzył nikomu większych problemów z odnalezieniem drogi wyjścia. Miejsce to szczególnie polecane jest młodym trenerom jednak występujące tu pokemony przyciągają również doświadczonych poszukiwaczy kieszonkowych stworków.

Wskazówka: Ze względu na brak negatywnych wydarzeń, najczęściej chodzą tu początkujący trenerzy. Można znaleźć w tej dziczy okazjonalnie jagody oraz podnieść pokemonom przywiązanie dzięki specjalnemu wydarzeniu.Lazurowa Zatoka - Piaszczysta plaża i błękitne spokojne morze. Wielu trenerów straciło czujność przez tak piękny krajobraz lekceważąc potęgę żywiołu. Pozornie spokojna tafla wody może niespodziewanie przybrać formę ogromnej fali sunącej prosto na nas i na nasze pokemony które, jeżeli nie będziemy wystarczająco czujni mogą odnieść spore obrażenia. Warto pamiętać, że niektóre typy pokemonów są podatniejsze na wodę i taka niespodziewana kąpiel może im się zdecydowanie bardziej nie przysłużyć.

Wskazówka:Podczas wypraw do tej dziczy natrafić można na wydarzenie regenerujące część PA lub pozbawiające pokemony części ich aktualnego zdrowia.Mroczna Gęstwina - To miejsce kusi występującymi tu różnorodnymi jagodami jednak by je zdobyć czeka nas nie lada wyprawa. Gęste zarośla i niewielka ilość przebijającego się przez bujną roślinność światła zdecydowanie nie ułatwiają sprawy. Wielu trenerów rezygnuje z wyprawy w to nieprzyjazne miejsce opowiadając historie o poruszających się drzewach. Może Tobie wystarczy odwagi by sprawdzić czym dokładnie jest ten żywy las i poznać tutejszą faunę.

Wskazówka: Przechadzając się przez dzicz można natrafić na jagody.

  • W tej dziczy walka z trenerem zabiera 5 PA


Lustrzana Grota - To mieniące się tysiącem barw od rozpraszanego na kryształach światła miejsce przyciąga wielu trenerów jak również wiele ciekawych pokemonów. Nie widząc czemu pewna grupa pokemonów występujących w tej dziczy jest bardzo rozdrażniona przez co większość trenerów po ich spotkaniu odpuszcza sobie na jakiś czas podróżowanie po tych terenach.

Wskazówka: Wydarzenie w tej dziczy może spowodować, że przez 2 godziny nie spotkamy tutaj żadnego trenera, lecz można tu znaleźć wartościowe kryształy.


Oszroniona Pieczara - Stąpaj ostrożnie! Z powodu oszronionego terenu łatwo tu o upadek, a duża ilość stromych krawędzi po których można zsunąć się na samo dno pieczary z pewnością nie czyni tych upadków mało bolesnymi. W trakcie zsuwania się po oszronionych skałach uważaj by nie zahaczyć o wystające elementy, gdyż może się to skończyć utratą sporej ilości yenów. Niektórzy trenerzy donoszą o dziwnym oddziaływaniu Figurki Wojownika na pokemony w tej dziczy.

Wskazówka: Podczas szukania przedmiotów w tej dziczy dobrze jest pilnować portfela!


Przyjazne Safari - Specjalne miejsce pełne różnych rodzajów pokemonów. Można tu znaleźć pokemony, które znajdują się tylko tutaj oraz uważane za "powszechne" na niektórych wyprawach. Teren safari zazwyczaj jest zamknięty. Przebywać tutaj można tylko w godzinach od 17:30 w Piątek, do 22:30 w Niedzielę.

Wskazówka: Podstawowy koszt wyprawy do tej dziczy to 15 PA, lecz można znaleźć tu luksusowe Pokeballe zgubione przez przechodzących trenerów.

  • W tej dziczy walka z trenerem zabiera 5 PA


PRZEDMIOTY REGIONALNE DOSTĘPNE DO KUPIENIA W POKESKLEPIE:

Tajemnicza Różdżka

Parasolka

Zaczarowana Bransoletka

Lusterko

Figurka Wojownika

Trapery


CIEKAWOSTKI DOTYCZĄCE ZARÓWNO ANIME JAK I GRY:Kalos jest jedynym regionem, w którym nie pojawia się żaden ważny trener, który szkoli jedynie Pokemony-Duchy.
W Kalos, mimo dużej ilości rzek i jezior, nie występuje żadna droga wodna, którą można się poruszać.W Sali Rustboro w grach Pokémon Omega Ruby oraz Pokémon Alpha Sapphire znajduje się kamień, do którego odnosi się jako "Kamień Kalos".


POKEMONY W DZICZY, KTÓRE MOŻNA ZŁAPAĆ:

---
---